Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.uaДрук

Б Е Р Е Ж А Н С Ь К А   Р А Й О Н Н А   Р А Д А

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

____________ сесія

Р І Ш Е Н Н Я

від “ ____ ” квітня 2019 р.                                                              № ______

м. Бережани

Про утворення конкурсної комісії з проведення

конкурсу на заміщення вакантної посади директора

Комунального некомерційного   підприємства

«Бережанська центральна районна лікарня»

Бережанської районної ради

Відповідно до ст. 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1094 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я» та постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 року №642 «Про затвердження Порядку укладення контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я», на підставі рішення районної ради від 12.03.2019 року № 459 «Про проведення конкурсу на   заміщення вакантної посади директора комунального некомерційного  підприємства «Бережанська центральна районна лікарня» Бережанської районної ради, враховуючи рекомендації постійної комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, молоді, спорту, соціального захисту населення та засобів масової інформації, Бережанська районна рада

вирішила:

1.Утворити конкурсну комісію з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора комунального некомерційного підприємства «Бережанська центральна районна лікарня» Бережанської районної ради у складі згідно додатку.

2. Конкурсній комісії забезпечити проведення конкурсу відповідно до чинного законодавства.

3. Контроль за виконанням даного рішення доручити постійній комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, молоді, спорту, соціального захисту населення та засобів масової інформації.

Голова Бережанської

районної ради                                                   Василь БІЛИК

 

 

 

Додаток до рішення

Бережанської районної ради

від ___ квітня 2019 року № ___

СКЛАД КОНКУРСНОЇ КОМІСІЇ

з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора Комунального закладу

«Бережанська центральна районна лікарня» Бережанської районної ради


Соломко Василь Федорович – депутат районної ради, керуючий справами виконавчого апарату районної ради, голова комісії;

Даньків Світлана Михайлівна – член Правління Бережанської РО ТЧХУ, головний спеціаліст відділу освіти РДА, секретар комісії.

Члени комісії:

Горохівський Ярослав Федорович – начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту, культури та туризму та соціального захисту населення Саранчуківської сільської ради ОТГ;

Захарків Олег Мирославович – заступник міського голови м.Бережани;

Катерняк Володимир Богданович – член профспілки, лікар-хірург Бережанської ЦРКЛ;

Онишків Наталя Мирославівна – член профспілки, депутат районної ради, лікар-невропатолог Бережанської ЦРКЛ;

Пиріг Оксана Остапівна – депутат районної ради, завідувач ФАП с.Потутори;

Рудик Юлія Ігорівна – член Правління Бережанської РО ТЧХУ.

Керуючий справами виконавчого

апарату районної ради                                              Василь    СОЛОМКО

 


 
Друк

Б Е Р Е Ж А Н С Ь К А   Р А Й О Н Н А   Р А Д А

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

_____________ сесія

Р І Ш Е Н Н Я

від “   ” ____________   2019 р.                                            № _____

м.Бережани


Про районну програму підтримки

внутрішньо переміщених осіб

на 2019-2020 роки


Відповідно до ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши та обговоривши проект районної програми підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2019-2020 роки, беручи до уваги рекомендації постійної комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, молоді, спорту, соціального захисту населення та засобів масової інформації, Бережанська районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити районну програму підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2019-2020 роки (додається).

2. Контроль за виконанням даної програми доручити постійній комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, молоді, спорту, соціального захисту населення та засобів масової інформації.

Голова Бережанської

районної ради                                                         Василь БІЛИК

 

РАЙОННА ПРОГРАМА

підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2019-2020 роки

1. Паспорт Програми

1.

Ініціатор розроблення Програми

управління соціального захисту населення районної державної адміністрації

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Програми

розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2018 року №944-р «Про затвердження плану заходів з реалізації Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо   внутрішнього переміщу на період до 2020 року», розпорядження голови Тернопільської обласної державної адміністрації від  19 лютого 2019 року  №75-од «Про схвалення проекту обласної програми підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2019-2020 роки»

3.

Розробник Програми

управління соціального захисту населення районної державної адміністрації

4.

Співрозробники Програми

-

5.

Відповідальний виконавець Програми

управління соціального захисту населення районної державної адміністрації

6.

Учасники Програми

відділи освіти, культури, національностей, релігій і туризму, служба у справах дітей, містобудування,     архітектури,     житлово -

комунального господарства та цивільного захисту районної державної адміністрації, Бережанський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Бережанська філія Тернопільського обласного центру зайнятості Бережанська центральна районна комунальна лікарня, Районне комунальне некомерційне підприємство «Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги»     Бережанської районної ради, Бережанський відділ Поліції Головного управління національної поліції в Тернопільській області, Бережанське бюро правової допомоги, виконавчі комітети сільських рад

7.

Термін реалізації Програми

2019 – 2020 роки

7.1.

Етапи виконання Програми (для довгострокових програм)

-

8.

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм)

-

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього,у тому числі:

-

9.1

коштів районного бюджету 

можливе передбачення в ході реалізації Програми

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Визначення проблем, на розвязання яких спрямована Програма

Програма спрямована на розв’язання проблем внутрішнього переміщення громадян України та його наслідків, задоволення нагальних та постійних потреб внутрішньо переміщених осіб.

В управлінні соціального захисту населення Бережанської районної державної адміністрації на обліку перебуває 58 внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим та м. Севастополь,    з яких:    20-осіб працездатного віку, 19-дітей, 17-пенсіонерів,

2 особи з інвалідністю. На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. №1094 «Про затвердження Комплексної державної програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 2017 року» в області видано розпорядження голови обласної державної адміністрації від 29 лютого 2016 року №107-од «Про затвердження плану заходів щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції на територію області, на період до 2017 року».

Зазначений план заходів передбачав забезпечення прав переселених громадян на: свободу пересування та вибір місця проживання; медичну, гуманітарну допомогу; житло; створення можливостей для професійної перепідготовки та підвищення кваліфікації; виділення в установленому порядку земельних ділянок для будівництва житла з урахуванням потреб внутрішньо переміщених осіб і потенціалу щодо можливостей перспективного працевлаштування та розвитку інфраструктури.

На виконання плану заходів надавалася допомога переселеним громадянам, а саме:

- здійснювалось їх поселення в гуртожитки, готелі, приватні будинки;

- гуманітарна допомога продуктами харчування місцевих виробників;

- безоплатна вторинна правова допомога;

- медична та психологічна допомога;

- проводились групові освітньо-виховні, інформаціно-просвітницькі, культурологічні заходи з відзначення пам’ятних дат національного та військово-патріотичного змісту новітньої історії України, Тернопільщини серед яких: тематичні зустрічі, уроки, концерти, конференції, засідання круглих столів, форумів, відвідування пам’ятних місць тощо.

Основними проблемами, з якими стикаються більшість внутрішньо переміщених осіб є потреба в житлі та працевлаштуванні, а також захист своїх прав, зокрема права власності, відновлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, відновлення засобів до існування, а також реалізації виборчих прав, доступу до інформації.

У зв’язку з триваючим збройним конфліктом, наслідком якого є тимчасова окупація частини території України, питання інтеграції внутрішньо переміщених осіб є одним з першочергових завдань, що потребують єдиної стратегії пошуку довгострокових рішень.

Прийняття програми підтримки внутрішньо переміщених осіб (далі-Програма) сприятиме вирішенню проблемних питань даної категорії осіб.

3. Визначення мети Програми

Метою Програми є створення сприятливих соціально-побутових, житлових умов, надання медичних та освітній послуг, розширення можливостей працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, зокрема осіб з інвалідністю.

4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем, обсягів та джерел фінансування; строки та етапи виконання Програми

З метою реалізації основних завдань програми її учасники:

- здійснюватимуть організаційне та інформаційне забезпечення її виконання;

- сприятимуть соціальному захисту внутрішньо переміщених осіб, працевлаштуванню, здобуттю освітніх послуг, покращенню їх соціально-побутового, медичного обслуговування, збору та аналізу інформації щодо житлових потреб внутрішньо переміщених осіб;

Прийняття районної проблеми не потребує залучення коштів із районного бюджету, реалізовуватиметься впродовж 2019-2020 років.

5. Перелік завдань і заходів Програми та результативні показники

Основним завданням Програми є покращення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб.

Заходи, які заплановано реалізувати цією Програмою:

- забезпечення злагодженої роботи та ефективної координації дій між органами державної влади та місцевого самоврядування;

- забезпечення права на житло;

- пенсійне та соціальне забезпечення;

- створення нових робочих місць та ринку праці;

- забезпечення права на освіту;

- право на медичне обслуговування;

- підтримка приймаючих територіальних громад в процесі інтеграції внутрішньо переміщених осіб;

- створення механізму міжсекторальної взаємодії (охорона здоров’я, психологічна та соціальна підтримка, охорона громадського порядку, правова допомога) та взаємодії з громадськістю для подальшого посилення спроможності і координації діяльності щодо реагування на види насильства;

- розроблення консультативних механізмів з метою залучення внутрішньо переміщених осіб до процесу прийняття рішень місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування;

- формування та розвиток єдиного культурного простоту України;

В результаті виконання Програми планується досягнути:

- створення та підтримання в актуальному стані реєстру жилих приміщень для формування фонду житла для тимчасового проживання та житлового фонду соціального призначення;

- підвищення рівня інформаційної обізнаності;

- забезпечення доступним та постійним житлом;

- реалізації прав на отримання пенсійних та соціальних виплат за місцем їх фактичного проживання/перебування без обмежень;

- створення нових робочих місць;

- права на здобуття освіти;

- підвищення освітньо-культурного та правового рівня;

- належного обслуговування у закладах охорони здоров’я без обмежень;

- інтеграції в територіальних громадах;

- надання безоплатної правової допомоги;

- створення спиятливих умов для розвитку молоді.


6. Напрями діяльності та заходи обласної Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2019-2020 роки

з/п

Назва напряму діяльності(пріоритетні завдання)

Перелік заходів програми

Строк виконання заходу

Виконавці

Джерела фінан-суван

ня

всього

Орієнтовані обсяги фінансування (вартість)

тис.грн.

у тому числі

Очікуваний результат

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

1.

Забезпечення права на житло

1. Забезпечити збір та аналіз інформації щодо житлових потреб внутрішньо переміщених осіб (із зазначенням статті та наявності дітей), зокрема з використанням Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб

що

квар-талу

управління соціального захисту населення, служба у справах дітей районної державної адміністрації, Бережанський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконавчі комітети сільських рад

-

-

-

-

об’єктивна оцінка потреб

внутрішньо переміщених осіб в забезпеченні житлом

 

2. Провести інвентаризацію об’єктів нерухомості та сформувати інформаційну базу на відповідному місцевому рівні з метою визначення наявних вільних приміщень, у тому числі таких, які за умови приведення до стану, придатного для проживання, можуть бути використані для забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб

I квар-

тал

2019 року з подаль-

шим оновленням щопів

року

відділ містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту районної державної адміністрації, виконавчі комітети сільських рад

-

-

-

-

створення реєстру жилих приміщень для формування фонду житла для тимчасового проживання та житлового фонду соціального призначення

 

3. Забезпечити інформування населення, зокрема потенційних орендарів та орендодавців, про переваги укладення договорів оренди житла, а також про зміни у законодавстві щодо надання в оренду фізичними особами житла для внутрішньо переміщених осіб.

постійно

управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, виконавчі комітети сільських рад

-

-

-

-

підвищення рівня інформаційної обізнаності

 

4. Провести моніторинг виконання місцевих програм створення житлового фонду соціального призначення і фонду житла для тимчасового проживання, зокрема щодо їх використання для задоволення потреб внутрішньо переміщених осіб

щопів-

року

відділ містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту районної державної адміністрації, виконавчі комітети сільських рад

-

-

-

-

підтримання в актуальному стані реєстру жилих приміщень для формування фонду житла для тимчасового проживання та житлового фонду соціального призначення

 

5. Внести за поданням райдержадміністрації, виконавчого комітету Бережанської міської ради Міністерству з питань тимчасово окупованих територій України пропозиції про передбачення у Державному бюджеті України на 2019-2020 роки видатків на формування житлових фондів соціального призначення для надання житла внутрішньо переміщеним особам

постійно

відділ містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту районної державної адміністрації

-

-

-

-

забезпечення житлом

 

6. Забезпечити виконання заходів регіональних програм, розроблених на виконання Указу Президента України від

27 березня 1998 року №222/98 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», з урахуванням потреб внутрішньо переміщених осіб у постійному і доступному житлі

ІІ квар-

тал 2019 року

відділ містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту районної державної адміністрації, виконавчі комітети сільських рад

-

-

-

-

забезпечення доступним житлом

 

7. Подати Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропозиції щодо внесення змін до нормативно-правових актів з метою забезпечення належного фінансування регіональних програм,розроблених на виконання Указу Президента України від

27 березня 1998 року №222/98 “Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі” з урахуванням потреб   внутрішньо переміщених осіб у постійному і доступному житлі

II квар-

тал

2019

року

відділ містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту районної державної адміністрації

-

-

-

-

удосконалення чинного законодавства щодо забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.

 

2.

Пенсійне та соціальне забезпечення.

Забезпечити рівні права та можливості за результатами проведеного аналізу проблем внутрішньо переміщених осіб щодо доступу до послуг (пільг) соціального забезпечення з урахуванням гендерного та вікового аспектів, особливих потреб окремих категорій осіб (осіб з інвалідністю, багатодітних сімей, представників національних меншин, тощо), а також різниці у доступі до послуг внутрішньо переміщених осіб.

II квар-

тал

2019

року

управління соціального захисту населення , служба у справах дітей, відділ культури, національностей, релігій і туризму районної державної адміністрації, Бережанське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

-

-

-

-

забезпечення реалізації прав внутрішньо переміщених осіб на отримання пенсійних та соціальних виплат за місцевим їх фактичного проживання/перебування без обмежень.

3.

Створення нових робочих місць на ринку праці

1. Підвищити потенціал місцевих громад у розвитку агропромислового сектору, що забезпечить створення нових робочих місць для внутрішньо переміщених осіб

I квар-

тал

2019

року

відділ агропромислового розвитку районної державної адміністрації

-

-

-

-

забезпечення створення нових робочих місць для внутрішньо переміщених осіб

2. Забезпечити інформування внутрішньо переміщених осіб з метою сприяння їх участі в програмах мікрокредитування, залучення до зайнятості в агропромисловій сфері

I квар-

тал

2019

року

управління соціального захисту населення, відділ агропромислового розвитку районної державної адміністрації, Бережанська філія Тернопільського обласного центру зайнятості

-

-

-

-

участь в мікрокредитуванні та працевлаштуванні

3. Забезпечити реалізацію спільних із міжнародними та громадськими організаціями програм, спрямованих на підвищення рівня зайнятості та само зайнятості внутрішньо переміщених осіб

постійно

управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, Бережанська філія Тернопільського обласного центру зайнятості

-

-

-

-

працевлаштування внутрішньо переміщених осіб

 

4. Провести аналіз проблем зайнятості внутрішньо переміщених осіб з метою планування роботи державних центрів зайнятості, зокрема в частині підвищення кваліфікації чи перекваліфікації

щоро-

ку

Бережанська філія Тернопільського обласного центру зайнятості

-

-

-

-

перекваліфікація внутрішньо переміщених осіб

 

4.

Забезпечення права на освіту

1. Провести тренінги для вчителів та соціальних працівників для роботи з дітьми з числа внутрішньо переміщених осіб

постійно

відділи освіти, культури, національностей, релігій і туризму районної державної адміністрації

-

-

-

-

набуття навиків роботи з дітьми з числа внутрішньо переміщених осіб

 

2. Надавати психологічну підтримку та послуги щодо розвитку мовлення для дітей із числа внутрішньо переміщених осіб, які мають особливу потребу в цьому

постійно

відділ освіти, служба у справах дітей районної державної адміністрації

-

-

-

-

розвиток мовлення для дітей з числа внутрішньо переміщених осіб

 

3. Розробити та впровадити заходи щодо можливості внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю отримувати освітні послуги з урахуванням їх права на інклюзивне навчання та особливих потреб

2019-2020 роки

відділ освіти районної державної адміністрації

-

-

-

-

забезпечення отримання освітніх послуг з урахуванням їх права на інклюзивне навчання

 

4. Розробити освітні програми адаптації, соціокультурного, психологічного, правового напрямків для внутрішньо переміщених осіб, зокрема для осіб з інвалідністю з їх числа

2019-2020 роки

відділи освіти, культури, національностей, релігій і туризму районної державної адміністрації

-

-

-

-

підвищення освітньо-культурного та правового рівнів внутрішньо переміщених осіб

 

5. Створити достатню кількість місць у закладах дошкільної та загальної середньої освіти з урахуванням забезпечення кількості внутрішньо переміщених осіб в приймаючих територіальних громадах

постійно

відділ освіти районної державної адміністрації

-

-

-

-

забезпечення внутрішньо переміщених осіб дошкільною та середньою освітою

 

6. Забезпечити здобуття внутрішньо переміщеними особами, а також мешканцями тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополь освіти за екстернатною формою навчання

постійно

відділ освіти районної державної адміністрації

-

-

-

-

здобуття освіти за екстернатною формою навчання

 

5.

Право на медичне обслуговування

1. Забезпечити доступність медичних послуг для внутрішньо переміщених осіб, у тому числі осіб з інвалідністю та осіб які проживають в сільській місцевості з їх числа

постійно

Бережанська центральна районна комунальна лікарня, Районне комунальне некомерційне підприємство «Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» Бережанської районної ради

-

-

-

-

забезпечення доступності медичних послуг в сільській місцевості

 

2. Розробити та запровадити дієві механізми надання додаткових гарантій для забезпечення належного медичного обслуговування внутрішньо переміщених осіб у закладах охорони здоров’я

2019-2020 роки

Бережанська центральна районна комунальна лікарня, Районне комунальне некомерційне підприємство «Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» Бережанської районної ради

забезпечення належного обслуговування у закладах охорони здоров’я без обмежень

 

3.Забезпечити доступність медичних послуг та надання додаткових гарантій для внутрішньо переміщених осіб, у тому числі осіб з інвалідністю з їх числа та тих, хто проживає в сільській місцевості

постійно

Бережанська центральна районна комунальна лікарня, Районне комунальне некомерційне підприємство «Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» Бережанської районної ради

-

-

-

-

подолання бар’єрів у доступі внутрішньо переміщених осіб до медичного обслуговування

 

6.

Підтримка приймаючих територіальних громад в процесі інтеграції внутрішньо переміщених осіб

1. Розробити та забезпечити реалізацію тематичних або комплексних відповідних місцевих програм та планів, спрямованих на задоволення потреб внутрішньо переміщених осіб, виявлених під час проведення моніторингу стану їх інтеграції в приймаючі територіальні громади

постійно

відділ освіти, служба у справах дітей районної державної адміністрації, Бережанський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,   виконавчі комітети сільських рад

-

-

-

-

розроблення місцевих програм та планів, спрямованих на задоволення потреб внутрішньо переміщених осіб

 

2. Створити належні умови для надання безоплатної правової допомоги внутрішньо переміщеним особам

постійно

Бережанське бюро правової допомоги

-

-

-

-

надання безоплатної правової допомоги

 

3. Організовувати та проводити спортивні, культурні, освітні та інші заходи із залученням молоді з числа внутрішньо переміщених осіб

постійно

відділи освіти, культури, національностей, релігій і туризму районної державної адміністрації, Бережанський центр соціальних служб для сім’ї,дітей та молоді

-

-

-

-

створення сприятливих умов для розвитку молоді з числа   внутрішньо переміщенихих осіб

 

7.

Створення механізму між секторальної взаємодії (охорона здоров’я, психологічна та соціальна підтримка, охорона громадського порядку, правова допомога) та взаємодії з громадськістю для подальшого посилення спроможності і координації діяльності щодо реагування на види насильства

Проводити навчальні семінари для представників охоронних органів (дільничні інспектори та інші) з питань безпеки в територіальних громадах, а також попередження та реагування на види насильства, включаючи постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом

постійно

відділ освіти, служба у справах дітей районної державної адміністрації, Бережанський відділ

поліції Головного управління Національної поліції   в Тернопільській області, Бережанська центральна районна комунальна лікарня, Районне комунальне некомерційне підприємство «Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги»   Бережанської районної ради

-

-

-

-

захист від насильства

 

8.

Розроблення консультатив-

них механізмів з метою залучення внутрішньо переміщених осіб до процесу прийняття рішень місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування

Забезпечити проведення спільних освітніх, соціальних, культурних, навчальних чи інших заходів, спрямованих на налагодження діалогу між внутрішньо переміщеними особами та населенням приймаючих територіальних громад

постійно

відділи освіти, культури, національностей, релігій і туризму районної державної адміністрації

-

-

-

-

діалог між місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, місцевим населенням та внутрішньо переміщеними особами

 

9.

Формування і розвиток єдиного культурного простору України

Забезпечити проведення культурно просвітницьких заходів, професійних обмінів, налагодження співпраці між творчими колективами з різних областей України із залученням внутрішньо переміщених осіб і сприяння територіальних громад у впровадженні та координації спільних проектів у сфері культури

постійно

відділ культури, національностей, релігій і туризму районної державної адміністрації

-

-

-

-

залучення внутрішньо переміщених осіб до культурно-просвітницьких заходів

 

 

7. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Структурні підрозділи районної державної адміністрації, які є учасниками Програми, подають узагальнену інформацію за напрямками своєї діяльності щодо виконання заходів Програми до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації щокварталу до 1 числа місяця, що настає за звітним періодом впродовж 2019-2020 років.

Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації узагальнену інформацію про хід та результати виконання заходів Програми надає до 5 січня та 5 липня департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації протягом терміну дії Програми.

 


 
Друк

Б Е Р Е Ж А Н С Ь К А   Р А Й О Н Н А   Р А Д А

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

___________________ сесія

Р І Ш Е Н Н Я

від “ __” _______ 2019 р.                                                      № _____

м.Бережани

Про програму збереження та забезпечення

епідемічної (біологічної) безпеки дитячого

населення на території Бережанського

району на 2019-2023 роки

Відповідно до ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши та обговоривши проект програми збереження та забезпечення епідемічної (біологічної) безпеки дитячого населення на території Бережанського району на 2019-2023 роки, з метою всебічного вивчення умов перебування та виховання дітей в дитячих дошкільних закладах та навчально-виховних комплексах району, визначення загроз та запобігання критичним ситуаціям, небезпечним для здоров’я дітей, ризиків, які мають виражений вплив на показники здоров’я дітей, беручи до уваги рекомендації постійної комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, молоді, спорту, соціального захисту населення та засобів масової інформації, Бережанська районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити програму збереження та забезпечення епідемічної (біологічної) безпеки дитячого населення на території Бережанського району на 2019-2023 роки (додається).

2. Контроль за виконанням даної програми доручити постійній комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, молоді, спорту, соціального захисту населення та засобів масової інформації.

Голова Бережанської

районної ради                                                         Василь БІЛИК

 
Друк

Б Е Р Е Ж А Н С Ь К А Р А Й О Н Н А Р А Д А

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

___________сесія

Р І Ш Е Н Н Я

від “_____________ 2019 р.                                                                   ____

м. Бережани

Про програму протидії організованій

злочинності, корупції та тероризму

на 2019-2021 роки

Відповідно до ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши та обговоривши проект Програми протидії організованій злочинності, корупції та тероризму на 2019-2021 роки, беручи до уваги рекомендації постійної комісії з питань місцевого самоврядування, законності та взаємодії з правоохоронними органами, Бережанська районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити програму протидії організованій злочинності, корупції та тероризму на 2019-2021 роки.

2. Контроль за виконанням даної програми доручити постійній комісії з питань місцевого самоврядування, законності та взаємодії з правоохоронними органами.

Голова Бережанської

районної ради                                                             Василь БІЛИК

 

ПРОГРАМА

протидії організованій злочинності, корупції та тероризму

на 2019 – 2021 роки

1. Паспорт Програми

1.

Ініціатор розроблення Програми

Теребовлянський міжрайонний відділ Управління Служби безпеки України в Тернопільській області

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми

"Про місцеві державні адміністрації", "Про Службу безпеки України", "Про запобігання корупції", "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю", "Про боротьбу з тероризмом"

3.

Розробник Програми

Теребовлянський міжрайонний відділ Управління Служби безпеки України в Тернопільській області

4.

Співрозробник

Програми

відділ управління персоналом, правового забезпечення, взаємодії з правоохоронними органами оборонної та мобілізаційної роботи апарату районної державної адміністрації

5.

Відповідальний виконавець Програми

Теребовлянський міжрайонний відділ Управління Служби безпеки України в Тернопільській області

6.

Учасники Програми

Теребовлянський міжрайонний відділ Управління Служби безпеки України в Тернопільській області, Бережанська державна податкова інспекція Козівського управління Головного управління Державної фіскальної служби в Тернопільській області, Бережанський відділ поліції Головного відділу Національної поліції в Тернопільській області, прокуратура, фінансове управління, відділ управління персоналом, правового забезпечення, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату районної державної адміністрації

7.

Термін реалізації Програми

2019 – 2021 роки

7.1.

Етапи виконання Програми

-

8.

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

районний бюджет

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього, у тому числі:

150 тис. грн.

9.1.

кошти районного бюджету

150 тис. грн.

9.2.

інші джерела фінансування

-

2. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма 

Серйозну загрозу розбудові регіону на сьогоднішній час створює існуючий рівень криміногенної ситуації в районі, зумовлений кризовими явищами в політичній, економічній та інших сферах суспільного життя, правовим нігілізмом, фактичною безконтрольністю за підприємницькою, кредитно-фінансовою та банківською діяльністю.

Здійснювані заходи виявилися недостатніми для ефективного впливу на стан справ, закони та нормативні акти виконавчої влади виконуються незадовільно і не можуть забезпечити своєчасного задоволення назрілих потреб регулювання ринкових відносин.

Розбалансованість економіки, спад виробництва та прогресуюче зростання цін призвели до падіння життєвого рівня і, як наслідок, втягнення у незаконне підприємництво значної частини населення. В даний час зростає кількість службових злочинів та корупційних правопорушень, які вчиняються з корисливою метою.

Поширюються корупція, відмивання незаконно отриманих грошей, інші злочини у бюджетно-фінансовій сфері.

Враховуючи, що район є дотаційним, прояви економічної злочинності, передусім, спрямовані на безпідставне заволодіння бюджетними коштами, чим позбавляють можливості отримання фінансової допомоги товаровиробниками, які реально її потребують.

Гостро постало питання щодо цільового використання бюджетних коштів, дотримання розпорядниками бюджетних коштів законодавства у сфері державних закупівель.

Слід зауважити, що на сьогодні в районі характерною рисою функціонування фондового ринку на сучасному етапі є його слабкість перед втіленням «професійних» схем недружнього поглинання «рейдерськими атаками».

Потребує постійного контролю з боку держави процес реформування земельних відносин та дотримання правових норм під час використання розпайованих і державних земельних ресурсів, що є актуально для аграрно орієнтованої Тернопільщини. Зокрема, даній сфері притаманний високий ступінь «непрозорості» та порушення прав власності на селі, що стосуються виділення та розподілу земельних і майнових паїв, їх подальшого використання.

Поряд з тим, вимагає вирішення питання видобування корисних копалин місцевого значення та розпорядження ними.

Таким чином, криміногенна обстановка потребує вжиття комплексних заходів з боку органів державної влади, що мали б забезпечити її стабілізацію у найближчі три роки. Пріоритетну увагу за цих умов має бути надано питанням посилення боротьби з організованою та економічною злочинністю, корупцією, терористичним проявам.

До першочергових заходів необхідно віднести також забезпечення фінансовими ресурсами та матеріально-технічними засобами управління Служби безпеки України в Тернопільській області для створення належних умов щодо виконання цієї Програми та завдань, визначених законами України "Про Службу безпеки України", "Про контррозвідувальну діяльність", "Про оперативно-розшукову діяльність", "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю", "Про запобігання корупції", "Про боротьбу з тероризмом".

3. Визначення мети Програми 

Метою цієї Програми є забезпечення активної наступальної протидії організованій злочинності та досягнення уповільнення темпів її зростання на основі чітко визначених пріоритетів та значне нарощування зусиль держави і громадськості, застосування новітніх засобів і методів запобігання і розкриття злочинів.

Досягненню цієї мети сприятимуть заходи, спрямовані на:

- створення атмосфери суспільної нетерпимості до злочинності;

- ослаблення дії криміногенних факторів;

- припинення зрощування кримінальних структур з органами державної влади, дальшого поширення і консолідації організованої та інших найбільш небезпечних форм злочинності;

- забезпечення громадської безпеки, унеможливлення терористичних проявів;

- недопущення втягнення у злочинну діяльність нових соціальних груп, особливо неповнолітніх;

- витіснення злочинності з окремих сфер суспільного життя;

- викорінення корупції, зменшення кримінального тиску на економічні відносини;

- створення надійних перешкод кримінальному насильству;

- обмеження незаконного обігу зброї, наркотичних засобів та інших супутніх для злочинності явищ.

-

4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування, строки виконання Програми

Встановлення тісної взаємодії між Теребовлянським міжрайонним відділом управління Служби безпеки України в Тернопільській області та районною державною адміністрацією, Бережанським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, відділенням прокуратури району, місцевим підрозділом державної фіскальної служби щодо обміну інфомацією про стан злочинності в районі, виявленні протиправних (корупційних) схем, методів та шляхів протидії злочинним проявам.

Фінансування Програми здійснюється в межах видатків, затверджених у відповідних бюджетах органів місцевого самоврядування.

Джерела

фінансування

Обсяг

фінансування,

(тис. грн.)

У тому числі (тис. грн.):

2019 рік

2020 рік

2021 рік

Районний бюджет

150

50

50

50

Інші джерела

-

-

-

-

Всього

150

50

50

50

Обсяг вказаних видатків є орієнтовним і визначається рішенням районної ради.

5. Перелік завдань, заходів Програми та результативні показники:

У результаті виконання Програми очікується:

- зниження рівня злочинності, ослаблення суспільної напруги, викликаної її впливом;

- зменшення впливу організованої злочинності на економічну та політичну сфери суспільства;

- зменшення корупційних проявів, очищення органів державної влади від корумпованих державних службовців, створення прозорої системи прийняття і виконання управлінських рішень;

- істотне підвищення рівня захисту економічних відносин від злочинних посягань, витіснення з економічної сфери кримінального елементу, скорочення обсягів «тіньової» економіки;

- поліпшення захисту правоохоронними органами прав, свобод і власності громадян, створення безпечних умов життя в державі;

- мінімізація злочинного впливу на молодь та підлітків, усунення причин і умов, що сприяють втягненню їх у протиправну діяльність;

- зниження рівня вживання наркотиків населенням та проникнення їх в Україну, припинення транзиту наркотичних засобів через територію держави;

- зміцнення кадрового потенціалу правоохоронних та контролюючих органів;

- досягнення належного рівня фінансового і матеріального забезпечення правоохоронної діяльності.


6. Напрями діяльності та заходи програми протидії організованій злочинності,

корупції та тероризму на 2016 – 2018 роки

з/п

Назва

напряму діяльності (пріоритети і завдання)

Перелік заходів Програми

Строк виконання

Виконавці

Джерела фінансування

Орієнтовні обсяги фінансування (вартість) тис.грн. в тому числі:

Очікуваний результат

2019 рік

2020 рік

2021 рік

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

1 

Протидія організованій злочинності та корупції у сфері економіки

Розробка методик та проведення комплексу заходів, направлених на виявлення злочинних (корупційних) схем у сфері виконання державних програм розвитку окремих       галузей економіки, видачі дозволів (ліцензій) господарюючим суб'єктам

2019 -2021 роки 

відділ управління персоналом, правового забезпечення, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату районної державної адміністрації, Теребовлянський міжрайонний відділ Управління Служби безпеки України в Тернопільській області, Бережанська державна податкова інспекція Козівського управління Головного управління Державної фіскальної служби в Тернопільській області, Бережанський відділ Теребовлянської місцевої прокуратури

районний бюджет

15,0

15,0

15,0

зменшення впливу організованої злочинності на економічну сферу регіону

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Проведення перевірок суб'єктів господарювання району, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, на предмет можливості застосування протиправних схем надходження в район       генномодифікованої продукції та незаконного відшкодування ПДВ

2019 -2021 роки

Теребовлянський міжрайонний відділ Управління Служби безпеки України в Тернопільській області, Бережанський відділ Теребовлянської місцевої прокуратури, Бережанська державна податкова інспекція Козівського управління Головного управління Державної фіскальної служби в Тернопільській області

районний бюджет

повернення коштів до бюджетів різних рівнів, упередження нанесення матеріальних збитків 

Здійснення заходів щодо припинення та упередження порушень законодавства під час процесу реформування земельних відносин та дотриманню правових норм при використанні розпайованих і державних земельних ресурсів, пртиправної розробки та використання мінерально – сировинної бази господарюючими суб’єктами

2019 -2021 роки

відділ агропромислового розвитку районної державної адміністрації, Теребовлянський міжрайонний відділ Управління Служби безпеки України в Тернопільській області, Бережанський відділ Теребовлянської місцевої прокуратури, Бережанська державна податкова інспекція Козівського управління Головного управління Державної фіскальної служби в Тернопільській області

районний бюджет

істотне підвищення рівня захисту економічних відносин від злочинних посягань, витіснення з економічної сфери кримінального елементу, скорочення обсягів “тіньової” економіки, забезпечення отримання фінансової допомоги товаровиробниками, які реально її потребують, усунення порушень

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

законодавства у сфері державних закупівель

Активна протидія проявам економічної злочинності, спрямованої на безпідставне заволодіння бюджетними коштами, нецільового їх використання, порушень законодавства у сфері державних закупівель 

2019 -2021 роки

Теребовлянський міжрайонний відділ Управління Служби безпеки України в Тернопільській області, Бережанський відділ Теребовлянської місцевої прокуратури, Бережанська державна податкова інспекція Козівського управління Головного управління Державної фіскальної служби в Тернопільській області, структурні підрозділи районної державної адміністрації

районний бюджет

Виявлення передумов до     дестабілізації ситуації на районному продовольчому ринку, фактів монополізації регіональних ринків, безпідставного (штучного) підвищення цін суб'єктами господарювання

2019 -2021 роки

відділ економічного розвитку районної державної адміністрації Теребовлянський міжрайонний відділ Управління Служби безпеки України в Тернопільській області, Бережанська державна податкова інспекція Козівського управління Головного управління Державної фіскальної служби в Тернопільській  

районний бюджет

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

області, Бережанський відділ Теребовлянської місцевої прокуратури, Бережанський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області 

Протидія організованій злочинній діяльності в   пріоритетних галузях народногосподарського комплексу району, насамперед в спиртовій і цукровій, шляхом виявлення та локалізації різного роду злочинних механізмів та „тіньових" схем, недопущення фактів недружнього поглинання (рейдерства)

2019 -2021 роки

відділ управління персоналом, правового забезпечення, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату районної державної адміністрації, Теребовлянський міжрайонний відділ Управління Служби безпеки України в Тернопільській області, Бережанська державна податкова інспекція Козівського управління Головного управління Державної фіскальної служби в Тернопільській області, Бережанський відділ Теребовлянської місцевої прокуратури, Бережанський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області

районний бюджет

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Виявлення та припинення фактів протиправного заволодіння, користування державним майном, порушенням вимог чинного законодавства про його оренду 

2019 -2021 роки 

відділ управління персоналом, правового забезпечення, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату районної державної адміністрації, Теребовлянський міжрайонний відділ Управління Служби безпеки України в Тернопільській області, Бережанська державна податкова інспекція Козівського управління Головного управління Державної фіскальної служби в Тернопільській області, Бережанський відділ Теребовлянської місцевої прокуратури, Бережанський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області

районний бюджет 

2

Протидія корупції у сфері державного управління

Виявлення та припинення корупційних явищ в органах державної влади та самоврядування, унеможливлення впливу на управлінську діяльність державних органів з боку

2019 -2021 роки

відділ управління персоналом, правового забезпечення, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату районної державної

районний бюджет

10,0

10,0

10,0

очищення органів державної влади від корумпованих службовців, створення прозорої системи прийняття і виконання

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

комерційних структур чи окремих осіб. 

адміністрації, Теребовлянський міжрайонний відділ Управління Служби безпеки України в Тернопільській області, Бережанська державна податкова інспекція Козівського управління Головного управління Державної фіскальної служби в Тернопільській області, Бережанський відділ Теребовлянської місцевої прокуратури, Бережанський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області 

управлінських рішень

3.

Боротьба з організова-ною злочинні-стю

Виявлення та припинення діяльності організованих злочинних угрупувань.

2019 -2021 роки

Теребовлянський міжрайонний відділ Управління Служби безпеки України в Тернопільській області, Бережанська державна податкова інспекція Козівського управління Головного управління Державної фіскальної служби в Тернопільській області, Бережанський відділ Теребовлянської місцевої прокуратури,  

районний бюджет

5,0

5,0

5,0

поліпшення захисту правоохоронними органами прав, свобод і власності громадян, створення безпечних умов життя; мінімізація злочинного впливу на молодь; усунення причин і умов, що сприяють втягненню молоді в протиправну діяльність;

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Бережанський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області

зниження рівня вживання наркотиків населенням

Виявлення та припинення фактів незаконного обігу зброї, наркотичних засобів, торгівлі людьми.

2019 -2021 роки

відділ управління персоналом, правового забезпечення, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату районної державної адміністрації, Теребовлянський міжрайонний відділ Управління Служби безпеки України в Тернопільській області, Бережанська державна податкова інспекція Козівського управління Головного управління Державної фіскальної служби в Тернопільській області, Бережанський відділ Теребовлянської місцевої прокуратури, Бережанський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області 

районний бюджет

Протидія контрабанді підакцизних товарів, оргтехніки, зброї, наркотиків 

2019 -2021 роки

Теребовлянський міжрайонний відділ Управління Служби  

районний бюджет

захист   економічного потенціалу регіону,

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

безпеки України в Тернопільській області, Бережанська державна податкова інспекція Козівського управління Головного управління Державної фіскальної служби в Тернопільській області, Бережанський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області

інтересів національного виробника, охорона здоров’я населення  

Виявлення каналів нелегальної міграції, фактів порушення законодавства про правовий статус іноземців

2019 -2021 роки

Теребовлянський міжрайонний відділ Управління Служби безпеки України в Тернопільській області, Бережанська державна податкова інспекція Козівського управління Головного управління Державної фіскальної служби в Тернопільській області, Бережанський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області 

районний бюджет

забезпечення дотримання законодавства щодо статусу іноземців та осіб без громадянства

4

Протидія терористичним проявам

Здійснення заходів, направлених на виявлення та вилучення з нелегального обігу вогнепальної зброї, вибухових речовин та

2019 -2021 роки

Теребовлянський міжрайонний відділ Управління Служби безпеки України в  

районний бюджет

10,0

10,0

10,0

забезпечення громадської безпеки, унеможливлення

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

пристроїв. Пошук та припинення діяльності каналів нелегального постачання транзитних перевезень зброї, вибухових та небезпечних речовин. 

Тернопільській області, Бережанська державна податкова інспекція Козівського управління Головного управління Державної фіскальної служби в Тернопільській області, Бережанський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області

терористичних проявів 

Забезпечення громадської безпеки шляхом попередження організації групових порушень громадського порядку, масових заворушень 

2019 -2021 роки

Теребовлянський міжрайонний відділ Управління Служби безпеки України в Тернопільській області, Бережанська державна податкова інспекція Козівського управління Головного управління Державної фіскальної служби в Тернопільській області, Бережанський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області 

районний бюджет

5

Взаємодія з населенням

району 

Через засоби масової інформації району інформувати населення про стан боротьби з організованою злочинністю та корупцією 

2019 -2021 роки

відділ організаційної роботи, інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю районної державної адміністрації,  

районний бюджет 

публічність і відкритість   діяльності Теребовлянського міжрайонного

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Теребовлянський міжрайонний відділ Управління Служби безпеки України в Тернопільській області 

відділу Управління Служби безпеки України в Тернопільській області, Бережанської районної державної адміністрації,загальна превенція протиправних проявів

6

Матеріаль-но – технічне забезпечен-ня Теребовля-нського між район-ного відділу Управління Служби безпеки України   в Терно-пільській області

придбання оргтехніки, паливно–мастильних матеріалів, ремонт службового автотранспорту 

2019 -2021 роки

фінансове управління районної державної адміністрації, Теребовлянський міжрайонний відділ Управління Служби безпеки України   в Тернопільській області

районний бюджет

10,0

10,0

10,0

створення умов для виконання Теребовлянським міжрайонним відділом Управління Служби безпеки України в Тернопільській області, Програми та завдань, визначених законами України „Про Службу безпеки України”,   „Про контррозвідувальну діяльність”, „Про оперативно-розшукову діяльність”, „Про організаційно-правові основи  

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

боротьби з організованою злочинністю”, „Про запобігання корупції”, „Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом” 

Загальний обсяг

50,0

50,0

50,0


7. Координація та контроль за ходом виконання Програми.

Координацію за ходом виконання Програми здійснює відділ управління персоналом, правового забезпечення, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату районної державної адміністрації.