Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.uaДрук

Б Е Р Е Ж А Н С Ь К А   Р А Й О Н Н А   Р А Д А

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

___________________ сесія

Р І Ш Е Н Н Я

від “ __” _______ 2019 р.                                            № ___

м.Бережани

Про погодження тимчасового сумісництва

директору Комунального некомерційного

підприємства «Бережанська  центральна

районна лікарня» Бережанської районної

ради

Відповідно до п. 20 ст.43, п.4 ст.60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», керуючись ст. 21, 102-1 КЗпП України, постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.1993 р. №245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій», спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я від 05.10.2005 р. №308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення», на підставі Статуту Комунального некомерційного підприємства «Бережанська   центральна районна лікарня» Бережанської районної ради, беручи до уваги рекомендації постійної комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, молоді, спорту, соціального захисту населення та засобів масової інформації, Бережанська районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Погодити директору Комунального некомерційного підприємства «Бережанська   центральна районна лікарня» Бережанської районної ради Вриднику Василю Романовичу тимчасове сумісництво 0,5 ставки лікаря-терапевта денного стаціонару відділення відновного лікування на 2019 рік з «___»____________2019 р.

2. Контроль за виконанням даної програми доручити постійній комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, молоді, спорту, соціального захисту населення та засобів масової інформації.

Голова Бережанської

районної ради                                                         Василь БІЛИК

 
Друк

Б Е Р Е Ж А Н С Ь К А   Р А Й О Н Н А   Р А Д А

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

____________ сесія

Р І Ш Е Н Н Я

від “ ___” ________  2019 р.                                                                     № ___

м.Бережани

Про хід виконання районної цільової

соціальної програми підтримки сім’ї

та протидії домашньому насиллю

на 2017-2020 роки

Відповідно до п. 16 ч.1 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши та обговоривши інформацію про хід виконання  районної цільової соціальної програми підтримки сім’ї та протидії домашньому насиллю на 2017-2020 роки, беручи до уваги рекомендації постійної комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, молоді, спорту, соціального захисту населення та засобів масової інформації, Бережанська районна рада

вирішила:

1. Інформацію про хід виконання районної цільової соціальної програми підтримки сім’ї та протидії домашньому насиллю на 2017-2020 роки взяти до відома. 

2. Бережанській районній державній адміністрації:

2.1 Відділам освіти, культури, національностей, релігій і туризму, службі у справах дітей районної державної адміністрації, районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:

2.1.1 Продовжити неухильне виконання соціальної програми підтримки сім’ї та протидії домашньому насиллю на 2017-2020 роки (далі – Програма).

2.1.2 Сприяти залученню підприємств, установ та організацій, об’єднань громадян до надання фінансової та матеріальної допомоги щодо виконання напрямків діяльності та заходів Програми;

2.1.3 Продовжити співпрацю з виконавчими комітетами сільських рад,  комунальним закладом «Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги», Бережанським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, громадськими організаціями та благодійними фондами, що працюють для підтримки сім’ї та протидії домашньому насиллю;

2.1.4 Висвітлювати в засобах масової інформації питання щодо виконання заходів Програми.

3. Фінансовому управлінню районної державної адміністрації передбачити у 2019-2020 роках кошти на фінансування заходів Програми.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію Бережанської районної ради з питань освіти, охорони здоров'я, культури, молоді, спорту, соціального захисту населення та засобів масової інформації.

Голова Бережанської

районної  ради                                                           Василь Білик

 

ІНФОРМАЦІЯ

про хід виконання районної цільової соціальної програми

підтримки сім’ї та протидії домашньому насиллю на 2017-2020 роки

1. Забезпечення підвищення престижу сім’ї та утвердження пріоритетності сімейних цінностей

Виконання заходів районної цільової соціальної програми підтримки сім’ї та протидії домашньому насиллю на 2017-2020 роки, здійснюється:

- при проведенні інформаційно-просвітницьких, культурних заходів, спрямованих на пропагування та формування пріоритету сімейних цінностей, відповідального батьківства, повноцінного виховання та розвитку дітей;

- здійсненні заходів щодо поліпшення житлових та соціально-побутових умов багатодітних сімей, забезпечення їх прав на пільги шляхом видачі посвідчень батьків та дітей з багатодітних сімей;

- здійснення заходів щодо присвоєння багатодітним матерям почесного звання України «Мати-героїня».

У закладах загальної середньої освіти району традиційно кожного року організовуються свята до Дня Матері (травень), Дня захисту дітей (конкурси малюнків на асфальті, святковий концерт вихованців дитсадків і студії «Крок» (червень). Відділами освіти, культури, національностей, релігій та туризму районної державної адміністрації спільно із Бережанським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом 2017-2019 років традиційно кожного року організовується:

- зустріч з родиною полеглого воїна – учасника АТО Володимира Дідуха;

- конкурс вертепів «Нова радість стала»;

- фольклорне свято Стрітення Господнє. Спалення дідуха;

- акція «Великодній кошик»;

- свято Матері;

- фестиваль-конкурс патріотичної поезії і прози «Свята Покрова»;

- заходи до відзначення річниці Референдуму;

- старт фольклорного фестивалю «Від Романа до Йордана»;

За участю районних колективів художньої самодіяльності продовж 2017-2019 років проводиться:

- районний фестиваль вертепних дійств «Ясна зірка засіяла» (січень);

- районне фольклорне свято «Прощання з колядою» (лютий);

2. Сприяння розвитку відповідального батьківства

З питань підготовки молоді до сімейного життя, у закладах загальної середньої освіти класними керівниками спільно із працівниками відділу освіти районної державної адміністрації районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено лекції «На порозі зрілості» (92 чол.), «Дошлюбна підготовка молоді» (62 чол.), 3 бесіди з питань відповідального батьківства (26 осіб). Впродовж 2017-2019 років 3-ох жінок району нагороджено  почесним званням   «Мати-героїня». У відділі   освіти районної державної адміністрації прийом документів та роз’яснювальна робота проводиться постійно. З питань планування сім’ї проконсультовано 46 осіб та проведено бесіди для студентів ВП НУБіП «Бережанський агротехнічний інститут».

3.Створення активізації місцевих та обєднаних територіальних громад щодо соціальної підтримки сімї (при їх створенні)

Постійно один раз в квартал протягом 2017-2019 років відбувалися засідання міжвідомчої координаційної ради з питань попередження насильства в сім’ї, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми. Розповсюджено 75 шт. буклетів. Відділом освіти спільно з службою у справах дітей, районним центром соціальних служб для сієї, дітей та молоді забезпечено діяльність між секторних координаційних рад підтримки сім’ї у громадах, охоплено консультативними послугами близько 50% діючих груп взаємодопомоги та узгоджено діяльність окремих структур та організацій районної державної адміністрації.

4. Забезпечення належних умов для запобігання насильству в сім’ї, жорстокому поводженню з дітьми

Працівниками відділу освіти районної державної адміністрації спільно з Бережанським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюється встановлення контакту із молодими сім’ями та надання їм соціальної допомоги, тобто такого комплексу соціальних послуг, який сприяє не тільки відмові від насильства, але й підвищенню соціального статусу сім’ї , її особистому розвитку на основі оволодіння знаннями про свої права, навчання вмінню ними користуватися та їх відстоювати, створенню умов для їх реалізації, використовуючи при необхідності соціальну опіку і підтримку. Наслідком такої допомоги можуть бути: знання, що запобігають домашньому насильству, гендерній рівності та протидії торгівлі людьми, вміння і навички щодо критичної оцінки, прийняття рішення й управління собою в ситуаціях, які можуть призвести до насильства, негативне ставлення до насильства.

Традиційно з 25 листопада по 10 грудня протягом 2017-2018 років у районі проходила Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Під час акції проведено відео-лекції у закладах загальної середньої освіти району та ВП НУБіП «Бережанський агротехнічний інститут». Відділом освіти, службою у справах дітей районної державної адміністрації та районним центром для сім’ї, дітей та молоді, згідно випадків вчинення насильства в сім’ї, проводиться консультаційна та психологічна робота з особами, які вчинили насильство в сім’ї, а також із жертвами домашнього насильства.

5. Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

В заходах, які проводяться на території району, де ключову роль зосереджено на вихованні дітей, побудові щасливої та здорової сім’ї завжди спрямовано увагу на формування в суспільстві рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, подолання стереотипних уявлень про роль чоловіка і жінки, рівного розподілу обов’язків щодо виховання дітей.

 


 
Друк

Б Е Р Е Ж А Н С Ь К А   Р А Й О Н Н А   Р А Д А

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

_______________ сесія

Р І Ш Е Н Н Я

від “___” травня 2019 р.                           № ____

м.Бережани

Про затвердження переліку об’єктів спільної

комунальної власності територіальних громад

сіл Бережанського району, Бережанської міської

територіальної громади та Саранчуківської

обєднаної територіальної громади  

Беручи до уваги звернення виконуючого обов’язки директора комунального некомерційного підприємства «Бережанська центральна районна лікарня», відповідно до  ст. 43, ст.60 та частини 10 прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 318, ст.327 Цивільного кодексу України, ст. 137 Господарського  кодексу України, беручи до уваги рішення Бережанської районної ради від 16 серпня 2018 № 383 «Про затвердження переліку об’єктів спільної комунальної власності територіальних громад сіл Бережанського району, територіальної громади міста Бережани, сіл Лісники і Рай та Саранчуківської ОТГ» та рішення Бережанської районної ради від 12.03.2019 р. №458 «Про створення комунального некомерційного підприємства "Бережанська центральна районна лікарня" Бережанської районної ради», враховуючи рішення Бережанської міської ради від 17 серпня 2017 року № 688 та рекомендації  постійної комісії з питань місцевого самоврядування, законності та взаємодії з правоохоронними органами, Бережанська районна рада 

вирішила:

1.Затвердити перелік об’єктів спільної комунальної власності територіальних громад сіл Бережанського району, Бережанської міської територіальної громади та Саранчуківської об’єднаної територіальної громади (Додаток №1).

2.Передати в оперативне управління балансоутримувачам об’єкти спільної комунальної власності територіальних громад сіл Бережанського району, Бережанської міської територіальної громади, Саранчуківської об’єднаної територіальної громади:

2.1. Відділу освіти Бережанської районної державної адміністрації – об’єкти освіти.

2.2. Відділ культури Бережанської районної державної адміністрації –об’єкти культури.

2.3. Комунальному некомерційному підприємству «Бережанська центральна районна лікарня» – об’єкти охорони здоров’я, що входять до складу КНП «Бережанська ЦРЛ».

2.4. Районному комунальному некомерційному підприємству «Бережанський Центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» - об’єкти охорони здоров’я, що входять до складу комунального закладу

2.5 Бережанському об’єднаному управлінню Пенсійного фонду України Тернопільської області – адмінбудинок за адресом: м.Бережани, вул. Шевченка, 13 А.

2.6. Управлінню агропромислового розвитку Бережанської районної державної адміністрації – будівлі, гаражі та майно за адресом: м.Бережани вул. Шевченка, 13, 15.

2.7. Комунальному  підприємству «Майновик» Бережанської районної ради – цілісний майновий комплекс колишнього кінотеатру(будівля, гаражі, майно та обладнання) за адресом: м.Бережани, вул.Івана Франка,2.

2.8. Бережанській районній раді – будівлю, гаражі та майно за адресом: м.Бережани, вул. Шевченка, 13,15.

3. Управління та фінансування по утриманню об’єктів спільної комунальної власності територіальних громад сіл Бережанського району, Бережанської міської територіальної громади та Саранчуківської об’єднаної територіальної громади здійснювати у відповідності до угоди між Бережанською районною радою, Бережанською міською радою та Саранчуківською сільською радою Бережанського району.

4. Юридичним особам, визначеним в пунктах 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8 при наданні  в оренду окремих приміщень об’єктів керуватися рішенням районної ради від 05 липня 2007 року №161 «Про методику розрахунку і порядок використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад району»  та від 02 квітня 2008 року №263 «Про внесення змін до рішення районної ради від 05 липня 2007 року №161» та п.5 рішення Бережанської міської ради від 17 серпня 2017 року № 688 «Про затвердження переліку об’єктів спільної власності».

5. Балансоутримувачам об'єктів спільної власності територіальних громад сіл Бережанського району, Бережанської міської територіальної громади та Саранчуківської об’єднаної територіальної громади виготовити (переоформити) свідоцтва  на  право власності об'єктів у відповідності до цього рішення та вимог чинного законодавства України.

6. Визнати таким, що втратило чинність рішення Бережанської районної ради від 16 серпня 2018 року № 383 «Про затвердження переліку об’єктів спільної комунальної власності територіальних громад сіл Бережанського району, територіальної громади міста Бережани, сіл Лісники і Рай та Саранчуківської об’єднаної територіальної громади».

7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань місцевого самоврядування, законності та взаємодії з правоохоронними  органами.

Голова Бережанської

районної ради                                                                 Василь БІЛИК

Додаток № 1
до рішення районної ради
від «___» травня 2019 року

№ ________

Перелік об’єктів спільної власності територіальних

громад сіл Бережанського району, Бережанської міської територіальної громади та

Саранчуківської обєднаної територіальної громади

ЗАКЛАДИ ОСВІТИ

1.

Централізована бухгалтерія, гараж

вул. Руська,12,

м.Бережани Тернопільської області

ЗАКЛАДИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

1.

Будинок поліклініки 4-ох поверховий, медичне обладнання та інше майно

вул. С.Бандери, 21, м.Бережани

Тернопільської області

2.

Будинок лікарні  4-х поверховий (терапевтичний корпус), медичне обладнання та інше майно

вул.Б.Хмельницького, 52 м.Бережани,Тернопільської області

3.

Будинок лікарні (хірургічний корпус), медичне обладнання та інше майно

вул.Б.Хмельницького, 52 м.Бережани,Тернопільської області

4.

Склад

вул.Б.Хмельницького, 52 м.Бережани  Тернопільської області

5.

Будинок для трансформаторної підстанції

вул.Б.Хмельницького, 52 м.Бережани  Тернопільської області

6.

Будинок інфекційного відділу

вул.Б.Хмельницького, 52 м.Бережани  Тернопільської області

7.

Майстерня

вул.Б.Хмельницького, 52 м.Бережани  Тернопільської області

8.

Автогараж для грузовиків

вул.Б.Хмельницького, 52 м.Бережани  Тернопільської області

9.

Будинок швидкої допомоги, майно, обладнання та інвентар

вул.Б.Хмельницького, 52 м.Бережани  Тернопільської області

10.

Будівля котельні, майно

вул.Б.Хмельницького, 52 м.Бережани  Тернопільської області

11.

Приміщення зубопротезного відділення, медичне обладнання та інше майно

вул.Шевченка, 14 м.Бережани  Тернопільської області

12.

Будинок дитячої лікарні, майно та обладнання, а також медичне обладнання водогрязелікарні

вул.Б.Хмельницького, 52 м.Бережани  Тернопільської області

13.

Склад продуктів і матеріалів, майно

вул.Б.Хмельницького, 52 м.Бережани  Тернопільської області

ЗАКЛАДИ КУЛЬТУРИ

1.

Районного будинку культури:

- будівля

- гараж

вул. Міцкевича, 4, м.Бережани  Тернопільської області

вул.Б.Хмельницького, 2, м.Бережани Тернопільської області

2.

Бережанський краєзнавчий музей, майно та обладнання

пл. Ринок, 1, м. Бережани Тернопільської області

ІНШІ УСТАНОВИ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ

1.

Управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації :

- адмінбудинок №1,

- гаражі (2 шт)

вул. Шевченка, 13, м.Бережани  Тернопільської області

вул. Шевченка м.Бережани  Тернопільської області

2.

Комунальне підприємство «Майновик» Бережанської районної ради:

- будівля

- гаражі (5 шт.)

вул. І.Франка,2,  м.Бережани

Тернопільської області

вул. І.Франка,2,  м.Бережани

Тернопільської області

3.

Бережанське об’єднане управління Пенсійного Фонду України Тернопільської області, адмінбудинок

вул. Шевченка, 13 А, м.Бережани  Тернопільської області

Керуючий справами виконавчого

апарату районної ради                                                      Василь СОЛОМКО

 
Друк

Б Е Р Е Ж А Н С Ь К А   Р А Й О Н Н А   Р А Д А

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

_________________ сесія

Р І Ш Е Н Н Я

від “ _________ 2019 р.                        ____

м.Бережани

Про призначення на посаду керівника

комунального некомерційного підприємства

«Бережанська центральна районна лікарня»

Бережанської районної ради 

Відповідно до п.20 ч.1 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», ст.ст. 21, 24 Кодексу законів про працю України , рішення районної ради від 12.03.2019 року № 458 «Про створення комунального некомерційного підприємства «Бережанська центральна районна лікарня» Бережанської районної ради», відповідно до методичних рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України з питань перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства, схвалені робочою групою з питань реформи фінансування сфери охорони здоров’я України від 14 лютого 2018 року, розглянувши подання голови конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади керівника комунального некомерційного підприємства «Бережанська центральна районна лікарня» Бережанської районної ради від 10.05.2019 року та відповідний протокол конкурсної комісії  від 08.05.2019 року, враховуючи рекомендації постійної комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, молоді, спорту, соціального захисту населення та засобів масової інформації, Бережанська районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Призначити Вридника Василя Романовича на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Бережанська центральна районна лікарня» Бережанської районної ради» від «___» ________ 2019 року, з укладенням контракту.

2. Доручити голові районної ради Білику В.Ф. укласти контракт з Вридником В.Р., згідно з чинним законодавством, на строк ______ років.

3. Контроль за виконанням даного рішення доручити постійній комісії районної ради з питань освіти, охорони здоров’я, культури, молоді, спорту, соціального захисту населення та засобів масової інформації.

Голова Бережанської

районної ради                                                                  Василь БІЛИК

 
Друк

Б Е Р Е Ж А Н С Ь К А   Р А Й О Н Н А   Р А Д А

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

___________ сесія

Р І Ш Е Н Н Я

від “ ___________ 2019 р.                                                            № _____

м. Бережани

Про виконання програми підтримки

та розвитку культури і мистецтва в

Бережанському районі на 2018 рік

Відповідно до пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши та обговоривши інформацію про виконання програми підтримки та розвитку культури і мистецтва в Бережанському районі на 2018 рік, беручи до уваги рекомендації постійної комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, молоді, спорту, соціального захисту населення та засобів масової інформації, Бережанська районна рада

вирішила: 

Інформацію про виконання програми підтримки та розвитку культури і мистецтва в Бережанському районі на 2018 рік взяти до відома.

Голова Бережанської

районної ради                                                                  Василь БІЛИК

 

ДОВІДКА

про виконання Програми підтримки та розвитку культури і мистецтва

в Бережанському районі на 2018 рік

Впродовж 2018 року діяла районна Програма підтримки та розвитку культури і мистецтва в Бережанському районі на 2018 рік, схвалена рішенням сесії Бережанської районної ради від 01 лютого 2018 року №173. Програма спрямовувалася на збереження та розвиток духовних здобутків, звичаїв та традицій українського народу, кращих традиційних цінностей Бережанщини. На реалізацію передбачених Програмою завдань передбачалися кошти у розмірі 227,8 тис. грн. Загалом із районного бюджету в загальній сумі у 2018 році було виділено 162,8 тис. грн.

Мережа закладів культури

Мережа закладів культури Бережанського району у 2018 році налічувала 83 установи. На сьогоднішній день в районі функціонує: 40 клубних закладів (1 - районний будинок культури, 6 – сільських будинків культури, 33 сільських клубів), 41 бібліотеки (1-центральна районна бібліотека, центральна районна дитяча бібліотека, 39 – бібліотек-філіалів), 1 початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад (Жуківська державна музична школа),1 краєзнавчий музей.

Усі ці заклади розміщені в будівлях, які належать до спільної власності територіальних громад сіл Бережанського району, окрім краєзнавчого музею, який знаходиться у приміщенні Фонду державного майна.

При клубних закладах в районі діють 8 колективів, які носять звання «народний» і 3 – «зразковий».

Бережанська централізована бібліотечна система

Загальна кількість бібліотек системи Міністерства культури України у Бережанському районі у звітному році становила 41 одиниці, в т.ч., 1 центральна районна бібліотека ім. Т.Г.Шевченка, 1 центральна районна бібліотека для дітей ім. Лесі Українки та 39 сільських бібліотек-філіалів.

У 2018 році пріоритетними напрямками діяльності публічних бібліотек району були: забезпечення вільного доступу до інформації через фонди бібліотек та Всесвітню мережу Інтернет, організація бібліотечно-бібліографічного та інформаційного обслуговування, формування фонду бібліотек відповідно до інформаційних запитів користувачів, їхніх вікових особливостей, забезпечення підготовки та підвищення кваліфікації бібліотечних працівників, шляхом організації навчання з використанням комп’ютерних інформаційних систем, правовий і соціальний захист працівників бібліотек.

Фондами бібліотек системи скористалися понад 11,5 тис. користувачів, яким було видано 235442 прим. документів.

Станом на 01.01.2019 року бібліотечний фонд книгозбірень налічує 213124 прим. літератури.

У звітному році Бережанською районною радою виділено 3 тис. гривень на придбання літератури для центральної районної бібліотеки та центральної районної бібліотеки для дітей (50 примірників). Саранчуківською ОТГ для бібліотек, розміщених на території громади (5 установ) виділено 5 тис. гривень за які придбано 69 примірників книг. Нараївською сільською радою виділено 4 тис. грн. на придбання літератури для бібліотек розміщених на території даної сільради (3 бібліотеки), придбано 55 примірників.

В зв’язку з недостатнім фінансуванням галузі, частина працівників системи продовжувала працювати на неповну зайнятість. Так, 11 бібліотекарів працювали на повну зайнятість, 4 на 0,75 посадового окладу, 31 на 0,5 ставки.

У 2018 році для покращення обслуговування користувачів за бюджетні кошти придбано багатофункціональний пристрій Brother DCP – L2500D вартістю 5990 грн.

У бібліотеці-філіалі с.Тростянець замінено 4 вікна на енергозберігаючі вартістю майже 23 тис. грн. У бібліотеці с.Шибалин за кошти сільської ради проведено заміну вхідних дверей вартістю 3 тис. грн. Відремонтовано підлогу у бібліотеці с.Комарівка. У бібліотеці-філіалі с.Слав’тин зроблено косметичний ремонт.

Клубні заклади району

Мережа клубних закладів Бережанського району налічує 40 установ. До неї входять: 1 – районний будинок культури, 6 – сільських будинків культури, 33 – сільських клуби.

Впродовж року працювали 12 аматорських колективів, в яких займається 385 учасників, із них 170 дітей.

Народні та зразкові аматорські колективи взяли участь у всіх фестивалях, які проводились на Бережанщині, а також були задіяні у творчих звітах сільських аматорських колективів.

Відповідно до задань вищезгаданої Програми забезпечено участь колективів поза межами району, зокрема: участь народного аматорського театру української пісні «Золота Липа» в обласному різдвяному дійстві «Лемківський Йордан» (19.01.2018р.- м.Тернопіль), в презентації Тернопільської області «Благословенне Тернопілля» (14.02.2018р. - м .Київ), в Міжобласному мистецько-краєзнавчому фестивалі «БРАТИНА» (28.05.2018р. м.Шумськ), в обласному конкурсі виконавців фольклору, народних обрядів, звичаїв на здобуття премії Володимира Гнатюка (17.06.2018р. - м.Тернопіль), у ХІХ Всеукраїнському фестивалі «Дзвони Лемківщини» (05.08.2018р. - м.Монастириськ), участь народного аматорського вокального ансамблю «Журавка» с.Гиновичі у творчій зустрічі мистецьких колективів «Розколяда» (04.02.2018р. - м.Чортків), у ХІ-тому Всеукраїнському фольклорно-мистецького фестивалі «Борщівська вишиванка» (09 вересня 2018 р. - м.Борщів), участь колективів районного будинку культури та Жуківської державної музичної школи у ІІ-ому міжнародному багатожанровому конкурсі «АртЦентр» талантів-2018» (21.03.2018р. - м.Рівне), в обласному конкурсі «Творчість юних-2018» (28.03.2018р. - м.Тернопіль), в підсумковому концерті переможців конкурсів (23.05.2018р. - м.Тернопіль), участь народного аматорського хору «Просвіта» у Х–ому Всеукраїнському фестивалі національної вишиванки та костюма «Цвіт вишиванки» (13.05.2018 р. м.Тернопіль), участь дитячого зразкового колективу «Водограй» в обласному фестивалі – конкурсі хореографічного мистецтва «Тернопільська танцювальна весна» (29.04.2018 р. - м.Тернопіль).

Впродовж 2018 року в Бережанському районному будинку культури проводились такі заходи:

- 09.01.2018 року – концерт гурту «Тріода»,

- 19.01.2018 року – урочистості нагородження лауреатів премії імені Братів Лепких,

- 10.02.2018 року – кінопоказ історичного фільму «Червоний»,

- 11.02.2018 року – щорічне районне фольклорне свято «Прощання з колядою»,

- 21.02.2018 року – кінопоказ фільму «Кіборги»,

- 24.02.2018 року – концерт академічного гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія» (м.Івано – Франківськ),

- 03.03.2018 року- районний огляд конкурс читців приурочений 204 – ій річниці з дня народження Т.Г.Шевченка,

- 09.03.2018 року – Шевченківське свято «Кобзареве слово вічне»,

- 14.03.2018 року – районний фестиваль – конкурс духовної пісні «Молитва за Україну», присвячений 130 – ій річниці з дня народження О.Барвінського,

- 15.03.2018 року – обласний (кущовий) фестиваль духовної пісні «Молитва за Україну» (організатор - районний відділ освіти),

- 28.03.2018 року – гастролі Київського цирку,

- 18.04.2018 року – семінар з хореографії «Характерний танець»,

- 21.04.2018 року – «125 – річчя створення народної аматорської хорової капели Боян» та 50 – річчя присвоєння звання «Народна»,

- 29.04.2018 року – районний фестиваль – конкурс «Театральна мозаїка – 2018»,

- 06.05.2018 року – ювілейний концерт ансамблю естрадного танцю «Екстравагант»,

- 09.05.2018 року – концерт ансамблю танцю «Надзбручанка» Тернопільської обласної філармонії та Кропивницького ансамблю народної та сучасної музики «Єлісавет – ретро»,

- 10.05.2018 року- святкування «100-річчя організації «Червоний Хрест України»,

- 13.05.2018 року- творчий звіт зразкового художнього ансамблю танцю «Розмарія» (Бережанська гімназія ім.Б.Лепкого),

- 17.05 2018 року – творчий звіт танцювального колективу «Вікторія»,

- 22.05.2018 року – «Казка про виміряне яєчко, або правда про курочку рябу» дитячого зразкового театру «Зернятко»,

- 26-27.05.2018 року – ХХІІ фестиваль хореографії « Танцювальна весна»,

- 01.06.2018 року – дитячий фестиваль садочка «Ромашка» «З усмішкою легше жити»,

- 03.06.2018 року – музична комедія на дві дії «Наталка Полтавка» драмстудії «Натхнення»,

- 06.06.2018 року -лялькова вистава «Бухта пригод»,

- 10.06.2018 року – ІV- районний фестиваль- конкурс солістів – вокалістів «Дзвінкі соловейки»,

- 08.07.2018 року – фестиваль патріотичної пісні «Чорна вишиванка» на хуторі Кулеби,

- 10.08.2018 року – цирк «Ляльки-велетні»,

- 23.08.2018 року – урочистості з нагоди Дня державного прапора та Дня Незалежності України «Молюсь за тебе, Україно»,

- 02.09.2018 року ХІІІ- районний фестиваль стрілецької, повстанської та військово-патріотичної пісні «Дзвони Лисоні»,

- 10.10.2018 року – марш патріотів на горі Лисоня,

- 13.10.2018 року - концерт вокального квартету «Акорд»,

- 21.10.2018 року - VІ огляд - конкурс вокальних колективів сільських клубних закладів культури,

- 30.10.2018 року – семінар – практикум сільських клубних закладів на тему: «Розвиток культурно – дозвіллєвої діяльності в умовах децентралізації,

- 31.10.2018 року – відзначення 100 – річчя річниці утворення ЗУНРУ «Відлуння Листопадового зриву»,

- 03.11.2018 року - обласний патріотично – мистецький фестиваль «Вставай сонце» за участю відомих зірок української естради – народного артиста України Григорія Драпака, заслуженого артиста України Володимира Трача, заслуженого артиста України Андрія Підлужного,

- 09.11.2018 року – урочистості з нагоди Дня Всеукраїнського Дня працівників культури та народного мистецтва,

- 25.11.2018 року – щорічне районне свято родинної творчості «Родинне перевесло»,

- 28.11.2018 року – кінопоказ фільму «Позивний «Бандерас»,

- 07.12.2018 року – урочистості до Дня місцевого самоврядування,

- 09.12.2018 року – Святкова імпреза до 150-ти річчя товариства Просвіта «Незгасимий вогонь нації»,

- 14.12.2018 року – Свято Миколая,

- 23.12.2018 року  концерт «Від весни і до Різдва».

У сільських клубних закладах Бережанського району в 2018 році працювали 43 основних, 1 по сумісництву працівників.

Впродовж 2018 року в сільських клубних закладах працювали близько150 аматорських колективів, з них 63 дитячі, в яких загалом займається близько 1500 дітей.

У сільських клубних закладах упродовж 2018 року було проведено близько 300 тематичних масових заходів, на яких були присутні майже 45 тисяч відвідувачів, серед них тематичні заходи до державних та релігійних свят, різноманітні розважальні заходи.

Окрім того, у 2018 році проведено творчі звіти аматорських колективів у 6 сільських радах, які проходили на території сільських закладів культури, а саме:

- 21.01.2018 року Літятинська сільська рада до Дня соборності «Соборна Мати - одна на всіх , як оберіг»,

- 28.01.2018 року Шибалинська сільська рада до Дня пам’яті героїв Крут « Крути – сурми звитяг»,

- 18.02.2018 року Божиківська сільська рада до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні вечір – реквієм «І мовчки сотня непокорених Героїв відходила у чисті небеса»,

- 15.04.2018 року Куропатницька сільська рада до Великодня «Христос Воскрес»,

- 20.05.2018 року Курянівська сільська рада до Дня Героїв «Герої не вмирають»,

-23.09.2018 року Слов’ятинська сільська рада до Дня батька «Батьку рідний».

Бережанський краєзнавчий музей

Впродовж року наукові співробітники музею організовували свою діяльність на основі плану роботи на 2018 рік.

Колективом музею було організовано і проведено VІ наукову конференцію з міжнародною участю «Бережанська гімназія: сторінки історії» та спільно з Обласним комунальним музеєм Богдана Лепкого в м.Бережани конференцію «Родина Лепких в духовній історії України».

З метою популяризації музейної справи серед дітей та молоді міста діяв проект «Музей як навчальна платформа». Інноваційним підходом у подачі краєзнавчої інформації дітям молодшого шкільного віку стало проведення циклу інтерактивних уроків, лекцій та майстер-класів.

Реалізується інтерактивний проект «Життя. Яке воно є?..», на базі якого відбулося кілька уроків і дискусій.

Традиційною стала участь у Міжнародних акціях «День музейного селфі» та «Ніч в музеї». Цьогоріч музей долучився до Міжнародного проекту «День неспішного мистецтва».

Працівниками музею було зібрано та науково опрацьовано 900 предметів:

Станом на 01 січня 2019 року загальний фонд музею становить 20900 експонатів.

За звітний період співробітники музею взяли участь у 6-их конференціях, організували та взяли участь у 3-х круглих столах, провели 66 масових заходів, взяли участь у 82 заходах, відвідали 5 навчальних заходів з метою вдосконалення навиків працівників музею, провели 3 презентації книг, 7 «Днів відкритих дверей», організували і провели 21 майстер-клас, влаштували 57 виставок, 18 експрес-виставок та 14 виставок поза межами музею, науковими співробітниками опубліковано 16 наукових статей, до засобів масової інформації подано понад 70 повідомлень та статей.

Музей відвідали 15343 екскурсійних та індивідуальних відвідувачів.

Жуківська державна музична школа

Викладачі Жуківської державної музичної школи ефективно працювали згідно річного плану школи на 2018 рік.

У Жуківській державній музичній школі навчається 110 дітей з с. Жуків, а також із 9 навколишніх сіл: Гиновичі, Підлісне, Надрічне, Урмань, Поручин, Рекшин, Стриганці, Шибалин та м. Бережани.

В школі функціонують 2 відділи: художньо-хореографічний і музичний, на якому діти навчаються гри на фортепіано, бандурі, цимбалах, скрипці, баяні, сопілці, трубі та мистецтву вокального виконання.

Педагогічний колектив школи складається із 12 осіб.

Школа пишається діяльністю своїх 9 творчих колективів.

Учні школи займаються в орендованому приміщенні (430 кв.м.), яке, завдяки старанням колективу, знаходиться в належному стані.

За цей навчальний рік були проведені 13 масових заходів.

Учні та викладачі школи були активними учасниками районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах і фестивалів та взяли участь у 10 заходах та конкурсах.

Досягнення та нагороди:

1.У Міжнародному конкурсі у ”Артцентр талантів-2018” І та ІІ місце (м.Рівне, 23-25.03.2018р.);

2.В Обласному конкурсі” Творчість юних” І,І,ІІ,ІІ місце (м.Тернопіль, 28.03.2018р.);

3.У Всеукраїнському фестивалі-конкурсі патріотичного мистецтва « Козацька слава » «Гран-прі», І,І,І,І (м. Збараж, 06.06.2018р.);

4. У міжнародному конкурсі духової музики імені Мирона Старовецького в Тернопільському музичному училищі ім. С. Крушельницької «Гран-прі», (19.12.2018р.).

Популяризація туристичного потенціалу краю

Проведено цикл культурно-мистецьких заходів, спрямовані також на популяризацію туристичної привабливості краю, а саме:

- 19 травня 2018 р. «Європейську ніч в музеї»;

- 08 липня 2018 р. за участі мистецьких колективів Бережанського, Перемишлянського та Рогатинського районів фестиваль повстанської пісні «Чорна вишиванка»;

- 28 серпня 2018р. Третій районний фестиваль лемківської культури у селі Гутисько «Єднаймося, братове з лемківського роду»;

- 19 вересня 2018 р. міжнародна наукова конференція «Бережанська гімназія. Сторінки історії», видано матеріали конференції.

Працівники підпорядкованих закладів культури представили потенціал Бережанщини на заходах:

-виставка «Благословенне Тернопілля» (м.Київ, 15 лютого 2018 року);

-перший Тернопільський Туристичний Форум. ТТФ – 2018. Від ініціатив до дії (м.Тернопіль, 23 березня 2018 року); 

- Круглий стіл «Історія і розвиток Бережанщини в контексті Галичини» (ВП НУБіП БАТІ, 28 березня);

- Інвестиційний ярмарок культурних та креативних індустрій (в рамках проекту «Містки громадської активності», м.Львів, 30-31 березня);

- Акція «День неспішного мистецтва» (14 квітня); 

- Відкриття туристичного сезону Тернопілля (м.Збараж, 6 травня);

- Фестиваль «Дзвони Лемківщини - 2018» (м.Монастириська, 4–5 серпня);

- відзначення 75-ти річчя проведення ІІІ Надзвичайного Великого Збору ОУН (с.Золота слобода, 24 серпня);

- Науково-методичний семінар «Нові технології експозиційного дизайну» (КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей», ГС Західноукраїнська спілка музеїв» Львівський музей історії релігії та Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові за підтримки Українського культурного фонду, 22-24 листопада);

- Стажування на тему «Музей – це не лише експозиція» в музеї ІІ Світової війни (м.Гданськ, Польща, 25-30 листопада).

Матеріально-технічна база

Для зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури району та покращенню умов їхньої діяльності у 2018 році за кошти фонду соціально-економічного розвитку було здійснено капітальні ремонти у сільських закладах культури, а саме:

-у сільському клубі с. Тростянець проведено капітальний ремонт із заміною покрівлі даху на суму 121,8 тис.грн. та встановлення 10 шт. склопакетів на суму 52,0 тис.грн.

За благодійні кошти (кошти виділені Куротницькою сільською радою) проведено поточний ремонт будинку культури с.Куропатники на суму 164,3 тис. грн. та замінено 13 шт. склопакетів на суму 29,3 тис.грн.

У 2018 році проводилась також робота для покращення матеріально-технічної бази бібліотек-філіалів та сільських клубів.

За кошти бюджетів сільських рад у 2018 році:

- проведено косметичний ремонт приміщень (5,0 тис. грн.) та закуплено арматуру (7,0 тис. грн.) для сільського клубу с.Шибалин (Шибалинська сільська рада);

- придбано 1 вхідні двері для бібліотеки-філіалу с.Шибалин (4,0 тис.грн., Шибалинська сільська рада);

- придбано книги для бібліотек-філіфалів:

1) с.Нараїв - 4,0 тис.грн., (Нараївська сільська рада);

2) с.Саранчуки – 5,0 тис.грн., (Саранчуківська ОТГ);

- 1 дверне полотно в сільському клубі с.Мечищів (10,0 тис. грн., Мечищівська сільська рада);

- оплачено проектно кошторисну документацію на проведення капітального ремонту даху сільського будинку культури с.Нараїв (30,2 тис.грн., Нараївська сільська рада);

- придбано мембрану для звукової колонки сільського будинку культури с.Саранчуки (2,2 тис.грн, Саранчуківська ОТГ);

- придбано 1 електроконвектор в сільському клубі с.Лапшин (2,0 тис.грн., Нараївська сільська рада);

- закуплено пиломатеріали для бібліотеки-філіалу с. Нараїв на суму (2,3 тис.грн., Нараївська сільська рада);

- закуплено брикети для сільського клубу с.Урмань (5,0 тис.грн., Урманська сільська рада);

- закуплено брикети для сільського будинку культури с.Саранчуки (4,8 тис.грн., Саранчуківська ОТГ);

- закуплено 2 комплекти кахелю на пічки для сільського будинку культури с.Нараїв-м та сільського клубу с. Нараїв-с (11,7 тис.грн., Нараївська сільська рада);

- Придбано будівельні матеріали для покращення матеріально технічної бази сільських закладів культури:

  1)сільського клубу с.Шибалин (5,0 тис.грн, Шибалинська сілька рада);

2)сільського будинку культури с.Куропатники (3,9 тис.грн., Куропатницька сільська рада);

  3)сільського клубу с.Рибники (1,2 тис.грн., Рибниківська сільська рада);

- Придбано жалюзі вертикальні для бібліотеки-філіалу с.Урмань(3.8 тис.грн., Урманська сільська рада);

- Придбано дашок для сільського клубу с.Пліхів (3,5 тис.грн, Урманська сільська рада);

- Закуплено електричні лампочки для бібліотек-філіалів та сільських клубів с.Урмань та с.Пліхів (2,0 тис.грн., Урманська сільська рада).

З метою економії використання природного газу частково заклади культури (Бережанська районна бібліотека, краєзнавчий музей, частина сільських закладів культури), які опалювалися пічками, переведені на паливні брикети. Станом на 01.01.2019 року заготовлено 34,6 тонн тирсобрикетів на суму 108,8 тис.грн (99,0 тис.грн.- кошти районного бюджету, 9,8 тис.грн.- кошти сільських рад та Саранчуківської ОТГ).

Загалом, значна частина приміщень закладів культури опалюється періодично (під час проведення культурно-мистецьких заходів) та частково (переважно лише робочі (гурткові) кімнати), що призводить до погіршення технічного стану будівель.

Основним проблемним питанням залишається фінансування галузі, зокрема, у напрямі покращення соціально-побутових умов, а саме, переведення усіх працівників культури на повний посадовий оклад та виплата оздоровчих, і покращення матеріально-технічної бази: придбання музичних інструментів та звукопідсилюючої апаратури для Жуківської державної музичної школи та сільських клубних закладів, проведення капітальних ремонтів у всіх закладах культури та встановлення сучасних систем опалення, забезпечення у необхідному обсязі енергоносіями та паливними матеріалами, придбання костюмів для народних аматорських колективів та колективів Жуківської державної музичної школи, в також театрального реквізиту, забезпечення установ комп’ютерною технікою.

 


Сторінка 1 з 2