Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Бережанська Районна Рада
Друк

Степан Барна відвідав Бережанську ЦРКЛ

Впровадження медичної реформи в Україні по суті є стартом найбільш кардинальних змін в системі охорони здоров'я за всі роки Незалежності. Перебуваючи в Бережанському районіголова облдержадміністрації Степан Барна, народний депутат України Тарас Юрик, заступник голови ОДА Олег Валов побували  в центральній районній лікарні. У супроводі  голови РДА Ігоря Гринкевича та головного лікаря району Василя Вридника оглянули приміщення лікувального закладу, ознайомилися з виконаними роботами з реконструкції теплотраси й опалювальних систем у відділеннях старого корпусу лікарні та котельні.

Згідно енергоефективного проекту встановлено сучасну систему опалення у відділеннях  реанімації, хірургії, терапії, травматології, гінекології, лорі та операційному блоці. В осінньо-зимовий період значно покращився температурний режим в палатах і коридорах та зменшилися  витрати на опалення, адже понад століття згадані відділення у старому корпусі лікарні обігрівалися пічним опаленням. Нагадаємо, що даний проект реалізований за кошти з фонду соціально-економічного розвитку та кошти районного бюджету. Зокрема,  за сприяння народного депутата Тараса Юрика, з фонду виділені кошти в сумі 1200,00 тис. грн., з районного бюджету 280,895 тис. грн.

Оскільки відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України в переліку госпітальних округів Тернопільської області затверджено Бережанський госпітальний округ,    керівництво району та медицини намагається покращити матеріально - технічну забезпеченість районної лікарні.  В 2018 році для ЦРКЛ придбано дороговартісну медичну апаратуру та  обладнання на загальну суму 823,17тис.грн.  в т.ч. і за рахунок позабюджетних коштів. Зокрема: фіброгастроскоп, стіл операційний, лапароскопічну стійку для проведення малоінвазивних операцій, 8-голкоспалювачів, хірургічний рентгенапарат, проктологічне  крісло, 2 кисневих концентратори, сухожарові стерилізатори, піч- фанго, бактерицидні лампи,  неготоскоп, 20 комп’ютерних системних блоків та ін..

 
Друк

Обговорили напрямки і перспективи розвитку Бережанського району

19 лютого в Бережанах в конференц-залі агроінституту  відбулася рада регіонального розвитку. Такі ради відбуваються в кожному районі нашої області та в кожному сільському населеному пункті зокрема. Їх значення надзвичайно важливе адже під час прямого діалогу влади з громадою є можливість комплексно напрацювати стратегію роботи на перспективу й підвести підсумки уже зробленого у період 2015-2018 років. Саме з цього розпочав свій виступ голова обласної державної адміністрації Степан Барна.

«Сьогодні свій робочий візит на Бережанщині я розпочав з військової частини А- 3200, яку в 2013 році тодішня влада планувала закрити. Чому саме з військової частини? Бо це - безпека і обороноздатність нашої держави. Протягом багатьох років в Україні знищувалася військова інфраструктура і  2015-2018 роки дають можливість оцінити зміни, які відбуваються тепер. Лише в Тернопільській області відновили військові частини у Чорткові, Теребовлі, Тернополі, будуємо 7 гуртожитків для військових-контрактників. І під ці потреби держава виділяє відповідне фінансування.  Окрім двох військових частин, які дислокуються  в Бережанах, розгядається питання про можливість розміщення на території спецустанови в Бережанах Національної гвардії чи якогось іншого військового з’єднання. І як я вже зазначав, з одного боку підтримка та відновлення армії це наша безпека, з іншого - створення робочих місць,  сплата податків та наповнення місцевих бюджетів», - підкреслив Степан Барна.

Відзначив очільник області  позитивну динаміку  в розвитку малого та середнього бізнесу, в залученні інвестицій. Зупинився на реалізації проектів, які фінансувалися з Фондів Регіональному розвитку та соціально-економічного розвитку при співфінансуванні з місцевими бюджетами. Загалом в області такі проекти були реалізовані в понад 1000 населених пунктах, з них тільки в Бережанському районі біля 60-ти, що дало можливість покращитистан  об’єктів  соціальної сфери.

Степан Барна наголосив, що вперше за багато років, розпочалася робота в напрямку покращення якості медичних послуг на вторинному рівні. Тепер також стоїть завдання розвитку первинки. Він зокрема сказав: «За ініціативи Президента України Петра Порошенка в Україні впроваджується проект «Сільська медицина». На Тернопільщині відповідно до цього проекту, на який спрямовано 220 млн. грн. буде збудовано 19 нових сільських амбулаторій, з них вже розпочато будівництво 2 сільських амбулаторій у селах Стриганці та Куряни в Бережанському районі. Також плануємо закупити для амбулаторій, автомобілі для сімейних лікарів. А це 134 транспортних засоби».

Степан Степановичзвернув увагу присутніх і на те, що в нашій державі діє декілька бюджетних програм, спрямованих на підтримку аграрного сектору та сільського господарства. Це важливі галузі економіки, які приносять у бюджет держави чималий дохід, а також сприяють покращенню економічної ситуації. По програмі «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» мають можливість отримати підтримку не тільки великі сільськогосподарські підприємства, а й індивідуальні господарства.

Окремо голова ОДА  приділив увагу розвитку туризму на Бережанщині. Оскільки це невід’ємна складова розвитку нашого регіону і галузь туризму може приносити значну частину прибутку до місцевого бюджету.

Про зміни, які відбуваються в нашій державі говорив народний депутат України Тарас Юрик та наголосив на тому, що завдяки їм, можна ствердно говорити  про те, що наша країна рухається вперед:  «Сьогоднішня влада спромоглася на реформи в непростий час, в умовах війни, і професійно відстояла свою країну на дипломатичному рівні у світі. Це непростий шлях, але саме він дасть нашій державі, нам усім велику перспективу».

Голова райдержадміністрації Ігор Гринкевич прозвітував про проведену роботу  в напрямку соціально-економічному розвитку району за 2015-2018 роки та подякував керівництву ОДА та народному депутатові за підтримку та сприяння, адже тільки завдяки злагодженій спільній роботі зроблено в районі чимало.

Про роль районної ради у забезпеченні проведення реформи місцевого самоврядування та у галузях освіти, медицини і культури доповідав голова районної ради Василь Білик.

Учасники засідання мали можливість послухати міського голову Володимира Музичку,  який проінформував про розвиток інфраструктури  міста  Бережани у  2015 - 2019 роках.

Своїм досвідом поділився голова Саранчуківської ОТГ Володимир Петровський . Виступаючи перед присутніми він наголосив на тому, що виклики були серйозними – невелика за чисельністю населення  громада з порівняно невеликим бюджетом. Але завдяки дружній команді владної вертикалі, де надійною опорою  були  голова Тернопільської обласної державної адміністрації  Степан Барна, народний депутат України Тарас Юрик, районне керівництво та завдяки новим можливостям, що дає адміністративно-територіальна реформа, вдалося реалізувати чимало проектів і цікавих ідей. Загалом у 2018 році  громада реалізувала господарських проектів на суму понад 6 млн. грн.

Про перспективи навчання в рамках реалізації концепції  «Нова українська школа»  говорила депутат Тернопільської обласної ради, директор опорної Потуторської школи Ольга Поляк.

«Зміни відбуваються, тому що ми їх хочемо. І якщо кожен із нас на своєму місці буде сумлінно працювати на розвиток держави, то житимемо в найкращій країні»,- підсумував засідання ради регіонального розвитку голова ОДА.

 
Друк

Нова форма для подання звітності з податку на прибуток підприємств

 Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що у зв’язку з набуттям 14.12.2018 чинності наказом Міністерства фінансів України від 19.10.2018 №842 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» розроблено та впроваджено оновлену форму податкової декларації з податку на прибуток підприємств (ідентифікатор форми J0100117 для юридичних осіб) (далі – декларація за новою формою).

Враховуючи, що видання наказу №842 обумовлено змінами з 01.01.2018 в оподаткуванні податком на прибуток підприємств, які впливають на показники бюджету, рекомендовано платникам податку на прибуток підприємств за базовий звітний (податковий) період – 2018 рік подавати податкову декларацію за новою формою.

Електронна форма за ідентифікатором J0100117 розміщена на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці Електронна звітність>Платникам податків про електронну звітність>Інформаційно-аналітичне забезпечення>Реєстр форм електронних документів і є доступною для використання розробниками програмного забезпечення.

Електронна форма за ідентифікатором J0100117 передбачає необхідність встановлення позначки «базовий звітний період квартал» або «базовий звітний період рік». Зазначене має бути реалізовано у програмному забезпеченні, яке використовує платник для подання нової форми декларації в електронному вигляді.

До 1 квітня 2019 року буде забезпечено також прийняття декларацій за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897 (у редакції наказу від 28.04.2017 №467), а саме:

за базовий звітний період рік – за ідентифікатором форми J0108104;

за базовий звітний період квартал – за ідентифікатором форми J0100116.

Більш детально, як внести зміни до податкової звітності за минулі періоди, відображення у 2018 році на користь нерезидента – юридичної особи або уповноваженої ним особи виплат та інші нюанси заповнення декларації йдеться у листі ДФС України від 13.02.2019 №4622/7/99-99-15-02-01-17.

 

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
Друк

Експортно-імпортні операції: коли граничні строки розрахунків становлять 365 календарних днів

Відповідно до п. 21 розділу II Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті (далі – Положення), затвердженого постановою Правління Національного банку України (далі – НБУ) від 2 січня 2019 року №5, граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів становлять 365 календарних днів.

Пунктом 2 ст. 1 Закону України від 21 червня 2018 року №2473-VIII «Про валюту і валютні операції» (далі - Закон №2473), який введено в дію 7 лютого 2019 року, визначено, що термін «товар» вживається у значенні, визначеному Законом України від 16 квітня 1991 року №959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність», відповідно до ст. 1 якого товар – будь-яка продукція, послуги, роботи, права інтелектуальної власності та інші немайнові права, призначені для продажу (оплатної передачі).

Граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, визначені в п. 21, поширюються на незавершені операції резидента з експорту та імпорту товарів, за якими до 07.02.2019 р. не встановлено банком порушення 180-денного строку розрахунків (або строків, визначених у висновках центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики, виданих на перевищення встановлених законодавством України строків розрахунків), згідно з постановою Правління НБУ від 02.01.2019 р. №7 «Про затвердження Інструкції про порядок валютного нагляду банків за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів».

Граничні строки розрахунків, зазначені в п. 21 розділу II Положення:

1) не поширюються на операцію з експорту, імпорту товарів (уключаючи незавершені розрахунки за операцією), сума якої (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ на дату здійснення операції) є меншою, ніж розмір, установлений для фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу згідно із законодавством у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму чи фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі в розділі II Положення - незначна сума), крім дроблення операцій з експорту товарів або дроблення валютних операцій;

2) застосовуються з урахуванням рекомендацій Кабінету Міністрів України, поданих відповідно до абзацу другого частини першої ст. 13 Закону України від 21 червня 2018 року №2473-VIII «Про валюту і валютні операції» (п. 22 розділу II Положення).

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
Друк

ВШАНУВАННЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

П'яті роковини кривавих подій під час Революції Гідності, що вшановують цими днями в Україні, увійшли в  історію як найтрагічніші події нашої країни, залиті кров’ю мирних протестуючих, які зібрались на майдані відстоювати гідність,  свободу та волю.

Серед багатьох жертв майдану того дня був і студент Бережанського агротехнічного інституту Устим Голоднюк. «Той хлопчик в блакитній ООНівській касці» – таким запам’ятала  його країна. Устим був з першого дня на Майдані, починаючи ще з листопадових студентських протестів. У ніч на 30 листопада, коли «беркут» жорстоко розігнав мирних активістів, Устима сильно побили, та це не змусило юнака відмовитись від участі у протестах. Він був бійцем 38 сотні Самооборони Майдану, завжди знаходився у перших рядах на барикадах. Вранці 20 лютого куля снайпера влучила Устимові в голову, пробивши миротворчу каску. За розповідями очевидців, смертельне поранення він отримав, коли намагався відтягнути пораненого із зони обстрілу.

20 лютого біля меморіальної дошки Героя Небесної Сотні, Героя України Устима Голоднюка зібралися представники влади і громадськості, викладачі, студенти інституту та коледжу, учні та вчителі Бережанських шкіл та жителі міста, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний час, які понад усе любили нашу Україну, яких довічно називатимуть Небесною Сотнею.

Пам’яті Героя України Устима Голоднюка та усіх Героїв Небесної Сотні  були присвячені зворушливі вірші, які декламували студенти БАТІ. Кандидат історичних наук доцент кафедри гуманітарних дисциплін  Луговий Б.В. провів історичний екскурс початку подій на майдані та розстрілу Небесної Сотні. Всечесні отці різних конфесій відслужили поминальну панахиду за душі полеглих героїв − янголів у тернових вінках, і всі присутні  згадали у спільній молитві невинно вбитих Героїв Майдану, які поклали свої голови за Україну і за наше майбутнє.

До сліз та душевного щему пронизала усіх та мить, коли учасники поминальної панахиди покладали квіти та лампадки до меморіальної дошки Устиму Голоднюку на фронтоні інституту під скорботну мелодію-реквієм «Плине кача». Чистим і світлим полум’ям горіли лампадки, такою ж чистою та світлою повинна бути і пам’ять про героїв, які загинули за свободу і за власну державу. Реквієм завершився вигуками: «Слава Героям!» та «Герої не вмирають!»

Пам’ятаємо подвиг Небесної Сотні — це ті, хто віддали своє життя за кожного з нас, пожертвували собою заради кращого життя в країні.

 


Сторінка 23 з 257