Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Бережанська Районна Рада
Друк

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ ЛИСОНІ

 

Пам’ять про героїчну боротьбу Легіону Українських Січових Стрільців зібрала погожого літнього дня 10 серпня на горі Лисоні українських патріотів не тільки з Бережанщини, а й з Підгаєччини, Козівщини, Тернополя, інших районів та областей.

Сесією Бережанської районної ради від 24 червня 2014 року було прийнято рішення «Про відзначення в районі 100-річчя створення Легіону УСС та 98-ї річниці боїв на горі Лисоні», яким створено організаційний комітет та затверджено ювілейні заходи.

В рамках ювілейного відзначення на горі Лисоні біля Меморіалу Українським Січовим Стрільцям відбулось велелюдне громадське вічt-реквієм пам’яті героїв-усусусів. Віче відкрив голова організаційного комітету, заступник голови районної ради Роман Висоцький історичним екскурсом про події часів І світової війни, провівши паралель між сьогоденням та акцентувавши увагу на сучасних військово-політичних реаліях в Україні. Продовжилось віче театралізованим військово-історичним дійством «Бій Легіону УСС проти підрозділів російської армії». Реконструкція бою січовиків з москалями відтворена аматорами Львівського Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» додала урочистостям своєрідного стрілецького колориту. Хоч баталії на «полі бою» перенесли глядачів у далекий 1916 рік, однак думки повертали усіх до подій, що відбуваються на Донбасі, де уже впродовж декількох місяців точаться запеклі бої між українськими військами та російськими найманцями.

Панахиду, яка розпочалась відразу по завершенні «бойових дій» відслужили священики українських церков. Помолилась громада також за мир і спокій в Україні.

Перед учасниками ювілейного заходу виступили почесні гості: Марія Чашка, керівник апарату Тернопільської ОДА, Олег Боберський, заступник голови Тернопільської обласної ради, Микола Яковина, громадський діяч та інші.  

Учасники ювілейного заходу мали можливість оцінити акторську гру аматорів районного будинку культури, які відтворили на сцені героїку січового стрілецтва та «Небесної сотні».

Завершував ювілейний захід Львівський муніципальний хор «Гомін», у виконанні якого прозвучали патріотичні стрілецькі пісні.

Протягом урочистостей усі бажаючі мали змогу пригощатися стравами польової кухні – кулішем та узваром.

Слід відзначити, що саме завдяки організаційному комітету Бережанської районної ради, при сприянні Львівського Товариства «Пам’ять», райдержадміністрації, підприємств, організацій та громадськості, відзначення столітнього ювілею Легіону УСС вдалося на славу.

 
Друк

КОНФЕРЕНЦІЯ В БАТІ

   8 серпня в читальному залі наукової бібліотеки Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бережанський агротехнічний інститут» з нагоди відзначення в районі 100-річчя створення Легіону УСС та 98-ї річниці боїв на горі Лисоні з ініціативи обласного комунального музею Б. Лепкого відбулася науково-теоретична конференція «Українське січове стрілецтво як оборонний форпост Української державності». В рамках конференції відбулось погашення спеціальної поштової листівки – «буфонів», присвяченої до 100-річчя створення Легіону УСС та представлення тематичних виставок до ювілею. В роботі конференції взяв участь заступник голови районної ради Роман Висоцький.

 
Друк

Відкриття виставки «Військові відзнаки періоду

національно-визвольної боротьби 1914-1920 років»

 

В рамках святкування 100-річчя від створення Легіону Українських Січових Стрільців 5 серпня 2014 року в залі «І світової війни та Українських Січових Стрільців» Бережанського краєзнавчого музею відбулась презентація виставки краєзнавця колекціонера-філателіста зі Львова Степана Пахолка «Військові відзнаки періоду національно-визвольної боротьби 1914-1920 років». У виставці представлені унікальні відзнаки та нагороди січового руху на Галичині початку ХХ століття, Українських Січових Стрільців, збройних сил УГА та УНР, українські нагороди періоду ІІ світової війни.

Відкрила виставку директор музею Надія Голод, а про основні історичні факти з історії Легіону УСС розповіла старший науковий співробітник музею Олена Лугова. Виставку глядачам презентував сам колекціонер С.Пахолко.

У відкритті виставки взяли участь: Степан Кленик – голова Бережанської районної ради, Василь Калинюк – голова Бережанської районної державної адміністрації, Роман Висоцький – заступник голови районної ради, Марія Бойко – заступник міського голови міста Бережани,І гор Кульчицький – заступник директора департаменту, начальник управління охорони культурної спадщини, релігій та національностей департаменту культури, релігій та національностей обласної державної адміністрації, Іван Головацький – голова районної організації Товариства «Меморіал» імені Василя Стуса, Зіна Бойко – голова музейної ради.

 
Друк

                         ДО СТОРІЧНОГО ЮВІЛЕЮ ЛЕГІОНУ УСС

   7 cерпня під головуванням заступника голови районної ради Романа Висоцького відбулося засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення в районі 100-річчя створення Легіону Українських Січових Стрільців та 98-ї річниці боїв на Лисоні.

     Оргкомітет заслухав інформацію відповідальних осіб про хід підготовки заходів, а голова оргкомітету дав окремі доручення.

     У засіданні взяли участь голова районної ради Степан Кленик, депутат Тернопільської обласної ради Володимир Петровський та заступник директора департаменту, начальник управління охорони культурної спадщини, релігій та національностей Тернопільської ОДА Ігор Кульчицький.

 

 

 
Друк

29 липня під головуванням заступника голови районної ради Романа Висоцького відбулося засідання організаційного комітету із відзначення в районі 100-річчя створення Легіону Українських Січових стрільців та 98-ї річниці боїв на Лисоні. Учасники обговорили хід підготовки заходів, які передбачено провести протягом серпня-грудня 2014 року, узгодили час проведення та закріпили відповідальних. Визначено дату проведення основних заходів, серед яких громадське віче-реквієм та реконструкція бою січових стрільців з російськими військами на горі Лисоня, які розпочнуться о 12 год. 30 хв. 10 серпня, науково-теоретична конференція «Українське січове стрілецтво як оборонний форпост Української державності», яка пройде 8 серпня в залі агротехнічного інституту.

 


Сторінка 249 з 268