Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Бережанська Районна Рада
Друк

КРИНИЦЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ДУХУ

19 вересня у краєзнавчому музеї відбулася наукова конференція “Бережанська гімназія: сторінками історії”

Учасників вітали заступник голови районної ради Роман Висоцький, заступник голови райдержадміністрації Володимир Соленко, секретар міської ради Петро Гончар і депутат обласної ради Володимир Петровський.

Усі науковці та краєзнавці у своїх виступах сходилися на тому, що Бережанська гімназія завжди була джерелом національного духу, відтак з її стін вийшло немало видатних особистостей – письменників, науковців, громадських діячів, незламних борців за волю України.

 
Друк

 Володимир Шовкошитний на Бережанщині    

    19 вересня на запрошення товариства «Меморіал» ім. В.Стуса в Бережанах побував письменник і видавець, заступник голови Національної спілки письменників України, заступник голови Народного Руху України Володимир Шовкошитний. Він зустрівся зі студентами та викладачами Бережанського агротехнічного інституту, з учнями та вчителями ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, а ввечері на завершення бережанці змогли поспілкуватись з шановним гостем в Музеї книги.

       Учасники зустрічей мали можливість познайомитись з творчістю письменника та придбати твори з автографом автора роману «Білий кречет».

 

18 вересня під головуванням депутата районної ради Горохівського Я.Ф. відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, духовності, молоді, спорту та засобів масової інформації. Комісія задовольнила прохання відділу освіти РДА про надання в оренду на конкурентних засадах приміщень паливних Саранчуківської та Жуківської ЗОШ І-ІІІ ст., прохання служби у справах дітей районної державної адміністрації щодо виділення коштів на фінансування заходів, не підтримала пропозицію відділу освіти районної державної адміністрації щодо передачі квартири, яка перебуває в спільній комунальній власності територіальних громад району у комунальну власність громади м. Бережани, розглянула також ряд звернень і листів.

 

До ювілею УПТ «Рідна школа»

         18 вересня відбулось засідання організаційного комітету із підготовки та відзначання в районі 110-ї річниці створення на Бережанщині філії Українського педагогічного товариства «Рідна школа». Обговорено організаційні моменти щодо виготовлення і встановлення меморіальної дошки на будинку Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (колишня будівля УПТ «Рідна школа»), проведення науково-практичної конференції з цієї нагоди, видання тематичних матеріалів та висвітлення даної теми в районних засобах масової інформації.

 

 

 
Друк

МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ – ЛИСОНЯ

Шлях звільнення кожної нації густо кропиться кров’ю…
Кров, пролита для цієї величної мети, не засихає.

Симон Петлюра

    Героїчний подвиг Українських Січових стрільців на горі Лисонісправді незабутній. Саме тут у серпні-вересні 1916 року пройшла найкривавіша битва легіону УСС у складі австро-угорських коаліційних військ із російською армією. Перемогу усусуси здобули ціною втрати більше половини особового складу.
  У неділю, 15 вересня, на місці звитяги відчайдушних борців за свободу українського народу відбувся VIII Регіональний фестиваль стрілецької та повстанської пісні "Дзвони Лисоні".
   Під хмарним небом майоріли над величним Меморіалом синьо-жовті прапори.
Фестиваль розпочався із Державного гімну України, який виконав духовий оркестр ЗОШ №1 під керівництвом Зеновія Пилипіва.
   Учасників та гостей фестивалю привітали голова райдержадміністрації Ярослав Тринька та заступник голови районної ради Роман Висоцький.
   Священики у пам'ять про загиблих героїв-січовиків відслужили панахиду.
  У цьогорічному фестивалі взяли участь художні колективи із різних куточків України – Тернопільської, Закарпатської, Івано-Франківської та Хмельницької областей.
 
Друк
День рятівника
  
 17 вересня в районній державній службі з питань надзвичайних ситуацій відбулися урочистості з нагоди Дня рятівника. З вітальним словом до працівників та ветеранів служби звернулися перший заступник голови райдержадміністрації Г.Лехняк, заступник голови районної ради Р.Висоцький та заступник міського голови І.Гуль. Представники районної та міської влади вручили найкращим працівникам грамоти за сумлінну працю. Після завершення урочистостей присутні мали змогу подивитися святковий концерт, який для них підготували юні аматори Бережанської гімназії ім. Б.Лепкого.
 
Друк

Вшанували загиблих повстанців

   8 вересня відбулися поминальні заходи на могилі вояків УПА в урочищі Киляшків ліс біля с.Рогачин.
   Минулої неділі сюди прибули люди з Рогачина, Волиці, Бережан, сіл сусідньої Івано-Франківщини – Стратина, Добринова, Пукова та інших. Поминальну панахиду відслужив о.Степан Братців. Відтак перед присутніми виступили Рогачинський сільський голова Орест Нич, заступник голови районної ради Роман Висоцький, один з організаторів заходу, працівник "Львівтрансгазу" Роман Лопушанський, депутат обласної ради Володимир Петровський, депутати районної ради Микола Бойчук, Василь Калинюк. Учні Рогачинської ЗОШ I-III ст. (директор Марія Звіришин) поставили літературну композицію пам’яті полеглих героїв-повстанців.
   Нотою скорботи за вояками УПА звучав виступ чоловічого квартету зі Стратина.
   …Біля підніжжя могили у Киляшковому лісі, де вічним сном спочивають сім відважних юнаків повстанців, забагряніли свіжі квіти.
 
 


Сторінка 249 з 257