Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Бережанська Районна Рада
Друк

Засідання ХХХХVІIІ сесії Бережанської районної ради

18 квітня відбулась 48-а сесія Бережанської районної ради. В ході засідання депутати внесли зміни до районного бюджету на 2019 рік та затвердили районні   програми, зокрема: «Про підтримку внутрішньо переміщених осіб на 2019-2020 роки», «Про програму збереження та забезпечення епідемічної (біологічної) безпеки дитячого населення на території Бережанського району на 2019-2023 роки» та «Про програму протидії організованій злочинності, корупції та тероризму на 2019-2021 роки».

 
Друк

Розширена нарада в РДА

15 квітня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації І.Гринкевич.

Під час наради порушувались питання про виплату заробітної плати, про роботу відділу ведення Державного реєстру виборців, про завершення налагоджувальних робіт в рентген-кабінеті ЦРКЛ, про хід будівництва сільських амбулаторій у селах Стриганці та Куряни, тощо.

На нараді було підведено підсумки роботи за минулий тиждень.

 
Друк

Голова ОДА: "Комфортні умови для навчання дітей є одним із пріоритетних напрямків нашої роботи"

10 квітня під час робочої поїздки голова ТОДА Степан Барна навідався у навчальний заклад у с. Саранчуки. За останні роки у Саранчуківській школі навчання стало набагато комфортнішим. Спільними зусиллями керівництва області та громади у школі вдалося реконструювати дах, встановити новий твердопаливний котел, замінити вікна в шкільній їдальні та кухні. Крім того, покращили стан спортивного залу школи, замінивши підлогу та встановивши нову систему освітлення. Першокласники навчаються за програмою "Нова українська школа" у сучасно облаштованому кабінеті з усім необхідним обладнанням. Учнів у навчальний заклад підвозить шкільний автобус. Під час спілкування з мешканцями громади, Степан Барна наголосив, що нарешті батьки можуть спокійно готувати дітей до школи, не переймаючись різними додатковими витратами.

“Ще буквально 5 років тому батьки першокласників мали подбати про стілець і парту для своєї дитини. Впродовж останніх років ми кардинально змінили цю “тенденцію”. Адже комфортні умови для навчання дітей є одним із пріоритетних напрямків нашої роботи. За останні роки у навчальних закладах області замінили понад 3,5 тисячі вікон, курсують нові шкільні автобуси, один з яких у Саранчуківській громаді. Працюємо над покращенням матеріального забезпечення у кабінетах природничих наук. І ці зусилля недаремні, адже наші діти здають краще ЗНО, у них з’являється більше можливостей для того, щоб стати успішним громадянином України”, - підкреслив очільник області.

 
Друк

Перший міжрайонний форум сім'ї відбувся у Бережанах

2019 рік на Тернопільщині оголошено роком сім'ї, бо саме сім'я формує морально-культурні цінності у процесі виховання нових поколінь. З цього приводу у Бережанах відбувся перший міжрайонний форум сім'ї. Участь у заході взяв голова облдержадміністрації Степан Барна, голова райдержадміністрації  Ігор  Гринкевич, голова районної ради Василь Білик.

Перший міжрайонний форум сім'ї розпочався з приємного дійства. На очах у всіх учасників заходу народилася нова сім'я. Молодят привітали представники обласної та районної влади і побажали щастя та розквіту новоствореній українській сім'ї.

Звертаючись до учасників форуму голова ОДА зазначив, що родина - це основний інститут українського суспільства. "За багато років тематика сім'ї піднімається на обласному рівні. Започаткована така форма спілкування як "Молитовні сніданки" за участі духовенства усіх церков і конфесій. Зараз реалізовується стратегія відповідно до ініціативи президента України Петра Порошенка про підтримку багатодітних сімей. З квітня кожна третя і наступна дитина отримуватиме підтримку з боку держави. Адже ми маємо розуміти - українців має бути багато", - зазначив очільник Тернопільщини. Крім того, він додав, що такі форуми  сім'ї  будуть проведені у кожному районі Тернопільської області.

Під час заходу обговорювали найактуальніші питання сучасного виховання дітей. Зокрема, наголошували на тому, що саме у сім'ї відбувається формування молодої людини як громадянина. Пам’ятаймо, що щаслива родина - це міцна Україна!

 
Друк

Степан Барна: "Мешканці громади мають отримувати якісні медичні послуги"

Перебуваючи 10 квітня з робочим візитом в Бережанському районі голова ОДА Степан Барна відвідав Саранчуківську сільську об'єднану територіальну громаду, яку було створено у 2017 році. Її мешканці на власному прикладі відчули переваги ОТГ.

Голова об’єднаної громади Володимир Петровський наголосив на тому, що виклики були серйозними – невелика за чисельністю населення  громада з порівняно невеликим бюджетом. Але завдяки дружній команді владної вертикалі, де надійною опорою  були  голова Тернопільської обласної державної адміністрації  Степан Барна, народний депутат України Тарас Юрик та районне керівництво, вдалося реалізувати чимало проектів і цікавих ідей. Загалом у 2018 році  громада реалізувала господарських проектів на суму понад 6 млн. грн.

«2018 рік був роком становлення. 2019 рік має стати роком розвитку та розширення. У нас амбітні плани,  які базуються на командній роботі, підтримці жителів сіл громади  та можливостях що нам дає адміністративно-територіальна реформа»,- підкреслив Володимир Петровський.

Очільник області та керівники району  оглянули Саранчуківський фельдшерсько-акушерського пункт, реорганізація якого відбувалася за кошти фонду регіонального розвитку. Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини розпочала свою діяльність з липня 2018 року. З її працівниками вже підписано більше ніж 1, 5 тисячі декларацій.

«Плануємо доповнити матірально-технічну складову для цієї амбулаторії, зокрема докупити обладнання. Вона має бути повністю укомплектована, щоб мешканці громади могли отримати якісні медичні послуги тут на місці», - зазначив голова облдержадміністрації Степан Барна під час зустрічі із мешканцями Саранчуківської громади.

Зауважимо, амбулаторія забезпечена найнеобхіднішим матеріально-технічним обладнанням. Працює і стоматологічний кабінет, де послуги надає молодий кваліфікований спеціаліст. У березні сімейний лікар Саранчуківської ОТГ отримала санітарний автомобіль, придбаний за державні кошти за програмою «Доступна медицина».

Зараз у медичному закладі працюють один лікар і дві медичні сестри загальної практики. Заклад забезпечений найнеобхіднішим матеріально-технічним обладнанням. Також є сучасно облаштований стоматологічний кабінет. У березні 2019 року колектив закладу отримав автомобіль, придбаний за державні кошти за програмою «Доступна медицина».

 


Сторінка 9 з 257