Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Бережанська Районна Рада
Друк

Он-лайн нарада в РДА

1 квітня голова районної ради В.Білик взяв участь в он-лайн нараді, яку провів із керівниками райдержадміністрацій та головами районних рад голова облдержадміністрації Степан Барна.

Під час наради йшлося про організацію проведення весняного призову на строкову військову службу, про стан виконання житлових програм, якими опікується Тернопільське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву”, про заходи боротьби з пожежами в природних екосистемах, про стан ліквідації аварійної ямковості на автомобільних дорогах загального користування.

 
Друк

Ставки та період для сплати юридичними особами земельного податку за лісові землі

Законом України від 10 липня 2018 №2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» (далі – Закон №2497), який набрав чинності 15.08.2018, внесені зміни, зокрема, до ст. 273 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), відповідно до яких лісові землі підлягають оподаткуванню земельним податком.

Загальний порядок справляння плати за землю визначений ст.ст. 269-287 ПКУ.

Оподаткування земельним податком лісових земель здійснюється у загальному порядку.

Підпунктом 12.3.4 п. 12.3 ст. 12 ПКУ визначено, що рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Водночас п. 3 розд. II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 07 грудня 2017 року №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» та п. 3 розд. ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 23 листопада 2018 року №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі – Закон №2628) встановлено, що у 2018 та 2019 роках до рішень про встановлення місцевих податків і зборів, прийнятих органами місцевого самоврядування у 2018 року та у 2019 роках, не застосовуються вимоги п. п. 4.1.9 п. 4.1 та п. 4.5 ст. 4, п. п. 12.3.4 п.12.3, п. п. 12.4.3 п. 12.4 та п. 12.5 ст. 12 ПКУ та Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Встановлення ставок місцевих податків та зборів в межах ставок, визначених ПКУ, належить до повноважень сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

Ставки податку за один гектар лісових земель встановлюються відповідно до ст.ст. 274 та 277 ПКУ.

Слід зазначити, що 01.01.2019 Законом №2628 внесено зміни, зокрема, до ст.ст. 10, 274 та 277 ПКУ.

Місцеві ради в межах повноважень, визначених ПКУ, вирішують питання відповідно до вимог ПКУ щодо встановлення, зокрема, земельного податку за лісові землі.

Ставка податку для лісових земель (нормативну грошову оцінку яких проведено) відповідно до п. 274.1 ст. 274 ПКУ встановлюється у розмірі не більше 0,1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

Ставка податку для лісових земель (нормативну грошову оцінку яких не проведено) відповідно до п. 277.1 ст. 277 ПКУ встановлюється у розмірі не більше 0,1 відсотка від нормативної грошової оцінки площі ріллі по області.

Обов’язковість виконання актів і законних вимог органів та посадових осіб місцевого самоврядування встановлено п. 1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 №483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» (далі – Постанова) затверджено типову форму рішення про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку, якою передбачено встановлення ставок земельного податку за видом цільового призначення земель відповідно Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженої наказом Держкомзему від 23 липня 2010 року № 548 (далі – Типова форма).

Таким чином, при прийнятті органом місцевого самоврядування у 2018 році рішення про встановлення місцевих податків та зборів, у тому числі за Типовою формою, у якому визначені ставки для земель лісогосподарського призначення, таке рішення є обов’язковим до виконання.

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
Друк

«Єдиний казначейський рахунок» - в дії

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 1 листопада 2017 року №898 «Про затвердження Порядку перерахування до державного бюджету через органи Державної казначейської служби України митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення» здійснюється переведення підприємств на обслуговування через депозитний рахунок 3734, відкритий у Державній казначейській службі України (далі – Казначейство) на ім’я ДФС.

Переведення підприємств на обслуговування через «єдиний рахунок» 3734, відкритий у Казначействі на ім’я ДФС, для зарахування авансових платежів (передоплати) здійснюється поетапно:

- перехідний період – до 15 квітня 2019 року – за рішенням підприємства;

- на постійній основі – з 16 квітня 2019 року.

З 18 березня 2019 року підприємства зможуть перераховувати кошти авансових платежів виключно на «єдиний рахунок» 3734. Рахунки митниць ДФС для поповнення авансових платежів підприємствами будуть заблоковано.

З 18 березня до 16 квітня 2019 року залишки коштів на рахунках митниць ДФС можуть бути використані для митного оформлення товарів. Повернення підприємствам коштів авансових платежів будуть здійснюватися протягом 1095 днів з дня внесення таких коштів на рахунок відповідно до Порядку повернення, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18 липня 2017 року № 643 «Про затвердження Порядку перерахування до державного бюджету митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення», зі змінами.

З інформацією щодо реквізитів депозитного рахунку 3734 (єдиного рахунку) можна ознайомитися субсайті Територіальних органів ДФС у Тернопільській області за посиланням (Головна>Медіа-центр>Новини>«Єдиний казначейський рахунок для митних платежів: зміни»), на інформаційних стендах, розміщених безпосередньо у Тернопільській митниці ДФС та у місцях здійснення митного оформлення.

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
Друк

Витрати на ремонт автомобіля: чи буде право у підприємця на відображення

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців визначений ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Згідно з п. 177.2 ст. 177 ПКУ об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Відповідно до п. п. 177.4.5 п. 177.4 ст. 177 ПКУ не включаються до складу витрат підприємця на загальній системі оподаткування, зокрема витрати на придбання та утримання основних засобів подвійного призначення, визначених ст. 177 ПКУ.

Основні засоби подвійного призначення, зокрема легкові та вантажні автомобілі не підлягають амортизації (п. п. 177.4.6 п. 177.4 ст. 177 ПКУ).

При цьому перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, визначений п. 177.4 ст. 177 ПКУ, не містить витрат на ремонт власного (орендованого) вантажного (легкового) автомобіля, що належить до основних засобів подвійного призначення.

Таким чином, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування не має права включити до складу витрат вартість ремонту власного (орендованого) вантажного (легкового) автомобіля, що використовується в її господарській діяльності та належить до основних засобів подвійного призначення.

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
Друк

Нарада з підготовки та проведення виборів Президента України

Голова районної ради Василь Білик взяв участь у нараді з представниками органів місцевого самоврядування з питань підготовки та проведення виборів Президента України, яку провів голова райдержадміністрації Ігор Гринкевич.

У нараді взяли участь  керівники правоохоронних органів, структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій району. Представники правоохоронних органів надали роз’яснення керівникам органів місцевого самоврядування про їхні дії в разі виникнення надзвичайних ситуацій в день проведення виборів та надали їм контактні телефони чергових працівників відповідних служб. Керівник РВ ГУ МНСУ Тарас Калакура звернув увагу присутніх на забезпеченні виборчих дільниць протипожежними засобами.

Керівники медичної галузі проінформували про готовність  медичних служб в разі потреби надати медичну допомогу .

 


Сторінка 14 з 257