Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Друк

 

  

УКРАЇНА

ВІЛЬХОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

БЕРЕЖАНСЬКОГО РАЙОНУ

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ 

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

ВОСЬМА СЕСІЯ

РІШЕННЯ

 

від 10 червня 2016 року                                               № 40

 

Про встановлення ставок податків

та зборів на території Вільховецької

сільської ради

 

У зв’язку із вступом в дію Закону України від 24.12.2015 р. № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», взявши до уваги п.п. 12.3.4. п. 12.3 ст. 12 ПКУ; п. 274. 1 ст. 274 ПКУ; пп. 12.3.7. п. 12.3. ст. 12 ПКУ; п. 288.5. ст. 288 ПКУ, а також п.п. 266.5.1. п. 266.5. ст. 266 ПКУ та п. 7 розділу ІІ «Прикінцевих положень закону» № 909, яким рекомендовано органам місцевого самоврядування у місячний строк з дня набрання чинності цим законом переглянути прийняті на 2016 рік рішення щодо встановлення місцевих податків та зборів, визначених ст. 10 ПКУ, та п. 4 розділу ІІ «Прикінцеві положення Закону»    № 909, яким передбачено, що у 2016 році до прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів на 2016 рік не застосовуються вимоги, встановлені п.п. 12.3.4 п. 12.3 ст. 12 ПКУ та Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»,   сільська рада

В И Р І Ш И Л А :

1. Встановити з 01.01.2017 року ставки на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб:

1.1. Для житлової нерухомості, яка перебуває у власності фізичних осіб – 0,1 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр бази оподаткування;

1.2. Для нежитлової нерухомості, яка перебуває у власності фізичних осіб – 0,2 %  розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр бази оподаткування.

2. Затвердити ставки податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки для юридичних осіб:

2.1. Для житлової нерухомості, яка перебуває у власності юридичних осіб – 3 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр бази оподаткування;

2.2. Для нежитлової нерухомості, яка перебуває у власності юридичних осіб – 1 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр бази оподаткування;

2.3. Звільнити від сплати (пенсіонерів, одиноких матерів, що виховують двох або більше дітей віком до 18 років, інвалідів І-ї та ІІ-ї груп, учасників бойових дій, релігійні громади) податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності. Така пільга застосовується лише для одного об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості на одну особу вказаних категорій.

Звільнити від сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки фізичних осіб, у власності яких є наступні об’єкти нежитлової нерухомості: гаражі, літні кухні, підвали, господарські (присадибні) будівлі, що не використовуються в комерційних цілях.

Звільнити від сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки релігійні громади, у власності яких є об’єкти нежитлової нерухомості.

Пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не надаються на об’єкти оподаткування (їх частки), які використовуються їх власниками з метою одержання доходів.

3. Встановити ставки податку за земельні ділянки, нормативно грошову оцінку яких проведено (незалежно від місця розташування) у таких розмірах:

3.1. Ставку земельного податку для земель загального користування встановити 1 % від їх нормативно грошової оцінки;

3.2. Ставку земельного податку для сільськогосподарських угідь:

-     рілля – 0,5 % від їх нормативно грошової оцінки;

-     сінокіс – 1% від їх нормативно грошової оцінки;

-     пасовище – 0,5% від їх нормативно грошової оцінки;

-     багаторічні насадження – 0,4 % від їх нормативно грошової оцінки;

-     за земельні ділянки, зайняті житловим фондом, автостоянки для особистого автотранспорту, які використовуються без отримання прибутку гаражно-будівельними, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами – 0,05 % від їх нормативно грошової оцінки;

-     за земельні ділянки надані підприємствам промисловості, транспорту, залізничного транспорту, зв’язку, енергетики, а також підприємствам і організаціям, що здійснюють експлуатацію ліній електропередач, у розмірі   5 % від їх нормативно грошової оцінки;

3.3. Ставку земельного податку за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності) у розмірі 5 % від їх нормативно грошової оцінки.

3.4. Звільнити від сплати земельного податку, що надходить до місцевого бюджету (органи місцевого самоврядування, дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади комунальної форми власності, заклади культури, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту місцевої ради).

4. Встановити ставки земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативно грошову оцінку яких не проведено в такому розмірі:

-         для сільськогосподарських угідь, у розмірі 0,5 % від нормативно грошової оцінки одиниці (1 га) площі ріллі по області;

-         за земельні ділянки водного фонду -3% від нормативно-грошової оцінки(1 га) площі ріллі по області.

-         для інших земель, які знаходяться за межами населеного пункту –    5 % від нормативно грошової оцінки одиниці (1 га) площі ріллі по області.

5. Встановити ставки єдиного податку для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку першої – другої груп у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати:

-         10 % для платників єдиного податку першої групи;

-         20 % для платників єдиного податку другої групи.

6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на бюджетну комісію, з питань соціально-культурного розвитку.

                                                                                                                      

 

 

 

                                                       

Вільховецький сільський голова                                         І.В.Олійник