Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Друк

Б Е Р Е Ж А Н С Ь К А   Р А Й О Н Н А   Р А Д А

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

Тридцять третя сесія

Р І Ш Е Н Н Я

від “ 07 ” червня 2018 р.                                         № 366

м. Бережани

Про підтримку звернення депутатів

Тернопільської обласної ради до

Президента України Порошенка П.О.,

Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б.,

Голови Верховної Ради України Парубія А.В.

щодо поглиблення відносин стратегічного

партнерства України з Організацією

Північноатлантичного договору

 

Розглянувши та обговоривши звернення депутатів Тернопільської обласної ради щодо вступу України до НАТО, керуючись Законом «Про місцеве самоврядування в Україні», Бережанська районна рада

вирішила: 

1. Підтримати звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України Порошенка П.О., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Голови Верховної Ради України Парубія А.В. щодо вступу України в НАТО (додається).

2. Дане рішення і звернення надіслати Президенту України Порошенку П.О., Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б., Голові Верховної Ради України Парубію А.В. для розгляду та вирішення порушеного питання.

3. Контроль за виконанням даного рішення доручити постійній комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, молоді, спорту, соціального захисту населення та засобів масової інформації.

Голова Бережанської

районної ради                                                   В.Ф.БІЛИК

 

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Тернопільської обласної ради до Президента

України Порошенка П.О., Прем’єр-міністра України

Гройсмана В.Б., Голови Верховної Ради України Парубія А.В.

щодо поглиблення відносин стратегічного партнерства

України з Організацією Північноатлантичного договору

 

Ми, депутати Тернопільської обласної ради, вважаємо, що пріоритетним національним інтересом України у сфері зовнішньополітичної діяльності є розвиток та подальше поглиблення відносин стратегічного партнерства України з Організацією Північноатлантичного договору (далі - НАТО).

Важливим кроком на шляху співробітництва є визнання Північно-Атлантичним альянсом прагнення України бути повноцінним членом організації. Від НАТО та її держав-членів продовжує надходити матеріально- технічна, дорадча, тренувальна допомога українському сектору безпеки і оборони.

Для України стратегічне партнерство з НАТО є невід’ємною складовою євроінтеграційного курсу, оскільки доповнює процес внутрішньодержавних перетворень у контексті імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, з іншої. В Україні існує консолідована думка експертного середовища, яке однозначно підтримує вступ України до НАТО і усвідомлює ту користь, яку отримає держава, реалізуючи свої зобов’язання.

Ми підтримуємо законопроект «Про національну безпеку України», внесений Президентом України на розгляд Верховної Ради України, адже він інтегрує Україну до стандартів НАТО й фіксує незворотність євроатлантичного вибору нашої держави. Завдання членства України в Європейському союзі, і у Північноатлантичному договорі, є безумовною гарантією безпеки суверенітету і територіальної цілісності країни.

План дій щодо членства - це план, насамперед, важливих перетворень всередині держави, в яких зацікавлений кожний громадянин України. Цей план охоплює політичні та економічні, оборонні й військові питання, питання ефективності використання бюджетних ресурсів, питання безпеки, а також правові питання.

Отже, ми підтримуємо встановлення керівництвом держави курсу на вступ України до НАТО, адже він є стимулюючим фактором для здійснення внутрішніх політичних та соціально-економічних реформ усіх сфер суспільного життя.

Прийнято                   

              на третьому пленарному засіданні

восьмої сесії Тернопільської обласної

ради шостого скликання

5 червня 2108 року

м. Тернопіль