Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Друк

Б Е Р Е Ж А Н С Ь К А Р А Й О Н Н А Р А Д А

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

______________ сесія

Р І Ш Е Н Н Я

від “__­­­­________ 2018 р.                                                                        № ___

м. Бережани 

Про виконання районної цільової

програми оздоровлення та відпочинку

дітей на 2016-2018 роки 

Відповідно до ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши та обговоривши інформацію про виконання районної цільової програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2018 роки, беручи до уваги рекомендації постійної комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, молоді, спорту, соціального захисту населення та засобів масової інформації, Бережанська районна рада

вирішила: 

Інформацію про виконання районної цільової програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2018 роки взяти до відома.

Голова Бережанської

районної ради                                                                                    В.Ф. БІЛИК

ІНФОРМАЦІЯ

про виконання районної цільової програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2018 роки 

Відповідно до «Районної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на період до 2018 року» затвердженої рішенням 7 сесії Бережанської районної ради від 30 березня 2016 року №78, під час навчання дітей та на літніх канікулах 2016-2018 років проводилося оздоровлення та відпочинок дітей.

В першу чергу ставилось завдання забезпечити оздоровленням та відпочинком дітей пільгових категорій, а це: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти з багатодітних і малозабезпечених сімей, діти-переселенці, діти, батьки яких є учасниками АТО, діти, які перебувають на диспансерному обліку; талановиті та обдаровані діти - переможці міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних, олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань.

У 2016 році із загальної кількості 1780 (100 %) дітей забезпечено оздоровленням та відпочинком 1027 (57 %) дітей, з яких оздоровленням (21 день) – 76 дітей, відпочинком (14 днів) – 951 дітей.

З них по пільгових категоріях:

- діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування – 21;

- діти-інваліди – 22;

- діти з багатодітних та малозабезпечених сімей – 121;

- діти, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи – 4;

- діти, які перебувають на диспансерному обліку – 5;

- діти, батьки яких є учасниками АТО - 21

- талановиті та обдаровані діти – 40;

- діти АПК та соціальної сфери села – 204

- діти внутрішньо переміщуваних осіб -1

З місцевого бюджету для фінансового забезпечення  оздоровчої кампанії було виділено - 197 тис. грн. Із цих коштів було оздоровлено - 78 дітей, із них: на суму 94 тис. 248 грн. - 36 дітей пільгових категорій було оздоровлено в ОК «Наталія» Рахівського району Закарпатської області, 24 дитини пільгових категорій оздоровлювались в ОК «Казка» Сколівського району Львівської області на суму 61 тис. 160 грн. та 18 дітей пільгових категорій оздоровились в ОК «Збруч» смт. Скала-Подільська Борщівського району Тернопільської області на суму 39 тис. 816 грн.

За кошти обласного бюджету 11 дітей були направлені на оздоровлення в обласні стаціонарні оздоровчі заклади, зокрема: пансіонат «Лісова пісня» Борщівського району - 5 дітей та оздоровчий табір «Ромашка» с. Нирків Заліщицького району - 6 дітей.

За кошти державного бюджету 2 дітей оздоровились в ДП «Український дитячий центр» «Молода гвардія» м. Одеса та 4 дитини в Державному підприємстві України «Міжнародний дитячий центр «Артек» Пуща Водиця біля м. Київ.

Із 02 по 05 вересня 2016 року відділом освіти районної державної адміністрації організовано військово-патріотичний табір на горі Лисоня «До 100-річчя боїв» де було охоплено відпочинком 270 молодих людей.

Влітку 2016 року на базі шкіл району відпочивали 667 дітей у 6 мовних таборах та у 14 таборах з денним перебуванням дітей, на харчування, яких виділено - 9,8 тис. грн з районного бюджету.

У 2017 році забезпечено оздоровленням та відпочинком 895 дітей (50,3 %), з яких оздоровленням – 33 дітей (1,9 %), відпочинком – 862 дітей     (48,4 %). З місцевого бюджету для фінансового забезпечення  оздоровчої кампанії було виділено - 139,5 тис. грн. За ці кошти 38 дітей пільгових категорій оздоровились в ОК «Збруч» смт. Скала-Подільська Борщівського району та дитячому оздоровчому комплексі «Наталія» Рахівського району Закарпатської області.

Протягом 2017 року за рахунок коштів державного бюджету 33 дітей було направлено на оздоровлення в державне підприємство «Український дитячий центр «Молода гвардія» (м. Одеса), державне підприємство «Міжнародний дитячий центр «Артек» (м. Київ), в межах Тернопільської області - дочірнє підприємство-оздоровчий комплекс «Лісовий» с. Скоморохи Бучацького району, дитячий стаціонарний оздоровчий заклад “Лісова пісня» м. Борщів, дитячий оздоровчий комплекс «Збруч» м. Скала-Подільська Борщівського району та дитячий стаціонарний оздоровчий заклад “Ромашка” с. Нирків Заліщицького району.

Протягом літнього періоду при загальноосвітніх навчальних закладах району функціонували 22 пришкільні мовні табори, де відпочивали 678 дітей району. При греко-католицьких церквах організовано відпочинок, де охоплено 352 дітей.

Із 18 по 23 липня 2017 року відділом освіти районної державної адміністрації організовано на хуторі Соколиця біля с. Саранчуки районний вишкільно-оздоровчий табір ім. І. Гавдиди «Лисоня», де відпочивало 34 дитини.

У 2018 році із загальної кількості 1769 дітей (віком від 7 до 17 років включно) забезпечено оздоровленням та відпочинком 50% дітей, тобто 885 (50 %) дітей, з яких оздоровленням – 27 (1,5 %) дітей, відпочинком – 858 (48,5 %) дітей.

Із пільгової категорії дітей, які потребують соціальної уваги та підтримки, оздоровленням та відпочинком забезпечено:

- дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 31;

- дітей-інвалідів – 23;

- дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей – 478;

- дітей, батьки, яких є учасниками АТО – 29;

- дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи – 6;

- дітей внутрішньо переміщуваних осіб – 5;

- дітей, які перебувають на диспансерному обліку – 5;

- талановитих та обдарованих дітей – 53;

- дітей АПК та соціальної сфери села – 219.

З місцевого бюджету для фінансового забезпечення  оздоровчої кампанії було виділено – 100 тис. грн. За ці кошти 31 дитина з пільгових категорій відпочивала в ДОК «Збруч» смт. Скала-Подільська Борщівського району та в ОК «Лісовий дзвінок» с. Скоморохи Бучацького району Тернопільської області.

Протягом року за рахунок коштів державного та обласного бюджету 27 дітей було направлено на оздоровлення в державне підприємство «Український дитячий центр «Молода гвардія» (м. Одеса), державне підприємство «Міжнародний дитячий центр «Артек» (м. Київ), в межах Тернопільської області - дочірнє підприємство-оздоровчий комплекс «Лісовий» с. Скоморохи Бучацького району, дитячий оздоровчий комплекс «Збруч» с.м.т. Скала-Подільська Борщівського району та дитячий стаціонарний оздоровчий заклад “Ромашка” с. Нирків Заліщицького району.

При греко-католицьких церквах було організовано відпочинок, де охоплено близько 186 дітей.

Протягом літнього періоду при закладах загальної середньої освіти району функціонувало 20 літніх мовних таборів, де відпочивали 639 дітей району.

Незважаючи на завершення літнього періоду оздоровча кампанія ще триває. Зокрема відділ освіти районної державної адміністрації від управління сім’ї та молоді обласної державної адміністрації і надалі до кінця року отримуватиме путівки на оздоровлення в державне підприємство «Український дитячий центр «Молода гвардія» (м. Одеса) та державне підприємство «Міжнародний дитячий центр «Артек» (м. Київ).

З метою соціального захисту та всебічного розвитку дітей соціально незахищеної категорії протягом оздоровчої кампанії 2018 року було передбачено першочергове оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.  Питання оздоровлення та відпочинку дітей в літній період 2018 року з початку оздоровчої кампанії координувалося районною державною адміністрацією, відділом освіти районної державної адміністрації та районними службами, які мають відношення до даного напрямку роботи, згідно нормативно-правових документів державного, обласного та районного рівня, що регулюють роботу органів виконавчої влади з даного питання.

Таким чином, діти та молодь району, відповідно до розподілу путівок, відпочивали та оздоровлювались у обласних стаціонарних та державних закладів оздоровлення та відпочинку у яких створено належні умови для освітньої, культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи, організації якісного медичного обслуговування і харчування, збереження життя та здоров’я дітей.