Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Друк

Б Е Р Е Ж А Н С Ь К А   Р А Й О Н Н А   Р А Д А

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

___________________ сесія

Р І Ш Е Н Н Я

від “ _________________ 2018 р.                                                                    ___

м.Бережани

Про хід виконання програми

поводження з твердими побутовими

відходами в Бережанському районі

на 2017 – 2020 роки

Заслухавши та обговоривши інформацію про хід виконання програми поводження з твердими побутовими відходами в Бережанському районі на 2017 – 2020 роки, затвердженої рішенням районної від 27 червня 2017 року №239, керуючись ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», беручи до уваги Закони України  «Про відходи» та «Про благоустрій населених пунктів», враховуючи висновок постійної комісії з питань промисловості, агропромислового розвитку, земельних відносин, екології та раціонального використання природних ресурсів, Бережанська районна рада

вирішила:

1. Інформацію про хід виконання програми поводження з твердими побутовими відходами в Бережанському районі на 2017 – 2020 роки взяти до відома.

2. Районній державній адміністрації спільно з виконавчими комітетами сільських рад:

- охопити послугами зі збирання відходів населені пункти сільських рад району;

- забезпечити належний санітарний стан населених пунктів;

- розробити проектно-технічну документацію на будівництво районного  полігону твердих побутових відходів;

- впровадити роздільний збір твердих побутових відходів;

- забезпечити придбання контейнерів, будівництво контейнерних майданчиків та ліквідацію стихійних сміттєзвалищ.

3. Контроль за виконанням рішення доручити постійній комісії з питань промисловості, агропромислового розвитку, земельних відносин, екології та раціонального використання природних ресурсів.

Голова Бережанської

районної ради                                                          В.Ф. БІЛИК

 

ДОВІДКА

про хід виконання програми поводження з твердими побутовими відходами в Бережанському районі на 2017-2020 роки

 

З метою забезпечення належного поводження з побутовими відходами в районі, відповідно до законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про відходи», «Про благоустрій населених пунктів», розпорядження голови районної державної адміністрації від 21 квітня 2017 року №144-од «Про проект цільової програми поводження з твердими побутовими відходами в Бережанському районі на 2017-2020 роки» (далі - Програма), рішенням сесії районної ради від 27 червня 2017 року №239а, затверджено вказану Програму,

У 56 населених пунктах району щороку накопичується близько 3,5 тис.куб. метрів твердих побутових відходів, які захоронюються на 37-ми місцевих сміттєзвалищах, площею майже 17,3 гектара.

Накопичення побутових відходів значною мірою залежить від погодних умов, сезону року, ступеня благоустрою житлових будинків, рівня життя населення тощо. Збирання побутових відходів є основним завданням санітарного очищення населених пунктів.

Майже усі сміттєзвалища потребують невідкладної санації та рекультивації. У багатьох селах триває процес утворення несанкціонованих звалищ побутових відходів. У сільських населених пунктах побутові відходи часто накопичуються у природних рельєфних утвореннях - балках, ярах, долинах річок. Це становить екологічну небезпеку, оскільки стічні води, насичені забруднюючими речовинами, потрапляють у водні об'єкти. Існуюча структура системи санітарного очищення населених пунктів недосконала, її фрагментарність, роз'єднаність та різнорідність за відсутності взаємодії з органами державної санітарно-епідеміологічної служби та охорони навколишнього природного середовища не забезпечує за нею достатнього контролю.

Метою Програми є розв’язання екологічних проблем району щодо накопичення твердих побутових відходів шляхом створення умов, що сприятимуть забезпеченню повного збирання, перевезення, утилізації, ліквідації, знешкодження та захоронення побутових відходів, мінімізації їх утворення і обмеження шкідливого впливу на навколишнє природне середовище та здоров’я людини.

Основними завданням цільової програми поводження з твердими побутовими відходами в Бережанському районі на 2017-2020 роки (далі - Програма) є:

- забезпечення належного санітарного стану населених пунктів;

- будівництво районного полігону для розміщення ТПВ;

- впровадження роздільного збору твердих побутових відходів;

- придбання контейнерів та будівництво контейнерних майданчиків;

- ліквідація стихійних сміттєзвалищ.

Витрати на виконання Програми передбачено в сумі 2920,0 тис.грн.

В зв’язку з відсутністю коштів заходи, передбачені Програмою, не фінансуються.

На даний час вивезення ТПВ на територіях сільських рад здійснюється самовивозом.

В рамках щорічної акції за чисте довкілля проводиться прибирання територій та ліквідація стихійних сміттєзвалищ.

В сільських радах розроблено та затверджено правила благоустрою.

Відсутні схеми санітарної очистки сільських населених пунктів.