Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Друк

ПРОГРАМА 

проведення заходів по запобіганню та ліквідації

африканської чуми свиней в Бережанському районі

на 2019- 2024 роки

1. Паспорт Програми

1.

Ініціатор розроблення Програми

Бережанське районне управління Головного управління Держпрод-споживслужби в Тернопільській області

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Програми

Закон України «Про місцеві державні адміністрації», статті 45, 46, 47 Закону України «Про ветеринарну медицину», Інструкція з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 07 березня 2017 року №111, План спільних оперативних дій служб, які у випадку спалаху африканської чуми свиней на території Тернопільської області будуть задіяні у проведені заходів з локалізації джерела збудника та ліквідації захворювання, затвердженого рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тернопільській обласній державній адміністрації від 05 жовтня 2016 року.

3.

Розробник Програми

Бережанська районна державна лікарня ветеринарної медицини

4

Співрозробники Програми

Відділ агропромислового розвитку районної державної адміністрації

5

Відповідальні виконавці Програми

Бережанська районна державна лікарня ветеринарної медицини, відділ агропромислового розвитку районної державної адміністрації

6

Учасники Програми

Бережанське районне управління Головного управління Держпрод-споживслужби в Тернопільській області, Бережанська районна лікарня ветеринарної медицини, відділ агропромислового розвитку районної державної адміністрації

7

Терміни реалізації Програми

2019 – 2024 роки

8

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми (для комплексних програм)

районний бюджет

9

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього, у тому числі:

90 850,00 гривень

1)

коштів районного бюджету

90 850,00 гривень

2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма.

   Програма направлена на забезпечення епізоотичного благополуччя і одержання якісної та безпечної сировини і продукції тваринного походження – одного з найважливіших завдань служби ветеринарної медицини району.

    Згідно з офіційними повідомленнями Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ) з початку 2017-2019 роках африканську чуму свиней (АЧС) зареєстровано у країнах світу: Кот-д’Івуарі, Республіці Чад, Польщі, Литві, Латвії, Естонії, Україні, Молдові, Кенії.

  Епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней в Україні продовжує залишатися надмірно складною.

  Спалахи африканської чуми свиней в 2017-2019 роках реєструвались в Черкаській,  Київській, Сумській, Рівненській, Полтавській, Харківській, Івано-Франківській, Закарпатській, Запоріжській, Донецькій, Житомирській, Тернопільській областях.

  У Тернопільській області мали місце спалахи африканської чуми свиней в Збаражському, Бучацькому, Шумському, Зборівському, Кременецькому, Підволочиському районах серед домашніх тварин та диких кабанів.

  Існує потенційна небезпека занесення збудника африканської чуми свиней на територію Бережанського району.

  На території Бережанського району проводяться профілактичні заходи щодо попередження занесення в  район збудників африканської чуми свиней.

 В Бережанському районі нараховується 12 500 голів свиней, з них 3 300 голів в спеціалізованих господарствах.

 На базі установ державної служби ветеринарної медицини району створено мобільну групу швидкого реагування на випадок виникнення або підозри захворювання на африканську чуму свиней.

 Проводяться тренінги та семінари-навчання щодо дій при підозрі захворювання (загибелі) на африканську чуму свиней. До участі у семінарах-навчаннях залучаються фахівці ветеринарної медицини району, запрошуються зацікавлені служби та власники свиногосподарств, що можуть бути задіяні в організації та проведенні заходів щодо локалізації та ліквідації осередків інфекції.

 Збудником африканської чуми свиней являється вірус, який досить стійкий у зовнішньому середовищі. Джерелом зараження є хворі і перехворівші тварини. Передача збудника здійснюється при контакті з хворими тваринами через шкірних паразитів, комах та предмети. У випадку захворювання африканською чумою свиней спостерігається майже 100% смертність.

3.1Мета та завдання Програми

 Метою Програми є недопущення занесення на територію району збудника африканської чуми свиней, а в випадку виникнення даного захворювання - своєчасного та організованого проведення заходів, спрямованих на ліквідацію африканської чуми свиней в неблагополучному населеному пункті.

 В разі виникнення африканської чуми свиней в населеному пункті потрібно поставити карантинні поліцейсько - ветеринарні пости, як мінімум в’їзд та виїзд, на яких повинні бути цілодобові чергові. Для цього потрібно значні фінансово – матеріальні ресурси.

 Для повноцінної роботи поліцейсько-вететринарних постів необхідні: палатки для чергових, столи, крісла, шлагбауми, дезбарєри, дезкилимки, контейнери для зберігання вилучених продуктів харчування та сировини, контейнери для приготування дезрозчину, ранцеві оприскувачі, засоби освітлення, харчування, біотуалети, спецодяг та спецвзуття, рукомийники, засоби особистої гігієни, інвентар (лопати, віники, сокири) деззасоби, паливно-мастильні матеріали, знаки обмеження дорожнього руху.

4.1Механізм реалізації Програми

  Витрати пов’язані з виконанням даної Програми, здійснюються в межах загальних асигнувань районного бюджету на відповідні цілі, а саме придбання:

- палаток - 2 штуки – ціна 14 000,00 гривень - сума 28 000,00 гривень;

- шлагбаумів - 2 штуки - ціна 2 000,00 гривень - сума 4000,00 гривень;

- дезбарєрів – 2 штуки (50-ти метрова стальна труба, діаметром 108 мм.) - ціна 220 гривень за 1 метр погонний - сума 11 000,00гривень;

- тари для дезрозчину – 8 штук (бочки на 50 літрів) - ціна 350,00 гривень - сума 2 800,00 гривень;

- контейнери – 2 штуки - ціна 2 000,00 гривень - сума 4000,00 гривень;

- вага на платформі - ціна 14000,00 гривень;

- костюмів протичумних - 10 штук - ціна 600,00 гривень - сума
6 000,00 гривень;

- чобіт резинових - 10 пар - ціна 180,00 гривень – сума 1 800,00 гривень;

- рукавиць резинових - 50 пар - ціна 25 гривень - сума 1 250,00 гривень;

- генератор - ціна 5 500,00 гривень;

- автопричіп - ціна 12 500,00 гривень.

5. Очікувані результати Програми

   Виконання  Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней по ліквідації вогнища інфекції африканської чуми свиней та недопущення її поширення дасть можливість:

- забезпечити продовольчий ринок району якісною продовольчою продукцією тваринництва;

- покращити якість тваринницької сировини у ветеринарно – санітарному відношенні  для промислової та технічної переробки ;

- створити передумови для благополуччя довкілля.

 

6. Координація та контроль за ходом виконання Програми

  Координацію виконання Програми проведення заходів по запобіганню та ліквідації африканської чуми свиней в Бережанському районі на 2019- 2024 роки та контроль за використанням коштів, виділених з районного бюджету на її фінансування, покладається на відділ агропромислового розвитку районної державної адміністрації.

  Фінансування Програми здійснюватиметься в межах коштів, виділених на фінансовий рік. Розподіл коштів відповідно до заходів Програми здійснюється відділом агропромислового розвитку районної державної адміністрації за погодженням із профільною комісією районної ради.