Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Друк

Б Е Р Е Ж А Н С Ь К А   Р А Й О Н Н А   Р А Д А

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

Сімдесята сесія

Р І Ш Е Н Н Я

від “ ­­­____” ________   2020 р.                    № _____

м.Бережани

Звіт голови районної ради   про

свою діяльність за звітний період

Керуючись п. 17 ч. 6 ст. 55 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні ” ,Бережанська районна рада

в и р і ш и л а :

Звіт голови районної ради про свою діяльність за звітний період прийняти до відома.

Голова Бережанської

районної ради                                                              Василь БІЛИК

 

ЗВІТ

голови районної ради про свою діяльність за звітний період

Шановні депутати!

У звітному періоді районна рада працювала на забезпечення виконання нею повноважень, наданих їй Конституцією та Законами України, підвищення ролі місцевих рад в районі, їх впливу на суспільне життя регіону, активізації їх діяльності, наближення самоврядних органів до інтересів людей, залучення територіальних громад до державотворчих процесів.

Сесійна діяльність ради

Підготовці питань на розгляд сесій, передували попереднє вивчення стану справ у конкретній галузі, аналіз соціально-економічної та суспільно-політичної ситуації профільними постійними комісіями, які готують проекти рішень районної ради.

За звітний період відбулося 15 сесій, де розглянуто 115 питань, з яких прийняті відповідні рішення.

На пленарних засіданнях районної ради була затверджена програма соціально-економічного та культурного розвитку району на 2020 р., районний бюджет на 2020 р., затверджено важливі районні цільові програми:

- програму підтримки та розвитку культури і мистецтва в Бережанському районі на 2020 рік;

- програму забезпечення виконання районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень на 2020-2021 роки;

- програму стимулювання громадян району, направлених Бережанським об’єднаним міським військовим комісаріатом для проходження військової служби за контрактом у Збройні Сили України у 2020 році;

- районну програму агітаційної роботи та призову на військову службу за контрактом на 2020-2021 роки;

- районну програму розвитку автомобільних доріг загального користування на 2019-2020 роки;

- районну програму вшанування українців, постраждалих у ХХ столітті в наслідок окупаційних режимів, Героїв Небесної Сотні, учасників АТО та ООС у ХХІ столітті на 2020-2022 роки;

- районну програму матеріально-технічного забезпечення щодо створення територіального центру комплектування та соціальної підтримки на базі Бережанського об’єднаного міського військового комісаріату на 2020 рік;

- районну цільову програму «Дітям Бережанщини – якісне харчування» на 2020-2023 роки;

- районну програму «Ветеран» на 2020-2024 роки;

- програму фінансової підтримки районного комунального некомерційного підприємства «Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» Бережанської районної ради на 2020 рік;

- районну програму підтримки осіб, які брали участь в АТО, ООС, членів сімей осіб, загиблих під час проведення Антитерористичної операції та операції об’єднаних сил, постраждалих учасників Революції Гідності на 2020-2024 роки; 

- районну програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху на 2020 рік; 

- районну програму енергоефективності та енергозбереження на 2020 рік; 

- програму фінансової підтримки районного комунального некомерційного підприємства «Бережанська центральна районна лікарня» Бережанської районної ради на 2020 рік;

- районну програму надання безоплатної правової допомоги населенню Бережанського району на 2020-2021 роки;

- районну програму організаційного забезпечення діяльності роботи Бережанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області по здійсненню нагляду за особами, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та попередження рецидивної злочинності на період 2020-2021 роки;

- програму підтримки органів державної влади на 2020 рік; 

- програму фінансової підтримки діяльності управління соціального захисту населення РДА на 2020-2021 роки. 

Одним із головних напрямків роботи районної ради і моєї, як голови, було налагодження чіткого контролю за виконанням рішення ради. Введено в практику заслуховування виконання за І-ше півріччя районного бюджету, окремих цільових довгострокових програм на пленарних засіданнях та засіданнях постійних комісій.

Протягом року на пленарних засіданнях заслухані такі важливі питання, як:

- внесення змін до районного бюджету на 2020 рік;

- про хід виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2020 р. за І півріччя;

- звіт про виконання районного бюджету за 2019 рік;

- звіт про виконання районного бюджету за І півріччя 2020 року;

- управління об’єктами спільної власності територіальних громад району.

В порядку контролю, на пленарних засіданнях районної ради заслухані питання про хід виконання районного бюджету за перше півріччя 2020 року, а також про хід виконання: «Програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2020 рік за перше півріччя», «Програми протипаводкового захисту і покращення технічного стану внутрігосподарських меліоративних систем і об’єктів водного фонду та підвищення ефективності їх використання в районі на 2016-2020 роки», «Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу Бережанського району на 2016-2020 роки», «Комплексної програми «Здоров’я населення Бережанщини 2017-2021 роки», «Районної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки».

Слухали про виконання: «Програми підтримки та розвитку культури і мистецтва в Бережанському районі на 2019 р.», «Програми забезпечення виконання районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень на 2018-2019 роки», «Програми стимулювання громадян району, направлених Бережанським об’єднаним міським військовим комісаріатом для проходження військової служби за контрактом у Збройні Сили України у 2019 році».

За звітний період на сесіях затверджено 18 цільових районних програм, а саме в галузі соціально-економічного розвитку – 10, охорони здоров'я та соціального захисту – 5, освіти, культури і туризму – 2, інші - 1.

Особлива увага у звітному періоді приділялась соціально-економічному розвитку, соціальному захисту населення, освітянським питанням та питанням охорони здоров’я.

Робота постійних комісій районної ради

У своїй практичній діяльності значну увагу приділяв координації роботи галузевих постійних комісій, взаємодії їх з органами місцевого самоврядування базового рівня, громадськістю, сприяв організації виконання рекомендацій постійних комісій.

За звітний період я намагався покращити роботу постійних комісій. Вам, шановні депутати, закон дає право якнайактивніше впливати на вирішення проблем з соціально-економічного та культурного розвитку району. Підвищення ефективності вашої депутатської діяльності в комісіях залежить не тільки від якості її планування, конкретності прийнятих рекомендацій і висновків, а й від тісного зв’язку з громадськістю, врахування їх пропозицій та зауважень.

На сьогоднішній день в районній раді діє 4 постійні комісії. Їх діяльність за рік:

Комісія з питань соціально-економічного розвитку, фінансів, бюджету та підприємництва. Склад комісії – 7 депутатів. Голова комісії – Білик Володимир Володимирович. Проведено 15 засідань. Розглянуто 102 питання.

На засіданнях розглянуто проєкт рішення « Про районний бюджет на 2020 рік», проєкти «Програми соціально-економічного та культурного розвитку Бережанського району на 2020 рік» та «Програми підтримки органів державної влади на 2020 рік», які були підтримані та рекомендовано винести на розгляд сесії районної ради.

Протягом звітного періоду члени комісії на засіданні розглядали зміни до районного бюджету на 2020 рік, подані районною адміністрацією, та вносили відповідні правки та пропозиції.

Комісія заслухала «Про хід виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2020 рік за І півріччя»

Комісія з питань місцевого самоврядування, законності та взаємодії з правоохоронними органами. Склад комісії – 4 депутати. Голова комісії – Голіний Ігор Богданович. Проведено 10 засідань. Розглянуто 25 питань.

На засіданнях розглянуто проєкти “Програми стимулювання громадян, направлених Бережанським об'єднаним міським військовим комісаріатом, для проходження військової служби за контрактом у Збройні Сили України у 2020 році», «Районної програми агітаційної роботи та призову на військову службу за контрактом на 2020-2021 роки», «Районної програми матеріально-технічного забезпечення щодо створення територіального центру комплектування та соціальної підтримки на базі Бережанського об'єднаного міського військового комісаріату на 2020 рік», «Програми надання безоплатної правової допомоги населенню Бережанського району на 2020-2021 роки», «Районної програми організаційного забезпечення діяльності Бережанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області по здійсненню нагляду за особами, засудженими до покарань, непов'язаних з позбавленням волі та попередження рецидивної злочинності на період 2020-2021 років».

Комісія заслухала: «Про виконання програми стимулювання громадян, направлених Бережанським об'єднаним міським військовим комісаріатом, для проходження військової служби за контрактом у Збройні Сили України на 2018-2019 роки», «Про виконання програми забезпечення виконання районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень на 2018-2019 роки».

Комісія з питань промисловості, агропромислового розвитку, земельних відносин, екології та раціонального використання природних ресурсів. Склад комісії – 7 депутатів. Голова комісії – Кулик Андрій Васильович. Проведено 9 засідань. Розглянуто 18 питань.

Розглянуто проєкт «Районної програми розвитку автомобільних доріг загального користування на 2019-2020 роки», «Районної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху на 2020 рік» та «Районної програму енергоефективності та енергозбереження на 2020 рік», які були підтримані та рекомендовані на розгляд сесії районної ради.

Комісія заслухала «Про хід виконання комплексної програми розвитку агропромислового комплексу Бережанського району на 2016-2020 роки»

Комісія з питань освіти, охорони здоров’я, культури, молоді, спорту, соціального захисту та засобів масової інформації. Склад комісії – 6 депутатів. Голова комісії – Пашуля Олег Володимирович. Проведено 14 засідань. Розглянуто 69 питань.

Комісія розглянула, підтримала та рекомендувала винести на розгляд сесії 8 проектів програм, зокрема:

- Районної цільової програми «Дітям Бережанщини – якісне харчування» на 2020-2023 роки;

- Районної програми вшанування українців, постраждалих у ХХ столітті внаслідок окупаційних режимів, Героїв Небесної Сотні, учасників Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил у ХХІ столітті на 2020-2022 роки;

- Програми фінансової підтримки районного некомерційного підприємства «Бережанського центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» Бережанської районної ради на 2020 рік;

- Районної програми підтримки осіб, які брали участь в Антитерористичній операції, Операції об’єднаних сил, членів сімей осіб, загиблих під час  проведення Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил, постраждалих учасників Революції Гідності на 2020-2024 роки;

- Програми «Ветеран» на 2020-2024 роки;

- Районної програми підтримки та розвитку культури і мистецтва в Бережанському районі на 2020 рік;

- Районна програма фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Бережанська  центральна районна лікарня» Бережанської районної ради на 2020 рік»;

- Програма фінансової підтримки  діяльності управління соціального захисту населення районної державної адміністрації на 2020 – 2021 роки.

Також комісія заслухала про хід виконання 3 програм, зокрема:

- Про хід виконання районної програми підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції та членів сімей загиблих під час проведення антитерористичної операції на 2015-2019 роки;

- Про хід виконання комплексної програми «Здоров’я населення   Бережанщини 2017-2021;

- Про хід виконання районної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки.

Як видно із статистики, доброї оцінки заслуговує робота усіх постійних комісій.

Основні питання, які слухались на комісіях, це питання, що виносилися на розгляд сесій, а також галузеві з поточної роботи.

Слід зауважити, що не завжди вчасно подаються матеріали у виконавчий апарат для підготовки їх на попереднє слухання в постійних комісіях, мало надходило пропозицій від депутатів до проектів рішень.

Виконавчий апарат районної ради

Організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ради, її органів, депутатів здійснює виконавчий апарат, на сьогоднішній день структура і чисельність якого налічує 15 чоловік, з них 14 – посадові особи місцевого самоврядування, 1 – обслуговуючий персонал. На даний час у виконавчому апараті працює 13 посадових осіб місцевого самоврядування.

Жодне з питань, які розглядаються на пленарних засіданнях ради та у постійних комісіях, не проходять без участі працівників виконавчого апарату. Їх опрацювання від проекту рішення до прийняття та контроль за виконанням – основне завдання працівників виконавчого апарату.

Щопонеділка з працівниками апарату проводжу апаратні наради, на яких аналізую їх роботу, розглядаю проблеми, які порушують перед районною радою, мною, як керівником.

Відповідальні працівники апарату закріплені за постійними комісіями, сільськими радами, надають їм методичну та практичну допомогу в організації міжсесійної і сесійної діяльності, веденні діловодства, розв’язанні соціальних проблем.

Працівники виконавчого апарату займають 8 кабінетів адмінбудинку, мають в розпорядженні 2 стаціонарних телефони.

З сучасної оргтехніки використовуються 10 комп’ютерів, 2 сканери, факс, 2 ноутбуки і 2 ксерокси. Для висвітлення діяльності районної ради в Інтернеті створено сайт Бережанської районної ради.

У 2020 році на утримання виконавчого апарату та обслуговування ради в районному бюджеті було передбачено 4 300 100 грн.

З них:

- 2 175 000 грн.   – на заробітну плату працівникам апарату;

- 481 000 грн.    – нарахування на заробітну плату;

- 17000 грн.       – на предмети, матеріали обладнання та інвентар;

- 125 000 грн.       – оплата послуг, крім комунальних;

- 77 030 грн.       – інші поточні видатки;

- 1000 грн.       – видатки на відрядження;

- 106 000 грн.     – оплата комунальних послуг та енергоносіїв;

- 1 258 080 грн.       – капітальний ремонт інших об’єктів;

- 46 000 грн.     – інші виплати населенню.

Відповідно до п. 7 ст. 55 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” я, в межах своїх повноважень, за звітний період видав 104 розпорядження.

Співпраця з іншими гілками влади

Співпраця з райдержадміністрацією здійснюється, в основному, через делеговані повноваження районної ради районній державній адміністрації, передані рішенням районної ради від 17.12.2015 р.

Більшість рішень, прийнятих радою за звітний період, власне відображають роботу райдержадміністрації по виконанню делегованих повноважень.

Як голова районної ради – я постійний учасник колегій райдержадміністрації, нарад з керівниками підприємств, установ, організацій, на яких вирішуються питання роботи народногосподарського комплексу району та соціальної сфери. Відповідно голова райдержадміністрації, його заступник, начальники управлінь, відділів постійно беруть участь в роботі сесій районної ради, засідань постійних комісій, нарадах з сільськими головами.

Районною радою спільно з райдержадміністрацією ведеться контроль за витрачанням бюджетних коштів та дотацій, що сприяє виплаті та погашенню заборгованості із заробітної плати вчителям, лікарям, працівникам інших бюджетних установ.

Спільно з головою райдержадміністрації беру участь в роботі колегій облдержадміністрації, скап-нарадах та сесій обласної ради, нарад з питань соціально-економічного та культурного розвитку і бюджету області.

На території Бережанського району сільські ради виконують свої повноваження незалежно. Видатки сільських бюджетів в основному йдуть на зарплату працівників управління, бюджетних установ і на енергоносії. Ряд сільських рад зуміли накопити кошти і у вигляді міжбюджетних трансферів передали із сільського бюджету до районного бюджету для покращення інфраструктури у своїх населених пунктах. Так на освіту сільські ради передали 337411 грн., на медицину – 1197687 грн., на культуру – 90539 грн, на соціальний захист населення – 402183 грн. Найбільші суми до районного бюджету передали: Куропатницька сільська рада – 58100 грн., Урманська сільська рада – 53559 грн., Жуківська сільська рада – 30000 грн., Нараївська сільська рада об’єднаної територіальної громади – 353642 грн. Саранчуківська сільська рада об’єднаної територіальної громади - 156418 грн.

Робота із зверненнями громадян

Я, як голова районної ради, приділяв увагу розгляду і вирішенню звернень громадян, що є важливою передумовою стабілізації громадсько-політичної обстановки.

Так, за звітний період до районної ради надійшло 11 письмових звернень громадян, на усному прийомі у мене та мого заступника зареєстровано 28 звернень. 1 письмове звернення було колективне і стосувалися діяльності закладів освіти.

В загальному обсязі листів громадян, їх усних звернень переважали звернення у сфері соціального захисту.

Скарги на несвоєчасну виплату заробітної плати відсутні.

Увага до людини, її життєвих проблем – визначальна засада діяльності районної ради, її виконавчого апарату.

Хочу наголосити всім присутнім тут депутатам районної ради, багато з яких водночас є й керівниками підприємств, установ, організацій, що вирішальну роль у діяльності будь-якої державної чи підприємницької структури відіграє робота з людьми, вміння вислухати і вирішити їх проблеми. Це впливає на громадсько-політичний та соціальний стан населення в районі, а також визначає ваш авторитет як депутата і як керівника.

Я хочу подякувати всім депутатам районної ради за принципову позицію і сумлінну роботу за звітний період, голові та працівникам райдержадміністрації, сільським головам, керівникам підприємств, установ і організацій за плідну співпрацю.

Добра вам, удачі, злагоди і взаєморозуміння !

Дякую за увагу!