Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Уряд запускає масштабну програму розвитку українських доріг

Сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів України була затверджена Державна цільова економічна програма розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018–2022 роки. Це перший в історії України довгостроковий план, який дозволить уже найближчими роками провести масштабне відновлення українських доріг і розвинути транспортну мережу України, інтегрувавши її до європейської транспортної системи. Активна робота з реконструкції доріг державного значення за новими стандартами розпочнеться вже у 2018 році.

Нове фінансування

Ще минулого року Уряд розпочав масштабну реконструкцію українських доріг. Протягом 2017 року було відновлено більше 2 тис. км автошляхів. Цього року Уряд виділяє рекордні 45,7 млрд грн на ремонт і будівництво доріг за принципово новими стандартами якості. Також очікуються додаткові надходження – до 6 млрд грн – від “Митного експерименту” на місцеві дороги. Загалом програма до 2033 року передбачає обсяг фінансування близько 298 млрд грн за рахунок різних джерел фінансування.

Нові стандарти

Запроваджуються нові будівельні норми за європейськими стандартами. Загалом, уже цього року плануються роботи на 218 об’єктах. Це понад 3 тис. км відновлених доріг за новими стандартами. Передбачається закупівля нової якісної дорожньої техніки та підготовка висококваліфікованих кадрів.

Новий контроль якості

За 2017 проведено моніторинг на 211 об’єктах. На 32 (15%) були виявлені недоліки. На 18 (56%) об’єктах недоліки ліквідовані. З 2018 року запроваджується новий 4-рівневий контроль якості реконструкції і будівництва доріг. Збільшення термінів гарантійних вимог для: не менше 5 років для середнього поточного ремонту, не менше 10 років – для капітального ремонту автошляхів. Недоліки, виявлені в результаті перевірки якості робіт на раніше відремонтованих дорогах, мають бути виправлені за кошт підрядників – виконавців робіт.

Що отримає економіка країни в результаті запровадження Програми

Сумарний економічний ефект для національної економіки від реалізації Програми за всіма вищенаведеними критеріями становитиме близько 984 млрд грн. Виконання Програми сприятиме підвищенню рівня зайнятості населення: буде створено 55 тис. робочих місць у дорожній галузі, будівельній індустрії, дорожньому машинобудуванні та сфері обслуговування об'єктів придорожньої інфраструктури.

Які ключові дороги будуть відновлені

Загалом, 5 років виконання ремонтів за маршрутним принципом дозволить здійснити роботи за основними напрямками міжнародних коридорів:
М-09 Тернопіль – Львів – Рава-Руська – 83 км,
М-05 Київ-Одеса – 130 км,
М-03 Київ – Харків – Довжанський – 370 км,
М-04 Знам'янка – Луганськ – Ізварине – 92 км,
М-12 Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка – 428 км,
М-19 Доманове (на м. Брест) – Ковель – Чернівці – Тереблече – 276 км,
М-21 Виступовичі-Житомир – Могилів-Подільський – 238 км,
М-14 Одеса – Мелітополь – Новоазовськ – 237 км.

Цього року продовжуються ремонти автошляхів за маршрутним принципом. Це дороги:
М-21 Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський на ділянці Житомир – Вінниця,
М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече,
Н-11 Дніпро – Миколаїв,
М-06 Київ – Чоп (ремонт найбільш зруйнованих ділянок автомобільної дороги),
Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь на ділянці Запоріжжя – Маріуполь,
Н-09 Мукачеве – Івано-Франківськ – Львів,
Н-14 Олександрівка – Кропивницький – Миколаїв на ділянці Кропивницький – Миколаїв,
М-22 Полтава – Олександрія.

Окрім доріг міжнародного значення, планується ремонт на таких напрямках:
Н-01 Київ – Знам’янка,
Н-03 Житомир – Чернівці,
Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь,
Н-14 Олександрія – Кропивницький – Миколаїв,
Н-26 Чугуїв – Мілове.

 
Друк

Як зміниться сільська медицина: затверджено Порядок формування спроможних мереж

Міністерство охорони здоров’я разом з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробили та затвердили Порядок формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги. Тепер є законодавче підґрунтя для прийняття планів розбудови мережі «первинки» у сільській місцевості, щоб кожен українець, незалежно від місця проживання, міг своєчасно отримати якісну медичну допомогу.

Більше 13 мільйонів українців, які живуть у селах, потребують кращого доступу до якісних медичних послуг, тому першочергове завдання – створити мережу медзакладів, щоб людям не доводилося долати десятки кілометрів до найближчої амбулаторії, а лікарі були зацікавлені їхати працювати в селах. Наприкінці минулого року набув чинності Закон «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості».

У бюджеті передбачено 5 мільярдів гривень, які зокрема будуть використані для будівництва нових амбулаторій, житла для лікарів, придбання медичного обладнання та службового транспорту .

У грудні минулого року Уряд доручив Міністерству охорони здоров’я разом з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробити та затвердити Порядок формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги.

Порядок, який уже є дійсним, визначає критерії розроблення і затвердження плану мережі первинки. Йдеться про перспективні довгострокові плани розбудови мережі у сільській місцевості, щоби житель кожного населеного пункту міг отримати якісну медичну допомогу.

Райони та об’єднані територіальні громади уже почали підготовку планів. Після ухвалення на обласному рівні і погодження в МОЗ України – Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства куруватиме процес розбудови мережі.

Спроможна мережа надання первинної медичної допомоги передбачає, що навіть якщо у вашому населеному пункті не буде кабінету лікаря чи амбулаторії, то вони будуть розташовані таким чином, що лікар за необхідності зможе швидко приїхати до пацієнта. Саме для таких випадків передбачено, що лікарі матимуть службовий транспорт.

Не менш важливо, щоб медична допомога була не тільки доступною, а й якісною і щоб кваліфіковані лікарі хотіли працювати у селах. Тому частина коштів буде витрачена на оснащення закладів охорони здоров’я, закупівлю сучасного обладнання. Крім того, медпрацівники у багатьох селах отримуватимуть житло безоплатно, а оплата усіх лікарів «первинки» уже до кінця року суттєво зміниться, коли заклади охорони здоров’я долучаться до медреформи і підпишуть договори з НСЗУ.

 
Друк

Продовжується обговорення проекту договору про співфінансування медичної галузі Бережанщини

Заступник голови районної ради Р.Висоцький взяв участь в черговому засіданні трьохсторонньої групи із представників районної, міської рад та Саранчуківської ОТГ, яке відбулось під головуванням голови райдержадміністрації І.Гринкевича. В ході засідання продовжилось обговорення запропонованого Саранчуківською ОТГ проекту договору про співфінансування медичної галузі Бережанщини. Остаточний варіант договору буде винесений  на розгляд сесій вищезазначених громад.

 
Друк

Апаратна нарада в районній раді

19 березня голова районної ради В.Білик провів щотижневу нараду з працівниками виконавчого апарату районної ради.

Під час наради порушувались питання щодо реорганізації Комунального закладу «Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» шляхом перетворення в Районне комунальне некомерційне підприємство «Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» Бережанської районної ради, комунальної установи «Районний методичний кабінет Бережанської районної ради», про висвітлення діяльності районної ради на веб-сайті тощо.

На нараді також було підведено підсумки роботи за минулий тиждень.

 
Друк

До уваги жителів Тернопільщини! Штормове попередження про складні погодні умови!

17-19 березня внаслідок впливу активних циклонів в Україні очікуються складні погодні умови! Прохання до всіх жителів Тернопільської області бути максимально обережними та не вирушати без зайвих потреб у дорогу!

За повідомленням Українського Гідрометцентру, внаслідок впливу двох активних південно-західних циклонів на території Тернопільського краю очікуються складні погодні умови:

17 березня – сильний сніг, хуртовини (приріст снігового покриву 15-20 см), пориви вітру 15-22 м/с.

18 березня – сильні снігопади, хуртовини (приріст снігового покриву 20-25 см), пориви вітру 15-22 м/с, на дорогах  ожеледиця.

Зниження нічної температури до 10-16° морозу. На дорогах ожеледиця.

Такі погодні умови можуть призвести до порушення руху транспорту (рівень загрози для автотранспорту 2 (жовтий), також ускладнить роботу енергетичної, будівельної галузей та комунального господарства.

Всі оперативні служби області працюватимуть у посиленому режимі та максимально швидко намагатимуться долати наслідки негоди!

 
Друк

Уряд виділив 400 мільйонів гривень українцям на енергоефективність

Кабінет Міністрів України спрямував 400 мільйонів гривень на урядову програму з енергоефективності, яку в народі називають «теплі кредити». Втричі, у порівнянні з минулим роком,  збільшено фінансову підтримку для ОСББ/ЖБК.

Вже через тиждень-півтора програма запрацює в державних банках – Ощадбанку, Укргазбанку, Приватбанку та Укрексімбанку. Українці зможуть отримати безповоротну допомогу від Уряду на проведення енергоефективних заходів у своїх домівках – утеплити будинок, замінити старий газовий котел на ефективніший негазовий, встановити лічильник на воду чи опалення за кошти держави.

Безповоротно Уряд надає до 14 тисяч гривень на сім’ю, в залежності від суми, яку родина бере у банку на енергоефективні заходи. Урядовою допомогою – 400 млн. грн. – зможуть скористатися понад 180 тисяч українських родин.

Уряд очікує, що загалом очікуваний обсяг інвестицій у енергоефективність складе близько 1 млрд. грн., що в результаті забезпечить додаткову економію енергоресурсів в масштабах держави (газу, електроенергії, теплової енергії) у обсязі 81,6 млн. куб. м щороку в еквіваленті природного газу.

Крім того, завдяки тісній співпраці Уряду з органами місцевого самоврядування вже четвертий рік поспіль в Україні діють місцеві програми здешевлення «теплих кредитів» для ОСББ/ЖБК та індивідуальних домогосподарств. Це дає змогу українцям отримати ще додатково 15-20% грошової компенсації.

На сьогодні діє 107 таких програм, що на 23% більше у порівнянні із аналогічним періодом 2017 року. На їх реалізацію у 2018 році вже виділено майже 115 млн. грн.. Це майже на 30% більше ніж у 2017 році.

Зокрема, на впровадження 16 обласних програм виділено майже 49 млн. грн., а саме:
• 18 млн. грн.. у Львівській обл.;
• 8 млн. грн.. на (2 програми) Харківської обл.;
• 6 млн. грн.. у Рівненській обл.;
• 4 млн. грн.. у Житомирській обл.;
• 3,5 млн. грн.. у Вінницькій обл.;
• 3 млн. грн.. у Закарпатській обл.;
• 1,2 млн. грн.. в Івано-Франківській обл.;
• 1 млн. грн.. у  Кіровоградській обл.;
• 1 млн. грн.. у Тернопільській обл.;
• 1 млн. грн.. у Чернігівській обл.;
• 600 тис. грн.. у Сумській обл.;
• 500 тис. грн.. у Чернівецькій обл.;
• 400 тис. грн.. у Черкаській обл.;
• 400 тис. грн.. у Донецькій обл.;
• 300 тис. грн.. у Миколаївській обл.;

На 23 міські програми виділено понад 52 млн. грн.., в т.ч.:
• 10 млн. грн.. – Київ;
• 10 млн. грн.. – Львів (2 програми);
• 8 млн. грн.. – Луцьк (2 програми);
• 3,5 млн. грн.. – Рівне (2 програми);
• 3 млн. грн.. – Миколаїв;
• 3 млн. грн.. – Житомир;
• 2,1 млн. грн.. – Хмельницький (2 програми);
• 2 млн. грн.. – Одеса;
• 2 млн. грн.. – Ужгород;
• 2 млн. грн.. – Краматорськ;
• 1,9 млн. грн.. – Харків (2 програми);
• 1,8 млн. – Запоріжжя;
• 1,5 млн. грн.. – Суми;
• 1,4 млн. грн.. – Чернівці;
• 1 млн. грн.. – Чернігів;
• 500 тис. грн.. – Черкаси (2 програми);
• 267 тис. грн.. – Херсон.
Решта - 14 млн. грн.. - виділено на 33 районні та 35 міських (у містах обласного та районного значення) програм.

Енергомодернізація житла – єдиний правильний шлях менше платити за комунальні послуги. На комунальних платежах можна економити від 40% до 70%. Для цього є щонайменше п’ять способів:
• Утепливши будинок, можна досягти економії у сплаті комуналки до 50%.
• На 15% менше можна платити, якщо замінити старі вікна на енергоефективні.
• Лічильник тепла дає змогу родині заощадити 20% сімейного бюджету. Якщо встановити ще регулятор на радіатор, економія буде ще відчутнішою.
• Енергозберігаючі лампочки і датчики руху в сукупності дають змогу на 70% менше платити за електроенергію.
• Ощадливе використання води, правильне користування побутовими приладами - ще одна можливість економити домашній бюджет.

Нагадаємо, безповоротна грошова допомога населенню України надається у розмірі:
• 20% безповоротної допомоги – на заміну газових котлів для населення.
• 35% – для фізичних осіб на впровадження енергоефективних заходів (утеплення будинків, заміну вузлів обліку води та теплової енергії, встановлення вікон).
• 40% – для ОСББ та ЖБК, як юридичних осіб, для проведення термомодернізації.

Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень.
Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів.

 
Друк

Степан Барна: Відроджена українська армія обов’язково наведе порядок на Донбасі і в Криму

Україна вдруге відзначає День українського добровольця. Це свято людей, які за покликом серця стали на захист своєї Батьківщини та самовіддано боронять рідну землю від ворога. Всього за кілька днів незламний дух українців породив тисячі добровольців, захисників територіальної цілісності нашої держави. Добровольці з Тернопільщини також самовіддано боролися з російським окупантом, зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час урочистостей з нагоди свята, які відбулися на Театральному майдані в Тернополі.

Близько сотні військовослужбовців, бійців-добровольців, об’єднаних однією ідеєю та єдиним патріотичним духом, зібралися на головній площі міста. Разом вони хвилиною мовчання вшанували всіх, хто загинув у боротьбі з ворогом, та помолилися за їх світлу пам'ять, а також за мир в Україні.

Звернувся до наших воїнів очільник Тернопільщини Степан Барна.

«Намагання розділити Україну на два різні світи – було і залишається елементом кремлівської політики, яка спрямована на знищення нашої держави. Для цього протягом багатьох років до початку Революції Гідності знищувалася українська армія, розпродувалася військова техніка, знищувалися військові частини. Ще в лютому 2014 року лише 5 тисяч військових були боєздатними і могли стати на захист нашої держави, тобто все було готово до окупації України, а відтак її знищення. Сьогодні ж ситуація кардинально змінилася. Тепер українська армія – сильна, впевнена та боєздатна», – відзначив голова ОДА.

За його словами, переломним став березень 2014-го, коли бойові сотні Майдану трансформувалися у з’єднання батальйонів-добровольців. Героїзм, які вони проявили під Іловайськом, Мар’їнкою, Донецьким аеропортом та в інших місцях бойової слави, неоціненний.

«Сьогодні я дякую кожному з понад 4 700 учасників бойових дій з Тернопільщини, добровольцям за те, що вони є і за те, що зробили й продовжують робити для України. Дякую також усім, хто сьогодні захищає нашу державу у лавах Збройних сил України, Національної гвардії, Служби безпеки, в батальйоні «Тернопіль» та в інших військових з’єднаннях. Ми обов’язково переможемо, а наша відроджена українська армія наведе порядок на Донбасі і в Криму!», – підкреслив Степан Барна.

З нагоди свята він також вручив добровольцям сертифікати на придбання військового спорядження

 
Друк

В Жовнівці буде створений дитячий будинок сімейного типу

Про створення дитячого будинку сімейного типу в Бережанському районі йшлося під час зустрічі в голови райдержадміністрації І.Гринкевича з начальником служби у справах дітей облдержадміністрації  Р.Дроздом. Основна увага була приділена питанням облаштування та ремонту  будинку придбаного для ДБСТ у с. Жовнівка, Бережанського району.

Голова районної ради В.Білик разом із начальником служби у справах дітей ОДА  Р.Дроздом, начальником служби у справах дітей райдержадміністрації С.Звіришин,  директором районного центу соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Т. Кукурудзою побували у с. Жовнівка та разом з сільським головою Г.Квасницькою оглянули будинок, визначилися з об’ємом ремонтних робіт.

Житловий будинок та земельна ділянка придбані в грудні 2017 року для створення дитячого будинку сімейного типу, в ньому  будуть проживати та виховуватися 10 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування. Урочисте відкриття  дитячого будинку сімейного типу планується у липні 2018 року.

 
Друк

Перші виплати підвищених пенсій військовослужбовцям почнуться вже наприкінці березня

Уряд розпочне підвищення пенсій в межах чинного законодавства ще до ухвалення відповідного закону. З другої половини березня Пенсійний фонд розпочне виплати перерахованих пенсій військовослужбовцям. Основі виплати розпочнуться з 1 квітня. Пенсії будуть перераховані з 1 січня 2018 року. Тобто, в квітні військові пенсіонери отримають перераховану пенсію за січень-квітень.

Пенсії будуть перераховані за довідками уповноважених структур, в яких особи проходили службу (Міноборони, МВС, та інші) - пенсіонерам не потрібно окремо звертатися до Пенсійного фонду. Для перерахунку пенсій військовослужбовцям (окрім осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ) будуть враховані: оклад за посадою, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років. При перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ враховуватимуться: оклад за посадою, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, премія за січень 2016 року.

Пенсії будуть підвищуватись поетапно. На першому етапі, починаючи з 1 січня 2018 року,  пенсії для військовослужбовців підвищаться в середньому на 1500 грн. З 1 січня 2019 року пенсії зростуть в середньому ще на 750 грн. І з 1 січня 2020 року – ще в середньому на 750 грн. Таким чином за два роки військові пенсії  зростуть приблизно удвічі. Зараз середня пенсія військових складає 2898,41 грн.
При перерахунку пенсій також враховано вимоги Закону «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій осіб» в частині перерахунку пенсій колишнім працівникам МВС відповідно до закону «Про Національну поліцію України». Пенсії їм буде перераховано з 1 січня 2016 року з розстрочкою виплати коштів за попередній період. Тобто з 1 січня 2018 року вони будуть отримувати нові пенсії, а сума за попередній період їм буде виплачуватись починаючи з 1 січня 2019 року.

Загалом пенсії будуть переглянуті для 12 силових відомств. Підвищені пенсії мають отримати майже 498 тис. осіб. У бюджеті Пенсійного фонду передбачено 7,8 млрд грн для підвищення військових пенсій.

Однак вирішення всіх питань пенсійного забезпечення військовослужбовців можливе тільки з ухваленням відповідного закону. Зокрема, тільки на рівні закону може бути передбачене більш високі пенсії для військовослужбовців, які перебували в зоні бойових дій. Тому уряд докладе максимум зусиль, аби пришвидшити ухвалення такого закону. Закон щодо підвищення пенсій військовим Кабінет Міністрів вже розробив. Зараз документ обговорюється на площадці РНБОУ.

 
Друк

Державна прикордонна служба України оголошує набір на службу за контрактом

У Державній прикордонній службі України стартував черговий етап набору молодих, амбітних та вмотивованих людей, які бажають стати новим обличчям держави на кордоні.

Вже сьогодні ти можеш обрати для себе професію з  мужнім характером і підписати контракт з Державною прикордонною службою України. А відтак, стати частиною команди професіоналів, які зажди на сторожі державних кордонів!

Що ти отримаєш:

– гарантію стабільного грошового забезпечення від 7 тис. грн.;

– додаткові грошові виплати та винагороди (допомога на оздоровлення, підйомна допомога, матеріальна допомога для вирішення соціальних питань тощо);

– вільний вибір місця та умов служби по всій території України;

– можливість зробити кар’єру;

– якісне безкоштовне медичне обслуговування;

– можливість отримання освіти під час служби;

– щорічна відпустка від 30 днів;

– право на отримання безкоштовного житла;

– право на пенсію після 25 років вислуги.

Водночас, освіту за фахом можна здобути у Національній академії державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького. Власне, це єдиний сучасний багатопрофільний військовий навчальний заклад. Детальніше – за посиланням www.nadpsu.edu.ua.

Які переваги:

– навчання за кошти державного бюджету;

– повне державне утримання та перебування на військовій службі;

– обов’язкове працевлаштування (проходження офіцерської служби в органах охорони державного кордону);

– повний соціальний пакет офіцера (щомісячне грошове забезпечення, забезпечення житлом, медичне забезпечення, гарантована пенсія).

Детальніше за інформацією можна звертатися до окремого регіонального центру комплектування, м. Львів, вул. Личаківська, 74. Тел.: (0322) 239-00-68, (096) 568-248-3

Обери своє майбутнє!

 
Друк

Бережани відвідала голова Головної Пластової Булави Марта Кузьмович

Бережани відвідала голова Головної Пластової Булави (міжнародне об’єднання всіх пластових організацій в світі) Марта Кузьмович з США. Разом з пластунами з Тернополя та Бережан -  Сергієм Юзиком, Миколою Бігусом, Назаром Зелінкою, Романом Вакиряком та Юрієм Юськівим, вона зустрілася з головою райдержадміністрації Ігорем Гринкевичем, головою районної ради Василем Біликом, заступником голови районної ради Роман Висоцьким та головою Саранчуківської ОТГ Володимиром Петровським.

Під час зустрічі цікавилися, як місцева влада сприяє розвитку молодіжного, зокрема пластового руху, обговорили питання будівництва вишкільно - оздоровчого табору «Лисоня» ім.Івана Гавдиди на хуторі Соколиця, Саранчуківської ОТГ та ознайомилися з детальним планом забудови території земельної ділянки, яку Саранчуківська сільська рада виділила під будівництво табору.

 


Сторінка 1 з 79