Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

 

                     Проводять роботи щодо ліквідації ямковості на автомобільній дорозі державного значення М-12ТОВ “БМ-БУД” на замовлення Служби автомобільних доріг у Тернопільській області проводять роботи щодо ліквідації ямковості на автомобільній дорозі державного значення М-12 “Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам'янка”. Станом   на 28 липня 2020 року на ділянці вздовж вулиць Шепети та Рогатинської вищевказаної дороги, відфрезеровано дорожнього полотна близько 1800 м2 та ліквідавано вибоїни гарячим асфальтобетоном (275 т).

 
Друк

ДО ВІДОМА ЖИТЕЛІВ БЕРЕЖАНСЬКОГО РАЙОНУ!

    За останню добу +1 новий випадок (медик) захворюваності на COVID-19.

   Станом на 15 год. 24 липня 2020 року в м. Бережани та Бережанському районі лабораторно підтверджено  - 70 випадків  COVID-19, в т. ч. 2 дитини та 6 медиків.

Загалом на даний час:

- активних хворих – 45;

- 1 випадок – летальний;

- 24 хворих - одужало;

- 10 випадків з підозрою на COVID-19 перебуває на дослідженні.

Всього у м. Бережани – 39  хворих.

В Бережанському районі хворих:

- с. Слов’ятин -2;

- Лапшин – 1;

- Вільхівець – 1;

- Шибалин -1 ;

- Котів – 1..

   Серед працівників заводу «Керамік» виявлено з 32 випадки захворювання, з них – 7  одужало, а також одужало 8 з 10 захворівших членів сімей.

    Від початку спостереження в районі обстежено 946 осіб на COVID-19 методом ПЛР.

  РАЙОННИЙ ШТАБ НАПОЛЕГЛИВО ЗАКЛИКАЄ УСІХ ЖИТЕЛІВ БЕРЕЖАНЩИНИ бути особисто свідомо-відповідальними за дотриманням правил поведінки під час коронавірусної інфекції!

    Носити маски, без зайвої потреби не виходити з дому та уникати скупчення людей!

    ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛ ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ ТА БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!!!

 
Друк

Ми готові до другої хвилі епідемії, але сподіваємося,

що вона нас омине – Президент

877 тисяч тестів на коронавірусну інфекцію зробила Україна від початку епідемії COVID-19. Про це під час традиційної селекторної наради під головуванням Президента України Володимира Зеленського заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що кількість щоденних тестів постійно нарощується, нагадавши, що в перші дні робилося лише по 200 тестувань, система лабораторій потребувала відновлення. Він також додав, що вже протягом трьох тижнів зберігається приблизно однаковий рівень показників щодо виявлення підозр і заражень, минулого тижня госпіталізація в цілому пішла на спад.

«Ситуація зараз така, що ми маємо постійно бути напоготові, але не треба перебільшувати реакції. Сьогодні немає критичних спалахів або якихось «червоних точок», пов’язаних з поширенням коронавірусної інфекції в країні. Кількісний поріг тих, хто одужав, перевищив 50 відсотків. Ми готові до другої хвилі, але сподіваємося, що вона нас омине», – сказав Володимир Зеленський.

Денис Шмигаль нагадав, що показник летальності через коронавірусну інфекцію доволі помірний в Україні та становить 2,5%.

Голова Служби безпеки Іван Баканов заявив, що СБУ продовжує запобігати завданню збитків при закупівлі обладнання та матеріалів для боротьби з COVID-19. Він повідомив, що останні операції СБУ дозволили запобігти збиткам на 52 мільйони гривень.

Джерело: Президент

 
Друк

Замість "бебі-боксів" матері можуть отримати компенсацію

  30 червня Антимонопольний комітет України прийняв рішення про відміну процедури закупівлі разової матеріальної допомоги «пакунок малюка», за результатами розгляду скарг учасників закупівель.

   У зв’язку із незавершеними тендерними процедурами, «пакунки малюка» наразі не видаються.

   Як повідомив директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації Вадим Боярський, в області налічується вже 1012 звернень породіль, які не отримали «пакунків малюка».

   Наразі Мінсоцполітики розробляє урядове рішення щодо можливої заміни «пакунка малюка» грошовою компенсацією, яка відповідатиме вартості вказаної допомоги.

  Нагадаємо, цьогоріч 3 березня Уряд прийняв постанову, згідно якої головним розпорядником коштів і головним виконавцем закупівель разової допомоги «Пакунок малюка» визнано Міністерство соціальної політики України.

  Вищевказаною постановою Кабміну передбачається право породіллі отримати цю допомогу пізніше в місцевому управлінні соціального захисту за місцем проживання або реєстрації, пред’явивши довідку з пологового відділення про неотримання цього пакунка.

 
Друк

Фермерські господарства Тернопільщини можуть отримати

фінансову підтримку від Укрдержфонду

   Український державний фонд підтримки фермерських господарств  (Укрдержфонд) оголосив проведення конкурсу на отримання фінансової підтримки на поворотній основі за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам».

   Участь в конкурсі можуть взяти фермерські господарства Тернопільщини.

  До участі в конкурсі допускаються всі фермерські господарства, крім тих, які мають заборгованість перед Укрдержфондом та його регіональними відділеннями, яких визнано банкрутами, щодо яких порушено справу про банкрутство та які перебувають у стадії ліквідації, а також у яких виявлено факти незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів.

   Переможці конкурсу отримують фінансову підтримку на поворотній основі у розмірі, що не перевищує 500 тис. гривень, із забезпеченням зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів на строк до 5 років.

  Заявки та документи для участі в конкурсі приймаються регіональною комісією Тернопільського відділення з 21 липня 2020 р. по 19 серпня 2020 р. за адресою: вул. К.Острозького , 14 каб. 501 , м. Тернопіль , 46025.

  Конкурсний відбір та формування реєстру фермерських господарств, що отримали право на одержання фінансової підтримки – проводиться комісією з питань надання фінансової підтримки фермерським господарствам (Укрдержфонд, м. Київ, вул. Б.Грінченка, 1).

   Заявки та документи подаються керівником фермерського господарства (уповноваженою особою) особисто або надсилаються рекомендованим листом на адресу регіонального відділення Укрдержфонду. Заявки, що надійшли після закінчення строку їх подання, не розглядаються.

  Перелік документів, які подаються для участі у конкурсі, передбачений п. 8 Постанови Кабінету Міністрів України № 1102 від 25 серпня 2008 р. (зі змінами). З ним можна ознайомитися на офіційному сайті Укрдержфонду (www.udf.gov.ua) або отримати особисто в регіональних відділеннях Укрдержфонду.

 
Друк

Євросоюз виділив Україні 105 млн євро на підтримку малого бізнесу та реформ

   Три угоди на 105 млн євро на фінансування нових програм допомоги ЄС для України підписала Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина з Європейською комісією. Це фінансування надається в рамках пакета допомоги Євросоюзу Україні, спрямованого на підтримку малого бізнесу, реформ та подолання наслідків епідемії COVID-19.

   «Допомога від Європейського Союзу буде спрямована на низку напрямів – від посилення спроможностей органів влади та надання експертних консультацій щодо проведення реформ, до інвестування у малі фермерські господарства та інноваційні гранти для розвитку малих та середніх підприємств. Втілення цих програм стимулюватиме розвиток економіки України, а також дозволить ефективніше протидіяти викликам у сфері охорони здоров’я», – коментує рішення Уряду Ольга Стефанішина.

  Так, 60 млн євро буде виділено на Програму технічного співробітництва 2020 року для підвищення спроможності органів влади проводити реформи за Угодою про асоціацію, зокрема міністерства отримають експертну підтримку при розробці та впровадженні реформ. Програма також дозволить поліпшити якість законодавчих процесів у Парламенті, впровадити необхідні реформи у сфері охорони здоров'я тощо.

   25 млн євро буде спрямовано на реалізацію Програми підтримки ЄС для розвитку сільського господарства та малих фермерських господарств в Україні. Завдяки Програмі малі фермерські господарства зможуть отримати додаткову грантову підтримку, консультації та нові навички для розвитку власного виробництва, а також для купівлі землі. Крім того, Програма дозволить удосконалити управління ресурсами у рибному та лісовому господарствах.

   20 млн євро буде виділено на Програму «EU4BUSINESS: Підтримка малих та середніх підприємств (МСП) в Україні». Програма передбачає надання грантів для інноваційних проектів з розвитку малих та середніх підприємств, створення нових робочих місць та розвитку бізнесу на рівні місцевих громад, а також удосконалення економічної політики у цій сфері відповідно до кращих міжнародних практик.

   Довідково

   Пакет допомоги Євросоюзу Україні, спрямований на боротьбу та подолання наслідків епідемії COVID-19 – це понад 190 млн євро. Допомога надаватиметься у таких ключових напрямах: підтримка термінових та короткострокових потреб у сфері охорони здоров’я; зміцнення закладів охорони здоров’я, підвищення інституційної спроможності МОЗ; подолання наслідків кризи у соціальній та економічній сферах.

 

 
Друк

МОЗ обіцяє придбати нові автомобілі "швидкої допомоги"

та підняти зарплати медикам

   Розвиток екстреної медичної допомоги – один з важливих напрямків роботи уряду. Уже цього року на галузь буде додатково виділено 1,26 млрд грн, які спрямують на підвищення заробітної плати та зміцнення матеріально-технічної бази станцій екстреної медичної допомоги. Планують закупити 400 нових автомобілів екстреної медичної допомоги. Про це під час брифінгу заявив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

   «Сума коштів, які додатково виділяються цього року – 1,26 млрд грн. Ці кошти підуть, на підвищення заробітної плати і на зміцнення матеріально-технічної бази, яка є на наших станціях екстреної медичної допомоги. Окремо в цьому бюджеті передбачено 922 млн грн на придбання машин екстреної медичної допомоги. Ми плануємо придбати близько 400 автомобілів, які будуть розподілені між областями», - підкреслив Максим Степанов.

   За словами очільника відомства, наразі потреба галузі у нових автомобілях складає близько 1800 одиниць. Повністю замінити автопарк ЕМД планується протягом найближчих років.

   При цьому, як додав Міністр, частина коштів буде виділена на навчально-тренувальні центри, аби бригади могли постійно удосконалювати свої навички.

  «Окрім того, з 1 вересня МОЗ передбачено підвищення заробітної плати всім медичним працівникам вторинної і третинної медичної допомоги, в тому числі й працівникам екстреної допомоги. Підвищення будуть як лікарям, так і середньому та молодшому медичному персоналу. Це буде досить суттєве підвищення у порівнянні з тим, що було раніше. Екстрена медична допомога – це пріоритет, ми хочемо зробити її за європейськими стандартами», - резюмував Максим Степанов.

 
Друк

Президент поставив завдання навести лад з медичним забезпеченням ветеранів АТО/ООС

   Президент України Володимир Зеленський дав завдання міністру охорони здоров’я України Максиму Степанову навести лад з лікуванням ветеранів АТО/ООС. Про це Глава держави заявив під час традиційної селекторної наради, яка відбулася під його головуванням.

   «Треба навести лад з військовими госпіталями та програмами медичної допомоги для наших ветеранів. Я їжджу по областях і зустрічаюся з нашими героями. Вони скаржаться на високу вартість лікування, невиконання пільгових програм або навіть відсутність реабілітації. Розберіться з функціонування програм, що вже існують. За потреби – створіть нову допомогу. Результати не забаряться, я впевнений», – зазначив Президент.

   Додатково Главі держави повідомили, що спостерігається позитивна тенденція у динаміці тих, хто одужав від COVID-19. Сьогодні зафіксовано 1016 випадків одужання, тоді як нових хворих – 819.

   Міністр охорони здоров’я зауважив, що вивчається іноземний досвід, зокрема іспанський, щодо реагування на нові виклики реальності, пов'язані з коронавірусною пандемією. Він додав, що в більшості країн існує централізований контроль за дотриманням карантинних заходів, і наголосив на небезпеці використання політичного ресурсу при маніпуляціях з карантином на місцях.

   Національна поліція України повідомила, що склала 194 протоколи за порушення карантину у громадських закладах.

  Додатково Президенту повідомили про гасіння пожеж на Луганщині та підтримку людей, які потерпають від повеней у західних областях.

  Міністр інфраструктури Владислав Криклій зазначив, що несумлінні перевізники, перевантаження в яких було виявлено на комплексах габаритно-вагового контролю, вже заплатили майже 13,5 млн грн штрафу.

 
Друк

Бережанський замок відновлять у рамках президентської ініціативи

«Велике будівництво»

  Вже наступного року 100 культурних об’єктів України стануть частиною «Великого будівництва». Проект готовий для розгляду Міністерствами та найближчим часом буде презентований.

    Влада відновлюватиме та реставруватиме визначні місця української культурної спадщини. Про це наголосив Президент України Володимир Зеленський.

   До переліку об’єктів увійшли Підгорецький замок, Палац Потоцьких, Національний заповідник «Хортиця» та багато інших, що мали визначальну роль у формуванні української історії.

  Серед таких місць – Бережанський замок на Тернопільщині. Давня твердиня свого часу була однією з найнеприступніших у Західній Україні. Кажуть, що вороги лиш двічі потрапляли на її подвір'я.

   За майже п’ять століть свого існування стіни замку були німими свідками багатьох переломних історичних подій. Проте за часів Другої світової війни пам’ятка зазнала неабияких руйнувань і капітальної реставрації не відбувалося дотепер.

   «Вперше за час незалежності України ми отримаємо можливість поступово відновлювати нашу історичну та культурну спадщину. Зберегти її самобутність – наш спільний обов’язок перед майбутніми поколіннями, – підкреслив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Труш – Реставрація та відновлення пам’яток прокладе нові туристичні маршрути, забезпечивши таким чином сталий розвиток територій громад».

 
Друк

Відбулося спільне засідання штабу

   У великому залі адмінбудинку відбулося спільне засідання штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, Бережанського району та штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, м.Бережани.

   На порядку денному слухалось питання про стан захворюваності на короновірсну хворобу COVID 19 на території Бережанського району.

   Так, як виявлено  спалах захворюваності на короновірсну хворобу COVID -19 на ТОВ ЗАВОД «Керамік», за результатами засідання прийнято рішення:

- pекомендувати  керівництву ТОВ ЗАВОД «Керамік»  призупинити діяльність підприємства та вжити заходів щодо дотримання працівниками Порядку здійснення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією;

- pекомендувати керівникам закладів громадського харчування, закладів розважальної діяльності обмежити час роботи до 22 години;

- yправлінню Держпродспоживслужби в Бережанському районі, Бережанському відділу поліції Головного управління Національної поліції у Тернопільській області посилити проведення регулярних моніторингових перевірок щодо дотримання суб’єктами господарювання встановлених вимог функціонування в умовах адаптивного карантину, а саме дотримання режиму носіння захисних масок, соціальної дистанції та здійснення визначених заходів дезінфекції в закладах громадського харчування, на об’єктах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, ринку, у громадському транспорті.

 
Друк

Відбулася чергова сесія районної ради

   10 липня відбулось засідання 67-ї сесії Бережанської районної ради. В ході засідання депутати внесли зміни до районного бюджету на 2020 рік,  надали дозвіл районному комунальному  некомерційному підприємству «Бережанський центр первинної медичної (медио-санітарної) допомоги» Бережанської районної ради  на списання основних засобів.

 


Сторінка 1 з 154