Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

У Бережанській РДА створено комісію з обстеження стану використання водних об’єктів району

На виконання розпорядження голови Тернопільської обласної державної адміністрації від 28.12.2019 року № 820/01.02-01 «Про заходи щодо наповнення місцевих бюджетів, економного та раціонального використання бюджетних коштів, дотримання суворої бюджетної дисципліни, упорядкування мережі бюджетних установ, які фінансуватимуться за рахунок коштів місцевих бюджетів, у 2020 році»  та доручення голови Тернопільської обласної державної адміністрації від 05 липня 2020 року №52/01.02-03 «Щодо користування водними об’єктами області», районною державною адміністрацією створено комісію з обстеження стану використання водних об’єктів району (далі – комісія), яка буде здійснювати виїзди на водні об’єкти, з метою вивчення їх екологічного стану та дотримання умов договорів оренди.

Така робота комісії буде тривати впродовж липня-жовтня 2020 року.

У цей період комісія повинна здійснити інвентаризацію договорів оренди землі та водних об’єктів, перевірити наявність та забезпечити приведення у відповідність до вимог чинного законодавства (в т.ч. виготовлення) паспортів водних об’єктів, вжити заходів з приведення у відповідність з чинним законодавством діючих договорів оренди землі та водних об’єктів,  з забезпечення наявності (оформлення у разі відсутності) в орендарів земель водного фонду, договорів оренди гідротехнічних споруд, іншого нерухомого майна, що знаходиться на орендованих земельних ділянках, обстежити усі водні об’єкти, що використовуються.

9 липня 2020 року комісією здійснено перший виїзд, під час якого обстежено водні об’єкти на території Потуторської, Жовнівської сільських рад. Під час чого встановлено, що водні об’єкти, які розміщені на території Потуторської сільської ради та частково на території Саранчуківської сільської ради використовуються без правовстановлюючих документів  та відповідно за використання цих водних об’єктів не сплачується орендна плата за землю та водний простір. З користувачами зазначених водних об’єктів проведено бесіду щодо необхідності виготовлення дозвільних документів та укладення договорів оренди водних об’єктів із Тернопільською обласною державною адміністрацією до жовтня 2020 року, що буде перебувати на контролі комісії. А також вислухано проблемні питання, які виникають у підприємців під час використання водних об’єктів.

Обстеженням водного об’єкту на території Жовнівської сільської ради встановлено, що ставок не використовується відповідно до умов договору оренди, перебуває у занедбаному стані.

 
Друк

У Бережанській центральній районній лікарні відкриють нове приймально-діагностичне відділення

Під час робочої поїздки у Бережанський район голова обласної державної адміністрації Володимир Труш відвідав Бережанську центральну районну лікарню.

Як розповів головний лікар Василь  Вридник, на базі закладу у цьому році відкриють нове приймально-діагностичне відділення.

«Ми вже виготовили  та подали на державну експертизу проєктно-кошторисну документацію. Відділення буде облаштовано із застосуванням нових стандартів. Тут працюватиме сучасне високовартісне обладнання. До кінця року плануємо провести реконструкцію першого поверху хірургічного корпусу з добудовою приміщення під приймальний відділ з відділенням невідкладної медичної допомоги, завершити ремонт рентгенологічного відділу (рентген-кабінету в корпусі поліклінічного відділу) з подальшим встановленням мамографа. А також - облаштувати автоматизовані робочі місця для лікарів», - зазначив Василь Романович.

Володимир Труш зазначив, що  надання якісних медичних послуг населенню району, запровадження медичної реформи - це спільна справа і медичних працівників, і керівників органів виконавчої влади. «Ми маємо докласти максимум зусиль, щоб створити комфортні умови і для медичних працівників, і  для пацієнтів», – наголосив голова облдержадміністрації.

Довідково. КНП «Бережанська центральна районна лікарня» розрахована на 185 ліжок. Тут працює  терапевтичне, неврологічне, дитяче, пологове, хірургічне, травматологічне, інфекційне, анестезіології та інтенсивної терапії та амбулаторно - поліклінічне відділення.

 
Друк

Володимир Труш відвідав ТзОВ «Христина»

В рамках робочої поїздки у Бережанському районі голова ТОДА Володимир Труш  відвідав ТзОВ «Христина». Підприємство,яке засноване в 1997 році, спеціалізується на виробництві  гофрованого паперу та картону, паперової та картонної тари (КВЕД 17.21). Крім цього підприємство надає транспортно-експедиційні послуги. На сьогоднішній день чисельність працівників становить 45 чоловік, середня заробітна плата–8240 грн.

За словами керівника ТзОВ «Христина» Володимира Федчишина, постійно проводяться роботи щодо модернізації.

На стадії завершення реалізація проєкту «Будівництво фабрики по виробництву гофрокартонної тари та упаковки» (виготовлення коробок різних форм складності, яйце- решітки, лита тара та інше). Заплановано створення 50 нових робочих місць.

На даний час збудовано приміщення, облаштовано парову котельню, встановлено одну виробничу лінію. В рамках реалізації проєкту заплановано виготовляти гофрокартон із відходів, які залишаються після виробництва готової продукції.

Однією із переваг  діяльності підприємства є надання безкоштовних зразків готової продукції своїм клієнтам, а існуючий на підприємстві автопарк дає змогу здійснювати доставку замовленої продукції до клієнта у зручний для нього час.

 
Друк

Голова ОДА Володимир Труш провів

виїзний прийом громадян у Бережанах

 Голова Тернопільської облдержадміністрації Володимир Труш спільно з керівником управління Національної поліції у Тернопільській області Олександром Богомолом провів прийом громадян у Бережанах.

   Основні проблеми, з якими зверталися громадяни Бережанщини, стосувалися відновлення функціонування (перепрофілювання) Бережанського обласного дитячого гастроентерологічного санаторію, виділення земельної ділянки для навчально-дослідної бази відновленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бережанський агротехнічний інститут», відновлення та проведення капітального ремонту окремих ділянок дороги державного значення М-12 «Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам'янка», що проходить через Бережанський район,  а також встановлення дорожніх знаків на вже відновленому дорожньому полотні, повернення комунальних лісів в власність територіальних громад, діяльності Бережанського відділу поліції,  фінансування з державного бюджету об’єктів ДІАЗу у Бережанах.

   Усі питання, з якими звернулися громадяни, взяті на контроль  та  будуть вирішуватися в межах чинного законодавства.

 
Друк

Жителів Тернопільщини запрошують долучитися

до обговорення змін у Закони України

«Про фізичну культуру і спорт» та

«Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії»

Міністерство Молоді і спорту України оприлюднило Проєкт Закону України «Про внесення змін до Законів України «Про фізичну культуру і спорт» та «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» щодо запровадження державних стандартів у сфері фізичної культури і спорту».

Як ідеться у пояснюювальній записці до проєкту, Закони доповнюються Статтею №7 «Державні стандарти» та статтею №14 «Державні соціальні нормативи визначення основних державних соціальних гарантій щодо надання послуг у сфері фізичної культури і спорту».

Ознайомитись із проєктом можна на офіційному сайті Міністерства.

Зауваження та пропозиції можна направляти до 13 липня 2020 року на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Джерело: управління фізичної культури і спорту ТОДА

 
Друк

Обговорили питання забезпечення функціонування

системи закладів галузі охорони здоров’я

в контексті адмінреформи

Голова районної ради Василь Білик взяв участь у нараді, яку провів голова райдержадміністрації Олег Захарків, за участі свого заступника Ірини Мигович, міського голови Володимира Музички, голів Саранчуківської та Нараївської ОТГ Володимира Петровського і Євгена Здебського з питань забезпечення функціонування системи закладів галузі охорони здоров’я  в контексті реформ із децентралізації та зміни адміністративного устрою на території  Бережанського району.

Присутні обговорили та окреслили шляхи  утримання  мережі закладів надання медичних послуг первинної ланки в сільській місцевості та в цілому функціонування медичної галузі в районі після завершення процесів децентралізації і укрупнення громад.

 
Друк

Створення та розвиток кооперативів –

основа добробуту сільських громад

     Сільське господарство є однією з найважливіших галузей виробництва в Україні, а село й сільська громада — важливими чинниками розвитку сучасного суспільства. І саме створення та розвиток кооперативів – основа добробуту сільських громад.


   В Бережанському районі в період з 2015 по 2019 роки включно створено 10 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Загальна кількість членів діючих кооперативів більше 200 домогосподарств. Для діяльності та розвитку яких потрібна і державна підтримка. Цього річ з державного бюджету на підтримку агропромислового комплексу виділено  4 млрд грн.., з них  в т.ч. і на розвиток сільськогосподарських кооперативів.

    Голова райдержадміністрації Олег Захарків, заступник голови райдержадміністрації Ірина Мигович та начальник відділу економічного розвитку РДА Володимир Урдейчук  відвідали ряд кооперативів.

   У селі Біще сільськогосподарський молочний кооператив «Годувальниця» створений у 2016 році, за рахунок благодійного фонду агрохолдингу "Мрія".  Молокоприймальний пункт кооперативу обладнаний найсучаснішим обладнанням, яке дає змогу зберігати молоко, визначати його якість та реалізовувати, як висококондиційну та якісну продукцію. Голова  РДА Олег Захарків обговорив з представниками кооперативу подальші шляхи його розвитку та функціонування.

    Побували керівники і на пасіці Степана Керніцького. Степан Керніцький об’єднавшись  із пасічниками сільських населених  пунктів району та міста Бережани у травні 2019 року створили сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Золоте Опілля».  Кооператив – це відкрита організація, в яку об’єдналися  бджолярі задля співпраці, для вирішення спільних проблем, реалізації якісної  медової продукції.

  Ознайомилися очільники району і з роботою сироварні Василя Чайковського, що у селі Урмань. Попрацювавщи в Австрії з 2010 року по 2016 рік, набравшись досвіду та заробивши стартовий капітал, повернувшись на Україну Василь Львович вирішив вдома створити власну сироварню - переробка молочної продукції, з метою виробництва твердого сиру із застосуванням австрійської технології сироваріння.

    У серпні 2018 року започаткував підприємницьку діяльність як ФОП. У проект задіяні власні кошти, за  які побудовано приміщення, закуплене дороговартісне обладнання, а також кошти МХП в рамках конкурсу “Село: Кроки до розвитку”, за які закуплено додаткове обладнання.

   Продукція продається на місцевому продовольчому ринку. Розроблено логотип торгової марки “Сироварня Чайковського”. Тому для Василя Львовича  Чайковського в планах на найшлижчу перспективу отримати документи для стандартизації сироварні та готової продукції задля  розширення ринків збуту своєї продукції.

 
Друк

В РАМКАХ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ:

Порядок та підстави встановлення факту родинних відносин

    Родинні відносини (споріднення) - кровний зв'язок між людьми, з наявністю якого закон пов'язує виникнення, зміну чи припинення прав та обов'язків. Правове значення має як пряме споріднення так і не пряме (бокове), коли родинні зв'язки виникають за наявності спільного пращура (родоначальника). Стосунки між подружжям не є родинними.

       Встановлення факту родинних відносин здійснюється судом в порядку окремого провадження.

   Суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки для заявника: право на спадщину, право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника, одержання компенсації тощо.

     Заява фізичної особи про встановлення факту родинних відносин, подається до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду за місцем її проживання.

      Справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.

      Заявниками у справі про встановлення факту родинних відносин можуть бути:

- спадкоємці померлої особи, які мають право на спадщину як за законом, так і за заповітом і для яких у зв’язку із встановленням факту родинних відносин мають настати певні юридичні наслідки;

- особи, які мають право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника і яким органи пенсійного фонду відмовили в її призначенні через відсутність доказів, що підтверджують родинні відносини;

- інші особи, якщо встановлення такого факту тягне виникнення юридичних наслідків для цих осіб;

- прокурор у порядку статей 56, 57 ЦПК України відповідно до ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» також має право звернутися до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин для осіб, інтереси яких він представляє за законом.

  Разом із заявниками у справі про встановлення факту родинних відносин можуть брати участь і заінтересовані особи з метою захисту своїх інтересів або інтересів держави. Заінтересованими особами у справах про встановлення факту родинних відносин залежно від мети встановлення цього факту можуть бути й інші особи, які мають право на спадщину (брати, сестри, онуки, особи, на користь яких складено заповіт, усиновлені).

     У заяві про встановлення факту родинних відносин повинно бути зазначено:

- який факт заявник просить встановити та з якою метою;

- причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;

- докази, що підтверджують факт.

     Крім того, до заяви можуть додаватися такі документи та докази:

- докази, які підтверджують наявність цього юридичного факту (акти, анкети, автобіографії, листівки, сімейні фотографії, листи ділового та особистого характеру, особові справи, рішення судів, ордери на вселення, обмінні ордери, господарські книги, виписки з домових книг та інші документи, які у собі містять відомості про родинні відносини осіб);

- довідки органів реєстрації актів цивільного стану про неможливість поновлення втрачених записів, внесення змін і доповнень, виправлень у записи актів цивільного стану;

- пояснення свідків, яким достовірно відомо про взаємовідносини померлого із заявником.

    Суддя може відмовити у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.

   За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Бережанського бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6. Тел.: (03548) 2 39 99.

Головний спеціаліст відділу

Бережанське бюро правової допомоги                                                                          Кріль М.М.

 
Друк

     Уряд прийняв рішення про розподіл субвенції

     на забезпечення житлом родин Героїв Небесної Сотні

     та постраждалих учасників Революції Гідності

Кабінет Міністрів України прийняв рішення про розподіл субвенції з державного бюджету  на виплату грошової компенсації за житло сім’ям Героїв Небесної Сотні та інвалідів, які отримали поранення, каліцтва, контузії тощо під час Революції Гідності.

До обласних бюджетів 5 областей будуть спрямовані кошти у загальному обсязі понад 7,6 млн гривень. Це дозволить виплатити компенсацію за житло 6 сім’ям учасників подій на Майдані.

Документ прийнято відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 206, якою унормовано питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у Революції Гідності, а також членів їхніх сімей.

Варто відзначити, що Міністерством у справах ветеранів також подано на розгляд Уряду проекти розпоряджень стосовно виплати грошової компенсації для осіб з інвалідністю з числа учасників АТО/ООС, учасників бойових дій на території інших держав та членів їх родин.

Крім того, проект розпорядження про розподіл субвенції для виплати компенсації внутрішньо переміщеним особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України передано до Міністерства юстиції для проведення правової експертизи. Після надання висновку Мінюсту проект розпорядження буде направлено на розгляд Уряду.

 
Друк

Третього липня – день без поліетилену

Шановні Бережанці та жителі району!!!

Просимо вас 3 липня 2020 року долучитися до участі у Міжнародному дні відмови від поліетиленових пакетів (InternationalPlasticBag-FreeDay) та на один день відмовитися від використання поліетилену.

Даний захід спрямований на привернення уваги суспільства до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів і, як наслідок, непоправного забруднення пластиковими відходами усієї планети, а також на популяризацію доступних екологічних рішень на заміну поліетилену.

За даними ООН, щороку у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових торбинок, лише до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластикової тари, в тому числі, й пакетів. Також, їх розносить вітер по вулицях, полях, лісах та водних об’єктах. Вони зберігаються досить тривалий час і не піддаються біологічному розкладанню. Таким чином, утворюють стійке забруднення довкілля.

 
Друк

З 1 липня підвищується рівень прожиткового мінімуму

   З 1 липня 2020 року в Україні підвищується рівень прожиткового мінімуму. А це означає, що збільшиться і сума ряду соціальних виплат.

    Останній раз прожитковий мінімум в Україні збільшували 1 грудня 2019 року - до 2027 гривень. З 1 липня цей показник зросте на 91 гривню і складе 2118 гривень.

   

Наступне збільшення прожиткового мінімуму заплановано на 1 грудня - до 2189 гривень.

  З 1 липня для працездатних осіб прожитковий мінімум становитиме 2197 гривень, тобто він збільшиться на 95 гривень.

    Для осіб, які втратили працездатність - 1712 гривень (був 1638 гривень)

    Для самотніх батьків:

- на дітей до 6 років - з 1779 гривень до 1859 гривень;

- на дітей від 6 років до 18 років - з 2 218 гривень до 2 318 гривень.

   Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування: для дітей віком до 6 років:

- з 1 липня - 4647,5 гривень;

- для дітей від 6 років до 18 років: з 1 липня - 5795 гривень.

   Для дітей з інвалідністю:

- до 6 років - 6226,5 гривень;

- від 6 до 18 років - 7763 гривень.

 


Сторінка 2 з 154