Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Шановні працівники музеїв!

 Вітаю з Міжнародним днем музеїв і хочу побажати, щоб в умовах сучасності збереглася значимість і важливість роботи музеїв, щоб вони завжди могли розповісти про найвідоміші факти і події, щоб кожен міг дізнатися щось цікаве і незвичайне про історію рідного краю і народу.
Бажаю Вам міцного здоров’я і прекрасного настрою, посмішок на обличчях відвідувачів і зацікавлених поглядів на експонати, нових історичних знахідок і вірних помічників в їх збереженні.

                                            З повагою,

голова районної ради                                                             Василь Білик

 
Друк

Вшанування пам’яті жертв політичних репресій в Саранчуках

В неділю 17 травня в с.Саранчуки біля могили, в якій похоронені 18 українських патріотів, розстріляних більшовиками у червні 1941 року в Бережанській тюрмі, місцевий парох отець Василь Колосівський відслужив панахиду.
В поминальних заходах, організованих головою Саранчуківської ОТГ Володимиром Петровським, взяли участь керівники Бережанського району – голова районної ради Василь Білик, голова райдержадміністрації Олег Захарків та заступник голови районної ради Роман Висоцький.
Після панахиди відбулась зустріч очільників району з громадою села, на якій голова ОТГ Володимир Петровський виступив з ініціативою спорудження достойного пам’ятника на могилі Героїв. Цю пропозицію підтримали керівники району та громадськість села.

 
Друк

Вшанування пам’яті жертв політичних репресій в Бережанах

17 травня, в День пам’яті жертв політичних репресій, хвилиною мовчання вшанували пам'ять замордованих в Бережанській тюрмі в червні 1941 року та запалили лампадки міський голова Володимир Музичка, голова районної ради Василь Білик, його заступник Роман Висоцький, голова райдержадміністрації Олег Захарків та голова Саранчуківської ОТГ Володимир Петровський.

Наш народ не має права забувати тих страшних сторінок історії, адже мільйони українців стали жертвами політичних репресій часів більшовицького режиму.

 
Друк

В Бережанському районі 77 жінок мають Почесне звання України «Мати-героїня».

В Бережанському районі проживає 77 жінок, які відповідно до указів Президента України, за материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку, мають Почесне звання України «Мати-героїня».

Серед мешканців району — 246 багатодітних сімей, в яких виховуються 597 дітей.

Сім’я – це життєдайний осередок, що плекає найвищу цінність людства – дітей, цвіт нації, майбутнє народу. Сім’я є невичерпним джерелом любові та тепла, міцним підґрунтям, на якому будується будь-яке цивілізоване суспільство.

Родина є найпершим ціннісним орієнтиром та головним дороговказом на нашому життєвому шляху. Вона формує особистість, змалечку знайомить із поняттями добра і зла, вчить довіряти, розуміти і прощати.

Однією з таких сімей є сім'я Олійник, яка проживає  у с. Куропатники Бережанського району. Сім’я складається з 7 чоловік. Мама Наталя Володимирівна - домогосподарка, батько Ігор Володимирович - сезонний робітник. Виховують 5 дітей - донечок Оленку та Марію, синочків Павлика, Володю та Андрійка. Це дружна сім'я, в якій розуміють і підтримують один одного. Дівчата добре навчаються у школі, учасники шкільного ансамблю. Марія, учениця 10 класу, гарно малює та щороку бере участь у районній олімпіаді з образотворчого мистецтва. Одинадцятикласниця Оленка любить куховарити і допомагає мамі у хатніх справах. Восьмикласник Павло - справжній помічник для батьків, допомагає по господарству. У школі бере участь у виховних заходах, має хорошу дикцію, гарно декламує вірші. Двоє молодших братиків потребують більшої уваги та догляду,  що і отримують від усіх членів сім'ї. Діти виховані, ввічливі, доброзичливі і переконані, що їхня сім'я - найкраща у світі!

У всі часи повага і любов до батьків, подружня вірність були основою моралі українського народу, його головними суспільними цінностями. Ця одвічна істина й надалі має бути основою родинного виховання, могутнім чинником зміцнення духовності нації.

Бажаємо вам, дорогі краяни, міцного здоров’я, миру, злагоди та добробуту! Нехай ваші домівки завжди будуть зігріті теплом любові, щирості та взаєморозуміння!

 
Друк

15 травня – Міжнародний день сім’ї

Бережанська районна рада щиро вітає всіх із  Міжнародним днем сім’ї. Нехай у Ваших родинах завжди панує миру,  злагода любов, достаток, взаємодопомога та взаєморозуміння. Нехай сім’я завжди буде міцною скелею, захистом від негараздів і розрадою в біді.

Українська  нація - талановита, працелюбна, духовно багата. Ці високі якості закладаються саме в сім’ї, де дитина отримує перші уроки любові до батьків, до своєї Батьківщини. У сім’ї вона набирається сил і натхнення, які допомагають їй впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і отримувати перемоги, адже саме родина є тією цеглинкою, з якої складається добробут та спокій у нашій державі.

На жаль багато дітей в нашій країні ростуть без сім’ї, але завдяки добрим та чуйним людям, окремі з них мають можливість виховуватися в повноцінних родинах. На території Бережанського району проживає 11 сімей опікунів/піклувальників, в яких виховується 14 дітей, 6 прийомних сімей – в них 10 дітей та 1 дитячий будинок сімейного типу – в якому є 10 дітей.

Сьогодні ми дякуємо усім прийомним батькам, батькам-вихователям та опікунам!

Ви  стали для дітей осередком любові і тепла, якого вони прагнули... Завдяки вам діти навчаються більше усміхатися, довіряти людям і бути щасливими.  Ваш благородний вчинок робить цей світ добрішим і заслуговує на повагу.

 
Друк

Лікувальні заклади Тернопільщини забезпечать ПЛР-тестами для пацієнтів, які потребують планових операцій

Безкоштовне ПЛР-тестування для пацієнтів, які на даний час очікують планових операцій, забезпечить Міністерство охорони здоров’я України.

«Всі без винятку хворі, які потребують госпіталізації у зв’язку з плановою операцією, спочатку проходитимуть ПЛР-тестування на коронавірус. Відтак їх чекає 2-3 дні самоізоляції і лише тоді  вони будуть госпіталізовані. Наголошую, що ПЛР-тестування проводиться на безкоштовній основі», — підкреслив начальник управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Володимир Богайчук.

Нагадаємо, 4 травня Уряд дозволив проводити планові операції під час карантину. Найбільша потреба в операціях є за кардіохірургічним та онкологічним напрямами. Також мова йде і про операції у пологових відділеннях.

«Наказ Міністра охорони здоров’я чітко регламентує процедуру поступлення хворих на планове лікування. Всі планові обстеження повинні відбуватися лише після ПЛР-діагностики», — зазначив Володимир Богайчук.

 
Друк

До відома жителів Бережанського району!

Оновлена інформація про організацію заходів щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції на території району та кількість зафіксованих випадків хворих на корона вірус в Бережанському районі станом на 14.05.2020 року!

Станом на 16.00 год. 14 травня 2020 року нових підтверджених випадків захворюваності на COVID-19 в районі не має.

Від початку епідемії коронавірусу COVID-19 в Бережанському районі:

- підтверджено 3 випадки захворюваності на коронавірус;

- 3 хворих одужало;

- 24 підозри спростовано.

Щоденну інформацію про стан матеріально-технічного забезпечення Бережанської ЦРКЛ можна переглянути за посиланням: https://youcontrol.com.ua/virus/

14.05.2020 р. спеціалісти Бережанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели позапланове обстеження агропродовольчого ринку Бережанського Рай СТ та проведена роз'яснювальна робота щодо дотримання вимог карантину умісцях перебування людей, пов’язаних з обслуговуванням населення: перукарня ФОП Зелененька О. Т(вул. Збіжева,3/7); перукарня «Цирюльня» ФОП Пахолко О. Г(вул. Тернопільська,2б); перукарня «FREEDOM» ФОП Скрабут С.О., ФОП Пушка Х.М., ФОП Дулеба О.Я., (вул.Пушкіна,5);); салон краси «Наталі» ФОП Баліцька Н.В., (пл. Ринок, 14а); перукарня «Ірен» ФОП Гришаєва І.Р.(пл. Ринок,4); магазин «Геліус» ФОП Вовк О. М.(пл. Ринок,17. Під час обстеження ринку, інспекційних візитів в салонах краси, перукарнях та промисловому магазині порушень не виявлено.

Вже третій день ми з вами живемо в режимі першого етапу пом’якшення карантину, АЛЕ ЦЕ    НЕ ПРИВІД РОЗСЛАБЛЯТИСЬ І НЕХТУВАТИ КАРАНТИННИМИ ОБМЕЖЕННЯМИ!

Ситуація вимагає від нас пильності і уважного ставлення дотримання усіх вимог, які вбережуть нас від захворювання.

РАЙОННИЙ ШТАБ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО УСІХ ЖИТЕЛІВ БЕРЕЖАНЩИНИ надалі бути особисто свідомо-відповідальними за дотриманням правил поведінки під час коронавірусної інфекції, адже тільки завдяки дотримання умов карантину  нам вдається уникнути  поширення  масового захворювання в Бережанському районі.

НЕ НЕХТУЙТЕ ПРАВИЛАМИ ТА БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!!!

 
Друк

У Бережанському районі виявлено самовільну рубку дерев дуба червоного

До відання районної державної адміністрації у межах і формах, визначених Конституцією і законами України, належить вирішення питань щодо використання природних ресурсів, охорони довкілля, що є і буде пріоритетним напрямком у її діяльності. У межах своїх повноважень в галузі використання та охорони природних ресурсів і охорони довкілля Бережанська районна державна адміністрація буде вживати усіх можливих заходів щодо раціонального використання лісів, що перебувають у державній власності та заходів до відшкодування шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону довкілля підприємствами, установами, організаціями і громадянами.

З цією метою буде постійно здійснюватися контроль за використанням лісів у межах району, зокрема лісу, що обслуговується Бережанським районним державним агропромисловим підприємством «Бережанирайагроліс», засновником та органом управління якого є районна державна адміністрація. Працівниками підприємства на даний час посилено здійснюються об’їзди та обходи ввіреної території з метою попередження та виявлення самовільних рубок та осіб, які їх вчиняють.

Так, 09 травня 2020 року при здійсненні об’їзду ввірених кварталів керівником та лісником Бережанського районного державного агропромислового підприємства «Бережанирайагроліс» було виявлено самовільну рубку дерев дуба червоного в кварталі 1 виділі 3 в урочищі Чверті на території села Нараїв. Лісопорушники завантажили незаконно зрубані ними дерева на причіп та трактором намагалися вивезти їх з лісу, проте побачивши працівників ДП «Бережанирайагроліс», з місця вчинення правопорушення на тракторі втекли, залишивши причіп з деревиною. Про вказаний факт було повідомлено Бережанський відділ поліції ГУ НП в Тернопільській області та державну екологічну інспекцію в Тернопільській області, яка буде встановлювати суму збитків, заподіяних навколишньому середовищу.

Звертаємося до мешканців району з проханням  повідомляти про відомі факти незаконних рубок лісу Бережанську районну адміністрацію за телефоном 2-12-78   (при необхідності анонімність звернення гарантуємо) та Бережанський відділ поліції Головного управління поліції в Тернопільській області, адже тільки у співпраці ми зможемо зберегти довкілля для майбутніх поколінь.

 
Друк

Тернопільщина відзначає Дні Європи

На Тернопільщині тривають Дні Європи в Україні. Започаткували їх ще у 2003 році на знак підтвердження єдності України та Європи не лише за географічною ознакою, а й за духом, історією та спільними цінностями, серед яких свобода, демократія, повага до людини та верховенства права.

Для Тернопільщини європейська інтеграція – це шлях модернізації економіки, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій, створення нових робочих місць, підвищення конкурентоспроможності товаровиробників та вихід на світові ринки.

Тернопільщина – надійний європейський партнер

Тернопільщина налагодила тісні партнерські зв’язки з європейськими країнами, серед яких Польща, Італія, Німеччина, Румунія та Нідерланди. Зокрема, Тернопільська обласна державна адміністрація уклала угоди про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво з Ботошанським повітом Румунії, Підкарпатським воєводством Республіки Польща, Радою регіонального розвитку Тауразького повіту Литовської Республіки та Люблінським воєводством Республіки Польща.

Обласна адміністрація сприяє представникам місцевого бізнесу у налагодженні співпраці з європейськими партнерами. Заручившись підтримкою, підприємці краю шукають нові шляхи та ринки збуту своєї продукції в регіонах, які є дружніми до Тернопілля.

Тернопільщина зацікавлена у співпраці з Турецькою Республікою

Тернопільщина також розвиває партнерські стосунки й з іншими державами. Враховуючи позитивний український досвід співпраці з Турецькою Республікою, наш край зацікавлений у партнерстві з провінцією Чанаккале. Підписання меморандуму про співпрацю дозволить підприємцям  області презентувати економічний, туристичний та культурний потенціал Тернопільщини.

Найбільшим попитом на ринку Турецької Республіки користуються виробники олії, рослинних жирів, молочних продуктів, яєць, кондитерських виробів та м’яса.

Триває реалізація проєктів за підтримки ЄС

Тернопільська обласна державна адміністрація активно долучається до проєктів європейських партнерів, які мають значний економічний та соціальний вплив. Завдяки такій співпраці вдалося залучити понад 4 млн. євро, які спрямували на часткове реформування комунальної інфраструктури, а також стимулювання скорочення енергоспоживання та енергозбереження.

Наша область – учасниця Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020». Завдяки даному партнерству цьогоріч на Тернопільщині реалізовуватимуть 2 мікропроєкти на суму понад 39 тис. євро. Зокрема, передбачається створення брендового туристичного продукту польсько-українських прикордонних регіонів, проведення навчальних майстер-класів із збереження техніки народних ремесел, а також дослідження фольклору прикордонних територій Польщі, Білорусі та України.

Експорт до ЄС зростає найшвидше

Країни ЄС посідають перше місце в регіональній структурі експорту Тернопільської області – на них припадає більше 75%.

Варто зазначити, що до п’ятірки основних країн-інвесторів, на які припадає 72,5% загального обсягу прямих інвестицій, входять Кіпр, Естонія, Бельгія, Німеччина та Польща. Наприкінці 2019 року обсяг залучених з початку інвестування прямих іноземних інвестицій в економіку області становив 49,5 млн. дол. США.

На Тернопільщині працюють Почесні консульства європейських держав

У контексті євроінтеграційних процесів на Тернопіллі відкрили Почесні консульства Угорщини, Республіки Литва. Їхні представники надали значну підтримку та допомогу медичним закладам нашої області під час пандемії COVID-19.

Розширення співпраці з іноземними партнерами

Після завершення карантину Тернопільщина повернеться до звичного ритму життя. Уже заплановане розширення співпраці з іноземними партнерами задля економічного, туристичного та культурного розвитку краю.

Одним з першочергових завдань є підписання меморандуму про співпрацю з провінцією Чанаккале Турецької Республіки та запозичення у них досвіду функціонування індустріальних парків.

 
Друк

Уряд презентував та схвалив низку антикризових програм

13 травня на засіданні Кабінету Міністрів України було представлено та ухвалено низку стратегічних програм та оперативних заходів, які націлені на підтримку певних категорій населення та бізнесу.

Зокрема, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко представив програму «500 тисяч робочих місць».

Серед ключових галузей - будівництво доріг та транспортної інфраструктури. Сюди планується залучити 154 тис. робочих місць. У сферу благоустрою – 150 тисяч робочих місць. 85 тисяч робочих місць – у  сільське господарство. Урядом пропонується залучати людей через державні комунальні підприємства, державні субвенції, пряму підтримку бізнесу грошима.

Як повідомив Ігор Петрашко, на 216 тисяч робочих місць вже є джерела фінансування. «Сьогодні, маючи 490 тисяч офіційно зареєстрованих безробітних, говоримо про те, що статистика зменшення їх кількості продемонструє ефективність цього урядового плану або, якщо він неефективний – ми будемо також бачити це в статистиці і будемо мати змогу оперативно реагувати», – зазначив Денис Шмигаль та доручив утворити міжвідомчу робочу групу на чолі з Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства із залученням всіх галузевих міністерств та профільних асоціацій.

В.о. Міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець представила план Антикризових заходів в енергетиці. Вона зауважила, що сьогодні українська енергетична система розбалансована.

«Перший крок, який було зроблено – це реальний енергетичний баланс. Це дозволяє забезпечити стабільну роботу для всіх видів генерації. Цільові завдання, які стоять на порядку даному вже зараз – забезпечити збут вугілля та повернути 25 тисяч шахтарів на роботу вже в цьому місяці. Друге – це забезпечити стабільну ціну на електричну енергію для електроємних споживачів»,  – повідомила Ольга Буславець.

План урядового Антикризового енергетичного штабу при КМУ має також вирішити проблему накопичення боргів перед «Енергоатомом», які були сформовані в попередні роки.

У свою чергу Прем’єр-міністр Денис Шмигаль подякував народним депутатам за підтримку цього плану і вкотре наголосив, що ціна на електроенергію для населення в цьому році залишається незмінною – 1,68 грн за кіловат.

Міністр фінансів Сергій Марченко представив комплексний план заходів з реформування та розвитку митних органів, який складається з трьох ключових напрямків.

Перший – функціональний. Він забезпечує контроль держави на всіх етапах діяльності митниці і зменшує корупційні ризики. Основні маркери – це зменшення впливу людського фактору та цифровізація.

«Другий напрямок – мотиваційний. Митниця має перестати асоціюватися у людей та бізнесу з корупційним монстром. На 30-40% будуть оновлені кадри. Буде проведена процедура оцінки доброчесності митників. При цьому ми чітко визначимо всі питання щодо зарплат та бонусів. І тут все буде прозоро. Третій напрямок – сервісний. Максимальна прозорість та ясність правил за найкращими практиками західних країн. Строк реалізації всіх заходів – до вересня 2020 року», - повідомив очільник Міністерства фінансів.

Також Прем’єр-міністр висловив сподівання, що буде інституціональне продовження реформування митної служби, яке було розпочато раніше.

«Дуже важливо завершити її швидко, бажано цього року. Не хочеться перетворити реформу і підвищення ефективності в довгий багаторічний процес. Нас цікавить якісний результат: якісний сервіс, якісна робота служби», - наголосив Глава Уряду та додав, що про це також йшлося під час перемовин з послами країн-сусідів і тих донорів, які допомагають впроваджувати структурні реформи, в тому числі, й на митниці.

 
Друк

До відома жителів Бережанського району!

Оновлена інформація про організацію заходів щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції на території району та кількість зафіксованих випадків хворих на корона вірус в Бережанському районі станом на 13.05.2020 року!

Станом на 16.00 год. 13 травня 2020 року нових підтверджених випадків захворюваності на COVID-19 в районі не має.

Від початку епідемії коронавірусу COVID-19 в Бережанському районі:

- підтверджено 3 випадки захворюваності на коронавірус;

- 3 хворих одужало;

- 24 підозри спростовано.

Щоденну інформацію про стан матеріально-технічного забезпечення Бережанської ЦРКЛ можна переглянути за посиланням: https://youcontrol.com.ua/virus/

13.05.2020 р. спеціалісти Бережанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели позапланове обстеження агропродовольчого ринку Бережанського Рай СТ та проведена роз'яснювальна робота щодо дотримання вимог карантину у закладах торгівлі, зокрема 4-ох магазинах: «Рома» ФОП Желізняк Я. Т. та ФОП Желізняк Н. А. (пл. Ринок, 5); «Студія М'яса» Тзов «С – М» (пл. Ринок, 5); «Ватсон» ТзОВ «ДЦ Україна» (пл. Ринок, 5); «Школярик» (пл. Ринок, 8). Під  час  обстеження ринку та інспекційних візитів в закладах торгівлі порушень не виявлено.

Пом’якшення  карантинних заходів,   НЕ ПРИВІД РОЗСЛАБЛЯТИСЬ І НЕХТУВАТИ КАРАНТИННИМИ ОБМЕЖЕННЯМИ!

Ситуація вимагає від нас пильності і уважного ставлення дотримання усіх вимог, які вбережуть нас від захворювання.

РАЙОННИЙ ШТАБ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО УСІХ ЖИТЕЛІВ БЕРЕЖАНЩИНИ надалі бути особисто свідомо-відповідальними за дотриманням правил поведінки під час коронавірусної інфекції.

НЕ НЕХТУЙТЕ ПРАВИЛАМИ ТА БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!!!

 


Сторінка 2 з 149