Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

У ТОВ “Жива земля Потутори” День відкритих дверей

Центром підтримки підприємництва відділу економічного розвитку Бережанської райдержадміністрації та сектором економіки Бережанської міської ради організовано проведення "День відкритих дверей" на ТОВ “Жива земля Потутори”.

У заході взяли участь засновник підприємства - Іван Бойко, Крістіна Ліберхерр, представники районної державної адміністрації, міської ради, учні навчальних загальноосвітніх закладів міста та студенти Бережанського агротехнічного інституту.

В рамках проведення днів підприємництва, керівнику ТОВ “Жива земля Потутори” вручено подяку за значний вклад в розвиток соціально-економічного розвитку району.

Учасників заходу ознайомили зі специфікою роботи та технологіями ведення органічного і біодинамічного способу господарювання, проведено змістовну екскурсію. Зокрема гості оглянули поле, де вирощуються пряні рослини (близько 60 видів), кімнату з виставковими вітринами,  сушарку для трав, тваринницькі приміщення, склади та ін. Також, учасники ознайомилися із першими кроками із організації роздільного збирання сміття та підтримкою екології, яке здійснюється цим підприємством на території села Потутори.

Товариство “Жива земля Потутори” активно розвиває молочний напрям в тваринництві. Стадо господарства складається з 40 молочних корів та приблизно 40 голів молодняку великої рогатої худоби. Окремим напрямком є вирощування пряносмакових трав. Прянносмакові трави вирощуються на великому городі товариства ФОП Крістіна Лібергер (Chaipotutory), яка є незалежною компанією та тісно співпрацює з Товариством. У господарстві працевлаштовані на постійне основне місце роботи 20 працівників.

В ході візиту учнів та студентів ознайомлено із перспективними напрямками ведення особистого бізнесу, особливостями грантової та державної підтримки у становленні особистих та фермерських господарств, перспектив об’єднання у кооперативи, а також спектром послуг для суб’єктів підприємництва, які надає районний центр підтримки підприємництва.

 
Друк

Про проведення пусконалагоджувальних робіт територіальної системи оповіщення

В  період з 16 по 20 вересня 2019 року будуть проводитися пусконалагоджувальні роботи територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення області з включенням електричних  сирен і передачею мовної інформації по радіотрансляційній мережі, в тому числі і електричних сирен, які знаходяться в районних центрах.

 
Друк

Вшанували пам'ять жертв депортації

У Бережанах біля пам’ятного знаку 50-річчя депортації етнічних українців з Лемківщини, Надсяння, Південного Підляшшя, Холмщини і Західної Бойківщини, відбулася поминальна панахида за жертвами депортації 1944-51 рр. Всечесні отці відслужили поминальну панахиду. Керівництво району,  місті та громада міста у спільній молитві пом’янули жертв  депортації з етнічних земель.

Важливо пам’ятати, що пережили наші батьки, діди і прадіди під час тривалого періоду виселення, депортації українців з їх етнічних земель Надсяння, Лемківщини, Південного Підляшшя, Холмщини, Західної Бойківщини в 1944-1951 рр.

На збір давали 1-2 години. Їх довго везли в товарних вагонах, зазвичай разом з худобою. Там вони помирали і народжували, будували плани та мріяли. Незвідане їх чекало саме в Україні, бо підступний ворог розпорошив їх по усіх областях, щоб не гуртувалися, не родичалися, не збиралися. Вижили, живуть і не здалися, не відцуралися долі і волі. Зберегли свою говірку, пісню, вишивку, писанку, обряди і традиції. Зараз в строю захисників України їх нащадки, що зі зброєю в руках захищають її незалежність.

 
Друк

До уваги громадян Бережанського району

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 373 ,,Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі” затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, який застосовуватиметься з 1 жовтня 2019 року.


Передбачено дві форми надання пільг у грошовій формі, а саме, безготівкова і готівкова.

За заявою пільговика, поданою структурному підрозділу з питань соціального захисту населення до 15 жовтня (15 травня), у якій зазначатимуться виплатні реквізити, виплата пільги буде здійснюватись у грошовій готівковій формі з початку опалювального (неопалювального) сезону.

Для надання пільг є обов’язковим є внесення відомостей в  облікову картку пільговика про номер мобільного телефону, ідентифікаційного податкового номера для всіх членів сім’ї,  у тому числі і дітей, відомостей про документ, що посвідчує особу, для дітей старше 14 років.

Пільговики, яким надаватиметься пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Якщо у пільговика, який отримуватиме пільги у готівковій формі, виникне прострочена понад місяць заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, сума якої перевищуватиме 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, про що орган соціального захисту населення повідомлятимуть надавачі послуг, пільга буде надаватися йому з наступного опалювального (неопалювального) сезону у грошовій безготівковій формі.

Суми пільг, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пільговика, на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення повертатиметься пільговиком до державного бюджету.
У разі відмови пільговика добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) пільги питання про її примусове стягнення вирішуватиметься у судовому порядку.

Звертаємо увагу, що структурні підрозділи з питань соціального захисту населення мають право у разі потреби перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для надання пільг.
Пільговик зобов’язаний повідомляти структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливатимуть на надання пільг.

 
Друк

Он-лайн нарада в РДА

9 вересня голова районної ради В.Білик взяв участь в он-лайн нараді, яку провів із керівниками райдержадміністрацій та головами районних рад перший заступник голови облдержадміністрації Іван Крисак.

Під час наради йшлося про використання нової нормативної бази під час впровадження реформи системи освіти в області, про стан реалізації проєктів за рахунок коштів ДФРР, про стан реалізації проєктів за рахунок коштів субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад, про стан будівництва амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Іван Богданович підвів підсумки наради. За її результатами дано протокольні доручення.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

9 вересня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Зінчук.

Під час наради йшлося про хід будівництва амбулаторій загальної практики сімейної медицини, про своєчасність та якість підготовки документів працівниками структурних підрозділів РДА, про підготовку та участь в заходах з нагоди 75-х роковин депортації лемків.

Також на нараді було підведено підсумки роботи за минулий тиждень. Проаналізувавши стан виконання завдань Віктор Євгенович дав ряд доручень на поточний тиждень.

 
Друк
 
Друк

Відзвучав ХІV районний фестиваль "Дзвони Лисоні"

     8 вересня відзвучав ХІV районний фестиваль стрілецької, повстанської та сучасної військово-патріотичної пісні "Дзвони

Лисоні". Чисельна громада віддала шану героям Лисоні у спільній молитві пом’янула їх душі. У фестивальній програмі

взяли участь художні колективи у виконанні яких звучали стрілецькі та повстанські твори.

Довідка.

Гора Лисоня стала знаною на українських землях як місце героїчної слави і болючих втрат Українських Січових Стрільців.

У вересні 1916 року тут відбулася найкривавіша битва легіону УСС у складі австро-угорських коаліційних військ з російською

армією. Перемогу було здобуто ціною втрати більше половини особового складу легіону: 81 вояк убитий, 293 — поранені,

285 — потрапили у полон. Найбільше втрат було серед старшинського складу. Такою страшною ціною був зупинений

наступ російського агресора на Бережани, й бойова операція під назвою «Брусилівський прорив» була зупинена.

У народі ця битва названа “кривавий тан”. Тут, до 1939 року щорічно проводились урочини вшанування пам’яті Українських

Січових Стрільців.

     Польська поліція забороняла проведення мітингів на Лисоні. Польським урядом була видана постанова, згідно з якою

всі захоронення вояків на Лисоні перенесли на один цвинтар у селі Посухів. Лисоня стала відома як «розрита могила»:

її розкопували декілька разів. Невдовзі після проголошення у Львові в червні 1941 року Акту відновлення Української Держави

на Лисоні пройшов багатотисячний мітинг, на який прибули українці з усіх куточків Галичини.

     Радянський режим також жорстоко боровся за викорінення з пам'яті українців будь-яких згадок про героїчне минуле

українського народу в його прагненні до незалежності. У 1970-х роках поховання на Лисоні ледве вдалося вберегти від

розорювання під сільськогосподарські угіддя.

     У липні 1989 року на Лисоні, ще за існування комуністичної влади відбувся величний багатотисячний мітинг-реквієм, на

якому вперше майоріли синьо-жовті прапори. Нині на вершині Лисоні височить Хрест скорботи і слави, встановлений у 1994

році, як данина світлій пам'яті українських січових стрільців. На мармурових плитах викарбувані імена полеглих тут героїв,

а поруч із Хрестом збудована капличка для відправ і молитви.

     У 2006 році, з нагоди відзначення 90-ї річниці героїчних боїв УСС на Лисоні, вперше відбувся фестиваль-конкурс стрілецької

та повстанської пісні “Дзвони Лисоні” .

     У 2016 році, до століття бою на Лисоні здійснено реконструкцію меморіального комплексу й розпис каплички. На

іконах зображені як січові стрільці, так і новітні герої, які уже в наш час віддали своє життя за Україну. Багато з них – впізнавані.

     Лисоня — це величавий символ ідеї боротьби за волю України, доказ незламності духу та звитяжності українського стрілецтва.

 
Друк

Про утримання автомобільних шляхів йшлося під час відеонаради

Перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Зінчук взяв участь у черговій он-лайн нараді, яку провів т.в.о. голови обласної державної адміністрації Іван Крисак.

Під час наради йшлося про стан експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення.

В обговоренні вищезазначеного питання взяв участь начальник відділу економічного розвитку РДА Володимир Урдейчук

За її результатами дано протокольні доручення.

 
Друк

Про застереження щодо вибухонебезпечних предметів йшлося під час наради у райдержадміністрації

Про застереження щодо вибухонебезпечних предметів йшлося під час наради з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яка  відбулася за участі  першого заступника голови райдержадміністрації Віктора Зінчука, голови районної ради Василя Білика, начальника Бережанського відділу поліції Сергія Горяного, представників Бережанської міської ради, Бережанського відділу Теребовлянської місцевої прокуратури та Бережанського районного відділу державної служби надзвичайних ситуацій.

Під час засідання присутні обговорили ситуацію, яка трапилася у Тернополі 4 вересня, а саме про вибух на одному з приватних господарств, де постраждали люди.
Керівник поліції нагадав присутнім, як вберегти себе від подібної небезпеки та нагадав першочергові правила поведінки дій громадян при виявленні підозрілих предметів. Він зокрема зазначив, що підозрілі предмети та вибухові пристрої можна виявити будь-де: на транспорті, сходових клітинах будинків, біля дверей квартир, в установах і громадських місцях. Часто їх маскують під мобільні телефони, дитячі іграшки подарункові коробки чи пакети. Виявивши невідомий предмет, не варто проявляти ініціативу оглянути його самостійно.

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою забороняється: наближатися до предмета, пересувати його або брати в руки, кидати або ударяти по ньому, приносити предмет додому, у заклад. Потрібно пам’ятати, що практично всі вибухові речовини чутливі до механічних і звукових впливів, нагрівання. Поводження з ними вимагає максимальної уваги та обережності. Знешкоджувати вибухонебезпечний пристрій або локалізувати вибух можуть тільки підготовлені піротехніки чи інші фахівці після виведення людей із небезпечної зони та виставлення оточення. При знаходженні вибухонебезпечного пристрою, ззовні схожого на боєприпаси, потрібно припинити всі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета. Не користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух). З безпечного місця необхідно повідомити чергові служби ДСНС (101) та поліції (102), дочекатися прибуття фахівців, вказати місце знахідки та повідомити час її виявлення. Від правильних дій залежить життя та здоров’я оточуючих.

 
Друк

До уваги роботодавців! Причини, за якими Держпраці проводитиме нові перевірки

Кабмін затвердив нову Постанову, за якою Держпраці буде перевіряти бізнес. Зокрема, інспекційні відвідування згідно із новим порядком проводитимуться з таких підстав:
1) за зверненням працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю;
2) за зверненням фізичної особи, стосовно якої порушено правила оформлення трудових відносин;
3) за рішенням керівника органу контролю про проведення інспекційних відвідувань виключно з питань виявлення неоформлених трудових відносин, прийнятим за результатами аналізу інформації, отриманої із засобів масової інформації, інших джерел, доступ до яких не обмежений законодавством, та джерел, зазначених у підпунктах 1, 2, 4—7 цього пункту;
4) за рішенням суду;
5) за повідомленням посадових осіб органів державного нагляду (контролю), правоохоронних органів про виявлені в ході виконання ними повноважень ознак порушення законодавства про працю щодо неоформлення та/або порушення порядку оформлення трудових відносин;
6) за інформацією:
Держстату та її територіальних органів про наявність заборгованості з виплати заробітної плати;
ДПС та її територіальних органів про:
– невідповідність кількості працівників роботодавця обсягам виробництва (виконаних робіт, наданих послуг) до середніх показників за відповідним видом економічної діяльності;
– факти порушення законодавства про працю, виявлені в ході здійснення повноважень;
– факти провадження господарської діяльності без державної реєстрації у порядку, встановленому законом, як суб’єкта господарювання;
Пенсійного фонду України та його територіальних органів про:
– роботодавців, які нараховують заробітну плату 30 і більше відсоткам працівників менше мінімальної;
– роботодавців, в яких стосовно працівників відсутнє повідомлення про прийняття на роботу;
– роботодавців, в яких протягом місяця кількість працівників, що працюють на умовах неповного робочого часу, збільшилась на 20 і більше відсотків;
– фізичних осіб, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами в одного роботодавця більше року;
– роботодавців, в яких стосовно працівників відсутні нарахування заробітної плати у звітному місяці, що завершився;
– роботодавців, в яких протягом року не проводилась індексація заробітної плати або сума підвищення заробітної плати становить менше суми нарахованої індексації;
– роботодавців, в яких 30 і більше відсотків фізичних осіб працюють на умовах цивільно-правових договорів;
– роботодавців із чисельністю 20 і більше працівників, в яких протягом місяця відбулося скорочення на 10 і більше відсотків працівників;
7) за інформацією профспілкових органів про порушення прав працівників, які є членами профспілки, виявлених у ході здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю;
8) за дорученням Прем’єр-міністра України;
9) за зверненням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;
10) за запитом народного депутата;
11) у разі невиконання вимог припису.

Управління Держпраці у Тернопільській області

 


Сторінка 2 з 125