Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Глава Уряду про монетизацію субсидій: Ми на правильному шляху підвищення соціального захисту людей

Надання житлових субсидій громадянам у готівковій формі, монетизація субсидій – це правильний крок на шляху підвищення соціального захисту людей та відповідального і ефективного споживання ресурсів. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час наради з питань запровадження надання житлових субсидій у готівковій формі. Нарада пройшла під головуванням Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра.

Монетизація субсидій стала логічним продовженням системних кроків реформування сфери ЖКГ, енергетики та соціальної сфери. За планом субсидіанти, які оформили субсидії до січня 2019 року, отримають готівку вже у березні. Напрацьовано кілька способів надання громадянам коштів. Зекономлені завдяки ефективному споживанню ресурсів гроші залишатимуться у споживачів. І такий принцип працюватиме неодноразово.

Як зазначив Глава Уряду, Кабінет Міністрів сформував цілу систему надання субсидій. Вона стала важливою складовою політики енергетичної незалежності країни та соціального захисту людей. Але якщо раніше субсидії були безготівкові і їх рух можна було відслідкувати тільки на папері, тепер механізм ефективного використання коштів удосконалено.

Одночасно, сказав Прем’єр-міністр, увагу приділено питанню реального обліку ресурсів. Захмарні рахунки під будь-яким приводом, наголосив Володимир Гройсман, неприпустимі. 
«Ми захистимо людей. Ми вийшли на якісні рішення. Розпочинаємо монетизацію. Система буде працювати. Ми на правильному шляху підвищення соціального захисту людей», – сказав Володимир Гройсман.

Довідково

Програма субсидій в Україні діє як ефективний спосіб допомоги вразливим верствам населення. У 2017 році в державі запроваджено механізм стимулювання економії газу та електроенергії протягом опалювального сезону. Так, у 2018 році такий стимул склав у грошовому вимірі близько 700 грн. Кількість домогосподарств, які отримали кошти, склала 1,3 млн. Також у 2018 році запроваджено Єдиний держреєстр отримувачів житлових субсидій. Цього року запланований старт Фонду енергоефективності, як інструмента поширення енергоощадних технологій.

ДЖЕРЕЛО:

https://www.kmu.gov.ua/ua/news/glava-uryadu-pro-monetizaciyu-subsidij-mi-na-pravilnomu-shlyahu-pidvishchennya-socialnogo-zahistu-lyudej

 
Друк

На Тернопільщині стартує проект, який зменшить час митного оформлення товарів

У січні цього року стартував пілотний проект з переведення підприємств на обслуговування через «єдиний рахунок». Як повідомляють у Тернопільській митниці ДФС, запровадження єдиного казначейського рахунку передбачає сплату платником податків безпосередньо на єдиний казначейський рахунок. Це дозволить представникам бізнесу зменшити час митного оформлення товарів та вільно обирати місце оформлення, оскільки кошти обліковуватимуться в одній картці – особовому  рахунку суб’єкта ЗЕД, а завдяки автоматизованій  системі митного оформлення «Інспектор» митне оформлення із використанням зазначених коштів здійснюватиметься у будь-якій митниці.

Крім того, це дозволить оптимізувати фінанси підприємства, адже при здійсненні митного оформлення товарів у декількох митницях відпадає необхідність перерахування коштів підприємства на депозитні рахунки багатьох митниць. Також заощаджується час на повернення цих коштів у разі зміни місця  митного оформлення.

Переведення підприємств на обслуговування через депозитний рахунок 3734, відкритий у Казначействі на ім'я ДФС, для зарахування авансових платежів (передоплати) здійснюється поетапно: на перехідний період, з 15 січня до 15 квітня 2019 року – за рішенням підприємства; з 16 квітня 2019 року – на постійній основі.

«Пілотний проект здійснюється у дві фази. Перша триватиме з 23 січня до 17 лютого 2019 року і проводитиметься на базі Київської та Київської міської митниць, - розповідає начальник відділу адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання Тернопільської митниці ДФС Іван Попович, - Друга фаза розпочнеться з 18 лютого 2019 року і триватиме до 15 березня 2019 року. Митне оформлення товарів вже буде здійснюватися будь-якою митницею, а участь в проекті братимуть всі підприємства, які прийняли рішення про  участь у пілоті та перерахували кошти на «єдиний рахунок».

Впровадження єдиного рахунку дозволить напрацювати практичний досвід митного оформлення товарів зі сплатою митних платежів через єдиний рахунок, удосконалити процедури адміністрування митних платежів на законодавчому рівні та підвищити рівень автоматизації справляння митних платежів.

Під час проведення пілотного проекту всі проблемні питання, які виникатимуть в учасників, будуть оперативно опрацьовуватися для їх вирішення та удосконалення системи.

«Зазначу, що з 18 березня 2019 року сплата та зарахування коштів у вигляді авансових платежів на депозитні рахунки 3734, відкриті у Головному управлінні Держказначейства у м. Києві на ім’я митниць ДФС припиняються. До того ж, з 16 квітня 2019 року буде припинено митне оформлення товарів через зазначені депозитні рахунки, а кошти, що залишилися на рахунках митниць, будуть повертатися на рахунки підприємств за відповідною заявою», - додав Іван Попович.

Реквізити «Єдиного рахунку» для зарахування авансових платежів (предоплати):

Одержувач : Державна фіскальна служба України

Код ЄДРПОУ : 39292197

Рахунок : 37341039292197

Банк : Державна казначейська служба України

 
Друк

Уряд підтримує родини з дітьми

На засіданні 6 лютого Кабінет Міністрів схвалив законопроект, спрямований на створення сприятливих умов для отримання послуг, пов’язаних з народженням дитини. Це один з кроків, які здійснює Уряд для підтримки народжуваності в країні та відповідального батьківства.

 
Друк

Тривають зустрічі керівництва району з сільськими громадами

На Бережанщині й надалі відбуваються зустрічі керівництва райдержадміністрації та районної ради з сільськими громадами. Нагадаємо, що такі зустрічі вже відбулися у селах Вербів, Лапшин, Жуків, Надрічне, Жовнівка та Потутори. На цей раз  голова райдержадміністрації Ігор Гринкевич,разом з головою районної ради Василем Біликом, зустрівся з громадою Куропатницької сільської ради, до складу якої входять два населені пункти – Куропатники та Баранівка.

Звертаючись до жителів села, очільник району зазначив, що зустрічі, які проводяться з громадами району мають на меті почути безпосередньо на місцях думки людей, їх пропозиції, проблемні питання, знайти спільно шляхи їх вирішення та напрацювати стратегію роботи на перспективу.

Завдяки злагодженій спільній роботі обласної державної адміністрації, районної державної адміністрації, районної ради й активної сільської громади вдалося реалізувати чимало у період 2015-2018 років. Лише у Куропатницькій школі, за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку при співфінансуванні з місцевим бюджетом здійснено реконструкцію паливної з встановленням твердопаливного котла. За рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на соціально-економічний розвиток територій, за сприяння народного депутата України Тараса Юрика, здіснено реконструкцію даху з перекриттям метало черепицею, демонтаж  аварійної стелі та замінено її на нову в 8-ми кабінетах школи.

Чимало зроблено за кошти сільського бюджету: встановлено частину енергозберігаючих вікон в сільському будинку культури, здійснено внутрішній ремонт приміщення ФАПу в с. Куропатники. Сільська рада приділяє увагу закладам освіти, культури, медицини та  надає субвенцію до районного бюджету для виплати зарплати працівникам.

Сільський голова Ольга Дмитрів  проінформувала присутніх про роботу за минулі роки та основні завдання над вирішенням яких працюватимуть у 2019 році. За словами сільського голови у 2019 році планується реалізувати проект «Реконструкція будівлі сільського клубу у с.Баранівка» (в даній будівлі окрім клубу знаходиться бібліотека та ФАП) та провести освітлення у с. Баранівка.

На території сільської ради працюють 4 сільськогосподарські підприємства, з них посильну допомогу надає місцеве фермерське господарство  «Фльонц», керівники  Тарас та Володимир Фльонци. Зокрема окрасою села  став сквер, де за кошти ФГ «Фльонц» здійснили його благоустрій. Сільський сквер, в якому знаходиться погруддя    Тараса Шевченка, огородили, встановили лавочки, ліхтарі, вимостили з плитки доріжки. Допомагають керівники  у зимовий період і з розчисткою сільських доріг і в інших важливих питаннях громади.

Основні питання, що порушували мешканці села, стосувалися також ремонту доріг місцевого значення , ремонту мостів у селах, ремонту покрівлі в СБК та ФАПі у Куропатниках.

 
Друк

РАЙОННИЙ ТУРНІР З НАСТІЛЬНОГО ТЕНІСУ

05 лютого 2019 року на базі спортивного залу Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст.№3 відбулися районні змагання з настільного тенісу серед ЗОШ І-ІІІ ступенів Бережанського району.

За результатами командних змагань:
І місце – Жуківська ЗОШ І-ІІІ ст. вч.( В. Кучер);
ІІ місце –Курянівська ЗОШ І-ІІІ ст. (вч. С. Хільковець);
ІІІ місце –Мечищівський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ» (вч. В. Дубіч);
В особистому заліку серед юнаків (1 ракетка) зайняли такі місця:
І місце – Лещишин Богдан Жуківська ЗОШ І-ІІІ ст.;
ІІ місце –Федик Назарій Мечищівський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ»;
ІІІ місце –Веселовський Микола Курянівська ЗОШ І-ІІІ ст.
В особистому заліку серед юнаків (2 ракетка) зайняли такі місця:
І місце – Віятик Назарій Жуківська ЗОШ І-ІІІ ст.;
ІІ місце – Федунь Ігор Курянівська ЗОШ І-ІІІ ст.;
ІІІ місце – Огнистий Руслан Рекшинський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ».
В особистому заліку серед дівчат зайняли такі місця:
І місце – Антонів Діана Мечищівський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ»;
ІІ місце –Дешина Наталія Рогачинський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ».
ІІІ місце – Луців Лілія Жуківська ЗОШ І-ІІІ ст.;

 
Друк

У Тернопільській митниці обговорили проблемні питання при оформленні транспортних засобів на іноземній реєстрації

Нещодaвно у приміщенні Тернопільської митниці ДФС відбулaся спільнa нaрaдa керівництва митниці з декларантами та митними брокерами облaсті щодо проблемних питань, які виникають при здійсненні митного оформлення транспортних засобів, які були у використанні та що перебували у митному режимі тимчасового ввезення або транзиту, та з метою нaлaгодження нaпрямів ефективної співпрaці.

Нa почaтку зустрічі нaчaльник Тернопільської митниці ДФС Оксaнa Aнтонович коротко проінформувaлa учaсників зaходу про підсумки роботи митниці у 2018 році та відзнaчилa зростaння нaдходжень митних плaтежів до бюджету.

Учaсники наради обговорили також основні новaції тa зміни зaконодaвствa, зумовлені набранням чинності з 25 листопада 2018 року Законів України від 08.11.2018 № 2611-VIII та № 2612-VIII, які запровадили новий порядок митного оформлення транспортних засобів на іноземній реєстрації.

Працівники митниці наголосили присутнім на дотриманні вимог Тимчасового порядку виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018 року № 1077, при здійсненні митного оформлення транспортних засобів, які були використані та перебували у митному режимі тимчасового ввезення або транзиту, відповідальності за порушення митних правил при ввезенні громадянами України автомобілів на іноземній реєстрації, а також на особливостях справляння акцизного податку при легалізації громадянами транспортних засобів.

Так, начальник митного посту «Тернопіль-центральний» Іван Шлюсар зазначив, що 22 лютого 2019 року спливає термін пільгового періоду застосування ставки акцизного податку (коефіцієнт 0,5) для митного оформлення автомобілів на іноземній реєстрації. Після цього часу власники таких авто будуть сплачувати акцизний податок за повною ставкою, як це передбачено чинним законодавством.

За словами заступника начальника митниці – начальника управління протидії митним правопорушенням Володимира Петрука, протягом 180 днів з початку дії закону, а саме до 24 травня 2019 року, діє пільговий період, після закінчення якого при перевищенні строку транзиту або тимчасового ввезення транспортного засобу на іноземній реєстрації більше ніж на 30 діб власнику такого автомобіля загрожує штраф у розмірі 170 тис. грн або конфіскація транспортного засобу за рішенням суду.

Крім цього, деклaрaнтaм тa брокерaм повідомили про основні порушення і помилки, які допускaються ними при здійсненні деклaрувaння товaрів і трaнспортних зaсобів, тa передбaчену відповідальність.

У свою чергу митні брокери та представники бізнесу мали змогу звернутися до керівництва митниці з проблемними питаннями, які виникають при здійсненні митних процедур.

 

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
Друк

Чи повинні підприємці-спрощенці видавати квитки при перевезенні пасажирів

Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що пунктом 6 ст. 9 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненням (далі – Закон №265) передбачено, що реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та розрахункові книжки (далі – РК) не застосовуються при продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення) (наданні послуг) фізичними особами – підприємцями, які відносяться відповідно до Податкового кодексу України до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

Разом з тим, згідно з п. 15 ст. 3 Закону №265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані надавати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України від 12 травня 1991 року №1023-ХІІ «Про захист прав споживачів» (далі – Закон №1023). Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену зазначеним законом, але не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій, передбачених законодавством з питань оподаткування.

Враховуючи викладене вище, фізичні особи – підприємці платники єдиного податку, які здійснюють перевезення пасажирів, не зобов’язані застосовувати РК та книги обліку розрахункових операцій.

Водночас на вимогу пасажирів такі особи зобов’язані видавати відповідні документи.

Сектор комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
Друк

Сформовано новий склад Громадської ради

7 лютого при Бережанській районній державній адміністрації сформовано новий склад Громадської ради. До неї увійшли 18 представників інститутів громадянського суспільства. Головою Громадської ради обрано - Соколовську Аллу Іванівну (член Бережанської районної громадської організації – кластер сільського туризму «Мальовнича Бережанщина»), заступниками голови Громадської ради – Проців Галину Петрівну (голова ГО «Екологічний клуб «Край») та Лук’янову Марію Михайлівну (голова ГО «Навігатор – 2.0») , секретарем – Гетьман Світлану Василівну (головний спеціаліст відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації).

 
Друк

Зустріч з громадою села Шибалин

Щотижня керівництво району проводить зустрічі з громадами населених пунктів району, аби вивчити проблеми людей на місцях, спільно з ними, депутатами та головою місцевої ради напрацювати шляхи їх вирішення та накреслити план на перспективу.Чергова така зустріч відбулася з громадою села Шибалин.
Під час спілкування людей голова проінформували про стан справ в районі. Окремо приділили увагу питанням створення конкурентних можливостей для малого та середнього бізнесу, залучення інвестицій в район, розвиток кооперативів, реформування сфери освіти, медицини та підписання декларацій лікарів з пацієнтами по наданню медичних послуг. Акцентували увагу на тому, що за останніх три роки в Бережанському районі реалізовано біля 60-ти проектів, що дало можливість покращити об’єкти соціальної інфраструктури, стан доріг, відмітили що в школі с. Шибалин зроблено капітальний ремонт спортзалу та теплотраси, замінено вікна та двері. В планах на 2019 рік реалізувати енергоефективний проект - реконструкція будівлі з утепленням горищного перекриття з добудовою приміщень для початкових класів в Шибалинській ЗОШ І-ІІ ст.
Сільський голова Петро Сеньчик дав інформацію про стан справ у громаді та її фінансову спроможність.
На зустрічі, яка перейшла в режим діалогу, порушувалися проблемні питання села: потреба у проведенні ремонту доріг, благоустрій центру села, ремонту ФАПу, проблема транспортного сполучення.
На усі питання, що порушувались мешканцями села, керівники району надали ґрунтовні відповіді та окреслили можливі шляхи їх вирішення.

 
Друк

Зустріч з Генеральним директором Тернопільського аптечного торгового виробничого об’єднання 

6 лютого в голови райдержадміністрації Ігора Гринкевича відбулася робоча зустріч з Генеральним директором Тернопільського аптечного торгового виробничого об’єднання Наталією Марків. Зустріч відбулася за участі голови районної ради Василя Білика, завідуючого аптекою №2 Юрія Лапуньки, головного лікаря центральної районної комунальної лікарні Василя Вридника та директора Комунального закладу «Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» Віктора Цапка.
Предметом розмови було питання функціонування аптеки №2 (колишня аптека №6), яка перейшла в мережу торгового об’єднання і з нового року відновила свою діяльність. Дана аптека буде надавати послуги населенню по усіх державних програмах які тільки є - це забезпечення ліками пільгових категорій населення, воїнів АТО, по програмі «Доступні ліки», тощо. Важливо, те що друга аптека буде здійснювати забезпечення важкохворих та ЦРКЛ наркотичними препаратами, що до цього часу було найбільшою проблемою в Бережанському районі, оскільки наркотичні препарати можна було придбати в Тернополі чи в сусідньому районі. Також даний аптечний заклад буде надавати нову послугу - відпуск лікарських засобів відповідно до електронних рецептів. Це нова послуга, яка запроваджується в Україні з 1 квітня 2019 року.
В ході розмови порушувалося проблемне питання - забезпечення ліками сільське населення району. З цього приводу Наталія Василівна Марків пообіцяла сприяння у вирішенні даного питання.

 
Друк

Обєднати зусилля, щоб зменшити заборгованість

Своєчасна сплата єдиного соціального внеску суб’єктами підприємницької діяльності, погашення заборгованості з даного платежу – тема зустрічі фахівців фіскальної служби області з представниками Пенсійного фонду. Адже надходження від єдиного внеску залежать насамперед від належного розміру заробітної плати та легалізації найманої праці. Відтак в обговоренні проблемних питань щодо справляння ЄСВ взяли участь заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Петро Якимчук, начальники управлінь податків і зборів з фізичних осіб Лариса Березюк, погашення боргу Михайло Манастирський, а також начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Ігор Москалик та перший заступник начальника цього ж відомства Алла Якубовська.

Петро Якимчук зазначив, що впродовж 2018 року працедавці Тернопільської області спрямували на соціальні потреби 3 млрд 313 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 718,4 млн гривень більше, ніж у позаторік. «За грудень минулого року надходження внеску склали 356,3 млн грн, що на 63,3 млн грн більше, ніж у грудні 2017», - розповів він.

Проте не усі суб’єкти господарювання сумлінно сплачують єдиний внесок. Адже станом на початок 2019 року несплата з ЄСВ становила 90,6 млн гривень. «Варто зауважити, що за останні два місяці заборгованість зменшилась на 15,1 млн грн, зокрема, за грудень - на 10,4 млн гривень. Позитивна тенденція продовжується і в цьому році. Так, за дві декади січня 2019 року несплата з цього платежу зменшилась ще на 2,2 млн грн та на становить 88,3 млн гривень», - деталізував Петро Миколайович.

Засідання пройшло в руслі конструктивного діалогу. Учасники вирішили активізувати спільну роботу з платниками та органами Державної виконавчої служби області щодо погашення заборгованості та в частині легалізації трудових відносин і продовжити виконання заходів, спрямованих на забезпечення дотримання фізичними особами-підприємцями сплати єдиного внеску.

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 


Сторінка 2 з 107