Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

В Україні стартує Всеукраїнська акція «Місяць Червоного Хреста»

Традиційна всеукраїнська акція «Місяць Червоного Хреста» відбудеться з 8 квітня по 9 травня під гаслом «100 років милосердя». Торік, 18 квітня Товариство Червоного Хреста України відзначило 100-річний ювілей діяльності. Протягом 100 років організації Червоного Хреста по всій країні продовжують сприяти органам державної влади України у їхній діяльності в гуманітарній сфері, надаючи підтримку соціально незахищеним громадянам.
Мета акції «Місяць Червоного Хреста» – привернути увагу суспільства до проблем вразливих категорій населення: внутрішньо переміщених осіб, самотніх непрацездатних громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, осіб з інвалідністю, багатодітних та неповних  сімей, дітей-сиріт, хворих на ВІЛ/СНІД або туберкульоз, а також сформувати громадську думку на користь милосердя.
Заходи «Місяця» – це збір коштів, продуктів харчування, одягу, взуття, предметів хатнього вжитку, медикаментів, речей для внутрішньо переміщених осіб і хворих, особливо тих, хто не може самостійно пересуватися, шкільного приладдя, іграшок, надання безоплатних транспортних, побутових, юридичних та інших послуг підопічним організацій Товариства, упорядкування будинків та прибудинкових територій самотніх громадян похилого віку та інших категорій населення.
Кошти та натуральна допомога, що надійдуть до організацій Товариства під час «Місяця», допоможуть:
• надати адресну матеріальну та натуральну допомогу малозабезпеченим верствам населення, притулкам та інтернатам для дорослих і дітей;
• поповнити склади недоторканих запасів Червоного Хреста необхідним для надання допомоги потерпілим громадянам під час надзвичайних ситуацій техногенного, природного чи побутового характеру, у тому числі зміцнити матеріальну базу для оперативної та ефективної роботи загонів швидкого реагування;
• поновити матеріально-технічну базу для навчання населення навичкам надання першої допомоги тощо.
Крім того, під час «Місяця» традиційно буде проводитися масштабна кампанія по залученню до членства у Товаристві. 
Довідково:
Одним із важливих пріоритетів Товариства Червоного Хреста України уже 100 років поспіль – це сприяння державі у наданні всебічної допомоги та підтримки найбільш незахищеним верствам населення. На це спрямовані програми та численні благодійні проекти Товариства. На відміну від усіх інших благодійних інституцій, Товариство Червоного Хреста України має особливий гуманітарний мандат, володіє гуманітарною ініціативою як повноважний член Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та здійснює свою діяльність на підставі Законів України «Про Товариство Червоного Хреста України» та «Про символіку Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала в Україні».

 
Друк

Особливості ввезення на митну територію України електромобілів

Відповідно до ст. 74 Митного кодексу України (далі – МКУ) імпорт (випуск для вільного обігу) – це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.

При ввезенні на митну територію України транспортних засобів (далі – ТЗ), оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), що зазначені у товарній підкатегорії 8703 90 10 10 згідно з УКТ ЗЕД, з метою вільного обігу сплачуються такі митні платежі:

- ввізне мито згідно з частиною першою ст. 286 МКУ за ставками, встановленими Законом України від 19 вересня 2013 року № 584-VІІ «Про Митний тариф України» зі змінами і доповненнями (далі – Закон № 584).

Відповідно до розділу XVII Митного тарифу України, встановленого Законом № 584, ставка ввізного мита на ТЗ, оснащені виключно електричними двигунами (одним чи декількома) у товарній підкатегорії 8703 90 10 10 згідно з УКТ ЗЕД, становить 0 відсотків бази оподаткування (митної вартості).

У випадках, встановлених законами України, товари, поміщені у митний режим імпорту, можуть оподатковуватися особливими видами мита;

- податoк на додану вартість (далі – ПДВ) за ставкою, встановленою ст. 193 розділу V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ);

Водночас відповідно до змін, внесених до ПКУ Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», передбачено тимчасове (на період до 31 грудня 2022 року) звільнення від оподаткування ПДВ операції із ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), що зазначені у товарній підкатегорії 8703 90 10 10 згідно з УКТ ЗЕД (п. 64 підрозд. 2 розд. XX ПКУ);

- акцизний податок за ставкою, встановленою абз.10 п.п. 215.3.5 прим.1 п. 215.3 ст. 215 ПКУ.

Ставка акцизного податку для транспортних засобів, зазначених у товарній позиції 8703 90 10 10 згідно з УКТ ЗЕД, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи кількома), встановлюється у розмірі 1 євро за 1 кіловат-годину ємності електричного акумулятора таких транспортних засобів.

 

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
Друк

Засідання ХХХХVІI сесії Бережанської районної ради

4 квітня відбулась 47-а сесія Бережанської районної ради. В ході засідання депутати внесли зміни до районного бюджету на 2019 рік та утворили конкурсну комісію з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора комунального некомерційного підприємства «Бережанська центральна районна лікарня» Бережанської районної ради.

 
Друк

Засідання депутатської комісії

4 квітня відбулось чергове засідання постійної депутатської комісії районної ради з питань освіти, охорони здоров’я, культури, молоді, спорту, соціального захисту населення та засобів масової інформації, у якому взяли участь члени комісії – депутати: Ірина Надбережна, Надія Семеген, Наталя Онишків та Оксана Пиріг.

Депутати розглянули ряд питань, зокрема: проект програми підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2019-2020 роки, про утворення конкурсної комісії з проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора комунального некомерційного підприємства «Бережанська центральна районна лікарня» Бережанської районної ради, про резолюцію круглого столу «Українська сім’я – виклики і завдання», про організацію проведення в районі всеукраїнської акції «Місяць Червоного Хреста». З даних питань комісія підготовила відповідні проекти рішень.

У роботі комісії взяли участь: заступник голови районної ради Роман Висоцький та начальник відділу з гуманітарних питань Іван Головацький.

 
Друк

Податкова знижка: розрахунковий документ для підтвердження витрат

Відповідно до п. п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Розрахунки за допомогою систем дистанційного обслуговування здійснюються у відповідності до глави 10 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 №22 із змінами та доповненнями (далі – Інструкція №22).

Згідно з п. 10.1 Інструкції №22 оперативне ведення клієнтом своїх рахунків у банку та обмін технологічною інформацією, визначеною в договорі між банком та клієнтом, клієнт може здійснювати за допомогою систем дистанційного обслуговування.

Дистанційне обслуговування рахунку клієнт може здійснювати за допомогою систем «клієнт – банк», «клієнт - Інтернет – банк», «телефонний банкінг», «миттєва безконтактна оплата» та інших систем дистанційного обслуговування.

Пунктом 10.5 Інструкції № 22 визначено, що під час здійснення розрахунків за допомогою систем «клієнт – банк», «клієнт - Інтернет – банк» тощо застосовуються електронні розрахункові документи. Якщо це передбачено договором між банком та клієнтом, то використання клієнтом системи не виключає можливе оброблення банком документів клієнта на паперових носіях.

Реквізити електронного розрахункового документа, що використовуються в системах «клієнт – банк», «клієнт - Інтернет - банк», визначаються договором між банком та клієнтом, але обов’язково цей документ має містити такі з них:

- дату і номер;

- назву, код платника та номер його рахунку;

- код банку платника;

- назву, код одержувача та номер його рахунку;

- код банку одержувача;

- суму цифрами;

- призначення платежу;

- електронний(і) підпис(и) відповідно до вимог, установлених нормативно-правовим актом Національного банку України з питань застосування електронного підпису в банківській системі України;

- інші реквізити, які під час формування електронного розрахункового документа системою електронних платежів розміщуються в полі «Допоміжні реквізити».

При цьому для здійснення операцій за рахунком клієнта (оплата комунальних послуг, телефонних переговорів тощо) за допомогою системи «телефонний банкінг» (дистанційне обслуговування клієнтів за допомогою телефонних каналів зв’язку) клієнт у договорі банківського рахунку або іншому договорі про надання банківських послуг зазначає інформацію, яка потрібна банку для списання ним коштів з рахунку клієнта. Якщо це передбачено договором між банком та клієнтом, то використання клієнтом системи не виключає можливе оброблення банком документів клієнта на паперових носіях (п. 10.9 Інструкції №22).

Банк, що обслуговує платника, здійснюючи на підставі дистанційного розпорядження платника списання коштів з його рахунку, оформляє розрахунковий документ, у реквізиті «Призначення платежу» якого зазначає інформацію про платіж і документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів.

Отже, до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами.

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
Друк

Чи буде ПДФО на дохід від продажу придбаних у банку банківських металів?

 

Згідно з п. 1 ст. 1 Закону України від 21 червня 2018 року №2473-VIII «Про валюту і валютні операції» (далі – Закон №2473) валютні цінності – це національна валюта (гривня), іноземна валюта та банківські метали.

При цьому п. 2 ст. 1 Закону № 2473 встановлено, що термін «банківські метали» вживається у значенні, визначеному Законом України від 18 листопада 1997 року №637/97-ВР «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» із змінами та доповненнями (далі – Закон №637/97-ВР).

Відповідно до п. 13 ст. 1 Закону №637/97-ВР банківські метали – це золото, срібло, платина, метали платинової групи, доведені (афіновані) до найвищих проб відповідно до світових стандартів у зливках і порошках, що мають сертифікат якості, а також монети, вироблені з дорогоцінних металів.

Згідно з п. п. 14.1.247 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) торгівля валютними цінностями – операції, пов’язані з переходом права власності на національну валюту України, іноземну валюту, платіжні документи та інші цінні папери, виражені у національній валюті України, в іноземній валюті або банківських металах, банківські метали.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, доходи від операцій з валютними цінностями (крім цінних паперів), пов’язаних з переходом права власності на такі валютні цінності, за виключенням доходів, оподаткування яких прямо передбачено іншими нормами розділу IV ПКУ (п. п. 165.1.51 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Враховуючи викладене, дохід від продажу фізичною особою придбаних у банку банківських металів оподаткуванню не підлягає.

 

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
Друк

За службу на Сході - нагороди

В Головному управлінні ДФС у Тернопільській області відбулось нагородження працівників податкової міліції, які нещодавно повернулись додому після проходження службу у зоні проведення операції об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей. У заході взяли участь перші заступники начальника фіскальної служби в області Марія Мельник та Віталій Дума.

Посадовці подякували за належне виконання посадових обо’язків та несення служби. «Вважаємо, що ви гідно та відповідально поставилися до захисту інтересів нашої держави, оберігаючи наш спокій на східних кордонах», - зазначили вони.

Адже податкові міліціонери виконувaли свої службові обов’язки у склaді мобільних груп, пaтрулюючи лінію зіткнення. Нa контрольних пунктaх в’їзду-виїзду вони перешкоджaли незaконному переміщенню товaрів, наркотичних засобів, готівки, яку порушники використовувaли для фінaнсувaння терористичної діяльності, запобігали проникненню на контрольовану територію учасників незаконних збройних формувань, виявляли схрони зі зброєю та боєприпасами. Співробітники подaткової міліції облaсті брaли учaсть у резонaнсних зaтримaннях крупних пaртій товaрів, нaркотичних препaрaтів тa готівки при спробі їх перевезення через лінію зіткнення.

Представники податкової міліції Тернопільщини на достойному рівні представляють наш регіон на Сході України, і їх служба відзначена належним чином: багато із них отримали відзнаки Президента України, відомчі відзнаки, відзнаки керівника Антитерористичної операції, операції об’єднаних сил та керівників Донецької та Луганської військово-цивільних адміністрацій, нагороди від громадських організацій.

Сьогодні трьом співробітникам, які повернулись додому, оголошені подяки голови Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барни та вручені медалі "За службу Україні".

Нещодавно до зони проведення операції об’єднаних сил вирушила чергова - чотирнадцята ротація в складі 2 співробітників податкової міліції, які замінять там своїх колег, що несли службу впродовж чотирьох місяців.

Загалом від почaтку воєнних дій нa Сході крaїни відбулося 13 ротацій спецпідрозділу податкової міліції у зоні проведення операції об’єднаних сил та Aнтитерористичної оперaції. За чотири роки у ньому пройшли службу 44 співробітники подaткової міліції Тернопільщини.

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
Друк

Здійснено обстеження ділянки дороги

В зв’язку із зверненням жителів с.Залужжя Біщецької сільської ради Бережанського району стосовно вирішення проблемного питання щодо ремонту ділянки автомобільної дороги С200136 (Надрічне-Рекшин) – Біще (Поручин) – Залужжя довжиною 500 м.,  робочою групою з числа представників районної державної адміністрації, сільської ради та ТОВ «БМББУД» здійснено обстеження вищезазначеної ділянки дороги.

За результатами обстеження складено відповідний акт та направлено лист в управління капітального будівництва Тернопільської облдержадміністрації  про вжиття відповідних заходів щодо проведення ремонтних робіт на пошкодженій ділянці дорогита влаштування водовідводу з метою забезпечення безпеки дорожнього руху на зазначеній автомобільній дорозі.

 
Друк

Громадські слухання схвалили проект детального плану

1 квітня  в великому залі засідань відбулися громадські слухання щодо врахування громадських інтересів до проекту містобудівної документації на місцевому рівні "Детальний план території земельної ділянки для будівництва та обслуговування міжнародної автомобільної дороги державного значення М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка на ділянці обходу м. Бережани Тернопільської області ". Слухання відбулися за участю голови районної ради Василя Білика, голови райдержадміністрації  Ігоря Гринкевича, заступника начальника Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Володимира Хімія, головного архітектора детального плану Ярослава Головка, сільського голови Лапшинської сільської ради Ярослава Мисак. За результатами обговорення присутні схвалили проект  детального плану.

 
Друк

Он-лайн нарада в РДА

1 квітня голова районної ради В.Білик взяв участь в он-лайн нараді, яку провів із керівниками райдержадміністрацій та головами районних рад голова облдержадміністрації Степан Барна.

Під час наради йшлося про організацію проведення весняного призову на строкову військову службу, про стан виконання житлових програм, якими опікується Тернопільське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву”, про заходи боротьби з пожежами в природних екосистемах, про стан ліквідації аварійної ямковості на автомобільних дорогах загального користування.

 
Друк

Ставки та період для сплати юридичними особами земельного податку за лісові землі

Законом України від 10 липня 2018 №2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» (далі – Закон №2497), який набрав чинності 15.08.2018, внесені зміни, зокрема, до ст. 273 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), відповідно до яких лісові землі підлягають оподаткуванню земельним податком.

Загальний порядок справляння плати за землю визначений ст.ст. 269-287 ПКУ.

Оподаткування земельним податком лісових земель здійснюється у загальному порядку.

Підпунктом 12.3.4 п. 12.3 ст. 12 ПКУ визначено, що рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Водночас п. 3 розд. II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 07 грудня 2017 року №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» та п. 3 розд. ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 23 листопада 2018 року №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі – Закон №2628) встановлено, що у 2018 та 2019 роках до рішень про встановлення місцевих податків і зборів, прийнятих органами місцевого самоврядування у 2018 року та у 2019 роках, не застосовуються вимоги п. п. 4.1.9 п. 4.1 та п. 4.5 ст. 4, п. п. 12.3.4 п.12.3, п. п. 12.4.3 п. 12.4 та п. 12.5 ст. 12 ПКУ та Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Встановлення ставок місцевих податків та зборів в межах ставок, визначених ПКУ, належить до повноважень сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

Ставки податку за один гектар лісових земель встановлюються відповідно до ст.ст. 274 та 277 ПКУ.

Слід зазначити, що 01.01.2019 Законом №2628 внесено зміни, зокрема, до ст.ст. 10, 274 та 277 ПКУ.

Місцеві ради в межах повноважень, визначених ПКУ, вирішують питання відповідно до вимог ПКУ щодо встановлення, зокрема, земельного податку за лісові землі.

Ставка податку для лісових земель (нормативну грошову оцінку яких проведено) відповідно до п. 274.1 ст. 274 ПКУ встановлюється у розмірі не більше 0,1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

Ставка податку для лісових земель (нормативну грошову оцінку яких не проведено) відповідно до п. 277.1 ст. 277 ПКУ встановлюється у розмірі не більше 0,1 відсотка від нормативної грошової оцінки площі ріллі по області.

Обов’язковість виконання актів і законних вимог органів та посадових осіб місцевого самоврядування встановлено п. 1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 №483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» (далі – Постанова) затверджено типову форму рішення про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку, якою передбачено встановлення ставок земельного податку за видом цільового призначення земель відповідно Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженої наказом Держкомзему від 23 липня 2010 року № 548 (далі – Типова форма).

Таким чином, при прийнятті органом місцевого самоврядування у 2018 році рішення про встановлення місцевих податків та зборів, у тому числі за Типовою формою, у якому визначені ставки для земель лісогосподарського призначення, таке рішення є обов’язковим до виконання.

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 


Сторінка 2 з 114