Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

В Бережанах урочисто відкрили пам’ятник Героям Небесної Сотні

22 листопада в Бережанах урочисто відкрили пам’ятник Героям Небесної Сотні, який встановлений в сквері ім. Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка. Вшанувати пам’ять загиблих на Майдані прийшли  духовенство, активісти Революції Гідності, волонтери, військові, представники влади, установ та організацій, педагоги, студенти,  учні шкіл та численна  громада міста. Серед почесних гостей батько Героя України Устима Голоднюка -  Володимир Голоднюк.

Автор пам’ятника – відомий художник,  бережанець Олег Шупляк. Облаштування скверу  та спорудження пам’ятника відбулося за кошти, які залишилися в Бережанського Майдану, з пожертвувань громадян, установ та організацій та коштів міського бюджету.

 
Друк

Пільга чи субсидія? Сім’я має право вибору: користуватися в опалювальний період субсидіє чи пільгою

Держава надала право вибору українським сім’ям: користуватися в опалювальний сезон пільгою чи субсидією.

Якщо родина має право на субсидію, однак її розмір невеликий і, на її думку, доцільніше сплачувати за комунальні послуги з врахуванням пільги, то необхідно подати заяву до органу соціального захисту населення про припинення надання субсидії.

І навпаки: якщо на опалювальний період сім’ї доцільніше користуватися субсидією, то необхідно буде подати заяву для призначення субсидії.

Підставою для надання пільги на оплату житлово-комунальних послуг є посвідчення, яке вказує, до якої категорії пільговиків належить та чи інша особа, яка знижка з оплати за житлово-комунальні послуги їй належить.

При пільговій оплаті за послуги квитанції мешканцям надходять уже з урахуванням знижки.

Хто має право на комунальну знижку від держави? Основними категоріями пільговиків є:

• учасники війни (50% знижка);

• члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни (50% знижка);

• особи, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, їх вдови (вдівці) (100% знижка);

• учасники бойових дій (75% знижка);

• особи з інвалідністю внаслідок війни (100% знижка);

• ліквідатори аварії на ЧАЕС та постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії (50% знижка);

• жертви нацистських переслідувань (знижка від 50 до 100%);

• діти війни (25% знижка).

У яких випадках вигідніше користуватися пільгами зі сплати ЖКП, а в яких – субсидією.

 

В даному випадку пенсіонеру вигідніше користуватися пільгою учасника бойових дій.

 

У цьому випадку подружжю пенсіонерів вигідніше користуватися субсидією.

За матеріалами департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

 
Друк

Питання утримання доріг обговорювалося на черговій он-лайн нараді

Питання утримання доріг обговорювалося на черговій он-лайн нараді, яку провів із керівниками райдержадміністрацій та головами районних рад голова облдержадміністрації Степан Барна.

Зокрема, йшлося про стан утримання автомобільних доріг та готовність техніки до роботи у зимовий період, про стан готовності сил цивільного захисту області до реагування на можливі надзвичайні ситуації пов’язані з ускладненнями погодних умов, про стан готовності ремонтних бригад до ліквідації аварійних робіт.

Голова райдержадміністрації І.Гринкевич, голова районної ради В.Білик, начальник відділу економічного розвитку РДА В.Урдейчук, начальник районного відділу Управління ДСНС України в області Т.Калакура та голосний спеціаліст з питань  цивільного захисту РДАВ.Видойник взяли участь в обговоренні вищезазначених питань.

 
Друк

Аграріїв Бережанщини привітали з професійним святом

В районній державній адміністрації відбулися урочистості з нагоди Дня працівника сільського господарства.

З професійним святом аграріїв вітали голова райдержадміністрації Ігор Гринкевич, заступник голови районної ради Роман Висоцький, начальник відділу агропромислового розвитку РДА Теодозій Нагірний.  Керівники вручили  подяки працівникам сільського господарства й висловили вдячність їм за те, що впродовж багатьох років, будучи добрими господарями на своїй рідній землі,  крок за кроком наполегливо працюють  та розвивають аграрну галузь  Бережанщини. Подякували також за підтримку різноманітних соціальних проектів в районі, за допомогу військовим. Побажали, щоб втілювалися в життя усі плани та задуми, а в родинах панували сімейний затишок, щастя та благополуччя.

 
Друк

Засідання ХХХІХ-ої сесії районної ради

14 листопада відбулась 39-а сесія районної ради. В ході засідання депутати внесли зміни до районного бюджету на 2018 рік, затвердили технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, користувачем яких є ТОВ "Підвисоцький завод будівельних матеріалів" на території Підвисоцької сільської ради Бережанського району, та земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що перебуває в оренді ФО-П В.Довбуш на території Шибалинської сільської ради Бережанського району, дали погодження на отримання ліцензії на розробку Шибалинського родовища вапняків, а також затвердили Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Бережанського району.

 
Друк

Тернопільська область - одна з лідерів реформи децентралізації

В області утворились 42 об'єднанні територіальні громади, а це 47% території та 53% населення. Цифри говорять самі за себе: реформа децентралізації на Тернопільщині підтримується та активно впроваджуються. Крім того, до кінця року тут відбудуться вибори ще у семи громадах.

Степан Барна, голова ТОДА, слушно зауважив, що Тернопільська область, починаючи з 2015 року, була однією з лідерів реформи децентралізації і такою залишається надалі.

Саме децентралізація, за його словами, дозволила органам місцевого самоврядування і людям взяти відповідальність на себе.

"Ми проаналізувати бюджети громад після об'єднання і вони зросли вдвічі, а подекуди - удесятеро. Прикладом є Великогаївська громада, яка стартувала у 2015 році з 7 млн. грн, а сьогодні її бюджет - майже 80 млн. грн. Також це Великодедеркальська громада, яка є значно меншою по потужностях, але її бюджет зріс з 2,5 млн. грн. майже до 25-ти. І це є прикладами успішного господарювання і успішної здатності використовувати можливості, надані державою", - підкреслив Степан Барна.

Також, акцентував голова ТОДА, за останні три роки капітальні вкладення в область з державного бюджету зросли в 30 разів.

"У 2018-му з фонду регіонального розвитку ми отримали 194 млн. грн., тоді як у 2014 році це було 12,5 млн. грн. Загалом, за підсумками року, на капітальні вкладення область отримала майже 2 млрд. грн. За ці кошти реалізовуються понад тисячу об'єктів на умовах співфінансування з державного і місцевого бюджетів. Оце і є ключовим сигналом, коли зміни торкаються усіх 1050 населених пунктів краю", - сказав Степан Барна.

 
Друк

Засідання Ради регіонального розвитку в Києві

12 листопада голова районної ради Василь Білик та голова райдержадміністрації Ігор Гринкевич взяли участь в сьомому засіданні Ради регіонального розвитку, яке відбулося під головуванням Президента України П.О.Порошенка в Міжнародному виставковому центрі міста Києва.

Відповідно до порядку денного розглядалися питання нової політики розвитку правової держави, верховенства права, української армії, української ідентичності, а також плану дій на майбутнє, нової якості управління та відповідальності регіональної влади, внутрішньорегіональної кооперації, масштабних інфраструктурних проектів.

 
Друк

У працівників культури Бережанщини професійне свято

Своє професійне свято відзначили працівники галузі культури Бережанщини. Урочистості, які відбулися в районному будинку культури, зібрали клубних та бібліотечних працівників, вчителів Жуківської музичної школи, працівників Бережанського краєзнавчого музею, керівників аматорських колективів.

Голова райдержадміністрації Ігор Гринкевич та заступник голови районної ради Роман Висоцький привітали працівників культури з професійним святом.Керівники висловили учасникам урочистостей щирі слова вдячності за високе служіння обраній професії, за те, що вони примножують  велич нашого краю  своєю плідною творчою  працею та вручили кращим працівникам почесні грамоти.

 
Друк

Написання радіодиктанту – це вияв пошани до української мови

9 листопада у День української писемності та мови уже вісімнадцятий рік поспіль відбулося написання радіодиктанту національної єдності. Сьогодні працівники освіти та службовці районної ради та райдержадміністрації долучилися до написання радіодиктанту, під назвою «Крила України».

Мета акції – не перевірка грамотності, а єднання, солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків.

 
Друк

Районні змаганння з футзалу

6 листопада 2018 року в спортивному залі Бережанського агротехнічного інституту відбулися районні змаганння з футзалу. У змаганнях взяло участь 8 команд, а саме Жуківськоі, Куропатницькоі, Курянівськоі, Мечищівськоі, Потуторськоі, Рекшенськоі, Рогачинськоі, Саранчуківськоі ЗЗСО. Точилася запекла боротьба між командами. Переможцями стали : - 3-є місце - Куропатницький НВК ; - 2-е місце - Жуківська ЗОШ ; - 1-е місце - Саранчуківський ЗЗСО 1-3 ст. з поглибленим вивченням окремих предметів.

 
Друк

Зустріч з головним казначеєм області

В голови райдержадміністрації Ігора Гринкевича відбулася зустріч з начальником Головного управління Державної казначейської служби України у Тернопільській області Петром Гринчишиним. Під час зустрічі, яка відбулася за участі голови районної ради Василя Білика, голови Саранчуківської ОТГ Володимира Петровського та начальника УДКСУ Бережанського району Тернопільської області Марії Гавриш,   обговорили стан використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, стан використання субвенції  з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад та забезпеченість заробітною платою працівників галузей медицини та освіти.

Надалі П.С.Гринчишин провів нараду з працівниками УДКСУ Бережанського району Тернопільської області, на якій обговорювався стан впровадження системи дистанційного обслуговування «Клієнт Казначейства – Казначейство» та нагальні питання, які виникають при використанні системи, проблемні питання подання місячної, проміжної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів через систему АС «Є-Звітність», звернув увагу на посилення контролю при здійсненні видатків у зв`язку із закінченням бюджетного року.

Головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління Н.Паливода провела навчання з працівниками Управління Казначейства, на якому обговорювались актуальні питання ЗУ «Про запобігання корупції».

 


Сторінка 2 з 101