Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Розширена нарада в РДА

15 липня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації І.Гринкевич

Під час наради Ігор Миронович  проінформував присутніх про те, що підписано розпорядження про його звільнення з посади голови РДА. Він подякував усім за співпрацю, підтримку і розуміння.

«Повірте, саме злагоджена  командна робота додавала мені, як керівнику району,  стимул і наснагу  до щоденної праці», - підкреслив Ігор Гринкевич і побажав усім добра, здоров’я  та успіхів у роботі.

 
Друк

Ігор Гринкевич: "Дякую усім за спільну працю, розуміння та підтримку"

Щиро дякую всім жителям Бережанщини, колективу райдержадміністрації, керівництву та депутатському корпусу  районної ради,  Бережанській та Саранчуківській ОТГ, сільським радам,  керівникам силових структур, підприємств, установ  та організацій району, всім друзям і колегам за сумлінну працю, розуміння та підтримку.

Будьмо сильні і єдині.

З повагою, Ігор Гринкевич

 
Друк

Павло Розенко: Збільшені виплати пенсіонерам, котрі мають великий стаж, здійснюватимуться на постійній основі

Збільшені з 1 липня виплати пенсіонерам, котрі мають великий страховий стаж, але отримували невеликі заробітні плати, будуть здійснюватися на постійній основі. Про це в ефірі «5 каналу» розповів Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«У цьому році ми зробили перші кроки до вирішення проблеми пенсійного забезпечення тих людей, котрі мають великий страховий стаж, але через те, що свого часу отримували низькі заробітні плати, розмір їхньої пенсії був невисоким», – сказав він.

Павло Розенко нагадав, що у березні і квітні для цієї категорії громадян були здійснені одноразові додаткові виплати. "А тепер жінки, котрі мають не менше 30 років страхового стажу, і чоловіки, котрі мають не менше 35 років стажу, отримуватимуть пенсію не нижче 2 тисяч гривень на постійній основі, – зазначив Віце-прем’єр-міністр. – Виплати будуть здійснені в межах доходів Пенсійного Фонду і не вплинуть на збільшення дефіциту його бюджету», - наголосив він.

 
Друк

Затверджений Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які визнані борцями за незалежність України у XX столітті

З метою реалізації права осіб, які виборювали незалежність України у ХХ столітті, на отримання статусу учасника бойових дій та відповідних пільг і гарантій, передбачених законодавством України, Урядом 10 липня 2019 року затверджено відповідний Порядок.

Так, Верховною Радою України прийнято Закон України № 2640-VIII, яким внесено зміни до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” в частині надання статусу учасника бойових дій борцям за незалежність України у XX столітті.

Відповідно до зазначеного Закону учасниками бойових дій визнаються  представники Української військової організації (УВО), Організації українських націоналістів (ОУН), Української повстанської армії (УПА), Української повстанської армії отамана Тараса Боровця (Бульби) „Поліська Січ”, Української народної революційної армії (УНРА), які зі зброєю у руках проводили бойові дії із нацистським окупаційним режимом та у подальшому чинили збройний опір комуністичному режимові, визнаному Законом України „Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” злочинним і таким, що здійснював політику державного терору в Україні.

 
Друк

Уряд підвищує зарплату освітянам на 20-70% з 2020 року

На сьогоднішньому засіданні Уряду було ухвалено низку рішень щодо підвищення зарплат освітянам на 20-70% та виправлення диспропорцій, що стосувались окремих категорій викладачів. Це черговий крок Уряду для забезпечення гідної оплати праці освітянам. За три минулих роки зарплату вчителів було підвищено на 85% і нині Уряд поставив за мету, щоб до 2023 року мінімальний оклад працівника освіти складав чотири прожиткових мінімуми.

З наступного року Уряд запроваджує нову систему оплати праці освітян - зарплата педагогічних працівників буде прив’язана до прожиткового мінімуму, а не до тарифної сітки, як зараз. Від впровадження нової системи найбільше виграють вихователі, молоді вчителі, майстри закладів профосвіти, адже вони сьогодні отримують мінімальну зарплату. Зокрема:

- молодий вихователь дитячого садка, який зараз отримує 4 173 грн (оклад+надбавка за престижність), з наступного року матиме посадовий оклад в розмірі 6 269 грн. Тобто його посадовий оклад зросте на понад 50%.

- молодий вчитель, який зараз отримує зарплату в 5410 грн (оклад+надбавка за престижність та перевірку зошитів), з наступного року буде отримувати 7643 грн. Тобто на 41% більше.

- молодий майстер виробничого навчання у закладі профосвіти на сьогодні отримує 4 540 грн (оклад+надбавки), з наступного року буде отримувати 7 700 грн. Тобто на 70% більше.

 
Друк

Засідання 50-ї сесії Бережанської районної ради

31 липня відбулась 50-а сесія Бережанської районної ради. В ході засідання депутати внесли зміни до районного бюджету на 2019 рік, до статуту Потуторського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ», прийняди рішення про  ліквідацію Літятинської філії Потуторського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ», заслухали звіт  про хід виконання комплексної програми "Здоров'я населення Бережанщини на 2017-2021 роки", затвердили програму проведення заходів по запобіганню та ліквідації африканської чуми свиней в Бережанському районі на 2019-2024 роки та програму сприяння Головному територіальному управлінню юстиції у Тернопільській області у наданні адміністративних послуг та безоплатної правової допомоги жителям Бережанського району на 2019-2020 роки.

 
Друк

Оголошено конкурс на кращий ескізний проєкт пам’ятника жертвам депортації з Лемківщини

На виконання постанови Верховної Ради України від 08.11.2018 р. № 2608-VІІІ ,,Про відзначення на державному рівні 75-х роковин початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1955 роках”, рішення Тернопільської обласної ради від 06.11.2018 № 1168 ,,Про відзначення на обласному рівні 75-х роковин початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1955 роках” та розпорядження голови Тернопільської обласної державної адміністрації від 21.12.2018 р. № 948-од ,,Про заходи з відзначення 75-х роковин початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1955 роках” оголошено повторний відкритий конкурс на кращий ескізний проєкт пам’ятника у місті Монастириська Тернопільської області жертвам депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1955 роках.

Організатором конкурсу є Тернопільська обласна державна адміністрація. Подання заявки щодо участі у конкурсі та одержання конкурсної документації – з 8 липня до 9 серпня 2019 року.

Реєстрація учасників конкурсу, видача конкурсної документації та прийняття матеріалів на конкурс проводяться за адресою: м.Тернопіль, вул. Грушевського, 8, каб. 412 управління містобудування та архітектури обласної державної адміністрації, тел.: (0352) 52 25 71.

 
Друк

З початку року контракт зі Збройними Силами України підписали майже півтисячі тернополян

Від початку 2019 року близько 500 жителів Тернопільської області уклали контракт на проходження військової служби у Збройних Силах України. Про це повідомив начальник відділу комплектування та призову – заступник військового комісара Тернопільського облвійськкомату підполковник Петро Сирко.
За його словами в усіх районах області постійно відбуваються різноманітні заходи спрямовані на підтримку престижу військової служби за контрактом, яка зараз визнана у Збройних Силах України пріоритетною та розрахована на середнє і молоде покоління – на потенційних Захисників Вітчизни.
– Представники військових комісаріатів області здійснюють роз’яснювальну роботу для цивільного населення про напрямки комплектування ЗСУ. Зокрема, у населених пунктах Тернопільщини в найбільш людних місцях розгортаються агітаційно-інформаційні намети, де спільно із представниками бойових військових частин розповідають про перевагу служби за контрактом, – зазначив підполковник Петро Сирко.
Він також повідомив, що зараз контракт зі Збройними Силами можуть підписувати чоловіки віком від 18 до 60 років та жінки від 18 до 45 років. Для вибору фаху та місця подальшого проходження контрактної служби пропонується широкий спектр військових спеціальностей у різних видах та родах військ. Для Тернопільщини перевага надається військовим частинам бойового складу Західної України. Крім того, органи місцевого самоврядування області надають одноразову допомогу в розмірі до 15 тис.грн. кожному громадянину краю, які підписали контракт для проходження військової служби у ЗСУ.
Слід також відзначити, що зважаючи на характер та особливості проходження служби у Збройних Силах України військовослужбовцям надається окремий статус – це набір прав і свобод у поєднанні із обов’язками та відповідальністю, що встановлені нормативно-правовими актами та законами держави і гарантуються Конституцією України.

 
Друк

Он-лайн нарада в РДА

8 червня голова районної ради В.Білик взяв участь в он-лайн нараді, яку провів із керівниками райдержадміністрацій та головами районних рад перший заступник голови облдержадміністрації Іван Крисак.

Під час наради йшлося про здійснення контролю за охороною, використанням та відтворенням рибних та інших водних живих ресурсів в області; про стан експлуатаційного утримання автомобільних доріг державного та місцевого значення; про стан будівництва амбулаторій загальної практики сімейної медицини; простан реалізації проектів за рахунок коштів ДФРР та коштів субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

8 липня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації І.Гринкевич

Під час наради порушувались питання про хід будівництва сільських амбулаторій у селах Куряни та Стриганці, про стан забезпечення інсуліном жителів району хворих на діабет,  про заборгованість з виплати зарплати медпрацівникам,  про хід завершення ремонтних робіт з перекриття даху в Нараївській ЗОШ І-ІІІ ст., про підготовку до фестивалю «Лемківська ватра», про хід жнивної кампанії в Бережанському районі, про жорсткий контроль щодо проведення обприскування хімікатами полів сільськогосподарськими підприємствами району,  про ремонт доріг місцевого значення та ін.

 
Друк

Фестиваль патріотичної пісні «Чорна вишиванка» відбувся на хуторі Кулеби

7 липня  нахуторі Кулеби Бережанського району відбувся фестиваль патріотичної пісні «Чорна вишиванка». Фестиваль присвячений вшануванню пам’яті борців за волю України, що тут полягли: Лопушанський Володимир (18 років), Шкапій Григорій (19 років), Гульовський Богдан (21 рік),  Галай Іван (21 рік), Солтис Василь (25 років), Москаль Григорій (27 років). Усі вони загинули в нерівній боротьбі з енкаведистами 22 лютого 1941 року на хуторі Кулеби.

Сюди прибули представники художньої самодіяльності та влади Рогатина, Перемишлян та Бережанщини. Участь в заході взяли Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, народний депутат України Тарас Юрик,  голова райдержадміністрації І.Гринкевич.

 


Сторінка 2 з 122