Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Візит Валентина Наливайченка на Бережанщину

14 липня в Бережанському районі перебував відомий політичний та громадський діяч Валентин Наливайченко. Разом з головою РДА В. Петровським та заступником голови районної ради Р.Висоцьким він відвідав меморіальний комплекс на горі Лисоня, біля якого священики відслужили панахиду пам’яті полеглих героїв та відбулося коротке віче. В. Наливайченко також побував у відокремленому підрозділі Національного університету біоресурсів і природокористування України „Бережанський агротехнічний інститут”. Під час розмови з ректором інституту - професором, доктором технічних наук, заслуженим машинобудівником України Василем Павліським обговорили перспективи розвитку альтернативної енергетики. Під час відвідин Бережан В. Наливайченко поклав квіти до пам’ятника Т.Шевченку та меморіальної дошки Героя Небесної Сотні Устиму Голоднюку.


 
Друк

Фестиваль патріотичної пісні "Чорна вишиванка" у світлу пам'ять про героїв

12 липня на хуторі Кулеби Бережанського району відбувся фестиваль патріотичної пісні «Чорна вишиванка», присвячений вшануванню пам’яті борців за волю України, що тут полягли.

Відкрила фестиваль Марія Шухевич, дочка легендарного командира УПА Романа Шухевича. Надалі священики відправили панахиду по убієнних патріотах України. У спільній молитві багаточисельна громада, представники влади, вшанували пам'ять   Лопушанського Володимира (18 років), Шкапія Григорія (19 років), Гульовського Богдана (21 рік), Галая Івана (21 рік), Солтиса Василя (25 років), Москаля Григорія (27 років), які загинули в нерівній боротьбі з енкаведистами 22 лютого 1941року на хуторі Кулеби. Фестивальна програма розпочалася літературно-музичною композицією «Книга пам’яті». Продовжили її аматори із Перемишлянського району Львівської області, Рогатинського району Івано-Франківської області, Козівського та Бережанського районів Тернопільської області, поет-пісняр із Гусятинщини. Окрасою дійства став духовий оркестр з Бережан під керівництвом Зеновія Пилипіва.

Гості фестивалю – заслужена артистка України Наталя Самсонова, автор пісні «Чорна вишиванка» Олександр Шевченко та співачка Марта Була із Львівщини.

У фестивалі також взяли участь син генерала Романа Шухевича, народний депутат України Юрій Шухевич, заступник голови Тернопільської обласної ради Олег Боберський, голова Бережанської районної державної адміністрації Володимир Петровський, голова Бережанської районної ради Степан Кленик, його заступник Роман Висоцький, племінник одного із загиблих на Кулебах героїв, ініціатор та організатор проведення перших фестивалів «Чорна вишиванка» Роман Лопушанський, голови районних адміністрації з Перемишлян та Рогатина, пластуни з Рогатина (курінь Василя Івахова), голова Всеукраїнського Союзу українок м. Київ Ореслава Хомик, голова Тернопільського Союзу українок Наталія Поспільська, Мирослава Гнатко (Союз українок із м.Тернополя), гостя із Франції – Ірина Франсес із дочкою Людмилою та Земляцтво ім. Братів Рогатинців (голова письменник Роман Коритко).

У своїх промовах виступаючі акцентували увагу на тому, що ми завжди повинні пам’ятати цих легендарних героїв, бо Україна стала незалежною державою завдяки тому, що в нашій країні є молодь, яка ніколи не боялася і не боїться ворога.

Організатори: Бережанська райдержадміністрація, Бережанська районна рада, Бережанське ДЛМГ, Нараївська сільська рада.


 
Друк

Засідання робочої групи з питання добровільного об’єднання територіальних громад Бережанського району

8 липня відбулося засідання робочої групи з питання добровільного об’єднання територіальних громад Бережанського району. Засідання відбулося за участю голови райдержадміністрації В.Петровського,його першого заступника Я. Лихолата, заступника голови районної ради Р. Висоцького, уповноважених представників органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, суб’єктів господарювання та громадських об’єднань. Під час проведення консультацій обговорено хід та стан добровільного об’єднання територіальних громад Бережанського району.


 
Друк

Розширена нарада в РДА

6 липня голова райдержадміністрації В. Петровський провів розширену нараду з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, представниками міської ради та керівниками установ району. На нараді обговорили ряд питань: про підведення підсумків виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за І півріччя 2015 року, про стан трудової та виконавської дисципліни, про виїзд мобільних груп з числа працівників управління соціального захисту населення РДА з метою надання допомоги населенню району при оформленні субсидій, про стан проведення мобілізаційних заходів в районі та ін.

У нараді взяв участь заступник голови районної ради Р.Висоцький.


 
Друк

Вшанування пам’яті невинно замучених НКВДистами земляків

5 липня з нагоди річниці трагічних подій в Бережанській тюрмі, біля каплички, що знаходиться на території Бережанського агротехнічного інституту зібралося чимало бережанців. Священики християнських церков району у супроводі церковного хору церкви Святої Трійці відслужили панахиду пам’яті невинно замучених НКВДистами земляків.

Звертаючись до громадськості голова РДА В. Петровський сказав: «Від сталінських репресій в Україні загинули мільйони безневинних людей. Допоки ми будемо пам’ятати і берегти пам'ять про знущання над нашим народом - ми будемо єдиною нацією».

Довідка. В 1941 році: Управління НКВД в Бережанах закатувало 1250 людей. Останки 157 мучеників на сьогодні відомі і захоронені родичами та у декількох спільних могилах. Решта вивезені енкаведистами у невідомі місця. Тіла знищених безневинних людей мали сліди жахливих тортур. Особливо витонченим по жорстокості тортурам піддавали дівчат. Серед ув'язнених були старенькі і зовсім юні - учні 7-го класу школи. Довгі післявоєнні роки жителі Бережанщини берегли пам'ять про ці злочини комуністичного режиму і ненависть до поневолювачів. Тільки здобувши незалежність України, змогли відкрито говорити про це, гідно увічнити пам'ять безневинних жертв тоталітаризму. У 1992 році, за ініціативою громадськості Бережан, на фасаді будівлі колишньої в'язниці, (на даний час одного з корпусів БАТІ) над вікнами підвалів тортур, встановлена меморіальна дошка на згадку про жертви кривавих подій 41 року. В одній з колишніх камер смертників цієї будівлі, переданої агротехнічному інституту, обладнана кімната-музей пам'яті жертв сталінських репресій. Експозиція музею висвітлює масові сталінські репресії, які здійснювались на Бережанщині в період з 1939-1941 років.


 
Друк

Відбулася презентація благодійного фонду

3 липня голова районної ради С.Кленик та голова РДА взяли участь у презентації благодійного фонду, який створюється в Бережанському районі з метою підтримки реалізації різноманітних проектів в господарському комплексі району. У вступному слові голова райдержадміністрації В.Петровський зазначив: «Розуміючи, що бюджетні можливості обмежені і виникає безліч питань, які потребують залучення позабюджетних коштів, виникла ідея створити благодійний фонд. Надіємося, що співпраця з с/г орендарями, приватними підприємцями дасть змогу наповнити цей фонд». Голова РДА представив присутнім співзасновників благодійного фонду, серед яких заслужені працівники освіти, культури, громадські діячі, економісти.


 
Друк

Відбулося виїзне засідання оргкомітету

2 липня голова райдержадміністрації В. Петровський спільно із заступником голови районної ради Р.Висоцьким провели виїзне засідання оргкомітету з підготовки та проведення фестивалю «Чорна вишиванка» на хуторі Кулеби Бережанського району. Учасники оргкомітету проаналізували сценарій проведення заходу, обговорили стан підготовки окремих господарських питань, оглянули місце проведення, де буде проходити захід. За результатами засідання оргкомітету дано ряд доручень виконавцям.


 
Друк

Сесія районної ради

1 липня відбулося друге засідання тридцять третьої сесії районної ради. Про проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2015 рік доповідав голова райдержадміністрації В. Петровський. У своєму виступі він зупинився на основних напрямках реалізації даної Програми, зокрема: пошуки резервів та нових джерел наповнення районного бюджету; відновлення виробництва окремих промислових підприємств в районі; реалізація в районі 4-ох проООНівських проектів; створення робочих місць для сільського населення через створення сільськогосподарських кооперативів; встановлення котлів на альтернативні види палива в тих ЗОШ району, які споживають найбільшу кількість газу. Депутати районної ради схвалили і затвердили дану Програму.

Також депутати внесли зміни до районного бюджету на 2015 рік, затвердили звіт про виконання районного бюджету за І квартал 2015 року.

Сесія встановила норматив відрахувань до районного бюджету частини чистого прибутку (доходу) районних комунальних підприємств, затвердила технічні документації з нормативно-грошової оцінки земельної ділянки площею 7,5629 га на території Потуторської сільської ради, земельних ділянок на території Саранчуківської, Нараївської та Лапшинської сільських рад, а також — земельних ділянок водного фонду на території Лапшинської та Літятинської сільських рад.

Розглянуто питання про оптимізацію мережі загальноосвітніх навчальних закладів району та інші. Прийнято рішення про закриття Нараївської ЗОШ І-ІІ ст.


 
Друк

«Боже великий, єдиний, нам Україну храни»

28 червня з нагоди Дня Конституції України на центральній площі міста відбувся молебень за Україну, який відслужили священики УГКЦ, УАПЦ та УПЦ-КП церков. З 19-ю річницею Конституції України присутніх привітав голова районної ради С. Кленик. На завершення багаточисельна громада виконала духовний гімн України «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».


 
Друк

Нарада при голові РДА з питань мобілізаційного розгортання

22 червня голова райдержадміністрації В.Петровський провів нараду за участю військового комісара Бережанського ОРВК, першого заступника голови РДА, заступника голови районної ради, голів районної та сільських рад, керівників правоохоронних органів району, представників військових частин, які дислокуються на території району, відділів та управлінь РДА. В ході наради проведено аналіз 5-ої хвилі мобілізаційного розгортання та доведено до сільських голів мобілізаційне завдання на 6-у хвилю мобілізаційного розгортання. Голова райдержадміністрації В.Петровський висловив сподівання на повне порозуміння з сільськими головами щодо виконання ними мобілізаційного завдання.


 
Друк

Розширена нарада при голові РДА

22 червня голова райдержадміністрації В. Петровський за участю голови районної ради С. Кленика провів розширену нараду з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, представниками міської ради та керівниками установ району. На нараді обговорили ряд питань: про інформаційне забезпечення структурними підрозділами РДА, про стан оформлення субсидій в районі, про розвиток туризму в районі, про перспективи відновлення Бережанської грязелікарні, про підготовку інвестиційних пропозицій, про стан проведення відповідних заходів по виконанню законів про декомунізацію, про відновлення районного радіомовлення, про розрахунки за електроенергію, про проведення на території району Всеукраїнського вишкільного таборування та ін.


 


Сторінка 103 з 118