Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Зустріч керівництва району з воїном АТО

12 грудня відбулася зустріч голови райдержадміністрації В.Калинюка, голови районної ради С.Кленика та першого заступника голови РДА Я.Лихолата з мобілізованим воїном Круком Сергієм Володимировичем - сержантом, командиром міномета, зам командира 2-го взводу 2-го батальйону 95-ї аеромобільної бригади, що на даний час перебуває у короткотривалій відпустці. Сергій з 7 квітня перебуває в зоні АТО. Останнім часом ніс службу в Донецькому аеропорту та с.Піски, Донецької області. В ході зустрічі обговорювались проблемні питання воїнів АТО, зокрема, щодо забезпечення медикаментами, термобілизною, теплим одягом, взуттям тощо. Також порушувалось питання можливості безоплатного отримання у власність учаснику АТО земельної ділянки.Керівники району подякували Сергію за те, що захищає Батьківщину, за вірність нашому народу та побажали сили духу, здоров’я, витримки, перемог та щасливого повернення додому.


 
Друк

ХХХ сесія районної ради

у середу, 10 грудня, під головуванням Степана Кленика

відбулося перше засідання 30 сесії районної ради.

У роботі сесії взяли участь 38 депутатів із 52-х.

Про зміни до районного бюджету на 2014 рік доповів начальник фінансового управління Федір Євчин. За рахунок додаткової дотації з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів (4597,3 тис. грн.), власних надходжень (890,7 тис. грн.) та субвенцій з державного бюджету на виплату допомог сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової допомоги (380,0 тис. грн.), кошти розподілили наступним чином: 3000 тис. грн. – на відділ освіти, зокрема —2201,0 тис. грн. на оплату праці, так і на виплату 20% надбавок за престижність педагогічної праці, 1815,0 тис. грн. отримала сфера охорони здоров’я, працівникам культури на оплату праці додали167,6 тис. грн., на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів затвердили збільшення обсягів додаткової дотації з державного бюджету Бережанській міській раді на суму 415,0 тис. грн. і сільським радам: Вільховецькій, Жовнівській та Посухівській — по 5,0 тис. грн., Надрічнянській — 15,0 тис. грн. Збільшено також видатки на соціальні програми тощо.

Сесія затвердила список присяжних у складі 11 осіб, які будуть залучатися для розгляду і вирішення справ у Бережанському районному суді, а також статути Бережанської дитячо-юнацької спортивної школи та Бережанської державної художньої школи в нових редакціях та ряд інших питань.

Активну дискусію у "Різному" викликала тема автобусного сполучення райцентру із селами району, яку підняв депутат Олег Пашуля. Зрештою, вирішили розглянути це питання на наступ ній сесії, а тим часом — у порядку виконання делегованих повноважень доручили райдержадміністрації оперативно відреагувати на цю проблему.

Щодо іншої резонансної проблеми — відключення електроенергії — інформував начальник РЕМ депутат МирославЛехіцький. На жаль, відсутність палива на електростанціях не додає оптимізму. Залишається терпляче очікувати покращення ситуації. На цій песимістичній ноті перше засідання сесії завершило свою роботу.

 
Друк

Врегулювання земельного конфлікту

9 грудня відбулася зустріч членів комісії по врегулюванню земельного конфлікту, за участю голів райдержадміністрації В.Калинюка, районної ради С.Кленика, депутата обласної ради В.Петровського, з жителями вул. Мечникова та Сонячної стосовно вилучення в них земельних ділянок в районі вул. Сонячна. В ході зустрічі присутні ознайомилися з рішенням апеляційного суду. Прийняли рішення продовжити роботу комісії по врегулюванню земельного конфлікту, узагальнити озвучені пропозиції та в черговий раз направити їх на розгляд в районну прокуратуру.


 
Друк

«Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (ІІІ фаза)

2 грудня у великому залі засідань райради відбувся районний семінар спільногопроекту Європейського союзу та програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (ІІІ фаза), в якому взяли участь координатор Тернопільського обласного ресурсного центру громад І.Стефанів, заступник директора департаменту економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва ТОДА Г.Федорук, голова райдержадміністрації В.Калинюк, заступник голови районної ради Р. Висоцький, депутат обласної ради В.Петровський, голова БМГО «Рідне місто» В.Якимів, голови сільських рад та керівникиокремих структурних підрозділів РДА.

І.Стефанів ознайомив учасників семінару з результатами реалізації перших двох фаз Проекту та презентував ІІІ фазу спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

У своїх виступах голова РДА В.Калинюк та заступник голови райради Р.Висоцький, зазначили, що співпраця з міжнародними організаціями дає можливість не лише залучати кошти в об’єкти інфраструктури населених пунктів району, а й спонукає до активності місцеві громади, дає нам усім шанс поступово йти до становлення ідеальної моделі громадянського суспільства в Україні. Цього ж дня підписано тристоронню угоду про партнерство між Бережанською райдержадміністрацією, Бережанською районною радою і координатором ЄС/ПРООН, а також оголошено початок конкурсу серед сільських рад району на участь у спільному проекті Європейськог осоюзу та програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (ІІІ фаза).


 
Друк

Бережанській ЗОШ №1 - 100 років

29 листопада у районному будинку культури відбулися урочисті заходи, присвячені 70-річчю від дня заснування Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та 100-річчю з часу будівництва приміщення цієї школи. Свято було насичене піснями, віршами і танцями у виконанні школярів, вчителів та випускників. Цього дня лунали вітання від гостей свята на адресу педагогічного колективу школи за багаторічну сумлінну працю та допомогу в якісній організації навчально-виховного процесу.

З подарунками та щирими поздоровленнями завітали на урочистості керівники району та міста, представники відділу освіти РДА, профспілкових організацій, директори міських шкіл, вчителі-ветерани та колишні випускники школи. Голова райдержадміністрації В.Калинюк та заступник голови районної ради Р.Висоцький від районної виконавчої влади і депутатського корпусу райради подарували для потреб школи комп’ютер та 12 крісел для учительського кабінету.


 
Друк

Колегія райдержадміністрації

28 листопада голова районної ради С.Кленик взяв участь у засіданні колегії райдержадміністрації. На порядку денному стояло питання: про проект районної Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2015-2016 роки та про роботу районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у 2014 році..

Як зазначали доповідачі - головна мета Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2015-2016 роки - це спрямування дій органів державної виконавчої влади, суб’єктів малого підприємництва, спілки підприємців, а також установ ринкової інфраструктури для концентрації фінансових, матеріально-технічних ресурсів, ресурсів суб’єктів господарювання на створення і підтримання сприятливих умов розвитку малого підприємництва А підпрограма розвитку сільського зеленого туризму сприятиме популяризації наявного туристично-рекреаційногопотенціалу району, залученню гостей і туристів до відвідування Бережанського краю.

В.о. директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді О.Хрептак проінформувала присутніх про роботу Центру у 2014.

За результатами колегії будуть видані відповідні розпорядження та доручення голови райдержадміністрації.


 
Друк

«Школа творчості, школа успіху – Бережанська ЗОШ І-ІІІ ст. №1»

На таку тему у залі засідань районної ради 27 листопада відбулася науково-пізнавальна конференція, присвячена 70-річчю від дня заснування Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та 100-річчю з часу будівництва приміщення цієї школи, у якій з 1924 по1929 рік функціонувала славетна Бережанська гімназія. На конференцію були запрошені учителі Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, учителі-пенсіонери, відомі випускники цієї школи, учні-старшокласники шкіл міста Бережани. З вітальним словом до присутніх звернулися: директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА, кандидат історичних наук Л.Крупа , начальник відділу дошкільної та загальної освіти департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА С.Омелянська, заступник голови Бережанської районної ради Р.Висоцький, випускник Бережанської СШ №1 1974 року, золотий медаліст та начальник відділу освіти Бережанської РДА П.Довбенко. Святкову атмосферу науково-пізнавальної конференції до ювілею школи створили учасники зразкового духового оркестру школи (кер.З.Пилипів) та вокальний ансамбль дівчат «Юність»(кер. Л.Шафран).


 
Друк

Вшанували жертв Голодомору

У суботу, 22 листопада, на центральній площі Бережанвідбулася поминальна панахида за невинними жертвами геноциду українського народу — Голодомору 1932—1933 років.

Свічки пам’яті разом із представниками громадськості запалили заступник голови районної ради Роман Висоцький, голова
райдержадміністрації Василь Калинюк, міський голова Володимир Музичка.


 
Друк

 

Річниця Революції Гідності

 

21 листопада українці всього світу відзначили річницю початку Революції Гідності.

У Бережанах урочистості розпочалися поминальною панахидою за Героями Небесної Сотні й загиблими у зоні АТО, яку відслужили священики різних конфесій біля меморіальної дошки одного із Небесної Сотні Устима Голоднюка, встановленої на фасаді головного корпусу агротехнічного інституту.

По завершенні панахиди слово виголосив голова райдержадміністрації В.Калинюк. 
Друк

«Революційний дух Майдану»

21 листопада у Бережанському краєзнавчому музеї до річниці Революції Гідності та 10-річчя Помаранчевого Майдану відкрито виставку «Революційний дух Майдану». У відкритті виставки взяло участь понад 180 осіб, серед них, зокрема: голова райдержадміністрації В.Калинюк, голова районної ради С.Кленик, міський голова В.Музичка, представники політичних партій та громадських організацій району, викладачі та студенти Бережанського агротехнічного інституту. Усі бажаючі мали змогу оглянути понад 60 світлин та речей, які безпосередньо «пройшли» події 2013-2014 років та переглянути фільм «Революція Гідності: Зима, що нас змінила». Організатори заходу – Бережанський краєзнавчий музей та ГО «Бережанський Майдан».


 
Друк

Засідання «круглого столу»

21 листопада у краєзнавчому музеї за участі активістів майданів 2004 та2013—2014 років, представників органів влади та місцевогосамоврядування, політичних партій, громадських і молодіжних організацій, засобів масової інформації відбувся «круглий стіл» на тему:

"Роковини Революції Гідності в Україні. Уроки на майбутнє”.

Виступаючі висловлювали своє бачення сучасних постмайданівських процесів в Україні та районі, окреслювали перспективи впливу громадськості на розвиток політичних, державотворчих таінших процесів.

Ведуча Г.Проців на основі виступів підбила підсумки зустрічі. Зокрема запропонованостворити редакційну групу для підготовки видання книги пам’яті новітньої історії краю під робочою назвою “Бережанські майдани ХХІ століття”. Йшлося також про активізацію інформування громади, здійснення представниками інститутів громадянського суспільства громадського моніторингу, контролю, аналізу й експертизи діяльності влади.

У роботі круглого столу взяли участь голова районної ради С. Кленик та його заступник Р. Висоцький, голова райдержадміністрації В. Калинюк, заступник міського голови М.Бойко, депутат обласної ради В.Петровський.


 


Сторінка 125 з 136