Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк
 
 
ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ
   У суботу, 18 травня, напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій, у замковому парку біля пам’ятного знака землякам, закатованим у тюрмі НКВС у 1941 році, відбувся поминальний захід. Слово мав в.о. завідувача рай методкабінету В.Бич. До пам’ятного знака поклали квіти голова райдержадміністрації Я.Тринька, заступник голови районної ради Р.Висоцький, заступник міського голови І.Гуль, секретар міської ради П.Гончар та представники громадськості.
 
Друк
ПОКЛОНИЛИСЯ ВЕЛИКОМУ КОБЗАРЕВІ
    У середу, 22 травня, в роковини перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі, поклонитися і покласти квіти до пам’ятника Поетові у Бережанах прийшли голова райдержадміністрації Я.Тринька, голова районної ради В.Німко, секретар міської ради П.Гончар, учні міських шкіл, представники громадськості. Слово виголосив в.о. завідувача райметодкабінету В.Бич. Над старою площею лунали невмирущі рядки пісень на слова Великого Кобзаря у виконанні народного аматорського хору “Просвіта” (керівник З.Головацький).
 
Друк
ПІД ЗВУКИ ВОЄННОГО МАРШУ
   9 травня в Бережанах у сквері біля меморіалу «вічного вогню» відбулися урочистості з нагоди 68-ї річниці перемоги над нацистською Німеччиною у ІІ світовій війні.
  Зі словами подяки до ветеранів звернулися голова райдержадміністрації Ярослав Тринька та заступник начальника військової частини А 1461 з виховної роботи підполковник Сергій Заєць. Голова райдержадміністрації Ярослав Тринька, голова районної ради Василь Німко та Бережанський міський голова Володимир Музичка разом з ветеранами війни, військовослужбовцями та представниками громадськості міста поклали до меморіалу вінки і квіти.
   Відтак священики різних конфесій відслужили поминальну панахиду в пам’ять усіх, хто не повернувся з тієї страшної війни, а військовослужбовці у знак пошани пройшли перед ветеранами урочистим маршем. Упродовж урочистостей лунала святкова музика у виконанні духового оркестру міської ЗОШ № 1 під керівництвом Зиновія Пилипіва.
   На завершення урочистостей в районному Будинку народної творчості відбувся святковий концерт за участю аматорів РБНТ і школи мистецтв ім. М.Бездільного.
 
Друк
ВШАНУВАННЯ ЛІКВІДАТОРІВ
    26 квітня, в день 27-х роковин трагедії на Чорнобильській АЕС, в актовому залі адмінбудинку за участю голови районної ради В.Німка, голови райдержадміністрації Я.Триньки, міського голови В.Музички, представників управлінь та відділів Р, керівників установ та організацій відбулася зустріч з ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС.
   Обговорювалися проблемні питання “чорнобильців”, які стосувалися пільг на медичне забезпечення, порядку оформлення документів на пенсію, автобусного забезпечення та ін. На завершення зустрічі керівники району й міста вручили ліквідаторам матеріальні допомоги.
Опісля відбулося покладання квітів до пам’ятника ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, відлунала поминальна панахида.

 

 
Друк
 
  ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ, БУЯННЯ ЛІСІВ
 
На Бережанщині, як і в усій Україні, активно проходять весняні акції з озеленення, благоустрою населених пунктів, придорожніх смуг.
   Усе починалося з наради з питань проведення благоустрою та Дня довкілля на території району та м. Бережани, яку 18 квітня провели голова районної ради В.Німко й голова райдержадміністрації Я.Тринька.
   У нараді взяли участь міський голова В.Музичка, керівники підприємств, установ та організацій міста і району, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники ЗМІ.
   Були чітко визначені завдання із благоустрою, прибирання та озеленення територій, очищення придорожніх смуг на автошляху державного значення Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка та дорогах місцевого значення, розподілено сили й ресурси. Особливу увагу звернуто на стан дитячих спортивних майданчиків, пам’ятників і могил ветеранів війни та визвольних змагань, на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ тощо.
   19 квітня в акції "За чисте довкілля" взяли участь 480 осіб із 16 підприємств, установ та організацій, зокрема – колективи районної ради та райдержадміністрації.
   Озброївшись лопатами, бензопилами, сокирами, граблями, учасники акції (ко­жен на визначеній для нього території) прибрали значні площі скверів, парків, майданчиків, доріг, берегів водойм тощо – загалом на площі 21 га. Ліквідовано 8 не­санкціонованих сміттєзвалищ, посаджено 3200 дерев. Зокрема – липи, клени, туї, ялини, каштани, а також 600 кущів – самшит, спірей, калину, ялівець. Учасники акції розчистили й упорядкували 16 джерел.
   Активно велися роботи біля меморіалу пам’яті Січових Стрільців та каплички на горі Лисоні, де працівники районної ради й ДП "Бережанське ЛМГ" садили ялину, кущі спіреї, калини, прибирали довколишні території.
   20 квітня в районі тривали роботи із благоустрою та озеленення територій населених пунктів за планом Дня довкілля. Разом з тим у рамках акції "Май­бутнє лісу – в твоїх руках!" окрім прибирання територій керівники й представники лісгоспу, райдержадміністрації, районної ради здійснили посадку лісових культур в урочищі Рай Бережанського лісництва. На площі 1,5 га посаджено 5,5 тис. саджанців дуба звичайного. Отож, тут зеленітиме й буятиме нова діброва, якою користуватимуться й милуватимуться і майбутні покоління.
 
Друк

   20 лютого відбулося засідання постійної депутатської комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку, фінансів, бюджету та підприємництва.

   Комісія обговорила і схвалила поданий райдержадміністрацією проект звіту про виконання районного бюджету за 2012 рік та прийняла проект рішення про внесення змін до районного бюджету на 2013 рік, а також розглянула ряд проектів районних програм і рекомендувала їх на розгляд сесії районної ради.

 Листи, які поступили на депутатську комісію стосувались виділення додаткових коштів органам місцевого самоврядування і державним установам, а також громадянам, які потребують невідкладної допомоги.

  Нажаль, переважна більшість письмових звернень, в силу об’єктивних причин, не вдалося вирішити позитивно – у районному бюджеті немає вільних коштів, які можна було б виділити додатково.

 
Друк
   13 лютого під головуванням голови районної ради В.Німка відбулося засідання колегії районної ради, на якому схвалено проект порядку денного наступної сесії, розглянуто ряд інших питань. У засіданні взяли участь голова райдержадміністрації Я.Тринька та його перший заступник Г.Лехняк, керівники фінуправління РДА та бюджетних галузей району.
  
 
Друк
     7 лютого відбулось засідання постійної депутатської комісії районної ради з питань освіти, культури, духовності, молоді, спорту та засобів масової інформації.
    Комісія схвалила нові редакції Статуту та Редакційного статуту радіомовлення районної газети «Бережанське віче», розглянула проект Програми розвитку туризму в Бережанському районі на 2013-2015 роки і відхилила її, рекомендувавши відділу культури і туризму райдержадміністрації провести «круглий стіл» на тему «Перспектива розвитку туризму в Бережанському районі» за участю керівництва району, міста та установ що займаються питаннями туризму, громадських організацій та усіх зацікавлених осіб, за результатами якого узагальнити пропозиції і винести на розгляд чергового засідання комісії.
 
Друк

ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

24 листопада на площі Ринок у Бережанах відбулася поминальна панахида на знак вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору.

Свічки пам’яті як символ скорботи про міль­йони загублених життів співвітчизників разом з представниками громадськості запалили голова районної ради В.Німко, голова райдержадміні­страції Я.Тринька, міський голова В.Музичка.

 
Друк

4 листопада у Бережанах відбулася святочна академія "Я несу тобі часточку душі" з нагоди140-річчя від дня народження співця Золотого Поділля Богдана Лепкого.

Учасники академії запалили свічки та поклали квіти до пам’ятника Б.Лепкому біля міської ратуші, де він, як написано на меморіальній дошці, "вчився і вчив" і де нині розміщений обласний музей великого земляка.

У краєзнавчому музеї учасники святкового заходу взяли участь у відкритті виставки творів художників Краківського мистецького гуртка "Зарево". Ініціатором створення, куратором, меценатом об’єднання був у 1930-ті роки Б.Лепкий. Виставку організували ДІАЗ у м. Бережани та краєзнавчий музей.

 
Друк

30 жовтня у Бережанах відбулась неординарна подія: на першому поверсі старовинного будинку, розташованому на вул. Банковій, 6, відкрито нове офісне приміщення державної нотаріальної контори.

В урочистостях взяли участь голова районної ради В.Німко, головарайдержадміністрації Я.Тринька, міський голова В.Музичка, начальник головного управління юстиції у Тернопільській області І.Бандура, начальник відділу нотаріату цього управління Т.Вовк, начальник Бережанського районного управління юстиції З.Браїловська, працівники управління.

Після освячення ошатних кімнат отцем Михайлом лунали щирі побажання на ефективну працю нотаріальної контори.

 


Сторінка 152 з 154