Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Бережанщина урочисто відзначила 70-у річницю створення Української Повстанської Армії.

Заходи, приурочені цій знаменній даті, розпочалися 11 жовтня в актовому залі адмінбудинку районної ради науково-пізнавальною конференцією "Українська Повстанська Армія – армія нескорених". Голова районної ради В.Німко та голова райдержадміністрації Я.Тринька привітали ветеранів ОУН-УПА зі святом, вручили квіти та грошові премії.

12 жовтня піша хода представників влади та громадськості міста пройшла від пам’ятника Т.Шевченку до Меморіалу борцям за волю України на старому кладовищі, де священики відслужили панахиду.

На мітингу-реквіємі виступили депутат районної ради, голова районної організації Товариства "Меморіал" ім. В.Стуса" І.Головацький та голова районного Братства ветеранів ОУН-УПА "Лисоня" О.Гуменюк.

Вінки з квітів до меморіалу поклали голова райдержадміністрації Я.Тринька, керуючий справами виконавчого апарату районної ради В.Зінчук, представники громадськості.

 
Друк

 

26 серпня, у неділю, біля підніжжя гори стрілецької слави Лисоні відбувся VІІ Регіональний фестиваль стрілецької та повстанської пісні “Дзвони Лисоні”.

Святкові колони з організаторів та учасників урочистою ходою пройшли центром міста, а потім автобусами вирушили до місця дійства.

 
Друк

23 серпня, у День Державного Прапора України, на майдані біля пам’ятника Тарасові Шевченку голова районної ради Василь Німко, голова райдержадміністрації Ярослав Тринька та секретар міської ради Петро Гончар у присутності громадськості міста під звуки Державного Гімну України здійснили урочисте підняття великого національного блакитно-жовтого стяга.

 

 

 
Друк

8 липня на хуторі Кулеби, поблизу с. Нараїв, відбувся щорічний фестиваль патріотичної пісні “Чорна вишиванка”, присвячений пам’яті сімох підпільників ОУН, які загинули в бою з військами НКВС у ніч з 21 на 22 лютого 1941 року.

Цьогорічний фестиваль відвідало чимало мешканців Бережанщини й гостей з інших районів Тернопілля та сусідніх областей. Серед них: діти головнокомандуючого УПА Романа Шухевича син Юрій Шухевич та донька Марія Трильовська зі своїм чоловіком Максимом Трильовським , правнуком одного із засновників товариства “Січ” Кирила Трильовського.

Священики відслужили панахиду. Гості свята поклали квіти до пам’ятника загиблим.

Нараївський сільський голова Євген Здебський наголосив, що такі заходи організовують не тільки для згадки про героїв, але й для активізації патріотичного духу українців. Адже це найперший обов’язок кожного знати свою історію й шанувати святині.

Слово про героїв виголосили Роман Лопушанський, Юрій Шухевич, Марія Трильовська та заступник голови районної ради Роман Висоцький.

 
Друк

З ініціативи громади села Рай в неділю 1 липня в урочищі Курманка відбулась громадсько-релігійна панахида та віче-реквієм на могилі, де 28 червня 1950 року в нерівному бою з енкаведистами геройською смертю загинули четверо повстанців, членів районного проводу Служби Безпеки ОУН Володимир Заяць, Михайло Кізима, Йосип Мальований та невідомий на псевдо “П’ятка”.

Біля прибраної могили, на якій встановлено портрети героїв-повстанців, панахиду відслужили священики УГКЦ отець-декан церкви Пресвятої Трійці з Бережан Михайло Бугай та парох села Рай Олег Дідух.

На мітингу з патріотичними промовами виступили: заступник голови районної ради Роман Висоцький, депутати районної ради Іван Головацький, голова районної організації Товариства “Меморіал” ім.В.Стуса” та Микола Бойчук, громадські активісти, члени товариства “Меморіал” із села Рай Дарія Шатна та Євген Ханик.

Церковний хор виконав повстанські пісні.

 
Друк

“Тобі, Україно, наша честь і слава!” під такою назвою 27 червня в районному будинку народної творчості пройшли урочистості до Дня Конституції України.

З доповідями, привітальними словами виступили голова районної ради Василь Німко, Рогачинський сільський голова Орест Нич, котрі наголосили на важливості Основного Закону нашої держави, в основі якого принципи демократії та свободи для кожного громадянина й суспільства в цілому.

У канві святкової концертної програми радував присутніх самобутніми талантами творчий звіт аматорів клубних закладів Рогачинської сільської ради.

 
Друк

22 червня, у День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, на спорудах органів державної влади, державних підприємств, установ та організацій району було приспущено Державний Прапор України.

Голова районної ради В.Німко, голова райдержадміністрації Я.Тринька та міський голова В.Музичка, працівники управлінь, відділів райдержадміністрації, представники громадських організацій поклали вінки до меморіалу Вічного вогню в центрі Бережан та до пам’ятників на міському цвинтарі і хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у війні

 

 
Друк

24 квітня з нагоди 100-ліття від дня народження Галини Дидик у актовому залі Бережанського краєзнавчого музею проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію “Громадсько-політична діяльність Галини Дидик — зв’язкової генерал-хорунжого Романа Шухевича”.

Відкрила конференцію директор музею Надія Голод. Із вітальними словами до її учасників звернулися заступник голови районної ради Роман Висоцький, міський голова Володимир Музичка, який зачитав рішення Бережанської міської ради про присвоєння Галині Дидик звання почесного громадянина Бережан (посмертно
 
Друк

 

ПРИВІТАЛИ З ВЕЛИКОДНЕМ??

?13 квітня, напередодні Великодня, голова районної ради В.Німко, голова райдержадміністрації Я.Тринька та директор територіального центру соціального обслуговування(надання соціальних послуг) М.Штогрин відвідали підопіч них геріатричного відділення с. Саранчуки, привітали їх зі святами, вручили пасхальні набори?.

 
Друк

Аби бути вартим майбутнього, не слід нехтувати уроками минулого. Яскраве підтвердження цього — своєрідний місток пам’яті, який поєднав покоління українського роду 17 квітня у Шибалині. Дійство риурочувалося 100-річчю від дня народження Галини Дидик – колишньої жительки цього села, активістки національно-визвольного руху на західноукраїнських землях у середині 40-х років минулого століття як референта підпільного Українського Червоного Хреста, згодом — зв’язкової і довіреної особи Головнокомандувача УПА Романа Шухевича.

Про героїко-патріотичні віхи минулого століття, подвижницький шлях ювілярки мовлено заступником голови районної ради Романом Висоцьким, Бережанським міським головою Володимиром Музичкою, Шибалинським сільським головою Петром Сеньчиком.

 
Друк

10 квітня на базі райвійськкомату пройшли урочистості з нагоди відправки в Українську армію молодого поповнення.

Захід, у центрі якого були чотири призовники, відкрив вступним словом заступник військового комісара Бережанського ОРВК Б.Мороз. Призовників щиро привітали заступник голови районної ради Р.Висоцький, перший заступник голови райдержадміністрації Г.Лехняк, рідні та друзі.

Майбутніх солдатів благословив молитвою і побажав їм успішної служби отець Роман Маслій.

 


Сторінка 153 з 154