Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Витрати на ремонт автомобіля: чи буде право у підприємця на відображення

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців визначений ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Згідно з п. 177.2 ст. 177 ПКУ об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Відповідно до п. п. 177.4.5 п. 177.4 ст. 177 ПКУ не включаються до складу витрат підприємця на загальній системі оподаткування, зокрема витрати на придбання та утримання основних засобів подвійного призначення, визначених ст. 177 ПКУ.

Основні засоби подвійного призначення, зокрема легкові та вантажні автомобілі не підлягають амортизації (п. п. 177.4.6 п. 177.4 ст. 177 ПКУ).

При цьому перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, визначений п. 177.4 ст. 177 ПКУ, не містить витрат на ремонт власного (орендованого) вантажного (легкового) автомобіля, що належить до основних засобів подвійного призначення.

Таким чином, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування не має права включити до складу витрат вартість ремонту власного (орендованого) вантажного (легкового) автомобіля, що використовується в її господарській діяльності та належить до основних засобів подвійного призначення.

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
Друк

«Єдиний казначейський рахунок» - в дії

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 1 листопада 2017 року №898 «Про затвердження Порядку перерахування до державного бюджету через органи Державної казначейської служби України митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення» здійснюється переведення підприємств на обслуговування через депозитний рахунок 3734, відкритий у Державній казначейській службі України (далі – Казначейство) на ім’я ДФС.

Переведення підприємств на обслуговування через «єдиний рахунок» 3734, відкритий у Казначействі на ім’я ДФС, для зарахування авансових платежів (передоплати) здійснюється поетапно:

- перехідний період – до 15 квітня 2019 року – за рішенням підприємства;

- на постійній основі – з 16 квітня 2019 року.

З 18 березня 2019 року підприємства зможуть перераховувати кошти авансових платежів виключно на «єдиний рахунок» 3734. Рахунки митниць ДФС для поповнення авансових платежів підприємствами будуть заблоковано.

З 18 березня до 16 квітня 2019 року залишки коштів на рахунках митниць ДФС можуть бути використані для митного оформлення товарів. Повернення підприємствам коштів авансових платежів будуть здійснюватися протягом 1095 днів з дня внесення таких коштів на рахунок відповідно до Порядку повернення, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18 липня 2017 року № 643 «Про затвердження Порядку перерахування до державного бюджету митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення», зі змінами.

З інформацією щодо реквізитів депозитного рахунку 3734 (єдиного рахунку) можна ознайомитися субсайті Територіальних органів ДФС у Тернопільській області за посиланням (Головна>Медіа-центр>Новини>«Єдиний казначейський рахунок для митних платежів: зміни»), на інформаційних стендах, розміщених безпосередньо у Тернопільській митниці ДФС та у місцях здійснення митного оформлення.

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
Друк

Нарада з підготовки та проведення виборів Президента України

Голова районної ради Василь Білик взяв участь у нараді з представниками органів місцевого самоврядування з питань підготовки та проведення виборів Президента України, яку провів голова райдержадміністрації Ігор Гринкевич.

У нараді взяли участь  керівники правоохоронних органів, структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій району. Представники правоохоронних органів надали роз’яснення керівникам органів місцевого самоврядування про їхні дії в разі виникнення надзвичайних ситуацій в день проведення виборів та надали їм контактні телефони чергових працівників відповідних служб. Керівник РВ ГУ МНСУ Тарас Калакура звернув увагу присутніх на забезпеченні виборчих дільниць протипожежними засобами.

Керівники медичної галузі проінформували про готовність  медичних служб в разі потреби надати медичну допомогу .

 
Друк

На роботу прийняли майже 4800 працівників

Головне управління ДФС у Тернопільській області проводить систематичну інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо переваг отримання легальної заробітної плати та негативного ставлення до неофіційних трудових відносин. Проте є роботодавці, які виплачують своїм працівникам заробітну плату без сплати податку на доходи фізичних осіб та внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

У кожному районі Тернопільщини створені робочі групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, до складу яких входять, зокрема, і представники фіскального відомства. Зазначені групи здійснюють обстеження суб’єктів господарювання щодо дотримання норм трудового законодавства, оформлення трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками.

За результатами контрольно-перевірочної роботи щодо платників податків, які виплачували заробітну плату та інші доходи громадянам із порушенням вимог податкового та іншого законодавства, з початку року проведено 22 перевірки. Зокрема, інспектори перевірили 17 суб’єктів господарювання-юридичних осіб та 5 фізосіб. За результатами заходів контролю донарахували 392,7 тис. грн податків та зборів, зокрема, 137,7 тис. грн податку на доходи фізичних осіб, 251,4 тис. грн єдиного соціального внеску та 3,6 тис. грн військового збору.

Завдяки активізації роз’яснювальної роботи щодо необхідності оформлення трудових відносин із найманими працівниками в лютому прийняли на роботу 4773 працівників.

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
Друк

У центрах обслуговування області надали майже 22 800 адмінпослуг

Впродовж січня-лютого 2019 року 17 Центрів обслуговування платників органів ДФС Тернопільської області відвідали 68 058 платників податків. За цей час фахівці фіскальної служби надали 22 754 адміністративних послуги, що на 640 більше, ніж минулоріч.

Більшість адмінпослуг надали працівники Тернопільського управління, а це - 7 699 (33,8 %), трохи менше Кременецького, Теребовлянського, Чортківського, Козівського управлінь, а це відповідно 4 016 (17,6 %), 4 524 (19,9 %), 3 069 (13,5 %), 2 624 (11,5 %). Ще 822 особи скористалися адмінпослугами ГУ ДФС в області.

У структурі наданих адміністративних послуг найбільшу питому вагу займає послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. Цією послугою скористалися 9 182 особи. На другому місці за популярністю послуга видачі відомостей із Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків – 7 308 (32,1 %), а також надання витягів з реєстру платників єдиного податку –  1 171 (5,1 %), реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 1 062 (4,7 %).

У приміщенні ЦОП Тернопільської ДПІ працівники сектору реєстрації користувачів управління (центру) сертифікації ключів ІДД ДФС України надають послуги з безкоштовної видачі посилених сертифікатів відкритих ключів електронного цифрового підпису для юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадян. Впродовж січня-лютого 2019 року працівники підрозділу згенерували 3 100 відкритих ключів електронного цифрового підпису.

 

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
Друк

Щодо оподаткування ПДВ експорту соєвих бобів та насіння свиріпи або ріпаку

Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 11.03.2019 №105 (далі – Наказ №105) затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту соєвих бобів та насіння свиріпи або ріпаку (далі – Узагальнююча консультація).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділами І «Загальні положення», V «Податок на додану вартість» та підрозділом 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Пунктом 63 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ передбачене звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту соєвих бобів з 01.09.2018 до 31.12.2021 (товарна позиція 1201 згідно з УКТ ЗЕД) та насіння свиріпи або ріпаку з 01.01.2020 до 31.12.2021 (товарна позиція 1205 згідно з УКТ ЗЕД). При цьому, звільнення не поширюється на зазначені операції, якщо їх здійснюють сільськогосподарські підприємства – виробники цих олійних культур, вирощених ними на землях сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності таких сільськогосподарських товаровиробників чи в їх постійному користуванні або використовуються ними на правах оренди (суборенди) чи емфітевзису (абзац четвертий пункту 63 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ).

Узагальнюючою консультацією платникам роз’яснено, якими законодавчими актами необхідно користуватися при визначенні понять для цілей застосування абзацу четвертого пункту 63 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ.

Повідомляємо, що Наказ №105 розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України за посиланням: https://www.minfin.gov.ua/news/view/nakazy-ministerstva-finansiv-ukrainy--?category=aspekti-roboti&subcategory=zakonodavstvo.

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
Друк

Розпочинаються громадські слухання

Про початок проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів до проекту містобудівної документації на місцевому рівні "Детальний план території земельної ділянки для будівництва та обслуговування міжнародної автомобільної дороги державного значення М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка на ділянці обходу м.Бережани Тернопільської області"

На виконання розпорядження голови Бережанської районної державної адміністрації від 15 лютого 2019 року №52-од "Про надання дозволу на розроблення детального плану території", відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", Постанови кабінету міністрів України від 25 травня 2011 року №555 "Про затвердження порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні", з метою врахування громадських інтересів при плануванні і забудові на території Бережанського району повідомляємо, що з матеріалами детального плану території земельної ділянки для будівництва та обслуговування міжнародної автомобільної дороги державного значення М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка на ділянці обходу м. Бережани Тернопільської області можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Бережанської районної державної адміністрації.1 квітня 2019 року о 18.00 год. в залі засідань Бережанської районної ради, за адресою: м. Бережани, вул. Шевченка,15, відбудеться зустріч з головним архітектором проекту Головком Я.В.

Зауваження та пропозиції приймаються від фізичних та юридичних осіб у строк з 20 березня 2019 року по 18 квітня 2019 року (включно) відділом містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту Бережанської районної державної адміністрації, відповідно до Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженого Постановою КМУ № 555 від 25.05.2011 року.

Поштою на адресу: Бережанська районна державна адміністрація, відділ містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту, 47501, Тернопільська обл.,  м. Бережани, вул. Шевченка, 15.

В електронному вигляді: на електронну адресу:

E-mail:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Замовник проекту: Бережанська районна державна адміністрація .

Розробник проекту: ТКТВП “ТЕРНОПІЛЬАРХПРОЕКТ ”

Відповідальний за розробку детального плану території земельної ділянки для будівництва та обслуговування міжнародної автомобільної дороги державного значення М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка на ділянці обходу м. Бережани Тернопільської області: Служба автомобільних доріг у Тернопільській області".

 
Друк

Сільські амбулаторії Бережанщини отримали ключі від новеньких автомобілів

Ключі від трьох автомобілів, які призначені для сільських амбулаторій сіл Саранчуки, Стриганці та Куряни,  вручив голова облдержадміністрації Степан Барна голові Бережанської райдержадміністрації Ігорю Гринкевичу та директору Районного комунального некомерційного підприємства «Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» Віктору Цапку.

Загалом у Тернопільської області отримали новенькі автівки марки «Renault Duster» 29 амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Вони придбані за кошти Державного бюджету, вартість одної – 437 тисяч гривень.

«Зараз Тернопільщина перебуває в умовах динамічного розвитку. Проте, без створення умов для лікування, профілактики хвороб серед людей, ця динаміка не буде елементом гідного прогресу. Тому, сьогодні ми розпочинаємо реалізацію ініціативи Президента України Петра Порошенка щодо доступної сільської медицини. Передбачено придбання 134 автомобілів для сімейних лікарів. Та державна влада розуміє, що якість послуг залежить не лише від техніки, а й від людяності та професіоналізму лікарів. Новий етап реформи первинної ланки медичних послуг створює умови для підняття заробітних плат сімейних лікарів. А це є важливим фактором для роботи кожного медика», - підкреслив очільник області. Також він наголосив, що Тернопільщина бере участь у пілотному проекті модернізації і придбання нових машин екстреної медичної допомоги. Планують закупити більше ніж 50 таких авто.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

25 березня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації І.Гринкевич.

Під час наради порушувались питання про хід будівництва сільських амбулаторій у  Стриганцях та Курянах, про діяльність первинної медицини, про завершення налагоджувальних робіт в рентген-кабінеті ЦРКЛ, про завіз дров у ЗОШ району, про роботу відділуведенняДержавного реєстру виборців, про хід монетизації субсидії, а також про стан складання декларацій держслужбовцями.

На нараді було підведено підсумки роботи за минулий тиждень.

 
Друк

Петро Порошенко у Тернополі завітав на фестиваль "Вставай Сонце"

25 березня, перебуваючи на Тернопільщині у робочій поїздці, Президент України Петро Порошенко завітав на гала-концерт фестивалю, де вручив нагороди переможцям.

Нагадаємо, що пісенно-танцювальний фестиваль відбувся у кожному районі області за ініціативи відомого співака та композитора, лідера гурту" Нічлава", нашого земляка Андрія Підлужного за підтримки Тернопільської облдержадміністрації. Організували конкурс на підтримку державних ініціатив. Його мета - пошук нових талантів серед учасників різних вікових категорій від 6 до 55 років. Учасники демонстрували свої вміння у танцях та співах.

За словами Президента України, такі ініціативи дуже важливі, бо завдяки їм є можливість не лише популяризувати українську пісню та культуру, а й також дозволяють молоді реалізовуватися. Тому, підкреслив, Петро Порошенко, їх однозначно потрібно підтримувати.

"Ви робите фантастичну справу. І тепер вся Україна почує, як зустрічають сонце тут, на Тернопіллі. Вся країна почує, яка красива українська пісня і які співучі у нас люди. І ми вкотре наголошуємо, що в України європейське майбутнє, а в цьому залі є і майбутні "джамали" та майбутні "онуки". Вірю, що на Тернопіллі буде багато гостей, у тому числі й іноземних, і ви їх зустрічатимете українською піснею. Вітаю також організаторів фестивалю, бо ви великі молодці і ви демонструєте, яка красива наша українська пісня і що все в нас буде добре", - звернувся зі сцени до учасників фестивалю Президент.

 
Друк

Вулицями Бережан пройшла Хресна хода

24 березня відбувся  Хресний хід центральними вулицями Бережан. Священики УКЦ, представники влади, працівники медицини, культури, силових структур, діти та молодь почергово несли хрест.

Молитовний похід розпочався біля Церкви Ікони Зарваницької Матері Божої, пройшов центральними вулицями міста та завершився на площі біля церкви Пресвятої Тройці.

 


Сторінка 3 з 114