Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Декларація з податку на нерухомість зазнала змін

Головне управління ДФС у Тернопільській області області повідомляє, що 18 січня 2019 року набрав чинності Наказ Міністерства фінансів України від 15.11.2018 №897 (далі – Наказ №897), яким оновлено форму податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 №408 (далі – Декларація).

Оновлена форма Декларації містить два окремих додатки для розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки щодо об’єктів житлової і нежитлової нерухомості.

Також уточнено, що Декларація подається до фіскальної служби за місцезнаходженням об’єкта (об’єктів) оподаткування, тобто за основним та/або неосновним місцем обліку.

Наказ №897 опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 18.01.2019 №5.

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
Друк

Хто може отримати пенсію у зв’язку з втратою годувальника

Законом України „Про загальнобов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено призначення пенсій за віком, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника.

Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності, а в разі смерті пенсіонера або деяких інших категорій осіб, визначених цим Законом – незалежно від тривалості страхового стажу. При цьому дітям пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Непрацездатними членами сім'ї вважаються:

  • чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону,
  • діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років,
  • чоловік (дружина), а в разі їх відсутності – один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років.
  • З 1 січня 2018 року внесено зміни до Закону, у зв’язку з чим змінено і порядок визначення права на пенсію особам, які втратили годувальника.

Пенсійний вік та право на призначення пенсії за віком відповідно до статті 26 Закону визначається в залежності від тривалості набутого страхового стажу та становить 60, 63 або 65 років. Так, в період з 1 січня по 31 грудня 2019 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності у них страхового стажу не менше 26 років, після досягнення віку 63 роки – за наявності страхового стажу від 16 до 26 років, а після досягнення віку 65 років – за наявності страхового стажу від 15 до 16 років. При цьому варто мати на увазі, що кожного року норма страхового стажу зростатиме на 1 рік аж до 2028 року, коли становитиме не менше 35 років для того, аби набути право на пенсію за віком у 60 років, від 25 до 35 років – після досягнення віку 63 років, та від 15 до 25 років – після досягнення віку 65 років.

У разі відсутності необхідного страхового стажу на дату досягнення віку 60 років, пенсію за віком може бути призначено після набуття особою необхідного страхового стажу на дату досягнення віку 60 років або ж після сповнення 63 (65) років.

Відповідно, право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника виникає у членів його сім’ї при досягненні ними віку 60, 63 або 65 років (крім членів сімей померлого годувальника, які є особами з інвалідністю, його дітей, а також непрацюючих осіб, які зайняті доглядом за дитиною померлого годувальника до досягнення нею 8 років).

Таким чином, при зверненні за призначенням пенсії у зв’язку з втратою годувальника, крім документів про страховий стаж померлої особи, непрацездатним членам його сім’ї необхідно надати документи про свій страховий стаж з метою визначення права на пенсію та пенсійного віку, при досягненні якого вона призначатиметься, що передбачено Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1.

Для прикладу, якщо за призначенням пенсії у зв’язку з втратою годувальника в період з 1 січня по 31 грудня 2019 року, звертається батько, який досяг віку 60 років, за померлого сина, він повинен долучити документи про свій страховий стаж. Якщо ж його тривалість менша як 26 років, то права на пенсію у зв’язку з втратою годувальника він в даний час не матиме, а набуде його при досягненні віку 63 (або 65) років, залежно від тривалості свого страхового стажу.

З метою визначення права на призначення будь-якого виду пенсії громадянам слід звертатися до найближчого відділу обслуговування громадян управління Пенсійного фонду України.

Примітка: відповідно до статті 26 Закону пенсійний вік, після досягнення якого настає право на пенсію за віком, для жінок 1961 року народження і старших за наявності відповідного страхового стажу підвищується до 60 років поступово, зокрема, жінки, які народилися в період з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року мають право на пенсію за віком після досягнення ними віку 58 років 6 місяців, а для жінок, які народилися в період з 1 квітня 1960 по 30 вересня 1960 року, пенсійний вік становить 59 років.

 
Друк

Засідання колегії Тернопільської обласної державної адміністрації

Голова районної ради В.Білик взяв участь у засіданні колегії Тернопільської обласної державної адміністрації під керівництвом голови облдержадміністрації Степана Барни.

Під час засідання обговорили питання:

- про фінансову підтримку виробників сільськогосподарської продукції з державного та обласного бюджетів у 2018 році та основні напрямки підтримки сільського господарства області на 2019 рік (доповідач:  Володимир Стахів - в. о. директора департаменту агропромислового розвитку ОДА);

- про стан освоєння коштів у 2018 році на реалізацію проектів соціально-економічного розвитку, що фінансувалися з державного та місцевих бюджетів (доповідали: Віктор Кузяк - начальник управління капітального будівництва ОДА та Володимир Харченко - начальник управління містобудування та архітектури ОДА).

Крім того, на засіданні колегії обговорили питання фінансово-бюджетної дисципліни в області у 2018 році та підсумки розгляду звернень громадян, що надійшли до обласної державної адміністрації минулого року.

 
Друк

Поминальна панахида за загиблим Дідухом Володимиром Васильовичем

Перший заступник голови районної державної адміністрації Віктор Зінчук відвідав поминальну панахиду за загиблим військовослужбовцем  Дідухом Володимиром Васильовичем у с.Вербів, який  4 роки тому загинув під час обстрілу у с. Дебальцеве Донецької області.

 
Друк

Протягом минулого року на Тернопільщині 185 демобілізованих учасників АТО знайшли роботу та відкрили бізнес

Упродовж 2018 року за сприянням у працевлаштуванні в обласну службу зайнятості звернулись 770 демобілізованих учасників АТО, яким було надано статус безробітного, з них 47 - мали інвалідність. Найбільше їх звернулося до Тернопільського міськрайонного центру зайнятості – 183, Бережанської – 91, Чортківської – 55, Гусятинської районних філій Тернопільського обласного центру зайнятості – 54 особи. Про це повідомив директор ОЦЗ Василь Олещук.

185 учасників АТО вдалося працевлаштувати, з них 5 - за умови компенсацій роботодавцям витрат єдиного соціального внеску, 8 – відкрили власний бізнес, отримавши одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності; 22 – були забезпечені тимчасовою роботою.

30 колишніх воїнів, з них 1 особа з інвалідністю, скористалися можливістю пройти профпідготовку, зокрема, навчалися за професіями: робітник фермерського господарства, бджоляр, водій тролейбуса; проходили курси цільового призначення за напрямом «Підприємець-початківець», стажувались у роботодавців за професіями: кухар, тракторист, водій автотранспортних засобів, бухгалтер, менеджер (управитель) з персоналу, оператор комп’ютерного набору та ін. Після закінчення профнавчання 96,4% демобілізованих учасників АТО уже працюють.
На 1 січня 2019 року для 264 колишніх воїнів продовжується пошук підходящих місць праці.

 
Друк

Cпільне засідання медичних рад центральної районної комунальної лікарні та районного комунального некомерційного підприємства «Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги»

29 січня 2019 року у конференц-залі Бережанської центральної комунальної лікарні відбулось спільне засідання медичних рад центральної районної комунальної лікарні та районного комунального некомерційного підприємства «Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» по підсумках діяльності лікувально-профілактичних закладів району та виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку галузі охорони здоров’я району за 2018 рік та завдань на 2019 рік.

Участь у колегії взяв начальник управління охорони здоров'я Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Григорович Богайчук, голова Бережанської районної державної адміністрації Гринкевич Ігор Миронович, голова міської ради Музичка Володимир Ярославович, голова Саранчуківської сільської ради Петровський Володимир Михайлович, заступник голови районної ради Висоцький Роман Костянтинович, головний лікар ЦРКЛ Вридник Василь Романович та директор РКНП «БЦПМСД» Цапок Віктор Степанович.

Під час засідання обговорили:

- підсумки роботи ЛПЗ району та Бережанської ЦРКЛ;

- виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку галузі охорони здоров’я району за 2018р. та завдання на 2019р.;

-   аналіз захворюваності на туберкульоз за 2018 рік;

-   аналіз онкологічної захворюваності за 2018 рік;

-   аналіз роботи педіатричної служби за 2018 рік.

Під час свого виступу голова райдержадміністрації Ігор Гринкевич коротко проаналізував виконання основних заходів щодо розвитку галузі охорони здоров’я району у 2018 році та поділився планами на 2019 рік – будівництво Курянівської та Стриганецької, реконструкціїю Нараївської і Урманської амбулаторій, розповів про закупівлю і обладнання для лапароскопічної стійки.

Голова подякував працівникам медичних закладів за щоденну працю задля порятунку людей та реалізацію медичної реформи в Бережанському районі.

 
Друк

Держслужбовців та фахівців місцевого самоврядування запрошують на навчання

Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя запрошує на навчання за освітньо-професійною програмою підготовки магістрів за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування».

Навчання проводитиметься за державним замовленням та на контрактній основі згідно Постанови КМУ №789 від 29 липня 2009 р. (у редакції від 22.06.2018). Форма навчання – заочна. Строк підготовки магістра в обсязі 90 кредитів Європейської кредитної трансфертно-накопичувальної системи (ЄКТС) становить 16 місяців.

Постанова КМУ №789 передбачає, що на навчання на заочну форму приймаються державні службовці, посади яких належать до шостої – дев’ятої групоплати праці, та посадові особи місцевого самоврядування, посади яких віднесено до п’ятої ? сьомої категорій посад в органах місцевого самоврядування, які здобули ступінь вищої освіти магістра, спеціаліста або бакалавра з будь-якої спеціальності, працюють в органах державної влади чи місцевого самоврядування, мають стаж державної служби або служби в органах місцевого самоврядування не менш як один рік на момент подання документів до приймальної комісії.

Навчальний процес забезпечує кафедра менеджменту та адміністрування факультету економіки та менеджменту. Відповідальна за підготовку – доктор наук з державного управління, професор Рудакевич Марія Іванівна.

Прийом документів: з 22 квітня по 14 липня 2019 року.

Вступні випробування: з 15 липня по 26 липня 2019 року.

Зарахування слухачів на навчання проводиться:

- за державним замовленням – до 25 серпня 2019 року;

- за кошти фізичних і юридичних осіб – до 30 вересня 2019 року.

Навчання починається з 1 вересня 2019 року.

Конкурсний відбір осіб на навчання здійснюється за результатами:

- вступного іспиту з основ держави і права;

- вступного іспиту з основ економіки;

- вступного іспиту з іноземної мови;

- співбесіди з питань, що стосується державного управління.

Усі вступні випробування будуть проводитися на базі ТНТУ ім. І. Пулюя. Особи, які успішно склали вступні випробування, але не пройшли за конкурсом на навчання за державним замовленням, зараховуються на контрактній основі за окремим договором в межах ліцензованого обсягу.

Для вступу у магістратуру вступник особисто подає заяву до Приймальної комісії в паперовій формі. До заяви додаються:

-чотири кольорові фотокартки розміром 3x4 см;

- копія документа державного зразка про раніше здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ та додаток до нього, засвідчені в установленому порядку або Приймальною комісією (відбірковою) комісією;

- копія трудової книжки, завірена у встановленому порядку;

- копія документа, що посвідчує особу, громадянство;

- копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (за відсутності подається копія сторінки паспорта з відміткою про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);

-довідка з місця роботи, завірена у встановленому порядку;

- копія військового квитка (для військовозобов’язаних).

Документ, що посвідчує особу, громадянство та військовий квиток пред’являються особисто.

Проводиться попередня реєстрація бажаючих навчатися.

Більш детальну інформацію можна отримати:

 
Друк

Як зареєструвати право оренди земельної ділянки?

Договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець (власник земельних ділянок або органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених ст. 122 Земельного кодексу України від 25.10.2001 № 2768-III) зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку у відповідності до умов договору та вимог земельного законодавства.

Ст. 15 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 № 161-XIV визначено істотні умови договору оренди земельної ділянки, а саме:

1. інформацію про земельну ділянку, що передається в оренду: кадастровий номер, місце розташування  та розмір земельної ділянки;

2. строк дії договору оренди;

3. орендну плату із зазначенням її розміру, індексації, способу та  умов  розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

У разі якщо договором оренди землі передбачено здійснення заходів, спрямованих на охорону та поліпшення об’єкта оренди, до договору додається угода щодо відшкодування орендарю витрат на такі заходи.

За згодою сторін у договорі оренди землі можуть зазначатися інші умови.

Слід пам’ятати, що якщо договір не містить хоча б одну із зазначених істотних умов, він вважається неукладеним.

Слід також розділяти момент укладення договору оренди та момент державної реєстрації права оренди, що за ним виникає, адже орендар має право  користуватися земельною ділянкою виключно після державної реєстрації.

Для державної реєстрації оренди землі, сторони (орендар та/або орендодавець) повинен звернутися до державних реєстраторів, визначених ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію прав та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-IV, а саме: нотаріус, інші державні реєстратори (виконавчих органів сільських, селищних та міських рад, районних, районних у містах державних адміністрації). При цьому, якщо договір оренди нотаріально посвідчувався, здійснити реєстрацію оренди, що виникає в його результаті, вправі лише нотаріус, що здійснював зазначену нотаріальну дію.

Для проведення державної реєстрації права оренди земельної ділянки реєстратору (нотаріусу) подається заява на проведення реєстраційних дій та оригінали документів, необхідних для проведення таких дій, у паперовій або електронній формі у випадках, передбачених законодавством. У разі якщо оригінали документів, необхідні для проведення реєстраційних дій, відповідно до законодавства, залишаються у справах державних органів, органів місцевого самоврядування, що їх видають, заявник подає копії документів, оформлені такими органами відповідно до законодавства. Заява на проведення реєстраційних дій в електронній формі подається за умови ідентифікації заявника (фізичної або юридичної особи) з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи.

Іншими документами (їх копіями), які подаються із заявою є:

а) документ, що посвідчує особу заявника;

б) довіреність чи інший документ, що посвідчує представницькі повноваження у разі коли особа, яка звертається за державною реєстрацією діє як представник;

в) копія реєстраційного номера облікової картки платника податку згідно з Держаним реєстром фізичних осіб платників податків (крім випадків, коли особа через свої релігійні або інші переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку, офіційно повідомила про це відповідні органи державної влади та має відмітку в паспорті громадянина України);

г) документ, що підтверджує сплату адміністративного збору (обов’язкового платежу за проведення державної реєстрації), крім випадків, коли особа звільнена від сплати адміністративного збору;

д) договір оренди земельної ділянки;

е) витяг з ДЗК про земельну ділянку, окрім випадків коли нотаріус, який проводитиме реєстрацію підключений до ДЗК;

Окрім того, якщо при зверненні за державною реєстрацією оренди виявиться, що право власності на земельну ділянку виникло до 1 січня 2013 року, але не було зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, державний реєстратор (нотаріус) здійснює також і його реєстрацію. При цьому, для державної реєстрації звернення власника є необов’язковим, право власності за ним може бути зареєстровано за заявою орендаря. Останній не зобов’язаний подавати документ, на підставі якого виникло право власності (договір купівлі-продажу, дарування, свідоцтво про право на спадщину, державний акт про право власності, тощо), за умови наявності інформації про зареєстровану земельну ділянку в Державному земельному кадастрі.

За результатом проведення державної реєстрації права власності та похідного від нього речового права на земельну ділянку державний реєстратор (нотаріус)  формує витяг. Саме витяг і є документом, який підтверджує реєстрацію права оренди.

Також слід зазначити, що у разі припинення договору, в тому числі його розірвання, необхідно звернутися до державного реєстратора для припинення права оренди. Якщо ця дія не буде виконана, в орендаря буде формальна підстава продовжувати користуватися земельною ділянкою, а також до припинення попередньої реєстрації зареєструвати нову оренду в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно буде неможливо.

Більше інформації щодо використання та захисту своїх прав у повсякденному житті можна дізнатися завдяки загальнонаціональному правопросвітницькому проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!». Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» на сайті prаvo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги).

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Бережанського бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6. Тел.: (03548) 2 39 99.

 
Друк

Розширена нарада в РДА 

28 січня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації І.Гринкевич.

Під час наради обговорили питання: про ремонт теплотраси у Рекшинській ЗОШ І-ІІІ ст., про хід тендерних процедур на придбання палива для шкільних автобусів, про стан опалення та температурний режим в навчальних закладах району, про сприяння у встановленні потужнішого котла в дитячому будинку сімейного типу, що у с. Жовнівка,  про оплату за енергоносії в медзакладах Бережанського центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, про перехід на нові умови господарювання в Бережанській районній центральній лікарні, про стан нарахування субсидій згідно нових вимог тощо.

На нараді було підведено підсумки роботи за минулий тиждень.

 
Друк

30-річчя з дня заснування Української Гельсінської спілки відзначили у Тернополі

Днями у Тернополі в залі обласної філармонії урочисто відзначили 30 річницю з часу заснування Тернопільської філії Української Гельсінської спілки. Учасниками урочистостей були ветерани Української Гельсінської спілки (УГС), колишні дисиденти, правозахисники, активісти національно-визвольних змагань з Тернопільщини кінця 80-х – початку 90-х років минулого століття, які присвятили себе боротьбі за відновлення Української незалежної держави.

У заходах взяли участь і виступили з вітальним словом голова Тернопільської ОДА Степан Барна, перший заступник голови обласної ради Василь Деревляний, міський голова Тернополя Сергій Надал. Також поділились спогадами про період становлення УГС та боротьби з тоталітарним режимом колишні політвязні, а згодом правозахисники та активісти УГС народні депутати першого демократичного скликання Микола Горбаль та Олесь Шевченко, ветерани УГС і побратими Левка Горохівського: Петро Маленький, Євген Філь, Юрій Моргун, Іван Сута та багато інших.

Українська Гельсінська спілка формально була заснована як правозахисна організація, проте насправді проводила політичну діяльність і була одним із засобів боротьби за права людини та встановлення незалежності України. Першим її керівником став письменник Микола Руденко, а серед засновників були такі відомі дисиденти, як Петро Григоренко, Левко Лук'яненко, Іван Кандиба, Надія Світлична, В'ячеслав Чорновіл, Василь Стус, Святослав Карванський, Оксана Мешко, Олесь Бердник.

Українська Гельсінська Спілка як політична організація гідно пройшла свій історичний шлях боротьби за самостійну Україну і завершила його 2 травня 1990 року, коли на Установчому з'їзді Української республіканської партії в повному складі влилась в новостворену політичну партію.

Учасникам зібрання продемонстрували відеофільм-хроніку періоду діяльності УГС та політичної боротьби українців за Незалежність.

Завершились урочистості концертом гурту «Хорея Козацька» під керівництвом народного артиста України Тараса Компаніченка.

Бережанщину на цьому ювілейному заході представляли ветерани УГС Ярослав Хмарний, Петро Кузів, Іван Головацький, Володимир Кривко, Олександра Масна, Богдан Ільків та Ярослав Кудла.

 
Друк

У Бережанах відбувся традиційний турнір пам’яті Івана Гунька

У Бережанах відбувся традиційний турнір пам’яті Івана Гунька.Чотири найкращіфутбольнікоманди спочатку визначили двох фіналістів, а потім володарів усіх нагород турніру. У підсумку, вдев’яте володарем кубка стала бережанська команда «Хатки».

Півфінали:

«ВОЛИЦЯ» - «ХАТКИ» 0:2 (Чиряк Ростислав, Стирчак Тарас)

«НАШЕ МАЙБУТНЄ» - «КУРОПАТНИКИ» 2:0 (Швець Ігор-2)

Матч за ІІІ місце:

«ВОЛИЦЯ» - «КУРОПАТНИКИ» 2:5 (основний час 2:2) (Дорик Микола, Мострянський Денис (а/г) – Макар Ярослав, Олійник Павло, Грабчак Петро, Вовк Володимир, Мострянський Денис)

Фінал:

«НАШЕ МАЙБУТНЄ» - «ХАТКИ» 1:2 (Швець Ігор – Клюшніченко Сергій (а/г), Чиряк Ростислав)

Як повідомив голова Бережанської районної федерації футболу Степан Жеребецький, кращими серед гравців на турнірі стали: кращий воротар - Марко Мручок («Волиця»); кращий бомбардир - Ростислав Чиряк («Хатки»); кращий гравець - Ігор Швець («Наше майбутнє»); кращі бомбардири – Ростислав Чиряк («Хатки»), Ігор Швець («Наше майбутнє»), Іван Дмитрієв («Лісники»), Денис Мострянський («Куропатники»).

 


Сторінка 3 з 107