Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Засідання оргкомітету з питань підготовки та відзначення в районі у 2019 році ХІV Всеукраїнського фестивалю стрілецької, повстанської та сучасної військово-патріотичної пісні «Дзвони Лисоні»

2 вересня в малому залі засідань Бережанської районної державної адміністрації  відбулося чергове засідання оргкомітету з питань підготовки та відзначення в районі у 2019 році ХІV Всеукраїнського фестивалю стрілецької, повстанської та сучасної військово-патріотичної пісні «Дзвони Лисоні» на горі Лисоня. Оргкомітет відбувся за участі першого заступника голови райдержадміністрації Віктора Зінчука, заступника голови районної ради Р.Висоцького, начальника відділу культури, національностей, релігій і туризму райдержадміністрації А.І.Соколовська, в. о. директора  Бережанського краєзнавчого музею Н.Бойко та директора районного будинку культури І.Варчака.

В ході засідання мова йшла про підготовку та організацію проведення заходу. Зокрема, присутні внесли уточнення в сценарій та обговорили ряд організаційних питань, що стосуються медичного супроводу, забезпечення громадського порядку, тощо.

 
Друк

Відбулося засідання 52-ї сесії районної ради

4 вересня у  великому залі адмінбудинку відбулося засідання 51-ї сесії районної ради. Під час засідання депутати внесли зміни до районного бюджету на 2019 рік, призупинили діяльність закладів освіти у зв’язку з відсутністю учнів у Рогачинській, Волощинській, Квітковецькій, Гутиській та Павлівській ЗОШ І ст., затвердили фінансовий план на 2019 рік комунального некомерційного підприємства «Бережанська центральна районна лікарня» та виділили кошти на видання книги «Повітові хронічки» з бібліотеки «Бережанського віче».

 
Друк

Верховна Рада ухвалила Постанову «Про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)»

Відповідне рішення ухвалено під час першого пленарного засідання Верховної Ради України IX скликання.

За документ проголосували 363 народні депутати.

Як йдеться у Постанові, «Законопроект про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) (реєстр. № 7203) попередньо схвалити».

Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Законопроектом передбачається внести зміни до статті 80 Конституції України (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 30, ст. 141), виклавши її в такій редакції: "Стаття 80. Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп".

Закон набере чинності з 1 січня 2020 року.

 
Друк

Верховна Рада України затвердила склад Кабінету Міністрів України

Верховна Рада України за поданням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука затвердила склад Кабінету Міністрів України.

За це рішення під час першого засідання Верховної Ради IX скликання проголосував 281 народний депутат України.

Перед цим народні депутати 290 голосами підтримали призначення Олексія Гончарука на посаду Прем'єр-міністра України.

Кабінет Міністрів України затверджено у такому складі:

Віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба;

Віце-прем'єр-міністр України - міністр цифровий трансформації Михайло Федоров;

Міністр оборони України Андрій Загороднюк;

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко;

Міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет;

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов;

Міністр юстиції України Денис Малюська;

Міністр фінансів України Оксана Маркарова;

Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель;

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій;

Міністр розвитку громад і територій України Олена Бабак;

Міністр освіти і науки України Анна Новосад;

Міністр охорони здоров'я України Зоряна Скалецька;

Міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський;

Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська;

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков;

Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда.

 
Друк

На Тернопільщині пенсія зросла на 17%

В результаті проведених перерахунків середній розмір пенсійної виплати на Тернопільщині зріс на 17%. Про це під час колегії ТОДА поінформувала в.о. начальника Головного управління Пенсійного фонду України в області Алла Якубовська.

Вона повідомила, що станом на 1 серпня поточного року середній розмір пенсії склав 2 319 грн., що на 17% більше, ніж станом на 1 серпня минулого року (1 979,50 грн.) та на 260 грн. більше порівняно з 1 січня 2019 року (2059,20 грн.).

Також Алла Якубовська зазначила, що з 1 липня перераховано складові пенсійної виплати, які залежать від прожиткового мінімуму, в тому числі мінімальної пенсійної виплати особам з інвалідністю внаслідок війни, до рівня 2000 грн. підвищено розміри пенсій особам, які мають повний страховий стаж (чоловіки – 35 років, жінки – 30 років); «чорнобильські» пенсії по інвалідності військовослужбовцям та військовозобов’язаним обчислено у п’ятикратному розмірі мінімальної зарплати. Всього перераховано пенсії 251,6 тис. осіб.

Додамо також, що розмір середньої плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу, що враховується для обчислення пенсії, в червні 2019 року склав 9 812 грн., що на 21,3% (1 722,36 грн.) більше, ніж у червні 2018 року.

 
Друк

Розширене засідання колегії відділу освіти районної державної адміністрації

Заступник голови районної ради Роман Висоцький взяв участь у засіданні колегії відділу освіти районної державної адміністрації, яке відбулося 29 серпня 2019 року, розпочалося з вшанування пам’яті  борців, полеглих у боротьбі за незалежність України.

На традиційне  перше засідання колегії в новому навчальному році винесли одне питання «Про підсумки роботи галузі освіти району в 2018-2019 навчальному році та завдання на 2019-2020 навчальний рік».

У привітальному слові, з яким виступив заступник голови районної ради Роман Костянтинович Висоцький, йшлося про важливі акценти сьогодення, які  спрямовують всю освітню діяльність на формування, в першу чергу, патріота і громадянина, людини, яка свідомо обиратиме свій фах в майбутньому на  основі набутих знань і компетенцій.

Гостя  колегії , експерт проекту «Реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей в Тернопільській області» Лариса Антонівна Пєтушкова,  звернула увагу на особливості роботи  з соціальними сиротами та дітьми з особливими освітніми потребами.

З доповіддю з основного питання виступила начальник відділу освіти Наталія Миколаївна Бабій.

 
Друк

24 серпня — День незалежності України

Вперше День незалежності України було відзначено 16 липня 1991 року – в пам'ять про те, що ще рік тому — 16 липня 1990 року — Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Одночасно того ж 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила постанову «Про День проголошення незалежності України». Згодом, 18 червня 1991 року, було внесено відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, унаслідок чого в переліку святкових днів з’явився запис: «16 липня — День незалежності України». Рік потому, 5 червня, Верховна Рада України постановила: у частині першій статті 73 Кодексу законів про працю України слова «16 липня — День незалежності України» замінити словами «24 серпня — День незалежності України». Тому від 1992 року День незалежності України щороку відзначається 24 серпня.

День незалежності України – головне державне свято України. Проголошення незалежності України прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.

Акт проголошення незалежності України визначив новий державно – правовий статус України, започаткував новий етап розвитку України як суверенної держави.

Проголошення Україною свого суверенітету і незалежності викликало в світі надзвичайно позитивну реакцію. За короткий час десятки держав різних континентів заявили про своє визнання України. Багато які з них стали на шлях встановлення дипломатичних відносин, включилися в економічне й науково-технічне співробітництво, у скрутний для нашого народу час подали Україні помітну гуманітарну допомогу. Станом на початок березня 1992 р. 104 країни світу визнали незалежний статус нашої держави, а 47 — встановили з Україною повномасштабні дипломатичні відносини.

 
Друк

«Україно, розквітай, незалежний рідний край»

З нагоди Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України в залі Бережанської районної ради відбулися урочистості та святковий концерт «У мене ти одна єдина». На урочистостях були присутні керівництво району, військовослужбовці, громадські активісти, держслужбовці структурних підрозділів райдержадміністраціїта районної ради, представники установ та організацій району, сільські голови.

Перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Зінчук привітав присутніх з 28-ю річницею найбільшого державного свята українського народу — Днем Державного Прапора України та Днем Незалежності України, подякував усім за плідну працю, побажав миру, злагоди та достатку.

Урочистості завершилися святковим концертом за участі народних та зразкових аматорських колективів міста та району. В святковому концерті взяли участь: народна аматорська хорова капела «Боян» районного будинку культури, керівник – Юрій Васенко; аматорський духовий ансамбль «Оберіг» РБК, керівник – Тарас Видойник; хореографічний колектив «Тандем» РБК, керівник – Христина Хиляк; Катерина Івахів учасниця студії «Арт-Крок», ансамбль естрадного танцю «Екстравагант» РБК, керівник Марія Щербата; дівочий вокальний ансамбль «Коліжанки» РБК, керівник Роксолана Видиш; Андріана Ковальська учасниця студії «Арт-Крок»; зразковий аматорський хореографічний колектив «Водограй», Олена Рудіч і Ігор Варчак.

 
Друк

Нарада з сільськими головами району

Голова районної ради Василь Білик взяв участь у нараді з сільськими головами району, яка відбулась під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Віктора Зінчука.

Згідно порядку деного було розглянуто питання:

1. Про організацію призову громадян на строкову військову службу в Збройні Сили України у жовтні - грудні 2019 року.

2. Про підготовку нормативних документів щодо земельних питань.

3. Про забезпечення хворих на діабет інсуліном.

4. Про про стан споживання і оплати енергоносіїв в сільській мережі закладів РКНП «БЦПМСД».

5. Про  підготовку закладів освіти до нового навчального року.

6. Про роботу закладів культури.

7. Про виконання місцевих бюджетів.

8. Про роботу органів місцевого самоврядування по цивільному захисту.

9. Про оновлення нормативно грошової оцінки земель населених пунктів.

За підсумками наради дані відповідні доручення.

 
Друк

Підсумки проведення жнивної кампанії зі збирання ранніх зернових культур

Станом на 22 серпня 2019 року сільськогосподарськими підприємствами  району, які здійснюють оперативну звітність, ранні зернові та зернобобові культури зібрано на площі 8 318 га, що становить 99% до площі збирання.  Намолочено 44 335 тонн зерна при середній  урожайності 53,3 ц/га.

Крім того обмолочено:

· озимий ріпак на площі 2 740 га (100%), намолочено 7,4 тис. тонн;

· зелений горошок на площі 118 га (100%), намолочено 300 тонн.

Оперативна інформація по збиранню с/г культур:

Назва культури

Площа до збирання, га

Обмолочено факт., га

%

Намолочено, тонн

Урожайність, ц/га

Озима пшениця

5 527

5 527

100

31 503

57,0

Яра пшениця

114

114

100

468

41,1

Озимий ячмінь

1 148

1 148

100

6 420

55,9

Ярий ячмінь

1 016

1 016

100

4 572

45,0

Горох

63

63

100

239

38,0

Овес

89

89

100

265

30,0

Озиме жито

89

89

100

276

31,0

Боби

267

267

100

587

22,0

Гірчиця

36

36

100

36

10,0

Вика

5

5

100

5

10,0

Озимий ріпак

2 740

2 740

100

7 398

27,0

Зелений горошок

118

118

100

300

25,4


Під урожай 2019 року сільськогосподарські підприємства, які здійснюють оперативну звітність прогнозують посіяти озимі зернові культури на площі 4 650 га: озиму пшеницю – 3 500 га, озимий ячмінь – 1 000га і жито – 150 га. Крім цього озимий ріпак прогнозувалося посіяти на площі 2 500 га, на даний площа посіву, якого становить 1 900 га (76%).

 
Друк

Звернення громадян за призначенням пенсії відбуватимуться в "один дотик"

Пенсійний фонд України запровадив нову модель звернення громадян за призначенням пенсії в “один дотик” через вебпортал електронних послуг Фонду.

Cервіс передбачає:

- подання документів для призначення пенсії дистанційно в електронному вигляді (заява та копії документів, завірені електронним підписом);

- після прийняття рішення про призначення пенсії повідомлення про необхідність звернення до сервісного центру за отриманням пенсійного посвідчення.

Сервіс призначення пенсії в “один дотик” є однією зі складових частин системи надання послуг у сфері пенсійного забезпечення в електронній формі (“Е-ПЕНСІЯ”), що реалізується Пенсійним фондом України і включає заходи з переведення в електронну форму надання послуг та організацію обміну даними з державними реєстрами для зменшення паперового документообігу при наданні послуг.

Впровадження такої системи спрощує взаємодію громадян з Пенсійним фондом України, дозволяє зменшити витрати часу осіб, які звертаються за призначенням пенсії, забезпечує максимально комфортні умови для отримання послуг, не виходячи з дому.

Довідково: на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України працює низка сервісів для пенсіонерів, застрахованих осіб та страхувальників.

Це, зокрема:

- налаштування послуги безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи);

- отримання довідок, достовірність яких підтверджується QR-кодом (про розмір сплачених внесків (форма ОК-5), витяг із реєстру застрахованих осіб, довідка про розмір пенсії);

- отримання застрахованими особами через особистий кабінет інформації про страховий стаж та щомісячні відрахування єдиного соціального внеску роботодавцем;

- кабінет страхувальника, через який можна отримати  інформацію стосовно сплати єдиного соціального внеску, в тому числі щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу, а також електронні «Довідки про трудовий та страховий стаж» працівників для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності.

Начальник Головного управління Ігор Москалик

 


Сторінка 3 з 125