Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Пом’янули невинно замучених НКВДистами земляків

З нагоди річниці трагічних подій в Бережанській тюрмі, біля каплички, що знаходиться на території Бережанського агротехнічного інституту керівництво району та міста у спільній молитві пом’янули невинно замучених НКВДистами земляків.  Присутні схилили голови у скорботі, засвітили лампадки біля каплички.

Довідка. В 1941 році: Управління НКВД в Бережанах закатувало 1250 людей. Останки 157 мучеників на сьогодні відомі і захоронені родичами та у декількох спільних могилах. Решта вивезені енкаведистами у невідомі місця. Тіла знищених безневинних людей мали сліди жахливих тортур. Особливо витонченим по жорстокості тортурам піддавали дівчат. Серед ув'язнених були і зовсім юні - учні 7-го класу школи, і старезні пенсіонери.

Довгі післявоєнні роки жителі Бережанщини берегли пам'ять про ці злочини комуністичного режиму і ненависть до поневолювачів. Тільки здобувши незалежність України, змогли відкрито говорити про це, гідно увічнити пам'ять безневинних жертв тоталітаризму.

У 1992 році, за ініціативою громадськості Бережан, на фасаді будівлі колишньої в'язниці, (на даний час одного з корпусів БАТІ) над вікнами підвалів катівні, встановлена меморіальна дошка на згадку про жертви кривавих подій 41 року. В одній з колишніх камер смертників цієї будівлі, обладнана кімната-музей пам'яті жертв сталінських репресій. Експозиція музею висвітлює масові сталінські репресії, які здійснювались на Бережанщині в період з 1939-1941 років.

 
Друк

Вступ 2020: гарячі лінії та приймальня громадян розпочали роботу

30 червня 2020 року  в МОН розпочали роботу консультативні телефонні лінії та приймальня громадян щодо вступної кампанії 2020. Вони працюватимуть до 15 вересня включно. Звернувшись на консультативні телефонні лінії чи особисто у приймальню громадян, вступники зможуть отримати всі роз’яснення щодо вступу до закладів вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти.

“Ми активно комунікуємо питання вступу і особливо тих змін, які відбулись через карантин та зміщення строків вступної кампанії. На сайті МОН створено окремий розділ, де вступники можуть знайти відповіді на найпоширеніші запитання, покрокові інструкції, інфографіки, документи тощо. Крім того, з початку року ми оперативно даємо відповіді на всі питання через сторінку ВСТУП 2020 на Facebook. Також на каналі МОН в YouTube буде розміщено серію відеороз'яснень щодо особливостей цьогорічного вступу”, – зазначив генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Приймальня громадян працюватиме у приміщенні Міністерства освіти і науки за адресою м. Київ, бул. Шевченка, 16, каб. 401 у пн-чт 9:00 – 18:00, у пт 9:00 – 16:45.

 
Друк

Відзначили молодих, активних, обдарованих людей району

    В рамках відзначення Дня молоді у залі засідань адмінбудинку районної ради відбулася церемонія нагородження молодих, активних, обдарованих людей району. Заступник голови районної ради Роман Висоцький, заступник голови райдержадміністрації Ірина Мигович та голова Саранчуківської ОТГ Володимир Петровський побажали присутнім завжди почуватись молодими, бути сміливішими, ставати зрілими в своїх рішеннях та брати на себе відповідальність за державотворення.

 
Друк

Зустріч з народним депутатом України Іваном Чайківським

   Голова районної ради Василь Білик та голова райдержадміністрації Олег Захарків зустрілися з народним депутатом України Іваном Чайківським. В ході зустрічі обговорили питання сприяння медичним закладам району під час корона вірусної інфекції. Крім цього, значна увага була приділена питанню збереження Бережанського району в контексті адмінреформи. Очільники району надали народному депутату спільне звернення депутатів Бережанської районної ради, Бережанської міської ради, Саранчуківської та Нараївської ОТГ щодо збереження Бережанського району та звернулися з проханням до Івана Чайківського відстоювати дане питання у Верховній Раді України.

 
Друк

Уряд визначив графік підвищення мінімальної

заробітної плати в Україні

   Президент Володимир Зеленський поставив завдання Кабінету Міністрів підвищити рівень мінімальної заробітної плати в Україні.

    «Українці заслуговують на гідну зарплату. Знаю, це нелегко – взяти й підвищити. Однак ми й не шукали легких рішень, коли прийшли до влади», – зазначив Глава держави, даючи завдання.

   Прем’єр-міністр Денис Шмигаль і міністр фінансів Сергій Марченко опрацювали це питання, зробивши відповідні розрахунки. Сьогодні очільник уряду доповів про попередній графік, за яким підвищуватимуть мінімальну заробітну плату. Так, з 1 вересня цього року її буде збільшено до 5 тис. грн, з 1 січня наступного року – до 6 тис. грн, а з 1 липня 2021-го – до 6,5 тис. грн.

   «Виглядає цілком реалістично. Радий, що це можливо реалізувати за рік. Добробут українців – головний показник нашої ефективності», – наголосив Президент.

 
Друк

Відбулась 66-а сесія районної ради

     25 червня в залі засідань районної ради відбулось засідання 66-ї сесії районної ради. Депутати прийняли звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-Міністра  України, голови Тернопільської обласної державної адміністрації,  голови Тернопільської обласної ради  та народного депутата України Івана Чайківського щодо збереження Бережан – центром укрупненого Бережанського району, згідно нового адміністративно – територіального поділу. Одночасно відбулись засідання сесій Бережанської міської ради, Саранчуківської та Нараївської сільських рад, депутати яких прийняли аналогічні звернення до керівництва держави.

 
Друк

Обговорили питання функціонування оптимальної

мережі закладів культури

  Голова районної ради Василь Білик, голова райдержадміністрації Олег Захарків, за участі заступника голови райдержадміністрації Ірини Мигович провели  нараду з головами та представниками ОТГ з питань забезпечення функціонування системи закладів галузі культури в контексті реформ із децентралізації та зміни адміністративного устрою на території Бережанського району.

   Присутні обговорили та окреслили шляхи  фінансування клубних та бібліотечних установ, функціонування оптимальної мережі закладів культури.

 
Друк

Нарада з сільськими головами

Заступник голови районної ради Роман Висоцький взяв участь у нараді  з сільськими головами, яку провів голова  райдержадміністрації Олег Захарків.

На  порядку денному обговорювалось ряд важливих питань.  Зокрема, начальник Бережанського районного відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області Тарас  Калакура  довів до відома присутніх інформації про вимоги щодо стану підготовки місць масового відпочинку людей на водних об’єктах району та  стану протипожежного водопостачання в населених пунктах.

   Начальник районного управління Головного управління Держпродслужби в Тернопільській області Андрій Гудзиляк проінформував про реєстрацію пасік та видачу ветеринарних документів.

   Директор Бережанського районного державного агропромислового підприємства «Бережаниагроліс» Тарас Петрух порушив перед сільськими головами питання про використання підприємством земель сільських рад .

  Про основні аспекти медичної реформи, фінансування та утримання фельдшерських пунктів району присутніх інформував  директор районного комунального некомерційного підприємства «Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної ) допомоги Віктор Цапок.

  Керівники відділів освіти, культури, національностей, релігій  і туризму РДА Наталія Бабій та Алла Соколовська озвучили питання проподальше функціонування закладів освіти та культури в контексті адмінреформи  та їх діяльності на території сільських рад.

  Про координацію роботи органів місцевого самоврядування з органами державної влади  у питаннях забезпечення захисту прав та законних інтересів дітей, забезпечення соціальними послугами вразливих груп населення, патронату і контролю за умовами проживання найменш захищених категорій населення – одиноких літніх людей, говорили начальник служби у справах дітей РДА Світлана Звіришин, директор районного центру соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді Тетяна Кукурудза та директор територіального центру соціального обслуговування  (надання соціальних послуг) Бережанського району Ярослав Чорний.

  Також, Ростислав Легкий, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату РДА, порушував питання взаємодії роботи відділу з сільськими радами.    Начальник управління соціального захисту  населення райдержадміністрації Ігор Соломко обговорив з сільськими головами  питання призначення субсидій на неопалювальний сезон та результати проведення верифікації допомог і субсидій.

   На завершення наради начальник економічного розвитку РДА Володимир Урдейчук представив присутнім презентацію «Бережанщина в контексті децентралізації» наголосивши на важливості збереження мережі закладів, які надають освітні, медичні послуги та здійснюють організацію дозвілля.

   Голова районної державної адміністрації Олег Захарків підвів підсумки наради, подякував усім за плідний конструктивний діалог та висловив сподівання на подальше розуміння та співпрацю.

 
Друк

Президент дав завдання підвищити зарплати лікарям другої ланки з 1 вересня

   Зарплата лікарів другої ланки в Україні нині одна з найнижчих, що неприпустимо для цивілізованої країни, а тим більше – в умовах ускладненої епідемічної ситуації. На цьому наголосив Президент України Володимир Зеленський на традиційній селекторній нараді щодо запобігання поширенню коронавірусу, що відбулася під його головуванням.

  Глава держави обговорив можливості підвищення заробітних плат лікарям, медсестрам і санітарам, які працюють у закладах вторинної ланки (надають спеціалізовану медичну допомогу), з 1 вересня цього року, допоки не буде відпрацьована нова система нарахування зарплат у межах медичної реформи з 2021 року.

   «Медична реформа не спрацювала для лікарів другої ланки. Їхні зарплати мізерні. Допоки не запрацює нова система нарахування зарплат у 2021 році, ми впровадимо проміжне рішення, і зарплати наших медиків, не побоюся сказати – наших героїв сьогодні, – зростуть уже з вересня. З цифр, наданих урядом, я бачу, що ми можемо суттєво підвищити зарплати», – наголосив Володимир Зеленський.

   Урядовці представили цифри, які вони підготували до наради за завданням Президента. На підвищення зарплат готові виділяти понад 2 млрд грн щомісяця. Це дасть змогу забезпечити підняття виплат лікарям другої ланки до 70% від їхньої тарифної ставки, медсестрам і санітарам – на 50% і 25% відповідно від мінімальної заробітної плати.

   «Тарифна ставка лікаря-хірурга сьогодні – 5 тисяч 87 гривень. З надбавками середня зарплата становить близько семи тисяч гривень. Після підняття з вересня вона буде приблизно 10 тисяч 500 гривень. Це хоч якось наблизить зарплати лікарів другої ланки до зарплат сімейних лікарів. Хто, як не ми, маємо потурбуватися про наших медиків. Сподіваюсь, з наступного року рішення буде ще ефективнішим», – зазначив Президент.

   Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко та міністр охорони здоров’я Максим Степанов додали, що в разі узгодженої формули підвищення середня зарплата середнього медперсоналу підніметься до понад 7 тис. грн, а молодшого – наближатиметься до 6 тис. грн.

   «У нашій медицині саме фахівці – те, чим ми пишаємося. В умовах застарілих лікарень, обладнання, наднизьких зарплат вони героїчно рятують життя українців. Щоб наші кваліфіковані кадри були мотивовані, не виїжджали за кордон, держава Україна повинна про них піклуватися. Підвищення зарплат – найкращий спосіб показати, що ми їх цінуємо», – наголосив Володимир Зеленський.

    На нараді обговорили й епідемічну ситуацію. Президент стурбований рекордною кількістю померлих від COVID-19 за останню добу (31 особа). Главі держави доповіли, що абсолютна більшість померлих – це люди похилого віку й мали тяжкі супровідні захворювання.

 
Друк

Уряд продовжив адаптивний карантин до 31 липня

  Упродовж останнього тижня кількість захворілих на коронавірус в Україні постійно збільшується. Ослаблення карантинних заходів багато хто сприйняв як скасування карантину. Однак загрози від вірусу не стали меншими.

    Сьогодні Уряд продовжив дію адаптивного карантину до 31 липня, адже це наразі найефективніший спосіб протистояти поширенню коронавірусу. Рішення ухвалено з доопрацюванням в одноденний термін.

  Заборонятиметься перебування в громадських будинках, спорудах та транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту. А в транспорті заборонятиметься перевезення пасажирів в кількості більше, ніж передбачено місць для сидіння.

  Водночас ми оновили механізми, за якими в регіонах зі значним поширенням COVID-19 може відбуватися посилення карантинних обмежень. Вони можуть встановлюватися щодо:

  • проведення спортивних, культурних, релігійних та інших масових заходів;
  • діяльності закладів, які надають послуги з розміщення;
  • роботи метрополітену;
  • перевезення пасажирів у всіх видах сполучень;
  • відвідування закладів дошкільної освіти;
  • роботи культурних закладів, фітнес-центрів та спортзалів;
  • діяльності закладів харчування.

Регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважатиметься регіон, в якому наявна одна з наступних ознак:

▪ завантаженість ліжок становить понад 50%

▪ середня кількість ПЛР- та ІФА-тестувань становить менш ніж 24 на 100  тис. населення протягом останніх 7 днів

▪ коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 понад 11%

▪ показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 більш ніж 8 випадків 100 тис. населення.

  Рішення про посилення чи послаблення обмежувальних заходів і надалі ухвалюватимуть регіональні комісії ТЕБ і НС на основі оцінки епідемічної ситуації.

 
Друк

Нарада з головами ОТГ

   Голова районної ради Василь Білик, голова райдержадміністрації Олег Захарків та заступник голови райдержадміністрації Ірина Мигович провели  нараду з головами та представниками ОТГ з питань забезпечення функціонування системи закладів галузі освіти в контексті реформ із децентралізації та зміни адміністративного устрою на території Бережанського району.

   Присутні обговорили та окреслили шляхи  фінансування вказаних установ, функціонування оптимальної мережі закладів освіти та створення єдиного Центру професійного розвитку

 


Сторінка 3 з 154