Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

До відома громадян! 

 

Кабінетом Міністрів України прийнято рішення щодо забезпечення додаткових соціальних гарантій на період карантину для фізичних осіб-підприємців, які мають дітей.

22 квітня 2020 Кабінетом Міністрів України винесено постанову №329, яка передбачає Порядок виплати допомоги на дітей фізичним особам ― підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку.

Згідно з даним порядком, допомога на дітей призначається і виплачується фізичним особам — підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку і сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи — підприємця.

Допомога на дітей призначається і виплачується громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні.

Призначення і виплата допомоги на дітей здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання фізичної особи — підприємця.

Допомога на дітей призначається на період карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, та на один місяць після дати його відміни одному з батьків (опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р. (для дітей віком до 6-ти років – 1 779 грн; для дітей віком від 6-ти до 10-ти років – 2 218 гривень), і виплачується щомісяця за повний місяць.

У разі досягнення шестирічного віку дитиною, на яку виплачується допомога на дітей, її розмір переглядається з урахуванням відповідного розміру прожиткового мінімуму з наступного місяця.

Для призначення допомоги на дітей заявник подає/надсилає органу соціального захисту населення заяву із зазначенням рахунка в установі уповноваженого банку та відповідні документи:

- копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;

- довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

- копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);

- копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Документи, необхідні для призначення допомоги на дітей, розглядаються органом соціального захисту населення протягом трьох робочих днів з дня отримання заяви з усіма необхідними документами.

Про призначення допомоги на дітей чи про відмову в її призначенні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження такого рішення орган соціального захисту населення видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення, у тому числі в електронній формі (у разі подання заяви та документів в електронній формі).

Начальник відділу

Бережанського

Бюро правової допомоги                                                                             П.Б.Процик

 
Друк

СИТУАЦІЯ НА РИНКУ ПРАЦІ ТА

ДІЯЛЬНІСТЬ БЕРЕЖАНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ФІЛІЇ СТАНОМ НА 1 ТРАВНЯ 2020 РОКУ 

Перебуває на обліку – 755 безробітних.

З них: учасники бойових дій – 28 осіб

особи з інвалідністю – 35 осіб

Отримують допомогу по безробіттю 630осіб.

Працевлаштовано –208 незайнятих громадян з них :

На компенсацію єдиного внеску –1 особа.

Направлено на громадські та тимчасові роботи – 134 осіб.

Проходили професійне навчання – 38 осіб.

Актуальних вакансій – 42

Навантаження на одне вільне робоче місце-

18 осіб.

Директор                             Б.ДУБІНСЬКИЙ


 
Друк

Уряд виділив 6 мільярдів гривень з з Фонду боротьби з коронавірусом для виплати допомоги тим, хто втратив роботу

Про це під час традиційної селекторної наради під головуванням Володимира Зеленського щодо запобігання поширенню коронавірусу повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Главі держави доповіли про готовність лікарень до прийняття недужих та останню статистику щодо поширення інфекції й повідомили, що рівень смертності від COVID-19 в Україні невисокий – 2,6%. Президент поцікавився станом економіки та функціонуванням програм, які мають допомогти бізнесу в карантинний період.

«Ми обговорювали низку програм кредитної підтримки малого та мікробізнесу, адже вони найбільше страждають від карантину. Ми маємо допомогти їм зараз та після карантину, щоб вони могли швидко оговтатися. Нам треба запропонувати так звані кредитні канікули», – зазначив Володимир Зеленський.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що з боку Уряду створені всі передумови для повноцінної роботи оновленої програми «Доступні кредити 5-7-9%», також додатково фінансується інша програма – «Нові гроші», за якою підприємці матимуть можливість отримати кредити під дуже низький відсоток.

«Ці програми допоможуть українському бізнесу витримати важкі економічні умови, зумовлені епідемією, а також стануть запорукою збереження робочих місць. Основна умова програм – збереження не менше 80% робочих місць у малому та мікробізнесі», – наголосив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр також повідомив, що, за інформацією Державного центру зайнятості, цього місяця зареєструвалося додатково 140 тисяч безробітних. Щоб допомогти з виплатами людям, які втратили роботу, Кабінет Міністрів виділив шість мільярдів гривень з Фонду боротьби з коронавірусом.

Президент також зробив зауваження щодо затримки надбавок за березень медикам, які працюють з хворими на COVID-19. Очільник уряду пояснив, що гроші були спрямовані в регіони, однак місцева влада керувалася не цьогорічною постановою Кабінету Міністрів, а документом Міністерства соціальної політики від 2003 року. Тому попри наявність коштів у регіонах виплатити їх не вдалося. Цього тижня Уряд шукатиме рішення для того, щоб ці фінансові ресурси були видані медикам.

«Обов’язково ці гроші мають бути виплачені. Бюрократія, звісно, часто є перешкодою, але в цьому випадку не можна дозволити керуватися старими правилами в умовах нових викликів. Доплати мають отримати всі, хто цього заслужив. Якомога швидше», – наголосив Володимир Зеленський.

Квітневі виплати відбуватимуться через Національну службу здоров’я України, а тому тут проблем не має бути, додав Денис Шмигаль.

На нараді обговорили також плани щодо пом’якшення карантину. При впровадженні адаптивного карантину маски та соціальне дистанціювання будуть обов’язковими – для уникнення спалахів COVID-19.

 
Друк

До відома жителів Бережанського району!

До відома жителів Бережанського району!

Оновлена інформація про організацію заходів щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції на території району та кількість зафіксованих випадків хворих на корона вірус в Бережанському районі станом на 11.05.2020 року!

Станом на 16.00 год. 11 травня 2020 року нових підтверджених випадків захворюваності на COVID-19 в районі не має.

Від початку епідемії коронавірусу COVID-19 в Бережанському районі:

- підтверджено 3 випадки захворюваності на коронавірус;

- 3 хворих одужало;

- 24 підозри спростовано.

Щоденну інформацію про стан матеріально-технічного забезпечення Бережанської ЦРКЛ можна переглянути за посиланням: https://youcontrol.com.ua/virus/

Від сьогодні пом'якшені карантинні заходи, АЛЕ ЦЕ НЕ ПРИВІД РОЗСЛАБЛЯТИСЬ І НЕХТУВАТИ КАРАНТИННИМИ ОБМЕЖЕННЯМИ!
Ситуація вимагає від нас пильності і уважного ставлення дотримання усіх вимог, які вбережуть нас від захворювання.

РАЙОННИЙ ШТАБ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО УСІХ ЖИТЕЛІВ БЕРЕЖАНЩИНИ надалі бути особисто свідомо-відповідальними за дотриманням правил поведінки під час коронавірусної інфекції, виходити з карантину дисципліновано та згідно з поетапним планом. https://www.kmu.gov.ua/…/opublikovano-postanovu-uryadu-pro-…

НЕ НЕХТУЙТЕ ПРАВИЛАМИ ТА БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!!!

 
Друк

Проведено дезінфекцію громадських місць

09.05.2020 року Бережанський районний відділ управління ДСНС в Тернопільській області з 08 год. 45 хв. по 10 год. 30 хв. проводив дезінфекцію громадських місць (автобусних зупинок, дитячих майданчиків, прилеглих територій біля магазинів та церков) в с.Потутори, с.Жовнівка, с.Літятин Бережанського району.

Для даних робіт залучено 4-ох працівники підрозділу, під час дезінфекції використовувалися моторизовані обприскувачі FORESTA GS-750 TURBO (2шт) та розчин гіпохлорит натрію.

 
Друк

Проведено дезінфекцію громадських місць

08.05.2020 року Бережанський районний відділ управління ДСНС в Тернопільській області з 09 год. 15 хв. по 14 год. 34 хв. проводив дезінфекцію громадських місць (автобусних зупинок, дитячих майданчиків, прилеглих територій біля магазинів та церков) в с.Саранчуки, с.Базниківка, с.Рибники, с.Котів, с.Вільховець Бережанського району.

Для даних робіт залучено 4-ох працівники підрозділу, під час дезінфекції використовувалися моторизовані обприскувачі FORESTA GS-750 TURBO (2шт) та розчин гіпохлорит натрію.

 
Друк

До відома жителів Бережанського району!

Оновлена інформація про організацію заходів щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції на території району та кількість зафіксованих випадків хворих на корона вірус в Бережанському районі станом на 09.05.2020 року!

Станом на 16.00 год. 09 травня 2020 року нових підтверджених випадків захворюваності на COVID-19 в районі не має.

Від початку епідемії коронавірусу COVID-19 в Бережанському районі:

- підтверджено 3 випадки захворюваності на коронавірус;

- 3 хворих одужало;

- 24 підозри спростовано.

Щоденну інформацію про стан матеріально-технічного забезпечення Бережанської ЦРКЛ можна переглянути за посиланням: https://youcontrol.com.ua/virus/

09.05.2020 року Бережанський районний відділ управління ДСНС в Тернопільській області з 08 год. 45 хв. по 10 год. 30 хв. проводив дезінфекцію громадських місць (автобусних зупинок, дитячих майданчиків, прилеглих територій біля магазинів та церков) в с.Потутори, с.Жовнівка, с.Літятин Бережанського району. Для даних робіт залучено 4-ох працівники підрозділу, під час дезінфекції використовувалися моторизовані обприскувачі FORESTA GS-750 TURBO (2шт) та розчин гіпохлорит натрію.
ВИСЛОВЛЮЄМО ПОДЯКУ жителям міста Бережан та району за дотримання умов карантину, що дає можливість запобігти поширенню коронавірусної інфекції.

В зв’язку з пом’якшенням з 11 травня 2020 року карантинних заходів, РАЙОННИЙ ШТАБ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО УСІХ ЖИТЕЛІВ БЕРЕЖАНЩИНИ надалі бути особисто свідомо-відповідальними за дотриманням правил поведінки під час коронавірусної інфекції, виходити з карантину дисципліновано та згідно з поетапним планом. https://www.kmu.gov.ua/…/opublikovano-postanovu-uryadu-pro-…

НЕ НЕХТУЙТЕ ПРАВИЛАМИ ТА БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!!!

 
Друк

У райдержадміністрації відбулася зустріч з головами сільськогосподарських кооперативів району

Голова районної ради Василь Білик взяв участь у нараді, яку провів голова райдержадміністрації Олег Захарків з головами сільськогосподарських кооперативів  району.

У нараді також брали участь начальники відділів райдержадміністрації: агропромислового розвитку Теодозій Нагірний та економічного розвитку  Володимир Урдейчук та голови СОК району: «Бережанський край», «Кринички», «Волошковий край», «Надія АГРО», «Млинок», «Золотий медок», «Золоте Опілля», «Добрий продукт».

Учасники зустрічі підвели підсумки роботи за період 2016-2019 років.  Детально ознайомилися з діючими програмами підтримки ФГ та СОК на 2020 рік, а також з грантовими пропозиціями. Обговорили питання щодо координації спільної роботи  з користувачами  земель в частині застосування засобів захисту рослин.

Голова  РДА підвів підсумки зустрічі, наголосивши на подальшій співпраці та підтримці.

Всього в Бережанському районі створено 10 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативі. Загальна кількість членів діючих кооперативів більше 200 домогосподарств. Зокрема:ягідний районний кооператив «Бережанський край», багатофункціональний кооператив «Кринички» - с.Котів; молочний кооператив «Годувальниця» - с.Біще;багатофункціональний кооператив «Волошковий край» - с.Волощина;кооператив «Млинок» з виробництва продукції борошномельно-круп’яної промисловості – с.Рогачин;кооператив «Надія АГРО» з організації заготівлі та переробки сільськогосподарської сировини, що виробляється членами кооперативу на своїх присадибних ділянках (овочів і овочевих продуктів) – с.Літятин;   кооператив «Золотий медок» з виробництва продукції бджільництва – с.Нараїв;кооператив «Золота Липа» з надання послуг з обробітку землі – с.Жуків;кооператив «Добрий продукт» з надання послуг з сушіння плодів - даний СОК створено на території Саранчуківської ОТГ; кооператив «Золоте опілля» з виробництва продукції бджільництва – м.Бережани.

Згідно Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу району для фінансової підтримки СОК,  з районного бюджету за період 2016-2019 рр. було виділено 102 тис. гривень, з обласного бюджету по «Комплексній програмі розвитку АПК» за напрямом «Підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів» за період 2016-2019 роки  було виділено 777,4 тис. гривень.

Впродовж 2016-2019 років для фінансової підтримкисільськогосподарських обслуговуючих кооперативів з Благодійного фонду Агрохолдингу «МРІЯ» було виділено 317,2 тис. гривень.

 
Друк

В День пам’яті і примирення віддали шану ветеранам усіх фронтів та учасникам українського визвольного руху

В день пам’яті та примирення голова районної ради Василь Білик, голова райдержадміністрації Олег Захарків  та міський голова Володимир Музичка разом з  представниками Бережанських військових частин А3200, А1461 та військомату запалили лампадки та поклали квіти до пам’ятників невідомому солдату, воїнів УПА та могили загиблого воїна в АТО Олександра Філя.

Вже 5 рік поспіль 8 травня в День пам’яті і примирення, ми з усією Європою, віддаємо шану ветеранам усіх фронтів, учасникам українського визвольного руху, який був частиною загальноєвропейського явища, коли люди ставали проти загарбників, захищаючи свій дім і свою країну.

Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

 
Друк

Проведено дезінфекцію громадських місць

Бережанський районний відділ управління ДСНС в Тернопільській області з 10 год. 40 хв. по 16 год. 45 хв.. проводив дезінфекцію громадських місць (автобусних зупинок, дитячих майданчиків, прилеглих територій біля магазинів та церков) в с.Божиків, с.Волощина, с.Квіткове, с.Тростянець, с.Слов’ятин Бережанського району.

Для даних робіт залучено  4-ох працівники підрозділу, під час дезінфекції використовувалися моторизовані обприскувачі FORESTA GS-750 TURBO (2шт) та розчин гіпохлорит натрію.

 
Друк

До уваги керівників сільськогосподарських підприємств, голів фермерських господарств та власників особистих селянських господарств району

Останнім часом почастішали випадки звернень населення до органів виконавчої влади та Держпродспоживслужби з приводу недотримання правил застосування пестицидів та агрохімікатів  сільськогосподарськими господарствами на сільськогосподарських угіддях під час обробки посів зернових та зернобобових культур.

Розуміємо, що технології вирощування даних культур вимагають обов’язкового застосування хімічних та біологічних засобів захисту рослин до 2-5 разів на сезон. В даний час господарствами району внесено: 932 л. гербіцидів на площах с/г культур 3300 га; 2 862 кг фунгіцидів на площах с/г культур 4 574  га; 1346 л. інсектицидів на площах с/г культур 3 297 га.

У зв’язку з тим, Бережанська районна державна адміністрація рекомендує та нагадує, що всі роботи з пестицидами та агрохімікатами необхідно проводити у відповідності до Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», зокрема: всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові( до 10 год.) і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10℃. До всіх видів робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів, робітники повинні допускатися по наряду при наявності посвідчення про спеціальну підготовку та медичної книжки встановленого зразка на право робіт із пестицидами.

Асортимент, засоби, сфера застосування пестицидів, норми, кратність обробок повинні відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» та доповненнями до «Переліку…».

Обов’язкові вимоги, яких необхідно дотримуватися при внесенні пестицидів та агрохімікатів.

Завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств зобов’язана повідомити  населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки та методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи. Розміри санітарно-захисних зон, в яких заборонено застосовувати пестициди, повинні становити:

-  при застосуванні пестицидів за допомогою авіації:

1) 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;

2) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасання домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду;

3) 1 км від населених пунктів, тваринницьких приміщень та птахоферм, а також посівів с ⁄г культур, які використовуються в їжї без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших с ⁄г робіт.

-  при застосуванні пестицидів надземною апаратурою:  зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500м, при штанговому і гербігації дощуванням- 300м.

Юридичні та фізичні особи, які застосовують хімічні засоби захисту рослин(ХЗЗР) під час цвітіння медоносних культур, згідно статті 37 Закону України «Про бджільництво» зобов’язанні не пізніше, ніж за три доби до початку обробки, попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані 10 км від оброблених площ, письмовим повідомленням, а також по радіо чи через місцеву пресу.

В повідомленні обов’язково вказати точну дату обробки, територію і культури, що будуть оброблятись, назву препарату, форми і методи його застосування, ступінь і терміни дії токсичності препарату і вказівку щодо терміну ізолювання бджіл. Власники пасік повинні обов’язково зареєструватись в сільській раді, на території якої вони знаходяться, своєчасно інформувати сільські ради, сусідні господарства про місця перебування своїх пасік на стаціонарі і при перевозках.

Порушення Державних санітарних правил застосування пестицидів та ЗУ «Про бджільництво» тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

 


Сторінка 3 з 149