Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Фотографів з Тернопілля запрошують взяти участь в конкурсі «Вікі любить Землю»

  З 1 по 31 липня пройде українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю», присвяченого пам’яткам природи України. Переможці та найактивніші учасники отримають цінні призи, а найкращі конкурсні фото природи України будуть змагатися на міжнародному рівні.

   Конкурс «Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth) має на меті створення бази фото об’єктів природно-заповідного фонду на території України під вільною ліцензією для ілюстрування Вікіпедії та інших проектів, а також привернення уваги до стану навколишнього середовища.

   Цього року конкурс проходить у 32 країнах світу. В Україні фотозмагання відбудеться вже восьмий рік поспіль. За попередні роки учасники подали на конкурс світлини понад 4 тисяч об’єктів природно-заповідного
фонду України. Конкурсанти завантажили понад 80 тисяч вільних зображень, зроблених у національних природних парках, заповідних урочищах, заказниках, біосферних, природних заповідниках, на території пам’яток природи, ботанічних садів, дендрологічних та зоологічних парків. Це великий внесок у розвиток вільних знань, однак понад 50% пам’яток, що занесені до державного реєстру досі не мають своїх
фото у Вікіпедії.

   Участь у конкурсі можуть брати як професійні фотографи, так і любителі. Протягом липня всі охочі можуть подати світлини природних територій власного авторства, зроблені у будь-який період часу.

    Переможцями конкурсу стануть 10 учасників, які наберуть найбільше балів за фотографування пам`яток, що зазначені у конкурсних списках. Також будуть відзначені конкурсанти, що сфотографують найбільше пам'яток у кожному з 27 регіонів України; при визначенні переможців у цих номінаціях перевага надаватиметься фотографіям об’єктів, що ще не були сфотографовані в межах конкурсу.

  Журі також обере найкращі світлини кожного з 27 регіонів України та десять найкращих фотографій конкурсу. Переможці за кількісним внеском та автори найкращих світлин будуть відзначені цінними призами. Десять найкращих фото представлять Україну на міжнародному етапі.
Детальніше з усіма умовами та регламентом конкурсу можна ознайомитися за посиланням:
http://wle.org.ua/rules/.

 
Друк

Зустріч представників громадськості з керівництвом району

  З ініціативи громадськості краю відбулася зустріч керівників установ, представників громадських організацій, депутата обласної ради з керівництвом району, міста та територіальних громад.

  Обговорювалось питання ІІ етапу децентралізації в частині формування районів, зокрема створення Бережанського укрупненого району.

     Під час дискусії присутні висловили свої думки та позиції щодо останніх подій, які мали місце в Зборові та в інших районних центрах.

     Прийнято рішення щодо спільного плану дій у підтримці створення в Тернопільській області 4-ох районів з врахуванням Бережанського району.

 
Друк

65-е засідання сесії районної ради

   4 червня під відбулося 65-е засіданні сесії районної ради.  В ході засідання депутати внесли зміни до районного бюджету на 2020 рік, затвердили звіт про виконання фінансового плану районного комунального некомерційного підприємства «Бережанська центральна районна лікарня» Бережанської районної ради за 2019 рік, надали погодження ФОП Бернатовичу Р.Б. на отримання спеціального дозволу щодо користування надрами з метою геологічного вивчення вапняків,  внесли зміни в програму фінансової підтримки Районного комунального некомерційного підприємства "Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги" Бережанської районної ради на 2020 рік.

  Крім цього,  заслухали звіт про виконання районної програми стимулювання громадян, направлених Бережанським об'єднаним міським військовим комісаріатом, для проходження військової служби за контрактом у Збройні Сили України у 2019 році  та програми забезпечення виконання районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень на 2018-2019 роки, а також прийняли рішення про передачу на баланс об'єктів спільної комунальної власності сіл Бережанського району, міста Бережани, сіл Бережанського району, міста Бережани, сіл Лісники та Рай і затвердили програму підтримки органів державної влади на 2020 рік.

   У роботі сесії районної ради взяв участь голова райдержадміністрації Олег Захарків.

 
Друк

Тернопільщина на завершальному етапі реформи децентралізації

 Тернопільщина перейшла до завершального етапу реформи децентралізації – реформування субрегіонального рівня, тобто поділу (укрупнення) районів. Однак як немає ідеального Перспективного  плану, так не може бути ідеального поділу районів, бо завжди чиїсь інтереси не будуть враховані.

 На цьому наголосив  директор департаменту архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та енергозбереження ОДА  Володимир Харченко під час зустрічі з жителями області у м. Зборів.
«Під час формування Перспективного плану Тернопільської області в обласній адміністрації завжди  прислухалися до думки жителів громад. Адже процес утворення об`єднаних територіальних громад передбачає принцип добровільності.  Сьогодні деякі політичні сили звинувачують нас, що ми не чуємо жителів районів. Однак насправді це не так. Давайте згадаємо 2015 рік, коли ми розробили майже ідеальний Перспективний план з мінімальною кількістю громад. Їх було 35, і саме депутати облради блокували прийняття цього Перспективного плану, внаслідок чого утворення відбувалося практично у ручному режимі «домовилися, приїхали і привезли документи». Ми були змушені видавати дозволи на утворення нових  громад. Пройшов час, і ми бачимо, що багато малих громад ввійдуть до складу більш потужних. А кінцевий варіант Перспективного плану передбачає 55 громад. Зараз наше завдання -  вислухати думки і пропозиції всіх та прийняти рішення, яке максимально враховує настрої і побажання мешканців громад щодо входження до того чи іншого району», - наголосив Володимир Харченко.

  Він запевнив, що під час поділу районів не може бути спекуляцій певних політичних сил і цей процес має проходити не на емоціях. Виконавчий директор Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України Ігор Гірчак, кінцева мета децентралізації полягала у єдиному — максимально наблизити всі послуги до пересічного мешканця. Тому коли децентралізація завершиться, жителю того чи іншого міста, села чи селища не буде важливо, де знаходиться центр його району, через те, що переважна частина послуг населенню буде надаватися на рівні ОТГ.

  «Кінцевою метою реформування районного рівня є координація органів виконавчої влади. Функція району полягатиме у координації роботи центральних органів виконавчої влади, а друге — контрольна функція за рішеннями, які ухвалюються органами місцевого самоврядування, щоб вони відповідали чинному законодавству та Конституції України.  Оскільки районні ради у нас передбачені Конституцією України, а народні депутати, швидше за все, не встигають внести зміни у Конституцію до наступних чергових місцевих виборів, будуть оголошені вибори у ті районні ради, які вже будуть укрупнені. Тобто їх буде вже 2 чи 3 або 4, але, як передбачають законодавці, діяльність цих органів місцевого самоврядування районного рівня передбачається до 2 років», - роз`яснив Ігор Гірчак.

  Він нагадав, що облдержадміністрація пропонує залишити Тернопільський, Чортківський, Кременецький  і Бережанський райони. А от в Мінрегіоні пропонують варіант трьох районів, крім Бережанського. Остаточне рішення приймає Кабмін за поданням Мінрегіону.

 
Друк

Програма “Доступні ліки”:

до Реєстру додано нові лікарські засоби

   Тепер реєстр містить 246 позицій лікарських засобів. Зокрема, до нього увійшли нових 7, яких не було в попередніх Реєстрах.

   01 червня оприлюднено наказ МОЗ №1284, яким затверджено Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, станом на 28 травня 2019 р.

    З 246 лікарських засобів, які входять до програми “Доступні ліки”, 77 можна отримати безоплатно. Це - на 4 більше, ніж було у попередньому реєстрі. Також до нового реєстру включено 7 нових лікарських засобів.

   З 246 лікарських засобів 187 - для лікування серцево-судинних захворювань, 43 – діабету ІІ типу, 15 – бронхіальної астми та один лікарський засіб для лікування ревматичних хвороб.

   Найбільша кількість лікарських засобів з міжнародними непатентованими назвами - амлодипін (33) та метформін (33).

  В.о. начальника відділу роботи з договорами з аптеками НСЗУ Ірина Ліштаба: «Ми продовжуємо поліпшувати програму реімбурсації «Доступні ліки». Ліки стають ще доступніші для пацієнтів. Тепер в оновлений реєстр внесено нові лікарські засоби, які можна отримати безоплатно чи з незначною доплатою.

 Програма реімбурсації допомагає українцям дбати про здоров'я. Вона надає можливість отримувати потрібні ліки від держави безоплатно або з незначною доплатою для безперервного лікування бронхіальної астми, діабету ІІ типу та серцево-судинних захворювань. Безперервне лікування допомагає зберегти якість життя пацієнтам, що живуть з цими захворюваннями.

  Вже понад 2,19 млн пацієнтів в Україні отримали ліки за програмою реімбурсації. А загалом вже відпущено понад 14,38 млн е-рецептів».

  Довідково

  Програма реімбурсації «Доступні ліки» працює з 1 квітня 2017 року, завдяки їй пацієнти, що мають серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу чи бронхіальну астму, можуть отримати потрібні їм ліки за рецептом свого лікаря первинки в аптеці безоплатно або з незначною доплатою.

  З 1 квітня 2019 року програма реімбурсації перейшла в адміністрування Національної служби здоров’я України і стала працювати за новими правилами - відпуск лікарських засобів відбувається лише за електронними рецептами. Це дозволяє людині отримати потрібні їй ліки в будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі, незалежно від місця виписування рецепту. Програма з бюджетоорієнтованої стала пацієнтоорієнтованою.

  Найбільший відсоток користувачів програми саме серед тих, хто потребує фінансового захисту. Програма дозволяє зменшити особисті витрати українців на лікування, зокрема:

- 11,5% свого доходу у середньому щомісяця заощаджують люди віком 65+, які отримують мінімальну пенсію;

- 63% від мінімального прожиткового мінімуму на дитину - батьки малечі до 5 років;

- 35% від мінімального прожиткового мінімуму на дитину - родина, де є діти від 6 до 17 років.

 
Друк

Відео-нарада в РДА

   Керуючий справами виконавчого апарату районної ради Василь Соломко взяв участь у відео-нараді, яка відбулась під керівництвом голови облдержадміністрації Володимира Труша.

  В ході наради обговорили питання простан реалізації в області інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, які фінансуються за рахунок коштів ДФРР в рамках проекту «Велике будівництво», про забезпечення пасажирських перевезень навнутрішньообласних маршрутах та про виконання доручення голови облдержадміністрації щодо  страхування медичних працівників на випадок тимчасової втрати працездатності, пов’язаної із захворюванням на COVID-19.

    За результатами відео-наради голова ОДА дав відповідні доручення. 

 
Друк

На Тернопільщині стартує

масове тестування на антитіла до коронавірусу

   Наприкінці травня область отримала пробну тест-систему для обстеження населення на COVID-19 методом ІФА (імуноферментного аналізу). Основою вказаного методу є можливість виявити антитіла до коронавірусу.

   На Тернопільщині проведено вже 84 проби, 10 з яких — позитивні. Про це повідомила головна санітарна лікарка Тернопільської області Оксана Чайчук під час брифінгу 1 червня.

  «Це означає, що люди мають певний рівень імунітету до коронавірусної інфекції. Ми отримали ще 10 тест-систем і вже готові до тестування окремих категорій населення, що визначені алгоритмом Міністерства охорони здоров’я України», — зазначила Оксана Чайчук.

   У першу чергу тестують людей, які забезпечують боротьбу з коронавірусом і працюють у вогнищах захворювання. Це медики, працівники Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС тощо. У той же час головна санітарна лікарка Тернопільської області наголошує: процес лише стартував і можливість пройти тестування на антитіла до коронавірусу матимуть всі охочі.

   Лікувальні заклади, у яких наявні ІФА-апарати також закуплять тест-системи.

   «Отож в області ми починаємо масштабну роботу по визначенню імуноглобулінів М (це рівень, що виявляє гостру стадію захворювання коронавірусної інфекції) та антитіл класу G, що з’являються, як правило, з 7-10 дня від появи клінічних симптомів. Тест на антитіла класу G визначає чи перенесла. Якщо його зробити навіть через кілька місяців після захворювання, він покаже наявність антитіл. Проте ці тести не призначені для діагностики захворювання з першого дня», — повідомила Оксана Чайчук.

 
Друк

Відбулося засідання колегії РДА

Голова районної ради Василь Білик взяв участь у засіданні колегії районної державної адміністрації, яке відбулося. під головуванням голови райдержадміністрації  Олега  Захарківа. На порядку денному члени колегії заслухали два питання. Начальник відділу економічного розвитку  РДА  Володимир Урдейчук  проінформував про підсумки роботи галузей економіки та соціальної інфраструктури району в осінньо-зимовий період 2019-2020 років та завдання щодо їх підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років.  Заступник директора районної філії обласного центру зайнятості Галина Лехняк довела до відома присутніх інформацію про стан рівня безробіття в районі та залучення осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості до громадських робіт.

Олег Мирославович підвів підсумки засідання колегії. По питаннях порядку денного буде видано розпорядження голови районної державної адміністрації.

 
Друк

Бережанщина рясно полита кров’ю борців

за волю України від Лисоні до Лозів

     З нагоди національно-патріотичного свята Дня Героїв голова районної ради Василь Білик, голова РДА Олег Захарків, заступник голови районної ради Роман Висоцький відвідали Нараївську ОТГ. Біля церкви Воздвиження Чесного Хреста керівників району зустріли Нараївський сільський голова Євген Здебський та місцевий парох отець Василь Корнат. Присутні вшанували пам’ять багатолітнього пароха с.Нараїв, душпастиря і патріота, підполковника УГА, начального духівника при штабі УГА отця Івана Дидика

 
Друк

В Бережанському краєзнавчому музеї відбулося

клубне погашення пам’ятного ювілейного конверта

2020 рік на Тернопільщині проголосили Роком бандури. Приурочили присвяту 100-літтю від дня народження уродженця Бережан, видатного бандуриста, музичного теоретика та реставратора кобзарського епосу, почесного громадянина міста Бережани Зіновія Павловича Штокалка.

З цього приводу в Бережанському краєзнавчому музеї відбулося клубне погашення спеціальним штемпелем пам’ятного ювілейного конверта, присвяченого 100-річчю від дня народження Зіновія Штокалка. Процедура  погашення ювілейного конверта відбулася за участі заступника голови районної ради  Романа Висоцького, заступника голови  райдержадміністрації  Ірини Мигович,   міського голови Володимира Музички, голови Тернопільського товариства Асоціації філателістів України Олега Поливка та начальника Бережанського відділення пошти №1 Наталії Смереки.

В рамках даного дійства відбулась презентація каталогу «Зіновій Штокалко і його родина в Бережанському краєзнавчому музеї та приватних колекціях». Також у залі експонуються виставки картин про життя і творчість Зіновія Штокалка та «Наша дума, наша пісня…» із зібрання Мирона Постолана.

Ініціатор – краєзнавчий музей. Фінансова підтримка – Бережанська міська рада.

Ювілейний пам’ятний конверт: художнє оформлення – Андрій Пилюх (Львів, «Козацька пошта»), текст – Ольга Сухобокова (Київ, diaspora.ua). Автор штемпеля – Олександр Караневич (Бережани, Чехія).

 
Друк

Розпочалася реєстрація на додаткову сесію ЗНО

        Додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року відбудеться з 24 липня до 10 серпня.

25 травня розпочався додатковий період реєстрації на додаткову сесію ЗНО, який триватиме до 9 червня.

Згідно з наказом Українського центру оцінювання якості освіти, тестування відбудуться за таким графіком:

- фізика – 24 липня,

- математика – 28 липня,

- іспанська мова – 29 липня,

- французька мова – 30 липня,

- німецька мова – 31 липня,

- англійська мова – 3 серпня,

- українська мова і література – 4 серпня,

- біологія – 5 серпня,

- історія України – 6 серпня,

- географія – 7 серпня,

- хімія – 10 серпня.

    Результати додаткової сесії стануть відомі до 14 серпня.

   Додатковий період реєстрації на додаткову сесію ЗНО триватиме з 25 травня до 9 червня. Згідно з наказом МОН, зареєструватись можуть ті, хто не зміг цього зробити протягом 3 лютого – 24 березня.

   Право на реєстрацію в додатковий період мають особи, які:

- не змогли зареєструватися під час основного періоду реєстрації і проживають або перебувають на території, на якій встановлено карантин, режим надзвичайної ситуації або надзвичайного стану;

- брали участь в АТО та/або у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, або належать до категорії осіб з неконтрольованих територій та не зареєструвалися для участі в ЗНО в основний період;

- проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, або переселилися з них та не зареєструвалися в основний період реєстрації;

- за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах;

- мають складати державну підсумкову атестацію у формі ЗНО, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації (такі особи реєструються для участі в додатковій сесії лише з навчальних предметів, з яких їм будуть зараховані результати ЗНО як оцінки за ДПА).

   Зареєструватися для участі в додатковій сесії ЗНО можна, заповнивши реєстраційну картку на сайті УЦОЯО та подавши комплект реєстраційних документів особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, або надіславши його до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Дату подання реєстраційних документів буде визначено за відтиском штемпеля на поштовому конверті.

     Комплект реєстраційних документів має містити:

  • оформлену реєстраційну картку;
  • заяву для участі в додатковій сесії;
  • засвідчену копію паспорта громадянина України;
  • засвідчену копію документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
  • інші документи за потреби.

   Детальну інструкцію та рекомендації щодо реєстрації розміщено на сайті УЦОЯО в розділі “Процедура реєстрації”.

   Нагадаємо, основна сесія ЗНО-2020 відбудеться 25 червня – 17 липня, пробне ЗНО пройде 15 та 17 червня. До зовнішнього незалежного оцінювання допускатимуть осіб із температурою нижче 37,2 С, без ознак респіраторних хвороб та у захисних масках.

 


Сторінка 4 з 154