Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Практичні поради з налаштування прийому ефірного цифрового телевізійного мовлення в умовах окремих домогосподарств

Враховуючи важливість захисту конституційних прав громадян на доступ до інформації та необхідність протидії інформаційній агресії Російській Федерації, на виконання протокольного доручення підгрупи з питань оцінки покриття цифровим телевізійним сигналом території України, яка створена при Раді національної безпеки і оборони України, надаємо для використання у роботі практичні поради із забезпечення інформування населення щодо правил оптимального налаштування фіксованого прийому цифрового наземного телевізійного мовлення (DVB-T2), а саме:

- необхідності розташування приймальної антени з коефіцієнтом підсилення не менше 15 дБ на висоті не менше 10м; але в будь-якому випадку над існуючими в напрямку передавача цифрового телевізійного мовлення прилеглими будівлями та домінуючими елементами рельєфу – для забезпечення прямої видимості;

-  обов’язкової орієнтації приймальних антен домогосподарств в напрямку розташування найближчого передавача цифрового телевізійного мовлення.

Практичні поради з налаштування прийому ефірного цифрового телевізійного мовлення в умовах окремих домогосподарств доступні на офіційному веб-сайті УДЦР www.ucrf.gov.ua у відповідному розділі сайта: «Консультаційний центр», - «Налаштування прийому цифрового ефірного ТБ».

У разі необхідності надання окремих практичних порад із забезпечення умов прийому сигналу цифрового наземного телевізійного мовлення, просимо звертатись на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду або по телефону +38 044 422-85-85.

 
Друк

З педагогами району обговорили питання подальшого розвитку освітньої галузі

У великому залі адмінбудинку відбулася нарада директорів навчальних закладів району, за участю голови РДА Олега Захарківа та заступника голови Бережанської районної ради Романа Висоцького. Керівники обговорили з педагогами питання подальшого розвитку освітньої галузі, окреслили основні завдання щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення  2019/2020 навчального року у закладах загальної середньої  освіти району.

Особливу увагу під час наради було зосереджено на впровадженні запланованих змін у шкільній освіті відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту». Закон, який покликаний розвивати Нову українську школу та надавати нові можливості для  учнів та їхніх батьків, вчителів та  керівників освітніх закладів.

Не оминули увагою і питання  реалізації в районі, в умовах карантину, Всеукраїнської благодійної  акції «Серце до серця».

Приємним доповненням наради  були привітання з ювілеями директорів Лапшинського НВК «ЗНЗ І-ІІ супенів - ДНЗ» Любов Ощіпко та Надрічнянського НВК  «ЗНЗ  І-ІІ ступенів - ДНЗ» - Оксани Баран.

 
Друк

До відома жителів Бережанського району!

Оновлена інформація про організацію заходів щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції на території району та кількість зафіксованих випадків хворих на корона вірус в Бережанському районі станом на 06.05.2020 року!

Станом на 16.00 год. 06 травня 2020 року нових підтверджених випадків захворюваності на COVID-19 в районі не має.


Від початку епідемії коронавірусу COVID-19 в Бережанському районі:

- підтверджено 3 випадки захворюваності на коронавірус;

- 1 хворий одужав;

- 22 підозри спростовано;

- 1 відібраний матеріал на COVID-19 перебуває на дослідженні.

Щоденну інформацію про стан матеріально-технічного забезпечення Бережанської ЦРКЛ можна переглянути за посиланням:https://youcontrol.com.ua/virus/

06.05.2020 р. спеціалісти Бережанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провелироз'яснювальну роботу щодо дотримання вимог карантину у закладах торгівлі у м. Бережани. Зокрема у магазинах: «Чайна країна» ФОП Болюх О.С (вул.Пушкіна), «Галицькі ковбаси»( вул. Пушкіна), «Пан Кіт» (вул. Пушкіна), «Компютерний всесвіт» (вул.Міцкевича 2а/1), «Норма» (вул.Тернопільська,7). Під час інспекційних візитів закладів торгівлі порушень не  виявлено.

Під час  обстеження ринку встановлено, що  директор ринку забезпечив вхід на ринок із сторони ресторану «Золота липа», а вихід на вулицю Тернопільську біля магазину «АВС».

ВИСЛОВЛЮЄМО ПОДЯКУ жителям міста Бережан та району за дотримання умов карантину, що дає можливість запобігти поширенню коронавірусної інфекції.

РАЙОННИЙ ШТАБ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО УСІХ ЖИТЕЛІВ БЕРЕЖАНЩИНИ і надалі бути особисто свідомо-відповідальними за дотриманням правил поведінки під час коронавірусної інфекції. Не наражати себе і рідних на небезпеку, без зайвої потреби не виходити з дому та не контактувати з великою кількістю людей.

ЗАЛИШАЙТЕСЯ В ДОМА ТА БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!!!

 
Друк

Про допомогу на дітей фізичним особам - підприємцям, які належать до першої або другої групи платників єдиного податку

22 квітня Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» щодо надання додаткових соціальних гарантій на період дії карантину та на один місяць після дати його скасування для фізичних осіб-підприємців, в сім’ях яких виховуються діти віком до 10 років.

Право на отримання допомоги мають фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до першої і другої групи платників єдиного податку, за умови сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року з дати державної реєстрації як фізичної особи-підприємця.

У якому розмірі призначається допомога?

Допомога призначається з місяця звернення одному з батьків (опікуну), який зареєстрований як фізична особа-підприємець на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку (включно) та виплачується у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року, а саме:

- на дітей віком до 6 років — 1779 грн;

- на дітей віком від 6 до 10 років — 2218 грн.

Як оформити допомогу?

Допомога призначається управліннями соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичним місцем проживання фізичної особи-підприємця.

Для призначення допомоги подаються наступні документи:

- заяву за встановленою формою;
Звертаємо увагу, що виплата допомоги проводиться лише через банківські установи, тому важливо у заяві зазначити банківські реквізити, на які будуть перераховуватись кошти. Банківський рахунок слід зазначати у форматі IBAN, що містить 29 символів.

- копії свідоцтв про народження кожної дитини віком до 10 років;

- довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу форми ОК−7).
Довідку ОК-7 можна отримати залишивши відповідну заяву у дистанційних скриньках розташованих безпосередньо в приміщеннях територіальних відділів Пенсійного фонду України або отримати через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням - копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземців та особи без громадянства);

- копію рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Управліннями соціального захисту населення рішення щодо призначення допомоги приймається по кожному зверненню окремо відповідно до норм постанови, перевіряється повнота сплати єдиного соціального внеску за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року з дати державної реєстрації як фізичної особи-підприємця.

Як подати документи?

Документи на призначення допомоги можна подати як в паперовому так і в електронному вигляді. В паперовому вигляді документи можна направити поштою або залишити їх у дистанційних скриньках розташованих безпосередньо в приміщеннях управлінь соціального захисту населення. В сільській місцевості та у разі утворення об’єднаної територіальної громади документи подаються через уповноважених осіб сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад. Для подачі документів в електронному вигляді можливо буде скористатись он-лайн сервісом на порталі Мінсоцполітики з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Начальник управління                                                                    Ігор СОЛОМКО

 
Друк

Відбулося засідання 64-ї сесії районної ради

6 травня відбулося засідання 64-ї сесії районної ради. В ході засідання депутати внесли зміни до районного бюджету на 2020 рік, внесли зміни та доповнення до програми захисту населення і територій Бережанського району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2022 роки, прийняли програми «Про надання безоплатної правової допомоги населенню Бережанського району на 2020-2021 роки» та «Про організаційне забезпечення діяльності Бережанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області по здійсненню нагляду за особами, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та попередження рецидивної злочинності на період 202-2021 років».

Крім цього прийняли рішення про надання грошової допомоги на лікування та про ліквідацію комунальної установи «Районний методичний кабінет Бережанської районної ради», а також прийняли звернення депутатів Бережанської районної ради щодо утворення Бережанського об’єднаного району.

 
Друк

Відбулося виїзне комісійне обстеження аварійного мосту

Відбулося виїзне засідання комісії із врегулювання питання експлуатації мосту та ділянки дороги до с.Рогачин. Значна перевантаженість дороги викликана інтенсивним рухом  вантажного транспорту, що спричиняє руйнування несучої здатності дорожнього полотна та конструкцій мосту.

В комісії взяли участь представники управління регіонального розвитку, інфраструктури та дорожнього господарства обласної державної адміністрації Микола Павловський, Служби автомобільних доріг в Тернопільській області Ігор Василюк, Управління Національної поліції в Тернопільській області Андрій Петрук та Юрій Буковський, а також представники районних структур – Володимир Урдейчук (відділ економічного розвитку райдержадміністрації) та Петро Панашій (Бережанський відділ поліції).

В ході вивчення обставин дорожньої ситуації прийнято рішення про проведення ремонтних робіт із впорядкуванні русла річки, для унеможливлення подальшого підмиву несучих конструкцій мосту та проведення відновлювальних робіт на мості і прилеглій території шляхом влаштування асфальтового покриття, водовідводу і ремонту огороджень мосту. Відповідні рекомендації будуть доведені до виконавців ремонтних робіт.

 
Друк

Проведено дезінфекцію громадських місць

05.05.2020 року Бережанський районний відділ управління ДСНС в Тернопільській області з 10 год. 08 хв. по 14 год. 11 хв. проводив дезінфекцію громадських місць (автобусних зупинок, дитячих майданчиків, прилеглих територій біля магазинів та церков) в с.Надорожнів, с.Мечищів, с.Кути, с.Червоне Бережанського району. Для даних робіт залучено 4 працівники підрозділу, під час дезінфекції використовувалися моторизовані обприскувачі FORESTA GS-750 TURBO (2шт) та розчин гіпохлорит натрію.

 
Друк

До відома жителів Бережанського району!

Оновлена інформація про організацію заходів щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції на території району та кількість зафіксованих випадків хворих на корона вірус в Бережанському районі станом на 05.05.2020 року!

Станом на 16.00 год. 05 травня 2020 року нових підтверджених випадків захворюваності на COVID-19 в районі не має.

Від початку епідемії коронавірусу COVID-19 в Бережанському районі:

- підтверджено 3 випадки захворюваності на коронавірус;

- 1 хворий одужав;

- 21 підозру спростовано;

- 2 відібраних матеріали на COVID-19 перебуває на дослідженні.

Щоденну інформацію про стан матеріально-технічного забезпечення Бережанської ЦРКЛ можна переглянути за посиланням: https://youcontrol.com.ua/virus/

05.05.2020 р. спеціалісти Бережанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області взяли участь в комісійному обстеженні агропродовольчого ринку Бережанського РайСТ та провели роз'яснювальну роботу щодо дотримання вимог карантину у закладах торгівлі у м. Бережани. Зокрема: магазин СоорТзов ТЕКО Трейд (пл. Ринок,26), магазин Техномаркет (пл. Ринок,22), магазин "Копійочка" (пл. Ринок,23), аптека "Подорожник Тернопіль" (вул. Б. Хмельницького,52а).

Під час інспекційних візитів закладів торгівлі порушень не  виявлено, виявлено неконтрольовану (стихійну) торгівлю на прилеглій до агропродовольчого ринку території та рекомендовано директору ринку забезпечити вхід на ринок із сторони ресторану «Золота липа», а вихід на вулицю Тернопільську біля магазину «АВС»; постійно забезпечувати через гучномовець інформування відвідувачів ринку щодо встановлених обмежень та відстані між покупцями.

05.05.2020 року Бережанський районний відділ управління ДСНС в Тернопільській області з 10 год. 08 хв. по 14 год. 11 хв. проводив дезінфекцію громадських місць (автобусних зупинок, дитячих майданчиків, прилеглих територій біля магазинів та церков) в с.Надорожнів, с.Мечищів, с.Кути, с.Червоне Бережанського району. Для даних робіт залучено 4 працівники підрозділу, під час дезінфекції використовувалися моторизовані обприскувачі FORESTA GS-750 TURBO (2шт) та розчин гіпохлорит натрію.

ВИСЛОВЛЮЄМО ПОДЯКУ жителям міста Бережан та району за дотримання умов карантину, що дає можливість запобігти поширенню коронавірусної інфекції.

РАЙОННИЙ ШТАБ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО УСІХ ЖИТЕЛІВ БЕРЕЖАНЩИНИ і надалі бути особисто свідомо-відповідальними за дотриманням правил поведінки під час коронавірусної інфекції. Не наражати себе і рідних на небезпеку, без зайвої потреби не виходити з дому та не контактувати з великою кількістю людей.

ЗАЛИШАЙТЕСЯ В ДОМА ТА БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!!!

 
Друк

Відбулося засідання колегії РДА

Голова районної ради Василь Білик взяв участь у засіданні колегії Бережанської РДА, яке відбулося під головуванням голови райдержадміністрації Олега Захарківа. На порядку денному слухались питання про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району за І квартал 2020 року та про виконання районного бюджету  у І кварталі 2020 року.

В ході висвітлення питання виконання основних показників програми соціально-економічнго та культурного розвитку району за 1 квартал 2020 року, Володимир Урдейчук, начальник відділу економічного розвитку районної державної адміністрації проінформував про основні показники в сфері медичного обслуговування, тенденції ринку праці, в галузях культури, освіти, житлово-комунального господарства та енергозбереження. Основні показники діяльності промислових підприємств демонструють зростання обсягів реалізованої товарної продукції на рівні 135% до відповідного періоду 2019 року, або в грошовому еквіваленті – 28 млн.78 тис.грн. Лідерами є ТОВ «Підвисоцький завод будівельних матеріалів» та ПП «Агроспецгос». Відзначив, що продукція вказаних підприємств завжди користується попитом і тому вони щороку нарощують обсяги виробництва.

В галузі сільськогосподарського виробництва відбулася зміна структури виробництва, із переорієнтацію м’ясного напрямку на молочний, що спричинило зменшення кількості ВРХ на 292 голови та збільшення надоїв молока до 1143 літра від однієї корови, у порівнянні із аналогічним періодом минулого року. Загалом в галузі рослинництва посіяно 17610 га зернових, основними з яких є озима пшениця та ячмінь.

Про виконання районного бюджету  у І кварталі 2020 року проінформувала присутніх т.в.о.  начальника фінансового управління Галина Кузик.  Як зазначила Галина Степанівна районний бюджет по власних доходах загального фонду за 1 квартал   2020 року виконано на 73,4%,  при плані 4428,1тис.грн. одержано 3250,2тис.грн. Порівняно з минулим роком  власні доходи  збільшилися на 125,7тис. грн. Зведений бюджет району за 1 квартал 2020 року  по власних доходах загального фонду виконано на 92,0%, при плані 7501,5тис.грн. фактичне виконання склало 6897,7тис. грн.  порівняно з минулим роком бюджет району збільшився на 134,5тис. грн. В цілому бюджет району за 1 квартал 2020 року  виконано в сумі  32422,4 тис.грн. при плані 33384,2тис.грн., виконання склало 97,1%.

Олег Мирославович підвів підсумки засідання колегії. По питаннях порядку денного будуть видані розпорядження  голови РДА.

 
Друк

Пенсіонери в травні отримають проіндексовані пенсії

У травні 2020 року Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області виплачуватиме проіндексовані пенсії.  На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 року № 251 "Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році" Пенсійним фондом України проведено індексацію пенсій з 1 травня.

Пенсії перераховано із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсій, у розмірі 1,11.
Відповідно до згаданого рішення Уряду, розмір підвищення в результаті перерахунку не може бути менше 100 гривень.

Крім того враховано, що розмір пенсійних виплат у одержувачів пенсій, призначених згідно Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", які набули необхідного страхового стажу (35 років чоловіки та 30 років жінки), не може бути нижче 2100 гривень.

На Тернопільщині такий перерахунок проведено автоматично (без особистих звернень) 253951 пенсіонеру, з них підвищення отримали 197179     (або 77,6%) осіб.
Виплата проіндексованих пенсій проводитиметься з 4 травня 2020 року у встановлені пенсіонерам дати виплат шляхом зарахування на рахунки в банках або через АТ “Укрпошта”.

 
Друк

Уряд пом’якшує карантинні обмеження з 11 травня для малого та середнього бізнесу

Кабінет міністрів України підтримав пропозиції Мінекономіки та ухвалив зміни до постанови від 11 березня 2020 р. № 211. Зокрема, розширено перелік дозволених під час карантину видів господарської діяльності та дозволено роботу торговельного та побутового обслуговування громадян. Рішення прийняте з метою пом’якшення впливу на економіку обмежувальних заходів, запроваджених з метою протидії розповсюдженню коронавірусної інфекції COVID-19.

Відповідно до постанови тепер також дозволено:

- робота літніх майданчиків кафе і ресторанів під відкритим небом при умові забезпечення санітарних та протиепідемічних заходів (дотримання відстані не менше 1.5 метра між столами та одно- двомісного розміщення клієнтів за одним столом, забезпечення персоналу та відвідувачів засобами індивідуального

- робота закладів громадського харчування на виніс;

- діяльність нотаріусів, адвокатів та аудиторів;

- надання стоматологічних послуг.

На засіданні також визначили, що до 11 травня будуть доопрацьовані норми, які ще  розширять перелік видів господарської діяльності на першому етапі послаблення карантину. Рішення мають бути прийняті на наступних засіданнях Уряду.

Нагадаємо, що Офіс розвитку малого та середнього підприємництва створив загальний інформаційний ресурс для бізнесу під час карантину - http://sme.gov.ua/covid19/. Сайт містить актуальну інформацію та системно оновлюється.

 


Сторінка 4 з 149