Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Вшанування Героїв Крут в Бережанах

24 січня в Бережанах в церкві Святої Трійці відбулась Свята Літургія присвячеа 100-річчю бою під Крутами. Згодом вшанування героїчного чину відбулося на вулицях міста, де пластуни зі смолоскипами у руках пройшли маршем на згадку про Героїв. Закінчився марш слави біля Меморіалу борцям за волю України на міському цвинтарі спільною молитвою та гімном України.

 
Друк

"Із Заходу на Схід ми – один нарід"

Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в єдину Україну – надзвичайно важлива історична подія 1919 року, яка увійшла до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Це була урочиста, єдина в своєму роді істо­рична маніфестація братерства українського народу. Вона не лише справила велике враження на всіх учасників, але й почала нову добу в житті народу. Ця заява єдності всього народу назавжди знищила штучно збудований фізичний і духовний кордон між його гілками. Вперше за сотні років був зроблений черговий крок до об’єднання більшості етнічних українських земель в єдину державу.

Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні проходило 22 січня 1939 року в столиці Карпатської України м. Хусті. Вона стала наймасовішою за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрацією українців – понад 30 тис. осіб. У 71-у річницю Акта Злуки (22 січня 1990 року) в Україні відбу­лася одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій – "живий ланцюг" як символ єдності східних і західних земель та знак ушанування подій Української революції. Більше мільйона людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова, в якому брали участь і жителі Бережанщини. Акція стала одним зі свідчень того, що українці подолали страх перед тоталітарним режимом і готові протистояти викликам бездуховних комуністичних тиранів, антинародній політиці тогочасної влади.

Сто років тому український народ в акції єдності проголосив Україну соборною державою, тож нині маємо робити висновки з то­го пе­ріоду. Адже кроки, зроблені тоді, дали можливість проголосити незалежність України.

22 січня із нагоди 100-річ­чя Соборності України на площі Ринок у Бережанах відбулося велелюдне віче. Присутні у спільній мо­литві молилися за єдину соборну Українську державу. Захід завершився символічною Всеукраїнською акцією єднання – "живим ланцюгом", через який пронесли велике полотнище Державного Прапора України, передаючи його з рук в руки. Мешканці Бережанщини, у тому числі духовен­ство, представники влади й громадськості, працівники установ, організацій, школярі й студенти, з Державними Прапорами взялися за руки, підтри­мавши ініціативу, започатковану ще на початку 1990-х років.

 
Друк

Зміни екологічного податку в частині викидів двоокису вуглецю

Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що законодавчими змінами (Закон України від 23 листопада 2018 року №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі – Закон №2628)) змінено визначення платників, які справляють екологічний податок (далі – податок) за викиди двоокису вуглецю в атмосферне повітря (далі – викиди двоокису вуглецю), так і ставки податку.

При цьому за зобов’язаннями податку за викиди двоокису вуглецю, що виникають за результатами діяльності у 2019 році, до платників податку в частині викидів двоокису вуглецю належать суб’єкти, у яких сукупний річний обсяг викидів двоокису вуглицю за даними форми статистичної звітності 2-ТП повітря за 2018 рік, копія якої подається до органу ДФС за місцезнаходженням стаціонарного джерела викидів перевищує 500 тонн.

Крім того, з 1 січня 2019 року ставка податку за викиди двоокису вуглецю стаціонарними джерелами з 0,41 грн/тонну підвищено до 10 грн/тонну, тобто збільшено у 24,4 рази.

Разом з тим Законом України від 22 листопада 2018 року №2621-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» змінено склад доходів Державного бюджету України, що визначений ст. 29 Бюджетного кодексу України (далі – БКУ), в частині розподілу між бюджетами коштів від податку.

Зокрема, згідно із п. 16¹ ст. 29 БКУ запроваджено особливий порядок розподілу коштів податку за викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, який полягає у тому, що надходження податку в частині викидів двоокису вуглицю зараховуються до загального фонду державного бюджету у розмірі 100 відс., тоді як надходження податку від викидів інших видів забруднюючих речовин зараховуються до загального фонду державного бюджету лише у розмірі 45 відсотків.

Отже, з урахуванням припису п. 16¹ ст. 29 БКУ, платникам необхідно скласти окремий додаток 1 до податкової декларації екологічного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за № 1052/27497 (далі – Декларація), в частині зобов’язань за викиди двоокису вуглецю, починаючи за зобов’язаннями з податку за ІV квартал 2018 року.

Нагадаємо, що граничними термінами подання Декларації та сплати податкових зобов’язань з податку вважаються за:

- за ІV квартал 2018 року – 11 лютого 2019 року, а останнім днем сплати податку – 19 лютого 2019 року;

- І квартал  2019 року – 10 травня та 20 травня 2019 року відповідно;

- ІІ квартал  2019 року – 09 серпня та 19 серпня 2019 року відповідно;

- ІІІ квартал 2019 року – 11 листопада та 19 листопада 2019 року відповідно;

- ІV квартал 2019 року – 10 лютого та 19 лютого 2020 року відповідно.

Про це можна більш детально дізнатися у листі ДФС України від 16.01.2019 №1422/7/99-99-12-03-04-17.

 
Друк

Розпочався ІІ Всеукраїнський Мистецький конкурс на податкову тематику

За ініціативи Університету Державної фіскальної служби України в січні–лютому 2019 року в Головному управлінні ДФС в Тернопільській області проводитиметься перший відбірковий етап ІІ Всеукраїнського Мистецького конкурсу «Податкова абетка» - для учнів 1-4 класів та «Сьогодення та майбутнє податкової та митної справи» - для учнів 5-9 класів.

Метою конкурсу є популяризація податкової та митної грамотності, сприяння творчому підходу до виховання та формування свідомого ставлення до сплати податків у дітей та молоді шкільного віку.

На Конкурс приймаються роботи у форматі А2, А3, А4, а також сюжетні композиції виконані за допомогою: аплікації, колажу, вишивки, в’язання, батику, бісероплетіння, випалювання, художньої різьби, чеканки, ліплення, вітражу тощо.

Конкурсні роботи можуть бути підготовлені до експонування (укомплектовані паспарту, підрамником, рамкою). Відповідно до Положення про конкурс, не прийматимуться роботи дітей працівників органів ДФС.

Конкурс проводитиметься в два етапи. Перший етап – у січні – лютому 2019 року на регіональному рівні, другий – у березні 2019 року на базі Національного університету ДФС України.

Творчі роботи необхідно надсилати до 22.02.2019 року на адресу Головного управління ДФС у Тернопільській області: м. Тернопіль, вул. Білецька,1, к.1002.

Детальнішу інформацію про проведення Конкурсу можна отримати за телефоном (0352) 43-46-01 (контактна особа - Наталя Сорока) або на сайті Університету за посиланням: www.nusta.edu.ua.

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
Друк

В районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України

В районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України.

Урочистості розпочалися документальним фільмом до 100-річчя Соборності України.  Свято продовжилося тематичним концертом за участю аматорів Бережанського району.

На завершення заходу голова райдержадміністрації Ігор Гринкевич подякував усім присутнім. Він зокрема сказав, що Український  народ  завжди  прагнув  жити в незалежній  державі: з  Півночі  до  Півдня, від  Західних  до  Східний  кордонів  України  - бути  господарем  на  своїй  землі, та побажав усім добра, злагоди та спільної праці на користь України.

В урочистостях взяли участь представники влади, державних установ та інтелігенція міста.

 
Друк

Он-лайн нарада в РДА

21 січня голова районної ради В.Білик взяв участь в он-лайн нараді, яку провів із керівниками райдержадміністрацій та головами районних рад голова облдержадміністрації Степан Барна.

Під час наради йшлося про стан виконання завдання з відбору на військову службу за контрактом та програми підтримки військових комісаріатів в області, про стан зимового експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення, про впорядкування об'єктів поводження з твердими побутовими відходами, про особливості використання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для розвитку сімейних форм виховання та забезпечення житлом дітей-сиріт, а також перспективи використання у 2019 році.

Степан Степановичпідвів підсумки наради. За її результатами дано протокольні доручення.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

21 січня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації І.Гринкевич.

Розпочинаючи нараду голова РДА зазначив, що цьогоріч діти зі Сходу святкували різдвяні свята на Бережанщині. Це школярі з Лисичанська та Підгорівської ЗОШ І-ІІІ Старобільського району, Луганської області. Гості мали можливість познайомитися з культурою та звичаями Західної України, активно відпочити та спробувати нові для себе страви і ласощі. З цього приводу Ігор Миронович вручив подяку  начальнику відділу освіти райдержадміністраці Наталії Бабій за хорошу організацію заходів для дітей зі Сходу.

Надалі начальник відділу служби у справах дітей Світлана Звіришин проінформувала про особливості використання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для розвитку сімейних форм виховання та забезпечення житлом дітей-сиріт, а також перспективи використання у 2019 році.

Окрім цього, в ході наради обговорили ряд питань, що стосуються комп’ютеризації в районі вторинної ланки медицини, реконструкції сільських амбулаторій у с. Нараїв та Урмань, про стан нарахування субсидій згідно нововведених нормативів, про підготовку ради регіонального розвитку в Бережанському районі, про відзначення 100-річчя Соборності України.

На завершення було підведено підсумки роботи за минулий тиждень. Проаналізувавши стан виконання завдань Ігор Гринкевичдав ряд доручень на поточний тиждень.

 
Друк

Керівники району продовжили робочі візити до територіальних громад

Керівники району продовжили робочі візити до територіальних громад. Сьогодні відбулася зустріч голови райдержадміністрації Ігоря Гринкевича, голови районної ради Василя Білика та першого заступника голови РДА Віктора Зінчука з активом громади с. Лапшин. До територіальної громади входить два населені пункти с.Лапшин та с.Гайок, де проживає  1156 осіб.

Відкрив зустріч і коротко розповів про проведену роботу та плани на 2019 рік сільський голова Ярослав Мисак.

Сільська рада не має великих надходжень, тож за допомогою реалізації різноманітних проектів покращують стан  об’єктів  соціальної сфери. Так,  за рахунок коштів соціально – економічного розвитку, за сприяння народного депутата Тараса Юрика, при співфінансуванні з місцевим бюджетом реалізовується  енергоефективний проект у місцевій школі. Тут здійснюється  капітальний ремонт будівлі, а саме: у 2018 році замінено покриття даху на металочерепицю; у 2019 році будуть проведені роботи з заміни вікон на ернегозберігаючі та будівництва теплогенераторної.

За результатами конкурсу проектів для органів місцевого самоврядування запропонований Тернопільською обласною радою на території  села облаштовано дитячий  спортивно-ігровий майданчик.

За кошти сільськогосподарського підприємства ПП «Качан-07», повністю реконструйоване старе приміщення клубу та зроблено в ньому капітальний ремонт.

На зустрічі, яка перейшла в режим діалогу, порушувалися питання об’єднання громад, потреби відкриття дитячого садочка,  влаштування системи опалення в школі.

З усіх питань керівники району надали роз’яснення та пообіцяли сприяння у їх вирішенні.

 
Друк

Зустріч з керівниками ПП «Качан-07» та ПАП «Велес» 

В райдержадміністрації, за участі голови РДА І. Гринкевича, голови районної ради В. Білика та начальника відділу агропромислового розвитку РДА Т. Нагірного, відбулася робоча зустріч з керівниками ПП «Качан-07» та ПАП «Велес». Під час зустрічі підвели підсумки роботи за 2018 рік та обговорили перспективи розвитку даних підприємств на 2019 рік.  Зокрема, порушені були питання економічних показників у 2019 році, раціонального використання земель, сплати податків до бюджетів усіх рівнів та інвестиційного розвитку.

 
Друк

На Бережанщині розпочався цикл зустрічей крівництва району із сільськими громадами

На Бережанщині розпочався цикл проведення зустрічей керівництва райдержадміністрації та районної ради з сільськими громадами. Їх значення надзвичайно важливе з огляду на перспективу розвитку сільських населених пунктів зокрема та району загалом, адже під час прямого діалогу влади з громадою є можливість комплексно напрацювати стратегію роботи на перспективу й підбити підсумки уже зробленого у період 2015-2018 років. Саме з цього розпочав свій виступ голова райдержадміністрації Ігор Гринкевич під час зустрічі з громадою с. Вербів. Ігор Миронович окреслив стан справ в соціально-економічному напрямку розвитку району, зупинився на питанні реалізації в районі проектів по лінії Фонду регіонального  розвитку та соціально-економічного розвитку.

На зустрічі, обговорили багато важливих питань, серед яких і об’єднання громад, Своїм досвідом з цього приводу поділився голова Саранчуківської ОТГ Володимир Петровський та  розповів про переваги реформи децентралізації.

Варто зазначити, що завдяки співпраці органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громади впродовж останніх трьох років у с. Вербів зроблено чимало. У грудні 2016 року відкрито дошкільний  навчальний заклад «Вербиченька», який розпочав свою роботу на базі Вербівського навчально-виховного комплексу «ЗНЗ І-ІІ ст. - ДНЗ». Це сучасний дитячий садочок з відповідним естетичним оформленням, з комфортними меблями, компактними двохярусними ліжками, в якому повноцінно і всебічно розвиваються 24 дитини.

У 2017 році у Вербівському НВК "ЗНЗ І—ІІ ст. — ДНЗ" проведено реконструкцію системи опалення зі встановленням енергоефективного котла на альтернативнівиди палива, замінено покрівлю на металочерепицю,утепленофасад, замінено вікна. Загальна вартість проекту — 4268,114 тис.грн., із них 2987,680 тис. грн. — кошти державного Фонду регіонального розвитку, 1280,434 тис. грн. — співфінансування з місцевого бюджету. На сьогодні будівля школи із новим ошатним фасадом є однією з кращих в районі та стала окрасою села. З віддалених вулиць населеного пункту дошкільнята, учні та педагоги школи підвозяться шкільним автобусом, який був придбаний за кошти районного бюджету ще на прикінці 2015 року.

У Вербові,  де проживає 648 осіб, є ФАП, музейна кімната, клуб, бібліотека, магазин та поштове відділення. За словами сільського голови Ігоря Чернецького значна робота проведена з вуличного освітлення, зокрема виготовлена проектна документація та встановлено ліхтарі на 3 вулицях, надалі в  планах сільської ради завершити вуличне освітлення в усьому селі.

Значну підтримку отримує населений пункт від керівництва ТзОВ «Вербів» в особі Василя Макара. Дане підприємство зареєстроване на  території сільської ради та здійснює тут свою господарську діяльність. Тож сільський голова висловив вдячність йому за всебічну безвідмовну допомогу.

 
Друк

Засідання ХХХХІV сесії Бережанської районної ради

10 січня відбулась ХХХХІV сесія Бережанської районної ради. В ході засідання депутати внесли зміни до районного бюджету на 2019 рік, а також прийняли рішення щодо ліквідації Посухівської філії Потуторського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» Бережанської районної ради, передачі книжкового фонду бібліотеки с.Посухів та матеріальних цінностей сільського клубу с.Посухів.

 


Сторінка 4 з 107