Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

ДО 205-го ЮВІЛЕЮ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

10 березня у Бережанському районному будинку культури відзвучало Шевченківське свято «Стежками Шевченківської правди», з нагоди 205-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка.
Про роль Шевченка в сучасності висловились заступник директора з виховної роботи Жуківської ЗОШ І-ІІІ ст. ім.Б.Лепкого Оксана Мазуркевич.
З піснями на слова Кобзаря виступили народний аматорський хор «Просвіта» РБК (кер. Євгенія Біркова), вокальне тріо «Вишневий цвіт» РБК (кер. заслужений працівник культури України Зиновій Головацький), драматичний колектив с. Гиновичі , народний аматорський вокальний ансамбль «Журавка» с. Гиновичі (кер. Орися Москалик). Педагоги та вихованці Жуківської музичної школи, зокрема: оркестр народних інструментів (кер. Світлана Самарик та Наталія Стухла), дитячий хор «Голосинка» (керівник Олеся Москалик-Загородня), духовий оркестр (кер. Богдан Атаманчук), солісти Марія Стельмах та Катерина Фурдига (концертмейстер Дмитро Загородній), солісти гурту «Берег Жанни» (кер. І.Варчак). Танцювальну композицію глядачі переглянули у виконанні хореографічного колективу «Вікторія» ЦДЮТ (кер. Ганна Солонинка).
Участь в заході взяли керівництво району і міста та чисельна громада м.Бережан.

 
Друк

Бережанці вшанували великого Кобзаря 

Керівництво району та міста, педагоги, держслужбовці та представники громадськості вшанували Великого Кобзаря у 205-ту річницю від дня його народження.

Священики основних християнських конфесій відслужили панахиду пам’яті Т.Г. Шевченка. Керівництво та громадськість поклали квіти до підніжжя пам'ятника Тараса Шевченка.

 
Друк

Розпочато будівництво спортивного комплексу

Перебуваючи в Бережанському районі голова облдержадміністрації Степан Барна, разом з народним депутатом Тарасом Юриком, заступником голови ОДА Олегом Валовим та керівниками району і міста, побував на міському стадіоні та оглянув місце де вже забили 216 паль для будівництва спортивного комплексу.

Саме цей проект пройшов конкурсний відбір інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Загальна вартість проекту біля 5 млн.грн., співфінансування з місцевого бюджету 10%.

Проектом зокрема передбачається будівництво  спортивного комплексу, який включатиме спортивний зал розміром 24 х 42 м, плавальний басейн розміром 14.90 х 29.76 м, а також приміщення, призначенні для обслуговування комплексу та перебування глядачів.

Будівництво спортивного комплексу надасть можливість проводити спортивні турніри з багатьох видів спорту, а жителі міста Бережан та  Бережанського району матимуть вільний доступ до заняття фізичною культурою і спортом.

 
Друк

Легальна зарплата наповнює місцеві бюджети

Виплата заробітної плати у розмірі вище мінімальної, ліквідація зарплатної заборгованості, дотримання законодавства про оплату праці – та ніша діяльності, де фіскальна служба діє спільно з органами місцевого самоврядування. Адже завдяки такому тандему суб’єкти господарювання працюють у правовому полі, дотримуючись трудового законодавства, а місцеві бюджети отримують додаткові надходження від податку на доходи фізичних осіб.

Так, впродовж 2018 року працівники територіальних органів Головного управління ДФС у Тернопільській області на спільних з органами місцевої влади засіданнях комісій заслухали керівників 35 підприємств, які допустили заборгованість із виплати заробітної плати, податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. За наслідками проведеної роботи 34 суб’єкти господарювання виплатили заборговану зарплату на суму 6 млн 72 тис. гривень. Вони також сплатили 10,6 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 100,3 тис. грн єдиного соціального внеску.

Крім того, фахівці фіскальної служби проводили індивідуальну роз’яснювальну роботу з керівниками 164 підприємств. Результатом таких вжитих заходів є те, що 163 юрособи погасили 7 млн 739,1 тис. грн заборгованої заробітної плати, 2 млн 535 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 4 млн 751,5 тис. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Працівники територіальних органів ДФС в області спільно з органами місцевої влади проводять контроль за дотриманням платниками податків чинного законодавства про оплату праці. Впродовж 2018 року на засіданнях комісій заслухали керівників 306 підприємств та організацій, де заробітна плата виплачувалась у мінімальному чи нижче розмірах. За наслідками проведеної роботи 289 підприємств підвищили рівень виплати заробітної плати. Як наслідок, до бюджету надійшло 1 млн 181,7 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 1 млн 392,5 тис. грн єдиного внеску.

Також проведена роз’яснювальна робота з аналогічних питань із 633 суб’єктами господарювання області. Опісля цього 604 підприємства підвищили рівень виплати заробітної плати. Як наслідок, до бюджету надійшло 9 млн 24,3 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 10 млн 801,8 тис. грн. єдиного внеску.

Варто мати на увазі, що відомості про представників підприємництва, які виплачували заробітну плату працівникам нижче мінімальної, надано Управлінню держпраці у Тернопільській області, Департаменту соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації, Головному управлінню Пенсійного фонду України в Тернопільській області та головам об’єднаних територіальних громад, сільських селищних та міських рад.

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
Друк

Он-лайн нарада в РДА

4 березня голова районної ради В.Білик взяв участь в он-лайн нараді, яку провів із керівниками райдержадміністрацій та головами районних рад голова облдержадміністрації Степан Барна.

Під час наради йшлося про виконання обласного бюджету за 2018 рік, про організацію проведення в області двомісячника благоустрою в населених пунктах, про заходи щодо профілактики африканської чуми свиней, сказу та інших небезпечних захворювань та виділення коштів з місцевих бюджетів на їх проведення, про реалізацію в області Урядової програми „Доступні ліки”.

Степан Степановичпідвів підсумки наради. За її результатами дано протокольні доручення.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

4 березня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації І.Гринкевич.

Під час наради директор комунального закладу «Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» Віктор Цапок проінформував присутніх про реалізацію в районі урядової програми «Доступні ліки».

Серед інших питань, які порушувались на нараді було і питання  організації проведення в районі двомісячника благоустрою в населених пунктах.

На нараді було підведено підсумки роботи за минулий тиждень.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

25 лютого голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації І.Гринкевич.

Під час наради обговорили питання: про стан нарахування субсидій,  про забезпечення комп’ютерами вторинної ланки  медицини району та функціонування первинної ланки медицини, про стан нарахування субсидій, про забезпечення паливом шкільні автобуси, про технічний стан закладів культури, про проведення профілактичних заходів з метою упередження захворюваності на грип та ГРВІ, про роботу структурних підрозділів РДА в програмі аскод, тощо.

На нараді було підведено підсумки роботи за минулий тиждень.

 
Друк

Засідання депутатської комісії

25 лютого відбулось чергове засідання постійної депутатської комісії районної ради з питань освіти, охорони здоров’я, культури, молоді, спорту, соціального захисту населення та засобів масової інформації, у якому взяли участь члени комісії – депутати: Олег Пашуля, Надія Семеген, Василь Калинюк та Оксана Пиріг та запрошені: Поплавський В.М. – фельдшер санітарний Бережанського міськрайонного лабораторного відділу Козівської МВ ДУ Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ України, Шпирко Н.Ф. – головний бухгалтер відділу освіти РДА та Дуда В.П. – директор Бережанської ДЮСШ, а також заступник голови районної ради Роман Висоцький та начальник відділу з гуманітарних питань Іван Головацький.

Депутати розглянули проект програми збереження та забезпечення епідемічної (біологічної) безпеки дитячого населення на території Бережанського   району на 2019 – 2023 роки, погодили затвердження передавальних актів Посухівської філії Потуторського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. - ДНЗ» Бережанської районної ради Бережанській міській раді, а також розглянули листа директора Бережанської ДЮСШ Дуди В.П. щодо співфінансування Бережанської ДЮСШ з районного бюджету.

З розглянутих питань підготували відповідні проекти рішень на сесію районної ради.

 
Друк

Засідання ХХХХV сесії Бережанської районної ради

26 лютого відбулась 45-а сесія Бережанської районної ради. В ході засідання депутати заслухали і затвердили звіт голови Бережанської районної державної адміністрації І.Гринкевича про виконання програми соціально-економічного і культурного розвитку району за 2018 рік, затвердили звіт про виконання районного бюджету за 2018 рік та затвердили Програму соціально-економічного і культурного розвитку району на 2019 рік.

Впродовж сесійного засідання депутати внесли зміни до районного бюджету на 2019 рік, затвердили ряд програм, зокрема: програму стимулювання громадян, направлених Бережанським об’єднаним міським військовим комісаріатом для проходження військової служби за контрактом у Збройні Сили України у 2019 році, програму висвітлення діяльності Бережанської районної державної адміністрації та Бережанської районної ради в засобах масової інформації на 2019-2021 рік, районну цільову соціальну програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2019-2021роки, заслухали звіт про виконання програми організації харчування учнів та вихованців закладів освіти Бережанського району за 2018 рік, затвердили перелік платних послуг централізованої бібліотечної системи, технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що надаються в оренду ДП «Бережанська СТО АТ «Тернопільавто» та ТОВ «Колепр К», встановили розмір батьківської плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах та у дошкільних підрозділах навчально-виховних комплексів Бережанського району, надали згоду на передачу приміщення в безоплатне користування ГО «Спілка бійців та волонтерів АТО «Сила України», а також підтримали рішення Тернопільської обласної ради «Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Тернопільської області».

 
Друк

Розширена нарада в РДА

25 лютого голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації І.Гринкевич.

Під час наради обговорили питання: про стан нарахування субсидій,  про забезпечення комп’ютерами вторинної ланки  медицини району та функціонування первинної ланки медицини, про стан нарахування субсидій, про забезпечення паливом шкільні автобуси, про технічний стан закладів культури, про проведення профілактичних заходів з метою упередження захворюваності на грип та ГРВІ, про роботу структурних підрозділів РДА в програмі аскод, тощо.

На нараді було підведено підсумки роботи за минулий тиждень.

 
Друк

Декларування доходів за 2018 рік: основні аспекти

З 1 січня 2019 року розпочалась кампанія декларування громадянами доходів за 2018 рік. Відтак з’ясуємо, хто та у яких випадках повинен подавати декларацію про майновий стан, як самостійно обчислити суму податку на доходи фізичних осіб та військового збору. Дізнаємось також, кому подавати декларацію не потрібно, а також уточнимо, в які терміни необхідно сплатити податкові зобов’язання, зазначені у декларації, а також визначимо витрати, дозволені для включення до податкової знижки. Саме на таких аспектах зупинимося сьогодні у нашій розмові із заступником начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Петром Якимчуком.

- Петре Миколайовичу, розкажіть, у яких випадках людина зобовязана подати декларацію?

- Насамперед хотів би наголосити, що порядок подання декларації про майновий стан і доходи та оподаткування доходів фізичних осіб визначає розділ IV Податкового кодексу України.

Варто зазначити, що більшу частину доходів громадян становить заробітна плата. Звісно, що з таких доходів, як і з багатьох інших, утримується і сплачується податок на доходи фізичних осіб, військовий збір податковими агентами - зазвичай, роботодавцями. Однак у деяких випадках фізичним особам необхідно самостійно обчислити суму податку шляхом подання до фіскального органу декларації, розрахувати суму податку та військового збору, що належать сплаті до бюджету.

- Давайте конкретно зупинимось на тих випадках, коли люди зобовязані самостійно обчислити податки.

- Платники податків зобов’язані самостійно подати декларацію та сплатити податки у випадку, якщо впродовж 2018 року вони отримували доходи від особи, яка не є податковим агентом. Це можуть бути спадщина, подарунки, доходи від здавання в оренду майна іншій фізичній особі, доходи від операцій з продажу чи обміну рухомого та нерухомого майна тощо.

Людина має обов’язок подати декларацію, якщо отримувала окремі види доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті, проте не звільнені від оподаткування. До них належать такі: суми заборгованості, за якими минув строк позовної давності; нецільова благодійна допомога понад установлену норму; додаткові блага від третьої особи тощо.

Ті, хто отримував минулоріч іноземні доходи, теж повинен їх задекларувати.

- Кого звільнено від обов’язку подання декларації про доходи і майновий стан?

- Від обов’язку подання податкової декларації незалежно від виду й суми отрима-них доходів звільняються малолітні/неповнолітні чи недіє­здатні особи, які водночас пере-бувають на повному утриманні інших осіб (наприклад, батьків) і/або держави станом на кінець звітного податкового року. Це стосується також громадян, які перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні чи ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації чи у розшуку станом на кінець звітного податкового року або ж на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року.

- Петре Миколайовичу, людина не є підприємцем і здає в оренду своє житло. Чи повинна вона подавати декларацію?

- Звісно, що так. У такому випадку фізична особа, що здає в оренду майно та отримує кошти, зобов’язана подати декларацію. Крім цього, вона повинна визначити свої податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору й сплатити їх до бюджету.

- Минулого року людина продала вантажний автомобіль. Безпосередньо у присутності працівника сервісного центру МВС був оформлений договір продажу вантажівки. Відповідно сплачено податок та військовий збір. Чи потрібно подавати декларацію?

- Так. Незважаючи на те, що податок та військовий збір при здійсненні зазначеної операції сплачено, платник податку не звільнений від подання декларації.

- У які терміни потрібно задекларувати доходи?

- Громадяни, які зобов’язані подати декларацію, повинні це зробити до 1 травня року, що настає за звітним. Отже, цьогоріч для них останній день подання декларації за 2018 рік — 2 травня 2019 року. Адже, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

- Якими способами можна подати декларацію?

- Насамперед, варто зауважити, що податкова декларація подається платниками за місцем своєї податкової адреси. Це можна зробити такими способами: особисто або уповноваженою на це особою; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Доречно наголосити, що у разі надсилання податкової декларації поштою особа зобов’язана здійснити таке відправлення не пізніше, ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації. Є також нюанс щодо електронного подання декларації. Подання документа в електронній формі необхідно зробити не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

- Відомо, що фіскальна служба розробила електронний сервіс, за допомогою якого можна заповнити декларацію. Декілька слів про нього.

- Такий сервіс є в «Електронному кабінеті». Він передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Хотів би наголосити на основних кроках, яких необхідно дотримуватися платникам при поданні декларації в електронній формі у режимі реального часу (online) або ж з використанням сервісу автоматичного заповнення на основі даних ДФС.

Крок перший: необхідно отримати електронний цифровий підпис. Він видається Акредитованим центром сертифікації ключів (АЦСК) Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, що діє при Головному управлінні ДФС у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Білецька,1, або іншими АЦСК.

Крок другий: авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа на сайті ДФС України (www.sfs.gov.ua).

Крок третій: отримати відомості про отримані доходи з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків (розділ «Заяви, Запити для отримання інформації» форма запиту F 1301802).

Крок четвертий: скориставшись розділом «вхідні/вихідні документи», перевірити отримання відповіді від ДФС.

Крок пятий: перейти до заповнення на основі даних ДФС у режимі «Декларація про майновий стан і доходи».

До речі, на офіційному веб-порталі ДФС (http://sfs.gov.ua) розміщена покрокова відео-інструкція з автоматичного заповнення декларації, то ж із нею можна ознайомитись.

- У які терміни необхідно сплатити платежі із задекларованих доходів?

- Граничний термін сплати податкових зобов’язань, зазначених у декларації, поданій за результатами 2018 р. для громадян — 31 липня 2019 року.

- А чи є відповідальність за несвоєчасну сплату?

- Звісно, що так. Якщо платник не сплатив суму податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначених у декларації за 2018 р., то він притягується до відповідальності у вигляді штрафу. Відтак у випадку, коли сплату затримано до 30 календарних днів включно, що настають за останнім днем строку сплати, штрафна санкція складає 10% погашеної суми податкового боргу. Якщо ж сплату протермінували більш ніж на 30 календарних днів, то штрафна санкція складатиме 20% такої заборгованості. Крім того, на суму податкового боргу нараховується пеня.

- Куди звернутися людям, аби отримати практичну допомогу в заповненні декларацій, проведенні розрахунків?

- У Центрах обслуговування платників, які діють при податкових інспекціях територіальних управлінь області, фахівці фіскальної служби нададуть консультаційну та практичну допомогу. Нагадаю, що працюють Центри обслуговування так: понеділок-четвер з 9.00 год. до 18.00 год, п’ятниця з 9.00 год. до16.45 год., субота та неділя – вихідні дні, обідня перерва з 13.00 год. до 13.45 год.

Отож, чекаємо громадян, а зі свого боку обіцяємо допомогти їм виконати свій конституційний обов’язок щодо декларування доходів своєчасно та правильно.

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 


Сторінка 5 з 114