Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Зустріч з делегацією дітей з Лисичанська

08 січня 2019 року  в малому залі засідань районної державної адміністрації  відбулася зустріч голови районної державної адміністрації Ігоря Гринкевича, голови районної ради Василя Білика, начальника відділу освіти районної державної адміністрації Наталії Бабій та голови Саранчуківської ОТГ Володимира Петровського з делегацією дітей з Лисичанська, керівник Ірина Бєлоус, і  учнів Підгорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Старобільського району Луганської області, керівник Тетяна Ткаченко.

Керівники району і гості обмінялися привітаннями та подарунками. У дружній бесіді прозвучали щирі побажання миру українській землі, єдності і достатку нашому народу. Школярі читали власні вірші про рідний край, про пережиті тривоги і про надії на майбутнє. Об’єднала всіх різдвяна коляда.

 
Друк

У році перерахунок пенсій здійснюватиметься автоматично

Цього року в Україні вперше буде здійснено перерахунок пенсій в автоматичному режимі на основі чіткої формули, яка враховує показник середньої зарплати та рівня інфляції. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«В січні у нас буде перерахунок пенсій для військових пенсіонерів, це десь 500 тис. осіб. А 1 березня буде масовий перерахунок пенсій для всіх українських громадян. Це буде вперше автоматична індексація», – сказав Володимир Гройсман.

Він наголосив, що відтепер індексація буде щорічною і не залежатиме від політичних рішень. Окрім того, йде пошук вирішення проблеми людей, які мають великий стаж роботи, але все життя отримували невелику зарплату, а отже, мають невелику пенсію.

При цьому основою всіх змін, за словами Глави Уряду, будуть можливості економіки. «Основою всіх змін має бути сильна і відкрита економіка», – сказав Володимир Гройсман.

Джерело: Урядовий портал

 
Друк

Стартувала реєстрація на пробне ЗНО

З 8 до 31 січня 2019 року кожен охочий може зареєструватися на пробне ЗНО - така можливість відкрита на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти. Тестування відбудеться 16 та 23 березня.

Участь у пробному ЗНО не є обов'язковою, кожен може долучитися за власним бажанням. Його результати не зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестацію та не впливають на конкурсний бал під час вступу.

Пробне ЗНО проводиться для того, щоб учасники ознайомилися з процедурою тестування, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до робочого місця тощо.

Щоб пройти пробне оцінювання, необхідно створити особистий кабінет на сайті відповідного регіонального центру. Ознайомитися з переліком центрів та закріплених за ними областей можна на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Слід підкреслити, що проходження пробного ЗНО є платним. Після реєстрації учасники отримають квитанції для оплати тесту. Вартість кожного тестування визначає регіональний центр оцінювання якості освіти.

Після оплати учасники отримають електронне запрошення-перепустку. У ній будуть вказані час і місце проведення оцінювання.

Пробне ЗНО відбудеться з таких предметів:

16 березня – з української мови і літератури;

23 березня – з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.

У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета. Результати будуть оприлюднені у кабінетах учасників до кінця березня.

Важливо зазначити, що реєстрація на пробне тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО.

Нагадуємо, що наприкінці грудня набули чинності Умови прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік.

З 14 до 21 січня МОН проведе серію регіональних нарад-семінарів щодо організації вступної кампанії.

Джерело: Урядовий портал

 
Друк

Розширена нарада в РДА

8 січня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації І.Гринкевич.

Під час наради розглянули такі питання:

1) про стан експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення;

2) про стан реалізації проектів, видатки на які здійснювались у 2018 році за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад;

3) про фінансову підтримку з державного і обласного бюджетів розвитку АПК за 2018 рік та перспективи залучення фінансів у агропромисловий комплекс у 2019 році;

4) про стан забезпечення туристичних об’єктів області інформаційно-довідковими матеріалами (розміщення табличок з QR-кодами).

Степан Степанович підвів підсумки наради. За її результатами дано протокольні доручення.

 
Друк

Нарада з питань підготовки до засідання ради регіонального розвитку

Голова районної ради В.Білик взяв участь у нараді з керівниками структурних підрозділів РДА, яку провів голова райдержадміністрації Ігор Гринкевич. В ході наради велася мова про підготовку інформаційних та презентаційних матеріалів для висвітлення на засіданні ради регіонального розвитку, присутні озвучили свої пропозиції та зауваження.

 
Друк

Бережанці віддали шану провіднику ОУН Степану Бандері

1 січня бережанці віддали шану провіднику ОУН Степану Бандері в 110-ту річницю від дня його народження. Біля бронзового погруддя відбулося віче. Священики відправили панахиду, представники влади та громадськості запалили лампадки біля підніжжя пам’ятника.

 
Друк

2018-й – рік масштабних змін на Тернопіллі!

Тернопільська область у 2018 році зробила значний прорив одразу в кількох напрямках. Одним із ключових став інфраструктурний напрямок, зокрема, суттєво покращилися дороги, а з ними й ожила економіка краю. Також область, з метою надання якісних та доступних для людей послуг, активно створювала Центри надання адміністративних послуг. І вже звично, Тернопільщина залишається одним із лідерів у створенні об’єднаних громад, які за останні роки не тільки забезпечують життєдіяльність територій, а й беруть активну участь у реалізації важливих соціальних програм.

Тернопільщина ожила завдяки ремонту доріг 

2018 рік став для Тернопільщини дорожнім бумом, адже стільки коштів на відновлення магістралей, як область отримала тепер, до цього ніколи не було. Голова ОДА Степан Барна розповів, що цього року область вклала у ремонт державних автошляхів понад 1 млрд. 400 млн. грн., тим самим вдалося відремонтувати дороги до кордонів із Львівською, Хмельницькою та Рівненською областями та ще ряд невеликих частин доріг у різних частинах краю (м. Бережани, смт Дружба тощо).

– Ще кілька років тому мало хто вірив, що буде реконструйована дорога Тернопіль  – Львів. Сьогодні маємо реалізований проект – дорогу міжнародного значення М-09 Тернопіль – Львів –- Рава-Руська – Люблін. Втілення в життя проекту GO Highway сьогодні дає можливість сполучити область із Польщею. І ми відчуваємо якість цієї дороги та збільшення трафіку транспортних засобів, котрі пересуваються по дорозі Тернопіль – Львів. Транспортний потік зріс із 12 тисяч на добу до 32-ох, – зазначив Степан Барна.

Також він зауважив, що цього року капітально відремонтували об’їзну Тернополя (14,5 км) і дорогу на Підволочиськ. Триває робота щодо завершення реконструкції дороги на Кременець, яка має важливе значення з точки зору сполучення Тернопілля з Києвом.

У планах – ремонт доріг у південному напрямку, щоби з’єднати Тернопіль з Івано-Франківськом та Буковелем.

– Ми також готові долучатися до співфінансування, що й робимо, адже дорога Тернопіль – Кременець ремонтується за рахунок коштів митного перевиконання. А загалом наша стратегія на наступні три роки – з’єднати Тернопіль із ключовими напрямками: Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Хмельницький, Дубно, Стрий. Таким чином повернемо Тернополю славу логістичного центру Західної України, що сприятиме економічному і логістичному розвитку краю, – підкреслив голова ТОДА.

До слова, окрім ремонту доріг державного значення, цьогоріч значні ресурси було вкладено і в місцеві дороги. У 2018 році обласною державною адміністрацією затверджено перелік об’єктів на поточний середній ремонт автомобільних доріг, у який включено 71 дорогу місцевого значення та 4 комунальні автомобільні дороги. Загальна протяжність відремонтованих автомобільних доріг місцевого значення в області становить 83,2 кілометра на суму 258 млн. грн. Експлуатаційним утриманням відновлено дорожнє покриття на 322,3 км на суму 23,5 млн. грн., а на зимове утримання впродовж 2018 року виділено 33,7 млн. грн.

Бюджети громад після об’єднання зросли вдвічі, а подекуди – удесятеро

У Тернопільській області досягнуто значних результатів у реформуванні місцевого самоврядування. А все завдяки тому, що було проведено належну роз’яснювальну роботу щодо засад реформи. Інформовано населення щодо ідеології реформи, яка полягає у децентралізації влади, передачі фінансових ресурсів органам місцевого самоврядування та зміцнення їхньої матеріально-фінансової основи, задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідних територіях, надання високоякісних та доступних публічних послуг населенню, узгодження інтересів держави і територіальних громад.

49 об’єднаних територіальних громад, які охоплюють 616,9 тис. населення (58,6%), 6,2 тис. км території (45,2%), 282 сільських, селищних, міських рад (45,9%) та 472 населених пункти (44,6%) – це ті цифри, які говорять: реформа децентралізації на Тернопільщині підтримується та активно впроваджується.

Лише в 2018 році відбулися перші вибори в семи громадах області (Монастириській, Копичинецькій міських, Білецькій, Купчинецькій, Настасівській, Товстенській, Дорогичівській сільських) та додаткові вибори до Байковецької сільської об’єднаної територіальної громади. До міст обласного значення Тернопіль та Бережани приєдналися відповідно чотири і одна сільські ради.

Степан Барна слушно зауважив, що Тернопільська область, починаючи з 2015 року, була одним із лідерів реформи децентралізації і такою залишається надалі.

Саме децентралізація, за його словами, дозволила органам місцевого самоврядування і людям взяти відповідальність на себе.

– Ми проаналізували бюджети громад після об’єднання, вони зросли вдвічі, а подекуди – удесятеро. Прикладом є Великогаївська громада, яка стартувала у 2015 році з 7 млн. грн., а сьогодні її бюджет – майже 80 млн. грн. Також це Великодедеркальська громада, яка є значно меншою за потужностями, але її бюджет зріс із 2,5 млн. грн. майже до 25-ти. Це дає можливість не тільки забезпечувати життєдіяльність територій, а й брати активну участь у реалізації важливих соціальних програм. І це є прикладами успішного господарювання й успішної здатності використовувати можливості, надані державою, – підкреслив Степан Барна.

Також, акцентував голова ТОДА, за останні три роки капітальні вкладення в область із державного бюджету зросли в 30(!) разів.

– У 2018-му з Фонду регіонального розвитку ми отримали 194 млн. грн., тоді як у 2014 році це було 12,5 млн. грн. Загалом за підсумками року на капітальні вкладення область отримала майже 2 млрд. грн. За ці кошти реалізовуються понад тисячу об’єктів на умовах співфінансування з державного і місцевого бюджетів. Це і є ключовим сигналом, коли зміни торкаються всіх 1050 населених пунктів краю, – сказав пан Барна.

Робота щодо утворення нових громад та розширення існуючих триває.

– 2019-2020 роки мають стати вирішальними у проведенні реформи, створено сприятливі умови та забезпечується систематична координація роботи з реалізації проектів, налагоджено діалог та оперативне вирішення питань, які виникають в органах місцевого самоврядування існуючих громад, та тих, хто ініціює об’єднання, – мовить очільник ОДА.

ЦНАП – це обличчя влади

Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) дозволяють людям, які живуть у містах та об’єднаних територіальних громадах, отримувати якісні та доступні послуги у комфортних умовах. На Тернопільщині діють 26 ЦНАПів у всіх 17-ти районах та містах обласного значення: Тернополі, Бережанах, Кременці та Чорткові, а також у п’яти об’єднаних територіальних громадах: Підволочиській, Шумській, Золотниківській, Скалатській та Великогаївській.

– ЦНАП – це обличчя влади, впровадження європейських стандартів роботи з населенням і докорінна зміна у роботі з регіонами. Радянська практика багатогодинних черг під час надання людям послу, нарешті добігає кінця. Завдяки впровадженню децентралізації виникає зворотний вектор, де першість належить регіонам та людям, – зазначив Степан Барна.

Останній з відкритих ЦНАПів і перший із п’яти, які заплановано реалізувати у Тернопільській області у форматі «Прозорий офіс», запрацював у Великогаївській громаді Тернопільського району. Його створення відбувалося відповідно до програми Міністерства соціальної політики України. Там надаватимуть 130 адміністративних та соціальних послуг, зокрема, у сфері реєстрації, земельних відносин, дозвільні документи, довідки, надання субсидій та інших видів допомог.

Як підкреслив Степан Барна, мета створення «Прозорих офісів» – максимально наближені послуги до людей, а також отримання в одному приміщенні повного пакета документів і всього спектру послуг – як адміністративного, так соціального характеру, за якими людина звертається.

 
Друк

Уряд запровадив монетизацію пільг і субсидій

Кабінет Міністрів України 27 грудня 2018 року схвалив Постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати.

Монетизація відбуватиметься у три етапи. Вже з 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.

Тим сім’ям, які беруть участь в монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.

Скажімо, домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1 500 гривень. А сума всіх комунальних платежів складає 2 000 гривень. 1 500 субсидійних гривень Ощадбанк перерахує надавачам послуг та поінформує сім’ю субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 грн.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.

А з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.

5 ГОЛОВНИХ ЗАПИТАНЬ ПРО МОНЕТИЗАЦІЮ ПІЛЬГ І СУБСИДІЙ

Чи потрібно повторно подавати документи?

В Ощадбанк йти не потрібно. Уряд максимально автоматизував процес монетизації, щоб основне навантаження лягло на управління соціального захисту населення, державний банк та надавачів комунальних послуг.

Тим, хто звернеться за допомогою вперше у 2019 році, у травні вже не потрібно поновлювати документи. Ви вже є учасниками монетизації пільг і субсидій.

Чи потрібно у Ощадбанку самостійно відкривати рахунок?

Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання. Тобто кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів та пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.

Після закінчення опалювального сезону - у червні - суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. Рахунок кожному Ощадбанк відкриє автоматично, без додаткового звернення у банк.

Як відбуватиметься оплата комуналки?

Для субсидіантів будуть створені ПЕРСОНАЛЬНІ КАБІНЕТИ, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати у контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0 800 210 800.

Чому Ощадбанк?

Банк володіє найбільшою мережею відділень – понад 3 200, які присутні в тому числі у сільській місцевості, де найбільша кількість субсидіантів, та має великий ДОСВІД щодо виплат соціальної допомоги й пенсій великій кількості клієнтів одночасно. Тому і визначено проводити монетизацію пільг і субсидій саме через цей державний банк.

Жодних комісій від субсидіантів та пільговиків за обслуговування їх персональних облікових рахунків Ощадбанк не братиме.

Чому гроші не роздадуть одразу на руки?

В Україні субсидію отримує майже половина українських сімей. Якщо одразу роздати такій кількості людей гроші на руки, є ризик гіперінфляції та кризи комунальних неплатежів.

Уявімо ситуацію, що 8 млрд. грн. щомісяця замість оплати комуналки попадатимуть на споживчий ринок. Уже через два місяці житлово-комунальне господарство України спіткає колапс, адже надавачі послуг не зможуть розрахуватися з тим же Нафтогазом за куплений газ.

Тому допомога надходитиме на персональний обліковий запис субсидіанта та пільговика в Ощадбанк, а все, що залишиться після оплати комунальних послуг протягом року, за результатами опалювального сезону ЕНЕРГООЩАДНІ українці зможуть забрати з банку готівкою.

За інформацією департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України

 
Друк
 
Друк

Засідання ХХХХІІІ-ої сесії Бережанської районної ради

26 грудня відбулась ХХХХІІІ-я сесії Бережанської районної ради. В ході засідання депутати внесли зміни до районного бюджету на 2018 рік, заслухали звіт голови районної ради про свою діяльність за звітний період, розглянули перелік основних питань для розгляду на пленарних засіданнях Бережанської районної ради у 2019 році, прийняли рішення про оплату за навчання у Жуківській державній музичній школі та рішення про ліквідацію Посухівської філії Потуторського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» Бережанської районної ради.

 
Друк

Ветерани ОУН-УПА – учасники бойових дій

6 грудня Верховна Рада прийняла зміни до закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", якими передбачено нове формулювання щодо осіб, які належать до учасників бойових дій.

До таких належать "особи, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України у XX столітті у складі Української повстанської армії, Української повстанчої армії отамана Тараса Боровця (Бульби) "Поліська Січ", Української народної революційної армії (УНРА), збройних підрозділів Організації українських націоналістів і відповідно до Закону України "Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті" визнані борцями за незалежність України у XX столітті".
Таким чином Рада розширила перелік воїнів УПА, які мають право на пільги за таким статусом.

Раніше учасниками бойових дій визнавали тільки тих воїнів УПА, які брали участь в бойових діях проти німецько-фашистських загарбників на території окупованої України в 1941-1944 роках, які не вчинили злочинів проти людяності і були реабілітовані.

 


Сторінка 5 з 107