Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

В Україні розпочався другий етап медичної реформи

З 1 квітня 2020 року в Україні розпочався 2 етап медичної реформи, який передбачає введення безкоштовних медичних гарантій українцям від держави. В зв’язку цим голова районної  ради Василь  Білик, голова райдержадміністрації Олег Захарків, його заступник Ірина Мигович відвідали комунальне некомерційне підприємство «Бережанська ЦРЛ», де ознайомилися з умовами роботи, матеріально-технічним забезпеченням закладу, якістю надання медичних послуг.

Керівники оглянули неврологічне та реанімаційне відділення. Спілкувалися з директором підприємства Василем Вридником з приводу готовності установи до роботи в нових умовах. За словами Василя Романовича Бережанська лікарня,   в статусі  комунального некомерційного підприємства отримала ліцензію та підписала договір на 8 пакетів послуг з Національною службою здоров’я України і вже з квітня отримує кошти за медичні послуги, які вона надає та надаватиме пацієнтам.

Василь Вридник озвучив перелік медичних послуг, які пацієнтам оплачуватиме держава з бюджету, проінформував про матеріально -технічну забезпеченість закладу. В 2019 році за кошти місцевого бюджету – 689,657 тис.грн. придбано 2 лічильники лабораторних і апарат визначення, 20 клавіатур  та моніторів до комп’ютерів, 12 принтерів,    17 ноутбуків, додаткове обладнання та інструментарій до лапароскопічної стійки. За позабюджетні кошти по гуманітарній допомозі   отримано  на загальну суму 993,0 тис.грн. медичну апаратуру: рентгенографічний апарат, мамо граф, монітори пацієнта, голкоспалювачі,  гінекологічні ліжка, функціональні ліжка, тумбочки, процесори до комп’ютерів, розхідні матеріали медичного призначення,  твердий і м’який інвентар, предмети догляду за  хворими. Від благодійних організацій 2 апарати ШВЛ. Крім цього, проведено ремонт рентгенологічного відділу та встановлено новий  рентген  апарат, на черзі встановлення мамографа.

Наступні кроки – завершення комп’ютеризації закладу, створення АРМ лікарів  з подальшою інтеграцією їх у загальну українську електронну систему е-Health через систему Helsi, підготовка  лікарів  та молодшого персоналу (фахівців) підприємства до запровадження нової моделі  фінансування через єдиного національного замовника медичних послуг.

Брежанська лікарня ввійшла в перелік опорних лікарень Тернопільської області, тож директор комунального некомерційного підприємства «Бережанська ЦРЛ», розповів про заплановану реконструкцію першого поверху хірургічного корпусу з добудовою приміщення під приймальний відділ з відділенням  невідкладної медичної допомоги. На завершальному етапі виготовлення проектно-кошторисної документації.

Не оминули  очільники району і керівництво медицини тему COVID-19. Варто зазначити, що об’єднавши   спільно зусилля волонтерів,  небайдужих громадян,органів виконавчої влади,  місцевого самоврядування та громад  за період карантину закуплено засобів захисту на  суму понад 800 тис.грн.

 
Друк

Нарада з головами ОТГ

Голова районної ради Василь Білик взяв участь у нараді із головами Бережанської ОТГ Володимиром Музичкою, Саранчуківської ОТГ Володимиром Петровським та Нараївської ОТГ Євгеном Здебським щодо процесів децентралізації на території району, яку провів голова райдержадміністрації Олег  Захарків.

Начальник відділу  економічного розвитку РДА  Володимир Урдейчук презентував план дій із забезпечення функціонування мережі надання освітніх послуг, діяльності установ культури і бібліотечної системи та їх подальшого перепідпорядкування після проведення виборів до органів місцевого самоврядування восени 2020 року.

Також доведено до відома розрахункові дані щодо бюджетних асигнувань, які необхідно буде спрямувати для оплати праці працівників та утримання даних установ після остаточного перепідпорядкування.

 
Друк

Володимир Чибрас:

"Відкриття цегельного заводу –

значна подія для Бережанщини"

Одним із небагатьох позитивних моментів сьогодення нашого краю є відкриття підприємства у Бережанах, від­новлення виробничої діяльності цегельного заводу. Про це – в розмові з ди­ректором ТОВ "Бережанський цегельний завод "Керамік" Володимиром Михайловичем Чибрасом.

– Пане Володимире, на якій стадії зараз перебуває підприємство? Що цьому передувало?

– Насамперед нагадаю, що Бережанський цегельний завод "Керамік" у складний період після подій 2013–2014 років через різке подорожчання енергоносіїв змушений був припинити виробництво. Упродовж 2015-го проводився інтенсивний пошук інвестора, який зміг би залучити кошти в модернізацію виробництва. Інвестором вкладена чимала сума в модернізацію підприємства. Повністю оновлено виробничий процес. Збудована нова піч, завезено обладнання з Італії, Іспанії, Польщі.

Доречно було би сказати, що підприємство ус­пішно пройшло фінальну стадію модернізації, й за­раз ведуться пусконалагоджувальні роботи з ви­робництва керамічних виробів.

– Для нашого невеликого міста з великою кількістю безробітних – це значна подія. Скільки людей працевлаштовано, які матимуть зарплати?

– Безперечно, відкриття цегельного заводу – це значна подія для Бережанщини. Я дуже радий, що вдалося створити понад 120 робочих місць для мешканців міста і району, котрі матимуть змогу жити вдома, легально працювати, бути соціально захищеними, вони не шукатимуть праці за кордоном. Середньомісяч­на зарплата становитиме не менше 10 – 12 тис. грн.

Нам удалося залучити хороших спеціалістів, відповідальних людей, з якими можна вирішувати різні складні питання. Наше підприємство є одним із найбільших платників податків до місцевого бюджету, забезпечуватиме суттєве наповнення бюджетів різних рівнів.

– Яку продукцію випускатиме підприємство і з якою потужністю? Де братиме сировину? Скільки подібних виробників будівельних матеріалів є на Тернопіллі?

– Проєктна потужність цегельного заводу "Ке­ра­мік" – три мільйони штук умовної цегли на місяць. Планується випуск керамічних виробів чо­тирьох видів: два види цегли нормального формату і два види – керамічного каменю крупноформатного. Неподалік заводу – достатня кількість роз­віданих і затверджених запасів корисної копалини. ТОВ "Бережанський цегельний завод "Керамік" – єдине таке в Тернопільській області і четверте
в Західній Україні підприємство з обсягами й видами продукції, необхідними для стабільного довготривалого виробництва.

– Щиро дякую за змістовну розмову. Бажаю успіхів і процвітання!

Інтерв’ю вела Тетяна БУДАР.

 
Друк

 

Шановні медичні працівники!

Прийміть найкращі вітання з нагоди Вашого професійного свята –

Дня медичного працівника

і дозвольте подякувати Вам за щоденну виснажливу працю – невпинну боротьбу за здоров’я та життя людини.

Незважаючи на цілу низку проблем, які в останні роки намагається подолати система охорони здоров’я, Ви, як істинні професіонали, завжди готові прийти на допомогу кожній людині, виявляючи відданість своїй справі, часто наражаючись на професійні небезпеки та навіть ризикуючи власним життям. Особливо це яскраво проявилося під час світової пандемії, яка тепер відома кожному, як коронавірус COVID-19.

Тисячі лікарів стали на боротьбу з страшною невідомою хворобою, сповідуючи лікарський принцип – «рятуючи інших – згоряю сам». Ми впевнені, що суспільство ще належно оцінить Ваш подвиг, здійснений у ці нелегкі для держави дні.

Низький уклін Вам за невтомну працю та добре і відкрите серце.

Щиро бажаємо Вам та Вашим родинам здоров’я, щастя, добра і благополуччя, невичерпної енергії та нових професійних здобутків.

                            

 

                            З повагою,

голова Бережанської районної ради                                                                                                                              Василь БІЛИК

 
Друк

«Людині світу» виповнилося б 100 років

 

Іван Павло ІІ (мирське ім’я Кароль Войтила) народився 18 травня 1920 у Вадовіце, Польща.  264-й Папа Римський і  перший в історії Папа-слов’янин.

Сьогодні понтифіку виповнилося б 100 років. «Людина світу», «лицар свободи» та «борець за мир» – коли він пішов із життя, плакав увесь світ. Кароль Юзеф Войтила – він же Іван Павло II – Папа Римський, що змінив ставлення світу до католицької церкви, був першим у багатьох вчинках на папському престолі. Він першим із пап зайшов до лютеранської церкви, синагоги та мечеті. Першим зі Святійших Отців, хто відвідував православні та мусульманські країни.

Його життя було справжнім. Все, що він говорив, чого навчав, йшло з глибини його серця, героїчності чеснот, які підтвердив папа Бенедикт XVI. Святий отець Францискзарахував його до лику святих. Іван Павло II був символом мужності, любові до батьківщини і Церкви.

Іван Павло II був першим за 455 років папою римським неіталійського походження. Також він був наймолодшим головою Католицької церкви за останні 150 років – в 1978 році йому було 58 років. Папа Іван Павло ІІ помер 2 квітня 2005 року.

У Тернопільській обласній універсальній бібліотеці є добірка книг Кароля Войтили та книга про нього.

 
Друк

Шановні земляки! 

Щиро вітаю усіх Вас з з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури - Всесвітнім Днем Вишиванки!

Вишиванка це не просто народний одяг, це – наша національна святиня. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Вона допомагає зберігати глибоке коріння української нації та нашу давню ідентичність. Вишиту сорочку, вишитий рушник передають з роду в рід, бережуть як безцінну реліквію.

Бажаю всім нам пам’ятати та примножувати добрі традиції, передавати їх нашим нащадкам! Зичу здоров’я та радості, натхнення та позитивних емоцій!

Нехай вишиванка дасть нам сьогодні мудрості наших предків та оберігає душу і тіло кожного українця у благословенному служінні Богові та Україні.

З повагою,

Голова районної ради Василь Білик

 
Друк

21 травня в Україні відзначається День вишиванки

День вишиванки - свято порівняно молоде, проте вже набуло нечуваної популярності та інтернаціонального забарвлення. Бо, як то кажуть, нашого цвіту по всьому світу, і тим, що виділяє українця з поміж натовпу, чи то він прогулюється поблизу Ейфелевої вежі, чи мандрує вулицями Торонто - є вишиванка.

День вишиванки покликаний зберегти українські народні традиції, пов’язані з етнічним вишитим одягом. Адже споконвіків орнамент на рушнику, сорочці, костюмі, скатертині є ознакою українства, бо жодна нація не має такого розмаїття  візерунків та барв, перенесених на полотно. Кожна частинка нашої землі має свою, давню, не схожу на інші вишивку -  за орнаментами можна вивчати географію України.

Це мистецтво надзвичайно природне та характерне для нашої землі, більшість мотивів для орнаменту українцям подарувала сама матінка-природа. Вишиття винятково давнє, адже перші вишивки на території України з'явилися ще за скіфів. А першу школу вишиття в Київській Русі було створено ще в ХІ столітті. Її заснувала Анна, сестра Володимира Мономаха. Тут дівчата опановували мистецтво гаптування золотом і сріблом.

Вишивання не було роботою чи наукою, швидше магією, вмінням передати своє світовідчуття, свою внутрішню енергію, закодувавши її на полотні. Дивовижно, та саме слово "вишивка" походить від "вишній", божественний і перекладається на грецьку як "космос". Яка сакральна таємниця захована у скарбах вишиванок. Це - унікальні символи, магічний зв’язок зі світом природи: рослин, тварин, небесних світил, символами Сонця, Землі, Всесвіту, Роду. Це замальована  доля, зашифрований код народу.

Ці сакральні коди переносили ніжні жіночі руки на біле полотно. З давніх віків, з роду в рід і до сьогодні. Так була відтворена і збережена священна сила українського народу, енергії природи і божественне начало. Тому так шанують українці вишиванку, одягають її, пишаються нею у всі часи, бережуть у дні радості та у лихоліття. Тому українці – непереможні! Слава Україні! Героям слава!

Довідково:

Свято було засноване в Чернівцях у 2006 році, коли студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк запропонувала ідею акції “Всесвітній день вишиванки”.

Так, деякі зі студентів регулярно носили вишиванки на навчання, і Леся запропонувала обрати день і прийти всім вишем в українському традиційному одязі.

Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів і викладачів університету, але в подальші роки свято вийшло на всеукраїнський рівень, до нього приєдналася українська діаспора по всьому світу, а також всі охочі підтримати Україну.

 
Друк

До відома жителів Бережанського району!

Оновлена інформація про організацію заходів щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції на території району та кількість зафіксованих випадків хворих на корона вірус в Бережанському районі станом на 20.05.2020 року!

Станом на 16.00 год. 20 травня 2020 року нових підтверджених випадків захворюваності на COVID-19 в районі не має.

Від початку епідемії коронавірусу COVID-19 в Бережанському районі:

- підтверджено 3 випадки захворюваності на коронавірус;

- 3 хворих одужало;

- 25 підозр спростовано;

- 1 відібраний матеріал на COVID-19 перебуває на дослідженні.

Щоденну інформацію про стан матеріально-технічного забезпечення Бережанської ЦРКЛ можна переглянути за посиланням: https://youcontrol.com.ua/virus/

20.05.2020 р. спеціалісти Бережанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провелипозапланове обстеження агропродовольчого ринку Бережанського Рай СТ та проведена роз'яснювальна робота щодо дотримання вимог карантину у закладах торгівлі с. Нараїв, зокрема у 5-ох магазинах: ТРО Бережанського РайСТ (вул.Макарівка, 1а), ТРО Бережанського РайСТ (вул.Серединка, 1а), ТРО Бережанського РайСТ (вул.Ступник, 1а), ФОП Мала Г.М. (вул.Центральна, 38а), ФОП Павлів Г.Я. (вул.Центральна).

Під час обстеження ринку та інспекційного візиту в закладах торгівлі порушень не виявлено.

Шановні жителі Бережан та Бережанського району, пом’якшення карантину НЕ ПРИВІД РОЗСЛАБЛЯТИСЬ  І  НЕХТУВАТИ  КАРАНТИННИМИ  ОБМЕЖЕННЯМИ!

Ситуація вимагає від нас пильності і уважного ставлення дотримання усіх вимог, які вбережуть нас від захворювання.

РАЙОННИЙ ШТАБ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО УСІХ ЖИТЕЛІВ БЕРЕЖАНЩИНИ надалі бути особисто свідомо-відповідальними за дотриманням правил поведінки під час коронавірусної інфекції, адже тільки завдяки дотриманню умов карантину  нам вдається уникнути  поширення  масового захворювання в Бережанському районі.

НЕ НЕХТУЙТЕ ПРАВИЛАМИ ТА БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!!!

 
Друк

Нарада в РДА

Голови районної ради  Василь Білик та його заступник Роман Висоцького взяли участь у робочій нараді, яку провів голова райдержадміністрації Олег  Захарків, за участі свого заступника Ірини Мигович, , в.о. начальника фінансового управління РДА Галини Кузик з директорами районних комунальних некомерційних підприємств «Центральна районна лікарня» Василем Вридником та «Бережанський центр первинної медичної ( медико-санітарної) допомоги» Віктором Цапком, начальниками відділів освіти, культури, національностей, релігій і туризму РДА Наталією Бабій та Аллою Соколовською, а також з директором територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бережанського району Ярославом Чорним,

Під час наради присутні обговорили фінансовий стан і потребу в коштах даних галузей та перспективи їх подальшої діяльності в контексті реалізації адмінреформи та створенні громад.

 
Друк

Голова райдержадміністрації Олег Захарків представив свого заступника

Голова райдержадміністрації Олег Захарків представив керівникам структурних підрозділів РДА свого заступника  Ірину Мигович.  Олег Мирославович висловив впевненість у тому, що досвід роботи та особисті ділові якості Ірини Станіславівни, допоможуть у вирішенні ряду важливих питань життєдіяльності  та розвитку Бережанщини.

Ірина Мигович подякувала за квоту довіри та запевнила, що добре розуміє вимоги часу і покладену на неї відповідальність та наголосила, що докладе усіх зусиль для успішної та злагодженої роботи.

Довідка

Мигович Ірина Станіславівна народилася 17 липня 1969 року, громадянка України, освіта вища, у 1992 році закінчила   Львівський політехнічний інститут.

Має великий досвід роботи на керівних посадах  підприємств. У вересні 1992 року її призначено інженером-технологом ВАТ «Бережанський склозавод». Згодом обіймала посаду начальника цеху №1 ВАТ «Бережанський склозавод». З червня  2007 року Ірина Мигович працювала на посаді заступника голови правління ЗАТ «Кросно-Україна». У липні 2008 року її призначено виконавчим директором ВАТ «Бережанський склозавод». У березні 2009 року призначено виконувачем обов’язків голови правління ЗАТ «Славутський склозавод», а вже  з липня 2009 року та до сьогоднішнього дня працювала головою правління ПРАТ «Славутський склозавод».

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 18.05 2020 року №13-к з 19 травня 2020р. призначена на посаду заступника голови Бережанської районної державної адміністрації.

Як єдиний заступник голови райдержадміністрації на даній посаді вестиме питання соціально-економічного розвитку району, сприяння розвитку промисловості, підприємництва, зовнішньоекономічної діяльності,  залучення зовнішніх і внутрішніх інвестицій, сприяння розвитку підприємств різних форм власності та господарювання, реалізації державної політики у сфері розвитку транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, спорудження та експлуатації автомобільних доріг, житлово-комунального господарства, а також реалізації повноважень районної державної адміністрації в галузі освіти, охорони здоров’я, культури, сім’ї, дітей та молоді та спорту, міжнаціональних відносин, міграції,  соціального захисту населення, інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю, мобілізаційних заходів,  взаємодії між місцевими органами виконавчої влади та громадсько-політичними організаціями.

 
Друк

Прем'єр-міністр: З 22 травня запрацює громадський транспорт, а з 25-го – дитячі садки

З 22 травня Україна буде переходити до адаптивного карантину, який передбачає поетапне пом'якшення карантинних обмежень. Про це заявив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі програми "Свобода слова" на каналі ICTV.

"Вже з 22 травня буде розглянуто питання переходу до другого етапу карантину, який включає низку пом'якшень. Ми дозволимо рух міського і приміського наземного транспорту, ми дозволимо проведення спортивних змагань без глядачів, ми також дозволимо роботу готелів, окрім хостелів, але не роботу ресторанів і басейнів у готелях. Також буде надана можливість проведення служб у храмах з розрахунку одна людина на 10 кв. м", - зазначив Прем'єр-міністр.

Він підкреслив, що з 25 травня Уряд планує дозволити роботу дитячих садочків, а також роботу метрополітену в тих містах, де буде дозволяти епідеміологічна ситуація. "Тут уже будемо працювати спільно з місцевою владою", - додав Денис Шмигаль.

Очільник Уряду пояснив, що модель адаптивного карантину – це модель, коли скасовуються обмеження, запроваджені на рівні держави, але при цьому Уряд працює спільно з місцевою владою, яка буде дивитися, чи відповідає епідеміологічна ситуація в регіоні критеріям Міністерства охорони здоров'я.

"Ми обрали три критерії: заповненість ліжкомісць, кількість зроблених тестів та кількість захворілих на 100 тис. населення. Якщо ці три параметри відповідають встановленим МОЗ, можемо рухатись від етапу до етапу. По мірі виконання цих трьох параметрів буде можливість робити заходи м'якшими або навпаки їх посилювати в тому або іншому регіоні", - пояснив Прем'єр-міністр.

За його словами, рішення про відповідний подальший перебіг карантину будуть прийматися на засіданні Уряду в середу. "Це буде другий етап пом'якшення карантинних заходів. Третій етап, якщо дозволятиме епідеміологічна ситуація, ми можемо запровадити з 1 червня", - заявив Денис Шмигаль.

Третій етап послаблень карантину, як повідомив Прем'єр-міністр, включатиме в себе початок навчальних заходів, відкриття спортзалів та фітнес-центрів (без басейнів) та відновлення міжобласних перевезень. Авіасполучення також може бути відновлено в червні. Але це, окрім ситуації із захворюваністю, також залежить від того, як авіасполучення будуть відкривати інші країни.

 


Сторінка 5 з 154