Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Розширена нарада в РДА

8 липня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації І.Гринкевич

Під час наради порушувались питання про хід будівництва сільських амбулаторій у селах Куряни та Стриганці, про стан забезпечення інсуліном жителів району хворих на діабет,  про заборгованість з виплати зарплати медпрацівникам,  про хід завершення ремонтних робіт з перекриття даху в Нараївській ЗОШ І-ІІІ ст., про підготовку до фестивалю «Лемківська ватра», про хід жнивної кампанії в Бережанському районі, про жорсткий контроль щодо проведення обприскування хімікатами полів сільськогосподарськими підприємствами району,  про ремонт доріг місцевого значення та ін.

 
Друк

Фестиваль патріотичної пісні «Чорна вишиванка» відбувся на хуторі Кулеби

7 липня  нахуторі Кулеби Бережанського району відбувся фестиваль патріотичної пісні «Чорна вишиванка». Фестиваль присвячений вшануванню пам’яті борців за волю України, що тут полягли: Лопушанський Володимир (18 років), Шкапій Григорій (19 років), Гульовський Богдан (21 рік),  Галай Іван (21 рік), Солтис Василь (25 років), Москаль Григорій (27 років). Усі вони загинули в нерівній боротьбі з енкаведистами 22 лютого 1941 року на хуторі Кулеби.

Сюди прибули представники художньої самодіяльності та влади Рогатина, Перемишлян та Бережанщини. Участь в заході взяли Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, народний депутат України Тарас Юрик,  голова райдержадміністрації І.Гринкевич.

 
Друк

Районна міжвідомча робоча група вивчає стан утримання дітей в інтернатних закладах

З  метою реалізації Національної стратегії реформування  закладів інституційного догляду і виховання дітей, в Бережанському районі створена міжвідомча робоча група з питань охорони дитинства та розвитку системи соціальних послуг  та підтримки дітей і сім’ї. Основне завдання  міжвідомчої робочої групи - здійснювати оцінку сімейного середовища дітей, які перебувають на цілодобовому утриманні в інтернатних закладах. До її складу увійшли представники служби у справах дітей,  освіти, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, медицини, районного центру для сім’ї, дітей та молоді, Бережанського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Тернопільській області та районного центру зайнятості.

З 2 липня члени міжвідомчої робочої групи розпочали виїзди у сільські населені пункти району. За участю місцевих органів опіки і піклування у селах Жовнівка, Потутори, Мечищів, Вільхівець, Котів, Урмань, Біще та Куропатники, відвідали 10 сімей, в яких 13 дітей навчаються в інтернатних закладах області.  Учасники робочої групи  оцінили реальний стан проживання сімей, їхню фінансову спроможність  та здатність виховувати дітей. З’ясували з батьками терміни та умови  повернення дитини з інтернатного закладу до батьків або осіб, які їх заміняють.

Впродовж  липня такі об’їзди будуть здійснені в усіх селах Бережанського району, для того  щоб відобразити оцінку потреб кожної дитини та її сім’ї, з’ясувати причини потрапляння дитини до інтернату та виявити, що потрібно зробити, аби дитина росла з рідними, в іншій сім’ї, або в умовах, максимально наближених до сімейних.

Національну стратегію реформування  системи інституційного догляду та виховання дітей заплановано реалізувати  до 2026 року. Наразі про негайне закриття закладів інституційного догляду та виховання не йдеться, інакше діти справді ризикують опинитися на вулиці. Після ретельного аналізу ситуації в регіонах, затвердження регіональних планів буде сформовано своєрідний графік, згідно з яким група експертів розробить план трансформації кожного закладу.

 
Друк

Проведений черговий перерахунок пенсій

Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 липня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищено з 1497,00 грн. до 1564,00 грн.

В зв’язку з цим, органами Пенсійного фонду України проведений черговий перерахунок пенсій.

Перерахунку підлягли:

· мінімальні та максимальні розміри пенсій;

· доплата за понаднормативний стаж, передбачена статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування);

· надбавка до пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;

· підвищення відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;

· щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій.

У Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області масовому перерахунку з 1 липня 2019 року щодо збільшення прожиткового мінімуму підлягло 251,6 тис. осіб, з них, для 138,8 тис осіб розмір пенсії збільшився. Середній розмір підвищення склав – 43,86 грн.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 543, внесено зміни до постанови КМУ від 28 липня 2010 року № 656 «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій»:

-          для осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи розмір пенсії із 285% від прожиткового мінімуму збільшено до 650% і відповідно розмір пенсії становить не менш як 10 166 грн.

-          для осіб з інвалідністю внаслідок війни II групи розмір пенсії із 255% від прожиткового мінімуму збільшено до 525% і відповідно розмір пенсії становить не менш як 8 211 грн.

-          для осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи розмір пенсії із 225% від прожиткового мінімуму збільшено до 360% і відповідно розмір пенсії становить не менш як 5 630 грн.

По Тернопільській області 1482 особам з інвалідністю внаслідок війни відбулося підвищення пенсій, в середньому на 3 080,47 грн.

Пунком 2 постанови від 26 червня 2019 року № 543 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». За бажанням військовослужбовців, зокрема військовозобов’язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою, передбаченою постановою № 1210.

Зокрема по Тернопільській області 146 осіб підлягли такому перерахунку пенсій.

Одночасно з 1 липня 2019 року в разі, коли місячний розмір пенсійних виплат з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону з урахуванням страхового стажу, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону (35 років - чоловіки, 30 років – жінки), не досягає 2000 гривень, таким особам надається доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Після проведення перерахунку зазначеним особам, в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області розмір пенсійної виплати у збільшеному розмірі отримають понад 82 тис. осіб. Середній розмір підвищення склав 290,25 грн.

Перерахунок пенсій з 01 липня 2019 року органами Пенсійного фонду України проведений автоматично, без додаткового звернення пенсіонерів.

Розмір підвищення пенсії кожній особі визначається індивідуально, залежно від заробітку, стажу та статусу особи.

Додаткові видатки на виплату пенсій з 01 липня 2019 року по Тернопільській області склали 32 млн. 353 тис грн.

 
Друк

Діти з пільгових категорій оздоровлюються в дитячому оздоровчому комплексі „Збруч”

1 липня  12 дітей з пільгових категорій сільських населених пунктів Бережанського району поїхали відпочивати  в стаціонарний заміський дитячий оздоровчий комплекс „Збруч” смт.Скала-Подільська Борщівського району Тернопільської області. Діти відпочиватимуть за рахунок коштів районного бюджету до 14 липня 2019 року.

 
Друк

Бережанці пом’янули невинно замучених НКВДистами земляків

З нагоди річниці трагічних подій в Бережанській тюрмі, біля каплички, що знаходиться на території Бережанського агротехнічного інституту керівництво району та міста, громада міста віддали шану та у спільній молитві пом’янули невинно замучених НКВДистами земляків.  Присутні схилили голови у скорботі, засвітили лампадки біля каплички.

Довідка.В 1941 році: Управління НКВД в Бережанах закатувало 1250 людей. Останки 157 мучеників на сьогодні відомі і захоронені родичами тау декількох спільних могилах. Решта вивезені енкаведистами у невідомі місця. Тіла знищених безневинних людей мали сліди жахливих тортур. Особливо витонченим по жорстокості тортурам піддавали дівчат. Серед ув'язнених були і зовсім юні - учні 7-го класу школи, і старезні пенсіонери.

Довгі післявоєнні роки жителі Бережанщини берегли пам'ять про ці злочини комуністичного режиму і ненависть до поневолювачів. Тільки здобувши незалежність України, змогли відкрито говорити про це, гідно увічнити пам'ять безневинних жертв тоталітаризму.

У 1992 році, за ініціативою громадськості Бережан, на фасаді будівлі колишньої в'язниці, (на даний час одного з корпусів БАТІ) над вікнами підвалів тортур, встановлена меморіальна дошка на згадку про жертви кривавих подій 41 року. В одній з колишніх камер смертників цієї будівлі, переданої агротехнічному інституту, обладнана кімната-музей пам'яті жертв сталінських репресій. Експозиція музею висвітлює масові сталінські репресії, які здійснювалисьна Бережанщині в період з 1939-1941 років.

 
Друк

Он-лайн нарада в РДА

1 липня голова районної ради В.Білик взяв участь в он-лайн нараді, яку провів із керівниками райдержадміністрацій та головами районних рад перший заступник голови облдержадміністрації Іван Крисак.

Під час наради йшлося про підсумки посіву сільськогосподарських культур, стан підготовки до жнив та забезпечення вагонами для перевезення зерна врожаю 2019 року; про стан експлуатаційного утримання автомобільних доріг державного і місцевого значення та габаритно-вагового контролю на автошляхах області; про стан будівництва амбулаторій загальної практики сімейної медицини; про організацію та проведення Загальнонаціональної прощі у Марійський духовний центр, що у селі Зарваниця Теребовлянського району.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

1 липня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації І.Гринкевич

Під час наради порушувались питання про стан забезпечення інсуліном жителів району хворих на діабет, про стан виплати зарплати працівникам медицини  та культури,  про стан забезпечення дровами  школи району, про стан проведення ремонтних робіт з перекриття даху в Нараївській ЗОШ І-ІІІ ст.., про виготовлення проекту з реконструкції системи опалення в РБК, про до фестивалю «Чорна вишиванка», про початок жнивної кампанії в Бережанському районі та ін..

На нараді також було підведено підсумки роботи за минулий тиждень. Проаналізувавши стан виконання завдань Ігор Миронович дав ряд доручень на поточний.

 
Друк

Бережансщина готується до фестивалю лемківської культури «Єднаймось, братове, з лемківського роду»

У с. Гутисько відбулося виїзне засідання оргкомітету з питань підготовки та проведення фестивалю лемківської культури «Єднаймось, братове, з лемківського роду».  Засідання відбулося за участі першого заступника голови райдержадміністрації Віктора Зінчука,  заступника голови районної ради Романа Висоцького, місцевого пароха о.Омеляна Легети, в.о. начальника відділу культури,  національностей, релігій і туризму Дарії Головач, голови  Бережанського районного  відділення Всеукраїнського товариства «Лемківщина» Галини Проців, сільського голови  Ольги Малиняк.

Учасники оргкомітету обговорили фінансове забезпечення заходу, організаційні   питання, визначилися з датою проведення фестивалю. Особлива увага була зосереджена на проблемних питаннях, які потрібно вирішити в першу чергу,  такі як: підведення електроенергії, ремонт сцени.

Цього року фестиваль лемківської культури «Єднаймось, братове, з лемківського роду»  відбудеться 11 серпня у с. Гутисько.

 
Друк

Урочистості до Дня Конституції України

27 червня на передодні державного свята Дня Конституції України в великому залі адмінбудинку відбулися урочистості. Святкування розпочалися на урочистій ноті з звучання Державного Гімну України.

З 23-ю річницею Конституції України присутніх привітав голова районної ради Василь Білик.

Під час урочистостей голова  райдержадміністрації Ігор Гринкевич разом з головою районної ради Василем Біликом вручили подяки Тернопільської обласної державної адміністрації керівникам підприємств та підприємцям за досягнуті результати в соціально-економічному розвитку району. Зокрема подяки отримали:

- Верещака Володимир Іванович – керівник ТОВ «Підвисоцькийзавод будматеріалів».

- Лещук Степан Михайлович – керівник ТОВ “Крона”.

- Будь Анатолій Іванович – керівник приватного підприємства “Агроспецгосп”.

- Гаркот Ігор Богданович - керівник ТОВ “Мануфактура”.

- Авдєєнко Владислав Валерійович – керівник ТОВ “Біоенергопродукт”.

- Кленик Степан Теофільович – фізична особа – підприємець.

- Ткач Михайло Богданович – керівник приватного підприємства "Бережани-агробуд".

- Бойко Іван Євгенович – керівник ТОВ “Жива земля Потутори”.

- Бушта ВасильСтепанович  - керівник ТОВ "Тростянець Трейдбуд Інжинірінг".

- Фльонц Тарас Миколайович – керівник фермерського господарства “Фльонц”.

Від Української добровольчої армії  отримав подяку ПП «Флюк» за волонтерську допомогу у забезпеченні провізією навчальних та бойових підрозділів Української добровольчої армії .

Учасники художньої самодіяльності району підсумували урочистості святковим концертом.

 
Друк

Про уточнення додаткової потреби коштів на відшкодування вартості інсуліну йшлося під час наради в голови РДА

В голови райдержадміністрації Ігоря Гринкевича відбулася робоча нарада за участю його першого заступника Віктора Зінчука, голови районної ради  Василя Білика, міського голови Володимира Музички, голови Саранчуківської ОТГ Володимира Петровського, директора комунального некомерційного підприємства «Бережанська центральна районна лікарня» Василя Вридника та начальника відділу фінансово-господарського забезпеченняа парату РДА Люби Радченко. В ході наради мова велася про  уточнення додаткової потреби коштів на відшкодування вартості інсуліну за рахунок  коштів місцевих бюджетів на безоплатне забезпечення такими препаратами осіб, хворих на діабет.

Обговоривши вище зазначене питання керівники дійшли  спільної згоди  щодо співфінансування додаткової потреби на відшкодування інсуліну   хворим на діабет жителям міста та району.

 


Сторінка 6 з 125