Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Спортивний комплекс збудують у Бережанах

Перебуваючи 21 грудня  з робочим візитом в Бережанському районі народний депутат України Тарас Юрик, разом із заступником голови облдержадміністрації Олегом Валовим і керівництвом району та міста, побував на міському стадіоні та оглянув місце де вже забили контрольну палю для будівництва спортивного комплексу. Представник будівельної організації ПП «Украбудсервіс» ознайомив з проектом будівництва.

Саме цей проект пройшов конкурсний відбір інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Загальна вартість проекту біля 5 млн.грн., співфінансування з місцевого бюджету 10%.

Проектом зокрема передбачається будівництво  спортивного комплексу, який включатиме спортивний зал розміром 24 х 42 м, плавальний басейн розміром 14.90 х 29.76 м, а також приміщення, призначенні для обслуговування комплексу та перебування глядачів.

Будівництво спортивного комплексу надасть можливість проводити спортивні турніри з багатьох видів спорту, а жителі міста Бережан та  Бережанського району матимуть вільний доступ до заняття фізичною культурою і спортом.

 
Друк

В Бережанах урочисто відкрили інклюзивно-ресурсний центр

В Бережанах урочисто відкрили інклюзивно-ресурсний центр. Участь у відкритті ІРЦ взяли народний депутат України Тарас Юрик, заступник голови облдержадміністрації Олег Валов, керівництво району та міста та численна освітянська громада м. Бережани, діти і батьки.

Бережанський інклюзивно-ресурсний центр розташований у приміщенні ЗОШ І-ІІІ ст. №3 на першому поверсі. Він забезпечений сучасним інтерактивним обладнанням, завдяки якому є можливість розвивати у дітей пізнавальні процеси та підвищувати рівень мотивації до навчальної діяльності.

«Дуже важливо, що на сьогоднішній день інклюзивна освіта для нашої держави є одним із пріоритетів. Особливою увагою цей напрямок користується і в Президента України, оскільки головним напрямком благодійної діяльності його дружини Марини Порошенко є інклюзивна освіта. І це дуже важливо, щоб наші дітки відчували увагу, тепло, мали можливість розвиватися як усі діти. Адже запровадження інклюзивного навчання створює передумови для інтегрування дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, у загальноосвітній простір. Це дозволяє дітям бути у соціумі, спілкуватися та навчатися зі своїми однолітками, разом з ними рости та розвиватися», – наголосив Тарас Юрик і подякував міському голові, керівництву районної адміністрації та районної ради за участь кожного з них в реалізації даного проекту.

Також з вітальними словами зверталися до присутніх Олег Валов, міський голова Володимир Музичка, голова РДА Ігор Гринкевич.

Отець Володимир  Зайчук поблагословив на добру справу  працівників, які в новоствореному  центрі творять милосердя та будуть працювати на благо тих дітей, які в ньому навчатимуться і освятив приміщення свяченою водою.

Директор ІРЦ Ірина Сидор подякувала усім хто долучився до  створення центру та запросила присутніх оглянути кімнати з комфортними умовами, в яких будуть надаватися психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги дітям, які проживають у м. Бережани та Бережанському районі. На сьогодні з 5680 дітей віком від 2 до 18 років 154 дитини мають статус дитини-інваліда, 62 дитини – з особливими освітніми потребами.

Довідка. Відповідно до підписаних Меморандумів з Фондом Порошенка та Тернопільською обласною і районними державними адміністраціями в області будуть створені 19 ІРЦ.

16 інклюзивно-ресурсних центрів уже діють у Бучацькому, Гусятинському, Заліщицькому, Збаразькому, Зборівському, Козівському, Монастириському, Підгаєцькому, Тернопільському, Чортківському і Шумському районах, містах Кременці, Тернополі, в Теребовлянській, Лановецькій і Шумській ОТГ.

17-ий відкрито у Бережанах.

 
Друк

Засідання ХХХХІІ сесії Бережанської районної ради

20 грудня відбулась 42-а сесія Бережанської районної ради. В ході засідання депутати внесли зміни до районного бюджету на 2018 рік та схвалили районний бюджет на 2019 рік, прийняли ряд районних программ, зокрема: «Програму сприяння розвитку громадянського суспільства в Бережанському районі на 2019-2020 роки», «Програму фінансової підтримки відділу з питань надання адміністративних послуг районної державної адміністрації на 2019-2020 роки», «Програму місцевих стимулів для медичних працівників на 2018-2020 роки», «Програму створення містобудівного кадастру та його ведення на 2018-2020 роки», «Програму розвитку малого і середнього підприємництва на 2019-2020 роки», «Програму матеріально-технічного забезпечення щодо створення територіального центру комплектування та соціальної підтримки на базі Бережанського об'єднаного міського військового комісаріату на 2019 рік» та «Програму надання шефської допомоги та матеріально-технічного забезпечення військовим частинам А 1461 та А 3200 Збройних Сил України на 2019-2020 роки».

Разом з тим, депутати заслухали хід виконання районної цільової програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2018 роки та виконання програми поводження з твердими побутовими відходами в Бережанському районі на 2017-2020 роки, надали згоду  на передачу на баланс Бережанської центральної районної лікарні частини майна, що знаходиться на балансі районного комунального некомерційного підприємства "Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги", затвердили Статут Куропатницького НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ» у новій редакції та прийняли рішення про звільнення комунального підприємства «Майновик» Бережанської районної ради від сплати частини чистого прибутку, що вилучається до районного бюджету.

 
Друк

Засідання колегії РДА

Під головуванням голови райдержадміністрації Ігора Гринкевича відбулася засідання колегії РДА. Члени колегії розглянули питання про проект бюджету на 2019 рік та запропонували проект рішення на розгляд сесії районної ради.

 
Друк

Спільна молитва духовенства Тернопільщини за участі Президента України Петра Порошенка

Спільна молитва з духовенством Тернопільщини, яку очолив Святійший Патріарх Філарет, відбулася 18 грудня у Надставній церкві. На Подячній молитві за отримання Патріаршого і Синодального томосу про автокефалію та утворення Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні був також Президент України Петро Порошенко, який перебував на Тернопільщині у робочій поїздці.

"Ми досягли в Україні відновлення української помісної православної автокефальної церкви. Цей факт має епохальне значення, бо за всю тисячолітню історію ми ніколи не мали визнаної автокефальної церкви", - наголосив Патріарх Філарет, звертаючись до вірян, які прийшли до храму.

Він підкреслив, що це відбулося завдяки рішучості Вселенського Патріарха Варфоломія. "Він виявив велику мужність, що пішов на крок визнання української церкви. Також велика заслуга у цьому Президента України Петра Порошенка. І ми вам щиро вдячні за те що ви взяли на себе цей хрест і донесли до того місця, де ми одержали Томос", - зазначив Святійший.

"Без Божої допомоги цього точно не могло бути", - наголосив Петро Порошенко.

Ще рік тому, за його словами, ми про це не могли й мріяти. Слово "томос" українці не знали, а деякі стверджували, що це відбудеться, але точно не при нашому житті. "І чому так сталося? Бо ми вірили! Це стало можливим завдяки його святості Патріарха Філарета. Де ще взяти яскравий приклад жертовності, коли особисті амбіції відкидаються задля справи церкви і держави?!", - пояснив Президент.

 
Друк

На Тернопільщині відбулося виїзне Всеукраїнське засідання Ради церков

«Уже так склалося, що після певних історичних моментів, які відбуваються в нашій державі, на Тернопільщину приїжджають високоповажні гості. Коли у жовтні було оголошено Томос – приїхав Патріарх Філарет. Цими вихідними створили Єдину помісну церкву і вже через день відбувається Всеукраїнське засідання Ради церков і релігійних організацій. Тобто це говорить про те, що Тернопільська область у своїй природі є унікальною і справді є духовним центром української держави і народу», – прокоментував виїзне засідання Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій голова ТОДА Степан Барна.

Він наголосив, що на Тернопільщині є понад 1800 релігійних громад, які спокійно співіснують, мають добрі відносини між собою і найважливіше – стоять на позиції соборності і територіальної цілісності нашої держави.

«У цьому контексті для нас надзвичайно важливо, що ті християнські та моральні цінності, котрі є в усіх без винятку конфесіях, представлених у Всеукраїнській раді церков, а їх – 17-ть, мають ключовий момент – ми будуємо моральне суспільство. Тому такі заходи мають проводитися часто. І приємно, що вперше виїзне засідання Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій відбулося саме на Тернопільщині. Адже традиційно рада засідає у Києві», – підкреслив Степан Барна.

 
Друк

У Бережани з подарунками для дітей завітав Святий Миколай

В районному Будинку культури для дітей учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також дітей з багатодітних сімей та сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах відбулось театралізоване дійство «Миколаю прийди до нас із Раю».

З привітальним словом до присутніх звернувся перший заступник голови районної державної адміністрації Віктор Зінчук, який побажав дітям завжди бути здоровими, щасливими та не переставати вірити в казку.

Учасники заходу мали можливість переглянути новорічну  казку, яку підготували вихованці районного центру позашкільної освіти (директор – Олена Різник, культорганізатор – Юлія Руженевич).

 
Друк

Он-лайн нарада в РДА

17 грудня голова районної ради В.Білик взяв участь в он-лайн нараді, яку провів із керівниками райдержадміністрацій та головами районних рад перший заступник голови облдержадміністрації Іван Крисак.

Під час наради йшлося простан використання коштів субвенцій з державного бюджету місцевими бюджетами та завершення бюджетного року, про стан розрахунків за спожиті енергоносії та  впровадження системи енергетичного  менеджменту в області, про стан експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення, про стан будівництва об’єктів за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ.

Іван Богдановичпідвів підсумки наради. За її результатами дано протокольні доручення.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

17 грудня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації І.Гринкевич.

Під час наради обговорили питання: про стан розчистки доріг; про стан оплати за енергоносії та виплати  заробітної плати в медичних установах району; про кількість підписаних декларацій з сімейними лікарями;  про технічний стан шкільних автобусів; про температурний режим в навчальних закладах району, про стан призначення субсидій, про функціонування ДБСТ, тощо.

На нараді було підведено підсумки роботи за минулий тиждень.

 
Друк

Вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

З нагоди Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в Бережанській райдержадміністрації відбулася зустріч з тими, хто боровся із техногенною катастрофою та постраждав від «мирного атома». На зустріч з чорнобильцями прийшли голова райдержадміністрації Ігор Гринкевич, голова районної ради Василь Білик, заступник міського голови Олег Захарків, заступник  голови Саранчуківської ОТГ Іван Осадца, а також керівники медицини, соціального захисту, Пенсійного Фонду.

Під час зустрічі говорили про саму трагедію, про її наслідки та соціальний захист потерпілих. Ігор Миронович Гринкевич подякував ліквідаторам за їхню жертовність, коротко проінформував про стан справ в районі, наголосив, що проблеми “чорнобильців” є для нього знайомими, і при потребі районна влада завжди йде на зустріч і допомагає.

Відтак учасники зустрічі окреслили низку проблем, з якими часто стикаються. Зокрема, йшлося про медикаментозне забезпечення, про виплату та підвищення пенсій «чорнобильцям», про соціальний супровід, про компенсацію за проїзд, тощо.

Голова РДА підвів підсумки зустрічі та побажав усім щасливого Нового Року та Різдва Христового.

 
Друк

Зустріч з представниками ОБСЄ

В голови райдержадміністрації  Ігора Гринкевичавідбулася зустріч з представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Зустріч відбулася за участі голови районної ради Василя Білика. Під час зустрічі порушувались питання реалізації в Бережанському районі адміністративно-територіальної реформи, соціального супроводу учасників АТО, внутрішньо-переміщених людей з окупованих територій, насильства в сім’ї та стан безпеки в районі.

 


Сторінка 6 з 107