Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Військовослужбовців об’єднало паломництво до Зарваниці

Військове паломництво до Зарваниці відбувається вже вдесяте. Особливим змістом воно наповнилося з початком війни на Сході країни. Тоді прощі до Марійського духовного центру стали місцем духовного відновлення і внутрішнього порозуміння для учасників АТО та їх родин, вшанування загиблих Героїв. Щороку проща до традиційного формату проведення має своє духовне наповнення, яке визначається цитатою Святого письма і змістом паломницьких заходів. Цьогоріч воїни зі всієї України молилися під гаслом «Дякую Богу, якому служу!».

Військова проща тривала два дні, 22-23 вересня. У прощі взяли участь військовослужбовці Бережанської військової частини А 1461 та  Бережанського об’єднаного міського військового комісаріату.

В рамках проведення прощі військові в/ч А 1461 майор  Березнюк Іван Іванович та прапорщик Дудар Андрій Володимирович нагороджені відзнакою обласної державної адміністрації «За службу Україні».

Варто зазначити, що для організації прощі у Зарваниці Бережанською в/ч А 1461 були надані намети, польові кухні, обслуговуючий персонал та особовий склад частини.

 
Друк

У Тернопільській облдержадміністрації відзначили кращих представників сфери туризму

Покращення інфраструктури та якісні дороги — це базові речі для розвитку туризму області. Реалізацію таких заходів у країні передбачає політика Президента й Уряду. Про це наголосив заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Юрій Юрик під час урочистого засідання з нагоди відзначення в області Всесвітнього дня туризму й Дня туризму в Україні. У ньому взяли участь суб’єкти туристично-рекреаційної галузі області: представники туристичних підприємств, розважальних закладів, туроператори, працівники музеїв, представники закладів розміщення і харчування.

«Середовище туристичного бізнесу нашого краю — це одна велика родина, у якій всі один одного знають, допомагають та консультують. Це мотивовані, працелюбні люди, які впродовж багатьох років займаються промоцією туристичного продукту Тернопільщини. Дякую вам, представники сфери туризму області, за ваш ентузіазм та натхнення з якими ви робите свою справу», — зазначив Юрій Юрик.

Не зважаючи на те, що туризм на даний час — одна з пріоритетних галузей області, дається взнаки те, що протягом останніх 25 років не вкладалися кошти у розбудову інфраструктури, наголосив Юрій Юрик. І це, відповідно, позначається на стані розвитку туризму як такого.

«В нас є гідні уваги пам’ятки архітектури, культури, цікаві туристичні об’єкти, духовні центри. Минулий рік був знаковий щодо розвитку туризму, адже облдержадміністрація спільно з обласною радою вперше передбачили кошти для реалізації сучасного проекту Greenways (багатофункціональні маршрути для подорожей велосипедом або пішки, прокладені вздовж природних коридорів, історичних торгових шляхів, річок тощо). Мова йде про маркування Дністровського каньйону, інший напрямок — Кременецькі гори», — зазначив Юрій Юрик.

Наприкінці урочистого засідання за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок в розвиток туризму в області кращих працівників туристично-рекреаційної галузі нагородили спільною грамотою Тернопільської обласної державної адміністрації та Тернопільської обласної ради.

Серед нагороджених головний спеціаліст відділу культури, національностей, релігій і туризму Бережанської райдержадміністрації Алла Соколовська.

 
Друк

Бережанщина готується до проведення "Маршу патріотів"

У малому залі засідань Бережанської районної державної адміністрації відбулося чергове засідання оргкомітету з проведення у м. Бережани та на горі Лисоня «Маршу Патріотів». Оргкомітет відбувся за участі першого заступника голови райдержадміністрації В. Зінчука, заступника голови районної ради Р.Висоцького, начальника відділу освіти райдержадміністрації Н. Бабій, начальника відділу культури, національностей, релігій і туризму райдержадміністрації Д.Головач, керівника позашкільниго закладу району О. Різник, методиста з питань виховної роботи В.Бича, директора Потуторської опорної ЗОШ І-Шст. О. Поляк та директора районного будинку культури І.Варчака.

В ході засідання мова йшла про підготовку та організацію проведення заходу. Зокрема, присутні внесли уточнення в сценарій та обговорили ряд організаційних питань, що стосуються медичного супроводу, забезпечення громадського порядку, тощо.

Нагадаємо, «Марш Патріотів» відбудеться 11 жовтня 2018 року за участі команд роїв Тернопільщини – переможців районних етапів, які брали участь в обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької, військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»).

Захід розпочнеться о 10.00 год. на Площі Ринок у м. Бережани, після чого відбудеться сходження учасників  Маршу на гору  Лисоня, де і відбудеться нагородження переможців.

 
Друк

В рамках реалізації концепції «Нова українська школа» першачкам вручили комп’ютерну техніку

Голова районної державної адміністрації Ігор Гринкевич та заступник голови районної ради Роман Висоцький з робочою поїздкою побували в навчальних закладах сіл Шибалин, Рекшин, Надрічне, Жуків, Літятин, Куропатники, Рогачин, Куряни, Мечищів. Керівники поспілкувалися з директорами шкіл та вчителями, ознайомилися з умовами навчання закладів, їх матеріально-технічним забезпеченням та готовністю до опалювального сезону.

Оглянувши навчальні класи Ігор Гринкевич та Роман Висоцький вручили першокласникам комп’ютерну техніку, придбану за кошти обласного бюджету в рамках реалізації концепції «Нова українська школа».
 
Друк

Вшанування рятівників

Голова районної державної адміністрації Ігор Гринкевич та заступник голови районної ради Р.Висоцький взяли участь в урочистих зборах з нагоди відзначення Дня рятувальника, що відбулися в Бережанському районному відділі Управління ДСНС України у Тернопільській області.

Привітати рятувальників прийшли також  міський голова Володимир Музичка та заступник голови Саранчуківської об’єднаної територіальної громади Іван Осадца.

Під час урочистостей до рятувальників з вітальним словом звернулися керівники району і наголосили, що відзначення Дня рятувальника є державним визнанням неоціненного внеску людей мужніх професій – людей сильних духом, котрі з честю забезпечують надійний захист національного багатства, життя людей від вогню та стихії, цілодобово підтримують постійну бойову готовність до боротьби з незваним лихом і завжди готові якнайшвидше допомогти тим, хто найбільше потребує невідкладної допомоги, а також вручили керівнику Т. Калакурі сертифікат на суму 20 тис.грн..

У рамках святкування кращим працівникам служби вручено спільні грамоти районної державної адміністрації та районної ради, облдержадміністрації та обласної ради, Бережанської міської ради, Саранчуківської ОТГ та подяки від керівництва Бережанського районного відділу Управління ДСНС України у Тернопільській області.

 
Друк

Нарада з питань щодо встановлення розміру ставки земельного податку за лісові землі

Відбулася зустріч керівників лісогосподарських підприємств району з сільськими головами. В ході зустрічі мова велася про зміни у встановленні розміру ставки земельного податку за лісові землі в зв’язку з прийняттям ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів  України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств». За результатами зустрічі прийнято відповідне рішення.

 
Друк

Голова районної ради взяв участь в он-лайн нараді

17 вересня голова районної ради В.Білик взяв участь в он-лайн нараді, яку провів із керівниками райдержадміністрацій та голів районних рад голова обласної державної адміністрації С.Барна.

На порядку денному розглянули питання: про посилення взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, контролюючих органів щодо недопущення випалювання сухої рослинності та її залишків; про результати проведення І етапу Всеукраїнського профілактичного рейду „Урок”; про стан середнього і поточного ремонту доріг в області; про стан будівництва об’єктів за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

17 вересня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації І.Гринкевич.

В ході наради також обговорили питання: про результати проведення тендеру на ремонт доріг місцевого значення в районі,  про хід ремонту ділянки дороги державного значення М-12 в межах міста Бережани, про організацію харчування в ЗОШ району, про стан завозу дров  в навчальні заклади, про підготовку освітніх закладів до патріотичної ходи «Марш патріотів», яка відбудеться 11 жовтня в Бережанському районі, про стан функціонування первинної та вторинної ланки медицини в районі та  про проблеми з виплатою  заробітної плати в даній галузі, про проведення відповідних робіт із заміни теплотраси в ЦРКЛ, тощо.

Також  під час наради головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту В. Видойник проінформував присутніх про шкоду довкіллю, яку спричиняють люди спаленням залишків сухої рослинності та про міри відповідальності за дане порушення.

 
Друк

В Бережанах відбулося "Свято замку"

16 вересня в Бережанах в рамках відзначення Дня туризму відбулося  "Свято Бережанського замку". Урочисте відкриття свята відбулося за участі заступника голови ОДА Олега Валова, голови райдержадміністрації Ігора Гринкевича та міського голови Володимира Музички.

Всі бажаючі мали змогу прийняти участь у майстер - класах стрільби із лука, з соломоплетіння, флористики, бодіарту, мультиплікації, хореографії, майстер - класах по розфарбовуванню пряників, театральному мистецтві, а також у перегляді  фільмів, показових боях та одягнути середньовічні обладунки.

Свято Бережанського замку завершилося вогняним шоу та ватрою.

 
Друк

Лісників привітали з професійним святом

Керівництво району привітало працівників лісових господарств району - ДП «Бережанське лісомисливське господарство» та Бережанське районне державне агропромислове підприємство «Бережанирайагроліс» з Днем працівників лісу.

Голова районної державної адміністрації І.Гринкевич та заступник голови районної ради Р.Висоцький побажали усім лісівникам міцного здоров'я, миру, добробуту, злагоди і тепла у родинах та вагомих трудових здобутків! Кращих працівників нагородили Почесними грамотами та подарунками.

 
Друк

Вшанування вояків УПА

У Киляшківому лісі, що біля с. Рогачин, Бережанського району біля символічної могили на місці таборування підрозділів УПА, де у вересні 1944 відбувся бій між повстанцями та підрозділом НКДБ, відбулося вшанування вояків УПА.

Присутні у спільній молитві помолилися за душі невинно убієнних Героїв визвольних змагань українського народу та вшанували їхню пам'ять хвилиною мовчання.

Голова райдержадміністрації Ігор Гринкевич зазначив, що такими могилами та хрестами всіяна ненька Україна. «Наше завдання донести в пам'яті молодому поколінню про подвиги УПА, які служать прикладом мужності та самопожертви і сьогодні для наших захисників на передовій східного фронту, які захищають незалежність та суверенітет нашої держави. Ми маємо набратися віри, сили, терпіння і кожен на своєму місці має прикласти усі зусилля для примноження величі і слави нашої України» - підкреслив голова РДА.

Учнівська молодь цитувала патріотичні вірші, у виконанні вокальних ансамблів звучали повстанські пісні.

Патріотичний захід завершився гімном ОУН-УПА «Ой у лузі червона калина».

 


Сторінка 6 з 101