Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Фермерські господарства Тернопільщини отримають фінансову допомогу від держави

22 квітня Уряд прийняв постанову “Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств”.

Постановою удосконалюється механізм держпідтримки кооперативам та визначаються додаткові напрями підтримки фермерським господарствам.

«Серед важливих рішень, які прийняті Урядом, це підтримка фермерських господарств та кооперативів. Ефект від роботи АПК є очевидним і значущим для всієї економіки, тому розширення напрямків для малих фермерів, для об’єднань фермерів дозволить їм отримати доступ до додаткових коштів, наростити виробництво сільськогосподарської продукції, оновити виробниче обладнання і загалом стимулювати підприємництво на селі», - прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Зокрема, державна підтримка фермерським господарствам буде реалізуватися за такими напрямами:

1) дотація за утримання від 5-ти корів молочного напряму продуктивності;

2) бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) для новостворених ФГ, яка надаватиметься їм для провадження с/г діяльності;

3) часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданням дорадчих послуг;

4) відшкодування сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам 70% вартості (без ПДВ) як придбаних техніки та обладнання, так і профінансованих за рахунок банківського кредиту.

Прийнята постанова розширить доступ фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів до державних фінансових ресурсів і створить умови для переходу понад 300 фермерів на органічне виробництво, розвитку понад 400 молочних ферм, збільшення не менше ніж на 10 одиниць кількості кооперативів з переробки сільськогосподарської продукції, стимулювання створення понад 1780 фермерських господарств, у тому числі, особами з числа сільської молоді.

Довідково. У 2019 році за програмою підтримки фермерських господарств було спрямовано бюджетні кошти в сумі 416,9 млн грн, якими скористалося близько 10 тис. фермерів та 2 сільгоспкооперативи.

 
Друк

Понад 500 продуктових наборів отримали жителі Бережанщини

В рамках реалізації спільного проєкту Міністерства соціальної політики, національної мережі продуктових магазинів «АТБ» та за сприяння департаменту соціального захисту населення ТОДА, 433 продуктових набори передали для громадян похилого віку, які обслуговуються територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бережанського району. У набори входять продукти й товари першої необхідності: крупи, макарони, цукор, сіль, рослинна олія, лимони, печиво, чай тощо.

Окрім цього, для підопічних територіального центру Бережанського району було сформовано 104 продуктових набори від приватних підприємців району.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бережанського району та Бережанська районнна адміністрація висловлюють подяку ПП "Флюк", директору ДЛМГ О..Левчуку , керівникуТОВ "Жива земля Потутори" І. Бойку та іншим підприємцям, які долучилися до благодійної справи у формуванні продуктових наборів до Великодня.

 
Друк

До відома жителів Бережанського району!

Районний штаб з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня, пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, інформує про організацію заходів щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції на території району та кількість зафіксованих випадків хворих на коронавірус в Бережанському районі.

Від початку епідемії коронавірусу COVID-19 в Бережанському районі підтверджено 2 випадки захворюваності на коронавірус.

Станом на 16.00 год. 22 квітня 2020 року нових підтверджених випадків захворюваності на COVID-19 в районі не має.

1 відібраний матеріал на COVID-19 перебуває на дослідженні.

1 хворий із с. Краснопуща одужав (отримав 2 негативні результати).

Станом на сьогодні стан матеріально-технічного забезпечення ЦРКЛ  наступний:

- 4 апарати ШВЛ;

- 11818 шт. - засобів індивідуального захисту;

- 356 шт. - костюмів біозахисту;

- 5020 шт. - масок медичних;

- 5850 шт. - рукавиць нітрилових;

- 97 шт. -захисних окулярів;

-90 шт. -захисних щитків;

- 397 шт. - респіраторів класу захисту не нижче FFP2.

Щодня проходить координація роботи усіх задіяних служб району щодо дотримання карантину.

Бережанським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області проведено інспекційні візити по дотриманню вимог торгівлі під час карантину у 3 магазинах та 2 аптеках в Бережанах, зокрема: магазин "Рукавичка" ТзОВ ТВК "Львівхолод" (вул.Рогатинська, 4), магазин "Норма" ФОП Процик В.І. (вул. Тернопільська,7 А), аптека "Подорожник" (пл. Ринок, 20), магазин "Студія м'яса" ТзОВ "М - Г" (пл.Ринок, 5), аптека" 3 І" (пл. Ринок, 22).  Під час  інспекційних візитів порушень не виявлено.

Сімейні лікарі в телефонному режимі контролюють стан  здоров'я громадян, які повернулися з-за кордону, дільничні офіцери поліції здійснюють перевірки дотримання ними умов самоізоляції.

Бережанським відділом поліції здійснюється щоденне чергування на посту у с.Підвисоке, на межі і з Івано-Франківською областю. Проводяться заходи щодо забезпечення дотримання карантинних заходів на  території м. Бережани та Бережанського району.

ВИСЛОВЛЮЄМО ПОДЯКУ жителям міста Бережан та  району за дотримання умов карантину, а усім медикам,  поліцейським, рятувальникам, комунальникам та волонтерам - за їхні кваліфіковані дії в боротьбі з пандемією!

РАЙОННИЙ ШТАБ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО УСІХ ЖИТЕЛІВ БЕРЕЖАНЩИНИ бути особисто свідомо-відповідальними за дотриманням правил поведінки під час коронавірусної інфекції. Не наражати себе і рідних на небезпеку, без зайвої потреби невиходити з дому та не контактувати з великою кількістю людей.

ЗАЛИШАЙТЕСЯ   ВДОМА ТА БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!!!

 
Друк

Верховна Рада прийняла законопроєкт, необхідний для завершення формування спроможних громад і нових районів

Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» № 2653 від 20.12.2019.

Законопроєкт дає можливість Уряду прийняти необхідні рішення для затвердження адміністративно-територіального устрою на рівні громад: вводить поняття адміністративного центру територіальної громади та території територіальної громади; пропонує до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України уповноважити Кабінет Міністрів України визначати адміністративні центри та території територіальних громад.

«Завдяки сьогоднішньому рішенню Верховної Ради, Уряд матиме змогу завершити процес створення спроможних громад в Україні. Останніми місяцями тривали непрості дискусії з усіма учасниками реформи: органами місцевого самоврядування, їхніми асоціаціями, обласними державними адміністраціями, експертами, урядовцями, народними депутатами. За результатами цих обговорень ОДА фіналізували перспективні плани формування громад областей. Вчора Уряд вже прийняв три з них. Міністерство докладатиме максимум зусиль, щоб найближчими тижнями були прийняті перспективні плани усіх областей. Саме ці плани і ляжуть в основу майбутнього адміністративно-територіального устрою на рівні громад», - зазначив заступник міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода.

Законопроєкт №2653 також дає повноваження Уряду подавати до Верховної Ради України проєкти законодавчих актів щодо утворення і ліквідації районів.

«Усі учасники реформи сходяться на думці, що чинний районний поділ не відповідає сучасним вимогам. Старі райони стають усе менш ефективними, бо більшість повноважень переходять на рівень спроможних громад. Отже перегляд функцій і меж районів – це вже необхідність. Для людей питання реформування районів не таке чутливе, бо усі послуги з наступного року надаватимуться в громадах. Нові райони будуть потрібні лише для організації та координації державних органів виконавчої влади на місцях», - нагадав В’ячеслав Негода.

Заступник міністра подякував за державницьку позицію профільному парламентському комітету і народним депутатам, які голосували за законопроєкт, а також відзначив значну роль усіх асоціацій органів місцевого самоврядування у розробці і підтримці цього законопроєкту.

Він також нагадав, що реалізація закладених в законопроєкті положень дозволить провести у 2020 році місцеві вибори на новій територіальній основі громад і районів.

 
Друк

Уряд продовжив карантин до 11 травня

Кабінет Міністрів України продовжив дію карантину до 11 травня 2020 року. Відповідне рішення прийняте на засіданні Уряду 22 квітня.

“Передбачається продовження терміну дії карантину до 11 травня 2020 року. Разом з цим пропонується дозволити перевезення в міському транспорті осіб, які виявили бажання бути донорами крові, а також залучати до роботи окремих категорій працівників без проходження обов’язкового профілактичного огляду, термін якого припав на період карантину”, - зазначив Максим Степанов.

Крім того, як підкреслив Міністр охорони здоров’я, постановою Уряду затверджується Порядок проведення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією особи,  а саме: включення осіб, які перебувають на самоізоляції, у додаток Міністерства цифрової трансформації “Дія”.

 
Друк

До відома жителів Бережанського району!

Інформуємо про організацію заходів щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції на території району та кількість зафіксованих випадків хворих на коронавірус в Бережанському районі.

Станом на 16.00 год. 18 квітня 2020 року в районі підтверджено + 1 випадок захворюваності на COVID-19 . Інфікований перебуває під амбулаторним спостереженням. Коло контактних осіб визначено, щодо них проводяться протиепідемічні заходи.

Бережанським районним відділом ДСНС України у Тернопільській області проведено роботу по оповіщенні населення м. Бережани про дотримання вимог карантину.

Бережанським відділом поліції проводяться заходи щодо забезпечення дотримання карантинних заходів на території м. Бережани та Бережанського району. Здійснюється щоденне чергування на посту у с.Підвисоке, на межі Тернопільської області з Івано-Франківською.

РАЙОННИЙ ШТАБ з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня, пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, ВИСЛОВЛЮЄ ПОДЯКУ ЖИТЕЛЯМ МІСТА БЕРЕЖАНИ ТА СІЛЬСЬКИХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ РАЙОНУ за те, що значна більшість дослухалася до закликів духовенства і влади та скористаються можливістю посвятити паску он-лайн, а тим хто все- таки прийшов в церкву освятити паски - за дотримання карантинних засобів захисту, що дало можливість уникнути скупчення людей.

РАЙОННИЙ ШТАБ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО УСІХ ЖИТЕЛІВ БЕРЕЖАНЩИНИ бути особисто свідомо-відповідальними за дотриманням правил поведінки під час коронавірусної інфекції. Не наражати себе і рідних на небезпеку. Без зайвої потреби не виходити з дому та не контактувати з великою кількістю людей.

ЗАЛИШАЙТЕСЯ ВДОМА ТА БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!!!

 
Друк

Відбулося позачергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Під головуванням голови районної державної адміністрації Олега Захарківа  17 квітня 2020 року відбулося позачергове  засідання  місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при районній державній адміністрації. Під час засідання комісії обговорили питання  про  посилення дотримання умов карантину під час Великодніх свят.

З метою недопущення скупчення людей та  поширення вірусної інфекції COVID – 19  на території Бережанського району  комісія вирішила:

1)  Виконавчим комітетам сільських рад району вжити необхідних заходів щодо заборони масового відвідування кладовищ на період карантину під час Великодніх свят.

2) Запровадити відповідно до законодавства додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи на період карантину, зокрема щодо пересування та перебування громадян в громадських місцях у період вихідних і святкових днів (з 00 год. суботи до 6 год. першого робочого дня після вихідних (святкових)
днів, починаючи з 13 год. 00 хв. 18 квітня до 06 год. 00 хв. 21 квітня 2020 року).

3) 1Бережанському відділу поліції Головного управління  Національної поліції у Тернопільській області вжити заходів щодо забезпечення дотримання  карантинних заходів  на усій території Бережанського району.

Крім цього, було  прийнято рішення про щоденне інформування  Бережанської  РДА  відповідними службами району,  які здійснюють заходи по боротьбі з COVID-19, для узагальнення та подальшого своєчасного інформування жителів Бережанського району.

 
Друк

На сесії обласної ради внесли зміни до обласного бюджету-2020

2,5 млн. грн. виділили на сесії Тернопільської обласної ради для забезпечення виконання заходів щодо запобігання занесенню та поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом.
Як прокоментував директор департаменту фінансів обласної державної адміністрації Степан Скибиляк, 1 млн. грн спрямовано  Тернопільській університетській лікарні для закупівлі необхідних медикаментів для лікування коронавірусної хвороби COVID-19.  Також 1 млн. грн.  виділено «Базі спеціального медичного постачання» для закупівлі виробів медичного призначення та медикаментів для лікування COVID-19.

«Під час третього пленарного засідання 14 сесії обласної ради депутати ухвалили зміни до обласного бюджету-2020. Згідно з ними, на видатки додатково ми направляємо 250,7 млн. грн.  Це залишки коштів, які залишилися на початку року, та кошти субвенції з державного бюджету, - зазначив Степан Скибиляк. – Насамперед це кошти на медицину, освіту.  На медичну галузь виділили 157 млн. грн. З них 78 млн. грн. - на розвиток сільської медицини: 32, 3 млн на добудову 19 амбулаторій сімейної медицини, більше 30 млн. грн.  на будівництво нових амбулаторій в цьому році. 73 млн. гривень субвенційних коштів, зокрема 44 млн. грн. на утримання 8 закладів охорони здоров`я обласного підпорядкування, 13 млн. гривень на заробітну плату закладам, які надають вторинну та третинну медичну допомогу, 15, 8 млн. гривень на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет. 29, 8 млн. грн. - на будівництво і поточний  середній ремонт та  утримання автодоріг».

За словами директора департаменту фінансів обласної державної адміністрації,  46, 7 млн грн. – на потреби освіти. Кошти буде спрямовано на придбання шкільних автобусів, на ремонт і обладнання харчоблоків у школах, обладнання шкіл навчальними кабінетами та STEM-лабораторіями.

Ще один мільйон гривень буде спрямовано на виконання заходів програми захисту населення і територій Тернопільської області від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2022 роки для створення та накопичення регіонального матеріального резерву на придбання пально–мастильних матеріалів. Ці кошти будуть виділені з резервного фонду обласного бюджету.

 
Друк

Володимир Труш представив голову Бережанської райдержадміністрації

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Труш представив нових очільників 4 районів області.

Відповідне розпорядження про призначення підписав президент України Володимир Зеленський.

Головою Бережанської РДА  призначений Олег Захарків, Збаразької РДА - Любомир Балук., Лановецької РДА - Василь Бадищук, Заліщицької РДА - Володимир Шипітка.

Володимир Труш привітав нових керівників райдержадміністрацій та акцентував на важливості протидії поширенню COVID-19 у районах.

«Ви приступаєте до виконання своїх обов’язків у нелегкий час. Перед вами багато завдань та викликів. Будьте чесними і відповідальними перед громадою», - наголосив Володимир Труш.

 
Друк

Стартувала Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця»

Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця» стартувала ОНЛАЙН! Мета - закупити реанімаційне обладнання для дитячих лікарень! Детальніше тут https://sercedoserca.com.ua/dytyache-serdenko-zhyvy-2/

Реквізити для благодійних внесків

АТ КБ "ПРИВАТБАНК» IBAN UA 02 312378 0000026001053813052 ЄДРПОУ 34354227 МФО 312378

Призначення платежу: Благодійний внесок на закупівлю медичного обладнання для Тернопільської області

Зробити внесок онлайн на сайті:https://sercedoserca.com.ua/easypay

 
Друк

В боротьбі з COVID-19 цінна кожна хвилина, - Володимир Труш

Відтепер управління  охорони здоров'я обласної державної адміністрації зможе розподіляти та передавати закладам охорони здоров'я області медичне обладнання та засоби індивідуального захисту для боротьби з COVID-19. Дозвіл на розподіл та передачу матеріальних цінностей дала сесія обласної ради 13 квітня.

«Ми отримуємо з різних джерел гуманітарну допомогу - і від Міністерства охорони здоров`я України, і з державного резерву. Це засоби індивідуального  захисту, обладнання.  Тому нам потрібно дуже швидко приймати рішення. Але, як правило, рішення про передачу і розподіл ухвалювала сесія обласної ради. Тому ми звернулися з пропозицією дозволити управлінню внутрішнім розпорядчим документом здійснювати розподіл та передачу закладам охорони здоров'я області медичного обладнання, засобів індивідуального захисту, засобів для виявлення коронавірусу, медикаментів. Завдяки цьому рішенню ми максимально швидко зможемо допомогти нашим лікарям, які сьогодні в зоні ризику», - прокоментував начальник управління  охорони здоров'я обласної державної адміністрації Володимир Богайчук.

Боротьба з COVID-19 – спільна відповідальність усіх гілок влади, переконаний голова обласної державної адміністрації Володимир Труш. «Сьогодні ми мусимо реагувати на всі виклики максимально швидко. Тут цінна кожна хвилина.  Я дякую депутатам обласної ради за розуміння і підтримку. Адже тільки чіткі та злагоджені спільні кроки допоможуть покращити епідеміологічну ситуацію в області та захистити мешканців краю», - зазначив Володимир Труш.

 


Сторінка 7 з 149