Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Експортно-імпортні операції: коли граничні строки розрахунків становлять 365 календарних днів

Відповідно до п. 21 розділу II Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті (далі – Положення), затвердженого постановою Правління Національного банку України (далі – НБУ) від 2 січня 2019 року №5, граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів становлять 365 календарних днів.

Пунктом 2 ст. 1 Закону України від 21 червня 2018 року №2473-VIII «Про валюту і валютні операції» (далі - Закон №2473), який введено в дію 7 лютого 2019 року, визначено, що термін «товар» вживається у значенні, визначеному Законом України від 16 квітня 1991 року №959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність», відповідно до ст. 1 якого товар – будь-яка продукція, послуги, роботи, права інтелектуальної власності та інші немайнові права, призначені для продажу (оплатної передачі).

Граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, визначені в п. 21, поширюються на незавершені операції резидента з експорту та імпорту товарів, за якими до 07.02.2019 р. не встановлено банком порушення 180-денного строку розрахунків (або строків, визначених у висновках центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики, виданих на перевищення встановлених законодавством України строків розрахунків), згідно з постановою Правління НБУ від 02.01.2019 р. №7 «Про затвердження Інструкції про порядок валютного нагляду банків за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів».

Граничні строки розрахунків, зазначені в п. 21 розділу II Положення:

1) не поширюються на операцію з експорту, імпорту товарів (уключаючи незавершені розрахунки за операцією), сума якої (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ на дату здійснення операції) є меншою, ніж розмір, установлений для фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу згідно із законодавством у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму чи фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі в розділі II Положення - незначна сума), крім дроблення операцій з експорту товарів або дроблення валютних операцій;

2) застосовуються з урахуванням рекомендацій Кабінету Міністрів України, поданих відповідно до абзацу другого частини першої ст. 13 Закону України від 21 червня 2018 року №2473-VIII «Про валюту і валютні операції» (п. 22 розділу II Положення).

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
Друк

Нова форма для подання звітності з податку на прибуток підприємств

 Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що у зв’язку з набуттям 14.12.2018 чинності наказом Міністерства фінансів України від 19.10.2018 №842 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» розроблено та впроваджено оновлену форму податкової декларації з податку на прибуток підприємств (ідентифікатор форми J0100117 для юридичних осіб) (далі – декларація за новою формою).

Враховуючи, що видання наказу №842 обумовлено змінами з 01.01.2018 в оподаткуванні податком на прибуток підприємств, які впливають на показники бюджету, рекомендовано платникам податку на прибуток підприємств за базовий звітний (податковий) період – 2018 рік подавати податкову декларацію за новою формою.

Електронна форма за ідентифікатором J0100117 розміщена на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці Електронна звітність>Платникам податків про електронну звітність>Інформаційно-аналітичне забезпечення>Реєстр форм електронних документів і є доступною для використання розробниками програмного забезпечення.

Електронна форма за ідентифікатором J0100117 передбачає необхідність встановлення позначки «базовий звітний період квартал» або «базовий звітний період рік». Зазначене має бути реалізовано у програмному забезпеченні, яке використовує платник для подання нової форми декларації в електронному вигляді.

До 1 квітня 2019 року буде забезпечено також прийняття декларацій за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897 (у редакції наказу від 28.04.2017 №467), а саме:

за базовий звітний період рік – за ідентифікатором форми J0108104;

за базовий звітний період квартал – за ідентифікатором форми J0100116.

Більш детально, як внести зміни до податкової звітності за минулі періоди, відображення у 2018 році на користь нерезидента – юридичної особи або уповноваженої ним особи виплат та інші нюанси заповнення декларації йдеться у листі ДФС України від 13.02.2019 №4622/7/99-99-15-02-01-17.

 

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
Друк

ВШАНУВАННЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

П'яті роковини кривавих подій під час Революції Гідності, що вшановують цими днями в Україні, увійшли в  історію як найтрагічніші події нашої країни, залиті кров’ю мирних протестуючих, які зібрались на майдані відстоювати гідність,  свободу та волю.

Серед багатьох жертв майдану того дня був і студент Бережанського агротехнічного інституту Устим Голоднюк. «Той хлопчик в блакитній ООНівській касці» – таким запам’ятала  його країна. Устим був з першого дня на Майдані, починаючи ще з листопадових студентських протестів. У ніч на 30 листопада, коли «беркут» жорстоко розігнав мирних активістів, Устима сильно побили, та це не змусило юнака відмовитись від участі у протестах. Він був бійцем 38 сотні Самооборони Майдану, завжди знаходився у перших рядах на барикадах. Вранці 20 лютого куля снайпера влучила Устимові в голову, пробивши миротворчу каску. За розповідями очевидців, смертельне поранення він отримав, коли намагався відтягнути пораненого із зони обстрілу.

20 лютого біля меморіальної дошки Героя Небесної Сотні, Героя України Устима Голоднюка зібралися представники влади і громадськості, викладачі, студенти інституту та коледжу, учні та вчителі Бережанських шкіл та жителі міста, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний час, які понад усе любили нашу Україну, яких довічно називатимуть Небесною Сотнею.

Пам’яті Героя України Устима Голоднюка та усіх Героїв Небесної Сотні  були присвячені зворушливі вірші, які декламували студенти БАТІ. Кандидат історичних наук доцент кафедри гуманітарних дисциплін  Луговий Б.В. провів історичний екскурс початку подій на майдані та розстрілу Небесної Сотні. Всечесні отці різних конфесій відслужили поминальну панахиду за душі полеглих героїв − янголів у тернових вінках, і всі присутні  згадали у спільній молитві невинно вбитих Героїв Майдану, які поклали свої голови за Україну і за наше майбутнє.

До сліз та душевного щему пронизала усіх та мить, коли учасники поминальної панахиди покладали квіти та лампадки до меморіальної дошки Устиму Голоднюку на фронтоні інституту під скорботну мелодію-реквієм «Плине кача». Чистим і світлим полум’ям горіли лампадки, такою ж чистою та світлою повинна бути і пам’ять про героїв, які загинули за свободу і за власну державу. Реквієм завершився вигуками: «Слава Героям!» та «Герої не вмирають!»

Пам’ятаємо подвиг Небесної Сотні — це ті, хто віддали своє життя за кожного з нас, пожертвували собою заради кращого життя в країні.

 
Друк

Голова районної ради В.Білик провів апаратну нараду

18 лютого відбулась апаратна нарада в районній раді, яку провів голова ради В.Білик.

На нараді було обговорено хід підготовки до чергової сесії районної ради, про участь у засіданні ради регіонального розвитку, яка відбудеться 19 лютого в актовому залі БАТІ, а також підведено підсумки роботи за минулий тиждень.

 
Друк

Засідання ради регіонального розвитку області

У ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» 19 лютого 2019 року відбулося засідання ради регіонального розвитку, в якому взяли участь голова облдержадміністрації Степан Барна, народний депутат України Тарас Юрик, заступник голови ТОДА Олег Валов, голова районної ради Василь Білик, голова Бережанської РДА Ігор Гринкевич, міський голова Володимир Музичка, голова Саранчуківської ОТГ, голови сільських рад, керівники державних установ та підприємств, науково-педагогічні працівники інституту та коледжу.

Основними питаннями засідання ради були напрями і перспективи розвитку Бережанського району Тернопільської області. У порядку денному обговорення результатів спільної роботи впродовж 2014-2018 років, а також окреслення пріоритетних напрямків розвитку Бережанщини у наступних роках. В ході роботи ради очільники області, району, міста активно обговорювали питання створення об’єднаних територіальних громад та їх розвитку.

Голова облдержадміністрації Степан Барна разом з народним депутатом Тарасом Юриком та заступником Олегом Валовим віддали шану загиблим на Майдані. Зокрема, студенту Бережанського агротехнічного інституту Устиму Голоднюку, який загинув під час Революції Гідності. Пам'ять вшанували покладанням квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні та меморіальної дошки, які розташовані на території навчального закладу.

 
Друк

 

І Н Ф О Р М А Ц І Я

Бережанський районний сектор  

філії Державної установи «Центр пробації»

в Тернопільській області


 

Керівник:                Дарморіс Олег Ярославович, начальник сектору

Контактні дані:      адреса: вул. Чорновола, 8, м. Бережани, Тернопільська область, 47501

                                  тел.: (03548) 2-25-10, (096) 135 67 01

                                  електронна скринька: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

                                  понеділок – четвер:   09:00 – 18:00

Графік роботи:       п’ятниця:                    09:00 – 16:45

                                  обідня перерва:          13:00 – 13:45

                                  вихідний:                    субота, неділя

 ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Завдання і функції   уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію»,

Кримінальним, Кримінально-процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами

України.

 

ПРОБАЦІЯ – ЦЕ:

1) забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчинення правопорушень;

2) надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення

досудової доповіді);

3) організація виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;

4) пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на

підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

5) допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

 

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

1) особа, щодо якої складається досудова доповідь, яка перебуває у кримінальному процесі;

2) особа, засуджена до кримінального покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати

    певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

3) особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

4) особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

5)  звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

6) ос оба, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.


ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

 1) можливість змінитися без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на  

     шляху до змін;
 2) збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;
 3) збереження роботи та житла;
 4) позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

 1) убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

 2) справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої

     шкоди та інтересами членів суспільства.

ДЛЯ ДЕРЖАВИ: 

1) зниження злочинності;
2) зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;

3) позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для

    держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує

    внески у держбюджет;

4) дотримання міжнародних стандартів.


Запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації

 
Друк

Зустріч з активом громади Біщецької сільської ради

Голова райдержадміністрації Ігор Гринкевич та голова районної ради Василь Білик зустрілися з активом громади Біщецької сільської ради, до складу якої входять села Біще, Поручин та Залужжя, щоб розповісти про зроблене в районі за останні три роки та окреслити пріоритети розвитку населених пунктів на найближчу перспективу.

Керівники району окреслили стан справ в соціально-економічному напрямку розвитку району, акцентували увагу на освітній та медичній реформі та зупинився на питанні реалізації в районі проектів по лінії Фонду регіонального  розвитку та соціально-економічного розвитку.

За словами сільського голови Галини Кізими за її керівництва зроблено ремонт дороги у с. Біще. За результатами конкурсу проектів для органів місцевого самоврядування запропонований Тернопільською обласною радою для дошкільного навчального закладу закуплено меблі. За фінансової підтримки райдержадміністрації здійснено ремонт фасаду ЗОШ І-ІІст. у с. Біще.

Галина Михайлівна озвучила також проблемні питання, які потрібно вирішити. Нажаль у 2019 році припинив свою діяльність сільськогосподарський молочний кооператив «Годувальниця», який був створений 2016 році. Причина - підприємство «ФОП», не розрахувалося з кооперативом за отримане  молоко. На сьогоднішній день ведеться діалог з керівництвом вищезазначеного підприємства про повернення коштів. Молокоприймальний пункт Кооперативу обладнаний найсучаснішим обладнанням, яке дає змогу зберігати молоко, визначати його якість та реалізовувати, як висококондиційну та якісну продукцію. Також підібрані земельні ділянки під створення культурних пасовищ – поліпшених пасовищних угідь, які дадуть змогу забезпечити високу продуктивність тварин. Обсяг реалізованого молока становив у 2018 році близько 38 тонн.

Значну підтримку надає громаді Агрохолдингом «Мрія», який здійснює господарську діяльність на території сільської ради.

Сільська рада не має великих надходжень, тож сподіваються у 2019 році, при підтримці районної влади, за допомогою реалізації проектів  по лінії фонду соціально-економічного розвитку покращити стан  об’єктів  соціальної сфери, які знаходяться на території сільської ради.

Новопризначений директор школи Дмитрів Марія, яка обіймає посаду з жовтня 2018 року, подякувала районному керівництву за висловлену довіру. Марія Дмитрівна за короткий час зуміла організувати  педагогічний колектив  та спільними зусиллями вчителів, батьків, районної влади повністю здійснили реконструкцію приміщення дитячого садочка. Сюди найближчим часом планують перевести початкові класи, адже 2 корпуси школи в с.Поручин, де навчаються учні початкових класів потребують капітального ремонту.

Під час зустрічі, серед інших питань, особливо людей цікавило питання об’єднання громад, та висловлювалась стурбованість про подальший розвиток їхньої громади.

З усіх питань керівники району надали роз’яснення та пообіцяли сприяння у їх вирішенні. Ігор Миронович подякував присутнім за конструктивну бесіду та наголосив, що постійно відкритий для спілкування з ними.

Надалі керівники району у супроводі директора школи оглянули приміщення дошкільного навчального закладу.

 
Друк

Тривають зустрічі керівництва району з сільськими громадами

Голова райдержадміністрації Ігор Гринкевич, разом з головою районної ради Василем Біликом зустрівся з активом громади Рекшинської сільської ради, до складу якої входять села Рекшин, Стриганці, Поточани та Писарівка.

Керівники району виступили перед присутніми, окреслили здобутки та проблеми.
Сільський голова Богдан Заяць порушив питання неякісного ремонту доріг. Директор школи Оксана Заяць звернулася до районного керівництва про допомогу в придбанні нових комп’ютерів для уроків інформатики та встановлення спортивного і дитячого майданчиків. Зустріч продовжилася досить жвавим обговоренням.
Очільники району оглянули класні кімнати, поцікавилися температурним режимом в навчальному закладі, який значно покращився після заміни теплотраси, оглянули котельню, обговорили з директором школи та працівником котельні питання щодо безперебійного та повноцінного функціонування системи опалення в школі.

В планах дирекції школи у 2019 році реалізувати проект по модернізації системи опалення.
Надалі керівники побували у с. Стриганці на будівельному майданчику, де на днях розпочались роботи з будівництва сільської амбулаторії та поспілкувалися з представником підрядної організації, яка виконує будівельні роботи.

 
Друк

               До 90-ліття створення Організації Українських Націоналістів

14 лютого у Бережанському краєзнавчому музеї відбулися читання з нагоди 90-річчя заснування Організації Українських Націоналістів, які пройшли у рамках року ОУН на Тернопільщині. У ювілейному заході взяли участь та виступили відомі краєзнавці області та району. По завершенні читань, учасники вшанували память покладанням квітів до памятника одного з провідних теоретиків українського націоналізму, автора фундаментальної праці "Ідея і чин України" Дмитра Мирона (Орлика) в селі Рай.

 
Друк

На Тернопільщині припинено діяльність нелегальної АЗС 

Співробітники податкової міліції Головного управління ДФС у Тернопільській області припинили діяльність нелегальної автозаправної станції, яка діяла у Кременці.

На АЗС здійснювався продаж дизельного пального без наявності необхідних дозвільних документів. Не було й документів, що засвідчували б якість та походження нафтопродуктів.

Особа, яка займалась незаконною діяльністю, не була зареєстрована фізичною особою – підприємцем.

У результаті проведених заходів з незаконного обігу вилучено 9 800 літрів дизельного пального та обладнання АЗС, а це - ємкості для пального, паливно-роздавальна колонка. Загальна вартість вилученого становить 365 тис. гривень.

Стосовно правопорушника складений адмінпротокол за ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Обладнання нелегальної АЗС демонтовано.

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
Друк

Щодо подання звітності з податку на нерухоме майно

Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що Наказом Міністерства фінансів України від 15.11.2018 №897 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» затверджено нову форму податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Декларація).

Наказ набрав чинності 18.01.2019. Основною метою внесення змін до форми Декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10 квітня 2015 року №408, є врегулювання питання щодо визначення податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок), по об’єктах як житлової, так і нежитлової нерухомості, та забезпечення зручності суб’єктам господарювання уточнювати свої податкові зобов’язання.

Декларацією передбачено, що до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування подається одна Декларація. У разі існування об’єктів нерухомості, що знаходяться на території адміністративно-територіальних одиниць, які відповідають різним кодам органів місцевого самоврядування за КОАТУУ, але ці адміністративно-територіальні одиниці обслуговуються одним контролюючим органом, Декларація подається з кількома додатками відповідного типу (на сьогодні Декларації надаються окремо по кожній адміністративно-територіальній одиниці).

Нова форма Декларації сприятиме скороченню кількості податкової звітності: Декларація надається одна, а кількість додатків залежить від кількості органів місцевого самоврядування, на території адміністративно-територіальних одиниць яких розташовані об’єкти нерухомого майна.

Враховуючи зазначене, ДФС рекомендує платникам Податку декларувати свої податкові зобов’язання у 2019 році за новою формою Декларації.

Водночас, зважаючи на норми п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу України, платники Податку не обмежені в поданні Декларації за старою формою.

Звертаємо увагу платників Податку на те, що до контролюючого органу має бути надана Декларація тільки за однією формою.

Більш детально про це йдеться у листі ДФС України від 13.02.2019 №4687/7/99-99-12-02-03.

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 


Сторінка 7 з 114