Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Безкоштовні ліки у лікарні: що потрібно знати

В поточному році Уряд виділив з бюджету на закупівлю ліків та вакцин майже 6 млрд.грн. Всі лікарні мають перелік найнеобхідніших ліків, які закуповуються за державний кошт. Пацієнтам вони повинні надаватись безкоштовно. За дорученням Прем’єр-міністра з вересня всі медзаклади мають оприлюднювати перелік ліків, які є у них в наявності. Щоб кожна людина могла дізнатись, які ліки вона повинна отримати безкоштовно, якщо потрапляє до лікарні.

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України:
«Ліки закуповуються за державний кошт, а приходить пацієнт до лікарні і йому виписують рецепт. При цьому перевірити – чи є ліки в лікарні – неможливо. Тож треба відкрити інформацію про наявність ліків у лікарнях. Також даємо доручення Державній аудиторській службі перевірити кожну область щодо наявності ліків.»

Які ліки мають надаватись в лікарнях безкоштовно?
Кожна лікарня має бути забезпечена ліками з Національного переліку лікарських засобів, який затверджений Міністерством охорони здоров’я. До цього переліку входять 427 безпечних та реально працюючих діючих речовин від всіх розповсюджених захворювань — це понад тисячу ліків від різних виробників, що мають закуповувати лікарні за бюджетні кошти. І всі ці препарати повинні надаватись безкоштовно пацієнтам, які лікуються на стаціонарі. Перелік препаратів, що входять до Нацереліку можна переглянути на сайті МОЗ, або завантаживши мобільний додаток «Ліки.Контроль». Пацієнт, отримавши лист призначення, може перевірити по назві кожного препарату, чи є він у Нацпереліку і чи не «забули» медпрацівники лікарні про це повідомити.

Як дізнатись про наявність ліків в лікарні?
Інформація щодо наявних ліків та медичних виробів, які закуповуються за бюджетні кошти, в медичних закладах має оприлюднюватись на офіційних web-сайтах департаментів охорони здоров’я обласних держадміністрацій, а також сайтах медзакладів та в самих медзакладах. Проте далеко не в усіх регіонах виконують цю вимогу, в більшості оприлюднюють інформацію частково або нерегулярно, в деяких випадках сайти для пошуку цієї інформації є не дуже зручними. Тому МОЗ працює над створенням єдиної електронної системи обліку залишків ліків, що дозволить ефективно управляти процесами їх постачання та використання у медзакладах. Окрім того, готуються зміни до законодавства, які передбачатимуть посилення контролю за оприлюдненням інформації щодо залишків ліків та встановлення покарання за невиконання цієї вимоги.

Дізнатись про наявність ліків в конкретній лікарні можна також на сайті eliky.in.ua, який був створений громадськими організаціями. До системи «Є ліки» на даний час підключена 921 лікарня з 18 областей. На сайті в пошуку можна задати торгову назву препарату або діючу речовину (МНН), який виписав лікар, і дізнатись, чи є цей препарат в конкретній лікарні. В разі наявності, він має надаватись пацієнту безкоштовно.
 
Друк

Обстеження дороги напередодні ремонту

Голова райдержадміністрації І.Гринкевич і голова районної ради В.Білик оглянули стан дороги Божиків-Тростянець та разом з директором ТОВ «БМБУД» Н.Колодкою, майбутнім підрядником виконання робіт, визначилися з об’ємом робіт на критичному відрізку ділянки даної дороги.

 
Друк

Відзначили підприємців

В рамках відзначення Дня підприємця, яке вже традиційно відзначається в нашій державі у першу неділю вересня, в Бережанській райдержадміністрації вшанували енергійних, ініціативних людей, які зуміли організувати і успішно розвинути свою справу.

Вітаючи підприємців з професійним святом голова РДА І.Гринкевич зазначив: «Без діяльності підприємництва взагалі важко уявити існування нашого суспільства. Бо саме розвиток підприємництва і збільшення на цій основі надходжень до державної скарбниці дає можливість вирішувати ряд найактуальніших соціально-економічних проблем, як в державі в цілому, так і в нашому районі зокрема, адже завдяки вам зміцнюється економічний потенціал району. Сподіваємось, що і надалі буде ефективна співпраця, взаєморозуміння заради економічного процвітання району і покращення добробуту наших мешканців».

Ігор Гринкевич разом з головою районної ради Василем Біликом подякували за вагомий внесок у розвиток району,багаторічну сумлінну працю, значні трудові здобутки та вручили грамоти і подарунки: Піцаню Андрію Михайловичу – п/підприємцю; Бойку Івану Євгеновичу – керівнику ТОВ “Жива земля “Потутори”;  Олексюку Василю Михайловичу – керівнику сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу “Кринички”, Гаркоту Ігору Богдановичу – керівнику ТОВ “Мануфактура” та Лещуку Степану Михайловича – керівнику ТОВ “Крона”.

З свого боку підприємці подякували керівництву району за вітання, підкресливши, що увага з боку влади дає надію на те, що вони потрібні державі, потрібні людям та стимулює до подальшої праці.

 
Друк

Фестиваль стрілецької та повстанської пісні відбувся на Бережанщині

З нагоди відзначення 102 річниці бою українських січових стрільців на горі Лисоня відбувся фестиваль стрілецької та повстанської пісні «Дзвони Лисоні». У рамках заходу відбулася панахида пам’яті за полеглими січовими стрільцями, яку спільно провели священики основних християнських конфесій та концертна програма за участю аматорів народного мистецтва.

Голова ОДА Степан Барна, керівництво Бережанського району та міста поклали квіти до підніжжя пам’ятника УСС та запалили лампадки.

Степан Барна привітав учасників заходу. Він наголосив, що гора Лисоня – це визначне місце, де можна відчути весь героїзм та силу національного духу. Адже саме тут у 1916 році загинули кількасот українських січовиків, які захищали свою землю від російської армії. Такі патріотичні фестивалі, за його словами, виконують важливу консолідуючу для українського народу місію. «Гора Лисоня – це місце, де можна отримати заряд патріотичної енергії, і вкотре переконатися: наша держава має своїх героїв, має гідні приклади для наслідування, має взірець нескореності свого національного духу», – резюмував Степан Барна.

На завершення заходу голова РДА Ігор Гринкевич подякував усім присутнім за те, що прийшли вшанувати пам'ять українських січових стрільців. «Лисоня – це для нас Дзвін  Пам’яті, поклик, наснага, символ, правда народу, який сьогодні як і понад 100 років тому захищає незалежність української держави від російського окупанта та будує своє майбутнє» - підкреслив очільник району.

Нагадаємо, що гора Лисоня стала знаною на українських землях як місце героїчної слави і болючих втрат легендарного легіону українських січових стрільців. У серпні-версені  1916 року  - там відбулися запеклі бої між російською армією та українськими січовими стрільцями й австро-угорськими бойовими загонами. Найкривавіший бій відбувся 2 вересня 1916 року, коли перемогу було здобуто ціною втрати більше половини особового складу легіону: 81 вояк убитий, 293 — поранені, 285 потрапили у полон. Найбільше втрат було серед старшинського складу. Такою страшною ціною був зупинений наступ російського  агресора на Бережани, й бойова операція  під назвою «Брусилівський прорив» була зупинена.

Нині на вершині Лисоні височить Хрест скорботи і слави, встановлений 1994-го як данина світлій пам'яті українських січових стрільців. На мармурових плитах викарбувані імена полеглих. Поруч із Хрестом збудована капличка.

У 2014 році, до відзначення 100 річчя боїв, здійснено реконструкцію меморіального комплексу. Тут облицювали могилу каменем та середину каплиці розписали унікальним триптихом. Так, на розписі можна побачити образи першого загиблого майданівця Сергія Нігояна, студента Бережанського агротехнічного інститут -  героя Небесної Сотні Устима Голоднюка і вбитого бережанця - героя АТО Олександра Філя. Крім того на інших частинах розпису зображені Володимир Великий, княгиня Ольга, святий Юрій, архангел Михаїл.
 
Друк

Степан Барна привітав з початком навчального року майбутніх аграріїв

2 вересня в Бережанському районі з робочим візитом перебував голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна. Голова ОДА привітав з початком навчального року студентів і викладачів Бережанського агротехнічного коледжу і ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут». Він зокрема сказав: «Шановні друзі, дорогі першокурсники! Для мене особливо приємно згадувати роки мого студентства, коли я був першокурсником спочатку Тернопільського державного педагогічного університету, а потім Тернопільського національного економічного університету, знаю, які почуття та емоції сьогодні переповнюють вас. Впевнений, що ці п’ять років пролетять для вас дуже швидко. Бажаю завжди берегти у своєму серці вдячність до кожного викладача, які формуватимуть з вас гідних громадян нашої держави. А вам, дорогі батьки, щиро дякую, що підготували своїх дітей до нового етапу в житті».

В урочистостях взяли участь голова райдержадміністрації Ігор Гринкевич, перший заступник голови РДА Віктор Зінчук та заступник голови районної ради Роман Висоцький.

 
Друк

Відбулося засідання колегії РДА

Під головуванням голови райдержадміністрації Ігора Гринкевича відбулося засідання колегії районної державної адміністрації. На колегії слухались питання про готовність дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів району до початку нового 2018/2019 року та про виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчими комітетами Мечищівської, Рекшинської та Рогачинської сільських рад.

В роботі колегії взяв участь голова районної ради В.Білик та виконувач обов’язків начальника відділу туризму обласної державної адміністрації Ростислав Яцків.

 
Друк

Проінспектували хід проведення капітального ремонту на ділянці дороги М-12

В Бережанському районі з робочим візитом побував перший заступник  голови облдержадміністрація Іван Крисак. Разом з начальником управління капітального будівництва ОДА Віктором Кузяком, за участі голови РДА Ігоря Гринкевича та представників міської ради, проінспектували хід проведення капітального ремонту на ділянці дороги державного значення М-12 в межах міста Бережани.

Ремонтні роботи здійснює ТОВ «Техно-Буд-Центр». На даний час проводяться роботи з демонтажу верхнього шару старого покриття дороги та водовідведення.

В Бережанському районі з робочим візитом побував перший заступник  голови облдержадміністрація Іван Крисак. Разом з начальником управління капітального будівництва ОДА Віктором Кузяком, за участі голови РДА Ігоря Гринкевича та представників міської ради, проінспектували хід проведення капітального ремонту на ділянці дороги державного значення М-12 в межах міста Бережани.

Ремонтні роботи здійснює ТОВ «Техно-Буд-Центр». На даний час проводяться роботи з демонтажу верхнього шару старого покриття дороги та водовідведення.

 
Друк

На Лисоні відбулася толока

В рамках підготовки до фестивалю стрілецької та повстанської пісні «Дзвони Лисоні» на горі Лисоня відбулася толока. Працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради провели благоустрій прилеглої території біля меморіального комплексу українських січових стрільців.

 
Друк

Он-лайн нарада в РДА

20 серпня голова районної ради В.Білик взяв участь в он-лайн нараді, яку провів із керівниками райдержадміністрацій та голів районних рад голова обласної державної адміністрації С.Барна.

На порядку денному розглянули питання: про вжиття заходів щодо припинення несанкціонованої торгівлі продуктами харчування в недозволених місцях; про стан розрахунків за спожиті енергоносії; про стан середнього і поточного ремонту доріг в області; про стан будівництва об’єктів за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ та вжиті заходи щодо об’єктів, у яких не приведена у відповідність документація згідно вимог.

 
Друк

Голова районної ради В.Білик провів апаратну нараду

20 серпня відбулась апаратна нарада в районній раді, яку провів голова ради В.Білик.

На нараді було обговорено хід підготовки до фестивалю стрілецької та повстанської пісні «Дзвони Лисоні», про стан підготовки до свята першого дзвоника, а також підведено підсумки роботи за минулий тиждень.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

27 серпня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації І.Гринкевич.

Під час наради обговорили питання: про стан підготовки до свята першого дзвоника, про технічний стан шкільних автобусів та стан завозу дров в навчальні заклади, про стан готовності будинку сімейного типу у с. Жовнівка, Бережанського району, про ремонт теплотраси в ЦРКЛ та стан виплати заробітної плати медпрацівникам, про хід заключення сімейними лікарями декларацій з жителями району,  про підготовку до проведення фестивалю  «Єднаймося, братове, з лемківського роду» у с. Гутисько та про підготовку до проведення фестивалю «Дзвони Лисоні».

 


Сторінка 7 з 101