Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

У Бережанському районі виявлено самовільну рубку дерев дуба червоного

До відання районної державної адміністрації у межах і формах, визначених Конституцією і законами України, належить вирішення питань щодо використання природних ресурсів, охорони довкілля, що є і буде пріоритетним напрямком у її діяльності. У межах своїх повноважень в галузі використання та охорони природних ресурсів і охорони довкілля Бережанська районна державна адміністрація буде вживати усіх можливих заходів щодо раціонального використання лісів, що перебувають у державній власності та заходів до відшкодування шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону довкілля підприємствами, установами, організаціями і громадянами.

З цією метою буде постійно здійснюватися контроль за використанням лісів у межах району, зокрема лісу, що обслуговується Бережанським районним державним агропромисловим підприємством «Бережанирайагроліс», засновником та органом управління якого є районна державна адміністрація. Працівниками підприємства на даний час посилено здійснюються об’їзди та обходи ввіреної території з метою попередження та виявлення самовільних рубок та осіб, які їх вчиняють.

Так, 09 травня 2020 року при здійсненні об’їзду ввірених кварталів керівником та лісником Бережанського районного державного агропромислового підприємства «Бережанирайагроліс» було виявлено самовільну рубку дерев дуба червоного в кварталі 1 виділі 3 в урочищі Чверті на території села Нараїв. Лісопорушники завантажили незаконно зрубані ними дерева на причіп та трактором намагалися вивезти їх з лісу, проте побачивши працівників ДП «Бережанирайагроліс», з місця вчинення правопорушення на тракторі втекли, залишивши причіп з деревиною. Про вказаний факт було повідомлено Бережанський відділ поліції ГУ НП в Тернопільській області та державну екологічну інспекцію в Тернопільській області, яка буде встановлювати суму збитків, заподіяних навколишньому середовищу.

Звертаємося до мешканців району з проханням  повідомляти про відомі факти незаконних рубок лісу Бережанську районну адміністрацію за телефоном 2-12-78   (при необхідності анонімність звернення гарантуємо) та Бережанський відділ поліції Головного управління поліції в Тернопільській області, адже тільки у співпраці ми зможемо зберегти довкілля для майбутніх поколінь.

 
Друк

Тернопільщина відзначає Дні Європи

На Тернопільщині тривають Дні Європи в Україні. Започаткували їх ще у 2003 році на знак підтвердження єдності України та Європи не лише за географічною ознакою, а й за духом, історією та спільними цінностями, серед яких свобода, демократія, повага до людини та верховенства права.

Для Тернопільщини європейська інтеграція – це шлях модернізації економіки, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій, створення нових робочих місць, підвищення конкурентоспроможності товаровиробників та вихід на світові ринки.

Тернопільщина – надійний європейський партнер

Тернопільщина налагодила тісні партнерські зв’язки з європейськими країнами, серед яких Польща, Італія, Німеччина, Румунія та Нідерланди. Зокрема, Тернопільська обласна державна адміністрація уклала угоди про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво з Ботошанським повітом Румунії, Підкарпатським воєводством Республіки Польща, Радою регіонального розвитку Тауразького повіту Литовської Республіки та Люблінським воєводством Республіки Польща.

Обласна адміністрація сприяє представникам місцевого бізнесу у налагодженні співпраці з європейськими партнерами. Заручившись підтримкою, підприємці краю шукають нові шляхи та ринки збуту своєї продукції в регіонах, які є дружніми до Тернопілля.

Тернопільщина зацікавлена у співпраці з Турецькою Республікою

Тернопільщина також розвиває партнерські стосунки й з іншими державами. Враховуючи позитивний український досвід співпраці з Турецькою Республікою, наш край зацікавлений у партнерстві з провінцією Чанаккале. Підписання меморандуму про співпрацю дозволить підприємцям  області презентувати економічний, туристичний та культурний потенціал Тернопільщини.

Найбільшим попитом на ринку Турецької Республіки користуються виробники олії, рослинних жирів, молочних продуктів, яєць, кондитерських виробів та м’яса.

Триває реалізація проєктів за підтримки ЄС

Тернопільська обласна державна адміністрація активно долучається до проєктів європейських партнерів, які мають значний економічний та соціальний вплив. Завдяки такій співпраці вдалося залучити понад 4 млн. євро, які спрямували на часткове реформування комунальної інфраструктури, а також стимулювання скорочення енергоспоживання та енергозбереження.

Наша область – учасниця Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020». Завдяки даному партнерству цьогоріч на Тернопільщині реалізовуватимуть 2 мікропроєкти на суму понад 39 тис. євро. Зокрема, передбачається створення брендового туристичного продукту польсько-українських прикордонних регіонів, проведення навчальних майстер-класів із збереження техніки народних ремесел, а також дослідження фольклору прикордонних територій Польщі, Білорусі та України.

Експорт до ЄС зростає найшвидше

Країни ЄС посідають перше місце в регіональній структурі експорту Тернопільської області – на них припадає більше 75%.

Варто зазначити, що до п’ятірки основних країн-інвесторів, на які припадає 72,5% загального обсягу прямих інвестицій, входять Кіпр, Естонія, Бельгія, Німеччина та Польща. Наприкінці 2019 року обсяг залучених з початку інвестування прямих іноземних інвестицій в економіку області становив 49,5 млн. дол. США.

На Тернопільщині працюють Почесні консульства європейських держав

У контексті євроінтеграційних процесів на Тернопіллі відкрили Почесні консульства Угорщини, Республіки Литва. Їхні представники надали значну підтримку та допомогу медичним закладам нашої області під час пандемії COVID-19.

Розширення співпраці з іноземними партнерами

Після завершення карантину Тернопільщина повернеться до звичного ритму життя. Уже заплановане розширення співпраці з іноземними партнерами задля економічного, туристичного та культурного розвитку краю.

Одним з першочергових завдань є підписання меморандуму про співпрацю з провінцією Чанаккале Турецької Республіки та запозичення у них досвіду функціонування індустріальних парків.

 
Друк

Уряд презентував та схвалив низку антикризових програм

13 травня на засіданні Кабінету Міністрів України було представлено та ухвалено низку стратегічних програм та оперативних заходів, які націлені на підтримку певних категорій населення та бізнесу.

Зокрема, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко представив програму «500 тисяч робочих місць».

Серед ключових галузей - будівництво доріг та транспортної інфраструктури. Сюди планується залучити 154 тис. робочих місць. У сферу благоустрою – 150 тисяч робочих місць. 85 тисяч робочих місць – у  сільське господарство. Урядом пропонується залучати людей через державні комунальні підприємства, державні субвенції, пряму підтримку бізнесу грошима.

Як повідомив Ігор Петрашко, на 216 тисяч робочих місць вже є джерела фінансування. «Сьогодні, маючи 490 тисяч офіційно зареєстрованих безробітних, говоримо про те, що статистика зменшення їх кількості продемонструє ефективність цього урядового плану або, якщо він неефективний – ми будемо також бачити це в статистиці і будемо мати змогу оперативно реагувати», – зазначив Денис Шмигаль та доручив утворити міжвідомчу робочу групу на чолі з Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства із залученням всіх галузевих міністерств та профільних асоціацій.

В.о. Міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець представила план Антикризових заходів в енергетиці. Вона зауважила, що сьогодні українська енергетична система розбалансована.

«Перший крок, який було зроблено – це реальний енергетичний баланс. Це дозволяє забезпечити стабільну роботу для всіх видів генерації. Цільові завдання, які стоять на порядку даному вже зараз – забезпечити збут вугілля та повернути 25 тисяч шахтарів на роботу вже в цьому місяці. Друге – це забезпечити стабільну ціну на електричну енергію для електроємних споживачів»,  – повідомила Ольга Буславець.

План урядового Антикризового енергетичного штабу при КМУ має також вирішити проблему накопичення боргів перед «Енергоатомом», які були сформовані в попередні роки.

У свою чергу Прем’єр-міністр Денис Шмигаль подякував народним депутатам за підтримку цього плану і вкотре наголосив, що ціна на електроенергію для населення в цьому році залишається незмінною – 1,68 грн за кіловат.

Міністр фінансів Сергій Марченко представив комплексний план заходів з реформування та розвитку митних органів, який складається з трьох ключових напрямків.

Перший – функціональний. Він забезпечує контроль держави на всіх етапах діяльності митниці і зменшує корупційні ризики. Основні маркери – це зменшення впливу людського фактору та цифровізація.

«Другий напрямок – мотиваційний. Митниця має перестати асоціюватися у людей та бізнесу з корупційним монстром. На 30-40% будуть оновлені кадри. Буде проведена процедура оцінки доброчесності митників. При цьому ми чітко визначимо всі питання щодо зарплат та бонусів. І тут все буде прозоро. Третій напрямок – сервісний. Максимальна прозорість та ясність правил за найкращими практиками західних країн. Строк реалізації всіх заходів – до вересня 2020 року», - повідомив очільник Міністерства фінансів.

Також Прем’єр-міністр висловив сподівання, що буде інституціональне продовження реформування митної служби, яке було розпочато раніше.

«Дуже важливо завершити її швидко, бажано цього року. Не хочеться перетворити реформу і підвищення ефективності в довгий багаторічний процес. Нас цікавить якісний результат: якісний сервіс, якісна робота служби», - наголосив Глава Уряду та додав, що про це також йшлося під час перемовин з послами країн-сусідів і тих донорів, які допомагають впроваджувати структурні реформи, в тому числі, й на митниці.

 
Друк

До відома жителів Бережанського району!

Оновлена інформація про організацію заходів щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції на території району та кількість зафіксованих випадків хворих на корона вірус в Бережанському районі станом на 13.05.2020 року!

Станом на 16.00 год. 13 травня 2020 року нових підтверджених випадків захворюваності на COVID-19 в районі не має.

Від початку епідемії коронавірусу COVID-19 в Бережанському районі:

- підтверджено 3 випадки захворюваності на коронавірус;

- 3 хворих одужало;

- 24 підозри спростовано.

Щоденну інформацію про стан матеріально-технічного забезпечення Бережанської ЦРКЛ можна переглянути за посиланням: https://youcontrol.com.ua/virus/

13.05.2020 р. спеціалісти Бережанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провели позапланове обстеження агропродовольчого ринку Бережанського Рай СТ та проведена роз'яснювальна робота щодо дотримання вимог карантину у закладах торгівлі, зокрема 4-ох магазинах: «Рома» ФОП Желізняк Я. Т. та ФОП Желізняк Н. А. (пл. Ринок, 5); «Студія М'яса» Тзов «С – М» (пл. Ринок, 5); «Ватсон» ТзОВ «ДЦ Україна» (пл. Ринок, 5); «Школярик» (пл. Ринок, 8). Під  час  обстеження ринку та інспекційних візитів в закладах торгівлі порушень не виявлено.

Пом’якшення  карантинних заходів,   НЕ ПРИВІД РОЗСЛАБЛЯТИСЬ І НЕХТУВАТИ КАРАНТИННИМИ ОБМЕЖЕННЯМИ!

Ситуація вимагає від нас пильності і уважного ставлення дотримання усіх вимог, які вбережуть нас від захворювання.

РАЙОННИЙ ШТАБ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО УСІХ ЖИТЕЛІВ БЕРЕЖАНЩИНИ надалі бути особисто свідомо-відповідальними за дотриманням правил поведінки під час коронавірусної інфекції.

НЕ НЕХТУЙТЕ ПРАВИЛАМИ ТА БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!!!

 
Друк

До відома громадян! 

 

Кабінетом Міністрів України прийнято рішення щодо забезпечення додаткових соціальних гарантій на період карантину для фізичних осіб-підприємців, які мають дітей.

22 квітня 2020 Кабінетом Міністрів України винесено постанову №329, яка передбачає Порядок виплати допомоги на дітей фізичним особам ― підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку.

Згідно з даним порядком, допомога на дітей призначається і виплачується фізичним особам — підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку і сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи — підприємця.

Допомога на дітей призначається і виплачується громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні.

Призначення і виплата допомоги на дітей здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання фізичної особи — підприємця.

Допомога на дітей призначається на період карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, та на один місяць після дати його відміни одному з батьків (опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р. (для дітей віком до 6-ти років – 1 779 грн; для дітей віком від 6-ти до 10-ти років – 2 218 гривень), і виплачується щомісяця за повний місяць.

У разі досягнення шестирічного віку дитиною, на яку виплачується допомога на дітей, її розмір переглядається з урахуванням відповідного розміру прожиткового мінімуму з наступного місяця.

Для призначення допомоги на дітей заявник подає/надсилає органу соціального захисту населення заяву із зазначенням рахунка в установі уповноваженого банку та відповідні документи:

- копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;

- довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

- копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);

- копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Документи, необхідні для призначення допомоги на дітей, розглядаються органом соціального захисту населення протягом трьох робочих днів з дня отримання заяви з усіма необхідними документами.

Про призначення допомоги на дітей чи про відмову в її призначенні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження такого рішення орган соціального захисту населення видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення, у тому числі в електронній формі (у разі подання заяви та документів в електронній формі).

Начальник відділу

Бережанського

Бюро правової допомоги                                                                             П.Б.Процик

 
Друк

СИТУАЦІЯ НА РИНКУ ПРАЦІ ТА

ДІЯЛЬНІСТЬ БЕРЕЖАНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ФІЛІЇ СТАНОМ НА 1 ТРАВНЯ 2020 РОКУ 

Перебуває на обліку – 755 безробітних.

З них: учасники бойових дій – 28 осіб

особи з інвалідністю – 35 осіб

Отримують допомогу по безробіттю 630осіб.

Працевлаштовано –208 незайнятих громадян з них :

На компенсацію єдиного внеску –1 особа.

Направлено на громадські та тимчасові роботи – 134 осіб.

Проходили професійне навчання – 38 осіб.

Актуальних вакансій – 42

Навантаження на одне вільне робоче місце-

18 осіб.

Директор                             Б.ДУБІНСЬКИЙ


 
Друк

Уряд виділив 6 мільярдів гривень з з Фонду боротьби з коронавірусом для виплати допомоги тим, хто втратив роботу

Про це під час традиційної селекторної наради під головуванням Володимира Зеленського щодо запобігання поширенню коронавірусу повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Главі держави доповіли про готовність лікарень до прийняття недужих та останню статистику щодо поширення інфекції й повідомили, що рівень смертності від COVID-19 в Україні невисокий – 2,6%. Президент поцікавився станом економіки та функціонуванням програм, які мають допомогти бізнесу в карантинний період.

«Ми обговорювали низку програм кредитної підтримки малого та мікробізнесу, адже вони найбільше страждають від карантину. Ми маємо допомогти їм зараз та після карантину, щоб вони могли швидко оговтатися. Нам треба запропонувати так звані кредитні канікули», – зазначив Володимир Зеленський.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що з боку Уряду створені всі передумови для повноцінної роботи оновленої програми «Доступні кредити 5-7-9%», також додатково фінансується інша програма – «Нові гроші», за якою підприємці матимуть можливість отримати кредити під дуже низький відсоток.

«Ці програми допоможуть українському бізнесу витримати важкі економічні умови, зумовлені епідемією, а також стануть запорукою збереження робочих місць. Основна умова програм – збереження не менше 80% робочих місць у малому та мікробізнесі», – наголосив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр також повідомив, що, за інформацією Державного центру зайнятості, цього місяця зареєструвалося додатково 140 тисяч безробітних. Щоб допомогти з виплатами людям, які втратили роботу, Кабінет Міністрів виділив шість мільярдів гривень з Фонду боротьби з коронавірусом.

Президент також зробив зауваження щодо затримки надбавок за березень медикам, які працюють з хворими на COVID-19. Очільник уряду пояснив, що гроші були спрямовані в регіони, однак місцева влада керувалася не цьогорічною постановою Кабінету Міністрів, а документом Міністерства соціальної політики від 2003 року. Тому попри наявність коштів у регіонах виплатити їх не вдалося. Цього тижня Уряд шукатиме рішення для того, щоб ці фінансові ресурси були видані медикам.

«Обов’язково ці гроші мають бути виплачені. Бюрократія, звісно, часто є перешкодою, але в цьому випадку не можна дозволити керуватися старими правилами в умовах нових викликів. Доплати мають отримати всі, хто цього заслужив. Якомога швидше», – наголосив Володимир Зеленський.

Квітневі виплати відбуватимуться через Національну службу здоров’я України, а тому тут проблем не має бути, додав Денис Шмигаль.

На нараді обговорили також плани щодо пом’якшення карантину. При впровадженні адаптивного карантину маски та соціальне дистанціювання будуть обов’язковими – для уникнення спалахів COVID-19.

 
Друк

До відома жителів Бережанського району!

До відома жителів Бережанського району!

Оновлена інформація про організацію заходів щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції на території району та кількість зафіксованих випадків хворих на корона вірус в Бережанському районі станом на 11.05.2020 року!

Станом на 16.00 год. 11 травня 2020 року нових підтверджених випадків захворюваності на COVID-19 в районі не має.

Від початку епідемії коронавірусу COVID-19 в Бережанському районі:

- підтверджено 3 випадки захворюваності на коронавірус;

- 3 хворих одужало;

- 24 підозри спростовано.

Щоденну інформацію про стан матеріально-технічного забезпечення Бережанської ЦРКЛ можна переглянути за посиланням: https://youcontrol.com.ua/virus/

Від сьогодні пом'якшені карантинні заходи, АЛЕ ЦЕ НЕ ПРИВІД РОЗСЛАБЛЯТИСЬ І НЕХТУВАТИ КАРАНТИННИМИ ОБМЕЖЕННЯМИ!
Ситуація вимагає від нас пильності і уважного ставлення дотримання усіх вимог, які вбережуть нас від захворювання.

РАЙОННИЙ ШТАБ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО УСІХ ЖИТЕЛІВ БЕРЕЖАНЩИНИ надалі бути особисто свідомо-відповідальними за дотриманням правил поведінки під час коронавірусної інфекції, виходити з карантину дисципліновано та згідно з поетапним планом. https://www.kmu.gov.ua/…/opublikovano-postanovu-uryadu-pro-…

НЕ НЕХТУЙТЕ ПРАВИЛАМИ ТА БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!!!

 
Друк

Проведено дезінфекцію громадських місць

09.05.2020 року Бережанський районний відділ управління ДСНС в Тернопільській області з 08 год. 45 хв. по 10 год. 30 хв. проводив дезінфекцію громадських місць (автобусних зупинок, дитячих майданчиків, прилеглих територій біля магазинів та церков) в с.Потутори, с.Жовнівка, с.Літятин Бережанського району.

Для даних робіт залучено 4-ох працівники підрозділу, під час дезінфекції використовувалися моторизовані обприскувачі FORESTA GS-750 TURBO (2шт) та розчин гіпохлорит натрію.

 
Друк

Проведено дезінфекцію громадських місць

08.05.2020 року Бережанський районний відділ управління ДСНС в Тернопільській області з 09 год. 15 хв. по 14 год. 34 хв. проводив дезінфекцію громадських місць (автобусних зупинок, дитячих майданчиків, прилеглих територій біля магазинів та церков) в с.Саранчуки, с.Базниківка, с.Рибники, с.Котів, с.Вільховець Бережанського району.

Для даних робіт залучено 4-ох працівники підрозділу, під час дезінфекції використовувалися моторизовані обприскувачі FORESTA GS-750 TURBO (2шт) та розчин гіпохлорит натрію.

 
Друк

До відома жителів Бережанського району!

Оновлена інформація про організацію заходів щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції на території району та кількість зафіксованих випадків хворих на корона вірус в Бережанському районі станом на 09.05.2020 року!

Станом на 16.00 год. 09 травня 2020 року нових підтверджених випадків захворюваності на COVID-19 в районі не має.

Від початку епідемії коронавірусу COVID-19 в Бережанському районі:

- підтверджено 3 випадки захворюваності на коронавірус;

- 3 хворих одужало;

- 24 підозри спростовано.

Щоденну інформацію про стан матеріально-технічного забезпечення Бережанської ЦРКЛ можна переглянути за посиланням: https://youcontrol.com.ua/virus/

09.05.2020 року Бережанський районний відділ управління ДСНС в Тернопільській області з 08 год. 45 хв. по 10 год. 30 хв. проводив дезінфекцію громадських місць (автобусних зупинок, дитячих майданчиків, прилеглих територій біля магазинів та церков) в с.Потутори, с.Жовнівка, с.Літятин Бережанського району. Для даних робіт залучено 4-ох працівники підрозділу, під час дезінфекції використовувалися моторизовані обприскувачі FORESTA GS-750 TURBO (2шт) та розчин гіпохлорит натрію.
ВИСЛОВЛЮЄМО ПОДЯКУ жителям міста Бережан та району за дотримання умов карантину, що дає можливість запобігти поширенню коронавірусної інфекції.

В зв’язку з пом’якшенням з 11 травня 2020 року карантинних заходів, РАЙОННИЙ ШТАБ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО УСІХ ЖИТЕЛІВ БЕРЕЖАНЩИНИ надалі бути особисто свідомо-відповідальними за дотриманням правил поведінки під час коронавірусної інфекції, виходити з карантину дисципліновано та згідно з поетапним планом. https://www.kmu.gov.ua/…/opublikovano-postanovu-uryadu-pro-…

НЕ НЕХТУЙТЕ ПРАВИЛАМИ ТА БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!!!

 


Сторінка 7 з 154