Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Пенсії буде проіндексовано у травні 2020 року

1 квітня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 251 “Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році”, яка регулює питання проведення індексації пенсій у 2020 році.

Постановою визначено дату проведення індексації пенсій у 2020 році: це – 1 травня. Перерахунок пенсій проводитиметься із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11.

У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії менше 100 гривень, буде встановлено доплату до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
Виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься починаючи з травня місяця 2020 року в установленому порядку через уповноважені банки або доставлена додому листоношами АТ „Укрпошта”.
 
Друк

В Бережанах та Бережанському районі здійснюється патронаж осіб похилого віку

Бережанські правоохоронці спільно із працівниками Бережанського територіального центру соціального захисту громадян м. Бережан та Бережанського району на адміністративних дільницях здійснюють патронаж осіб похилого віку (особливо самотніх), сімей, які знаходяться в складних життєвих обставинах, осіб з інвалідністю, що потребують допомоги в період протидії та поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19.

А також вживають заходів з попередження кримінальних правопорушень, пов’язаних з особами похилого віку (особливо самотніми) та сім’ями в складних життєвих обставинах, виявлення й усунення причин та умов, що сприяють їх скоєнню.

Поліцейські проводять профілактичні бесіди з особами похилого віку та самотніми щодо дотримання правил встановленого державою карантину та роз’яснюють санітарно-протиепідемічні правила і норми; обмежувальних протиепідемічних заходів та факторів передачі збудників.

Застерігають громадян дотримуватися заходів власної безпеки та запобігання скоєнню стосовно них правопорушень, пов’язаних з шахрайством щодо надання соціальних послуг населенню під виглядом волонтерських організацій. Під час даних заходів пенсіонерам роздаються захисті маски.

Основними правилами на сьогоднішній день є: сидимо вдома, обмежуємо контакти з іншими людьми, часто й ретельно миємо руки, носимо маски, рукавички.

 
Друк

Під час карантину не стягуватимуть пеню за невчасну оплату житлово-комунальних послуг

17 березня 2020 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Як  повідомили в управлінні житлово-комунального господарства та енергозбереження обласної державної адміністрації, у  документі вказано, що на період дії карантину або обмежувальних заходів та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється: нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги; припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі; примусове виселення із житла та примусове стягнення житла (житлових будинків, частин житлових будинків, квартир, кімнат у квартирах, кімнат, житлових секцій чи блоків у гуртожитках, інших жилих приміщень), що належить на праві приватної власності громадянам України, під час примусового виконання рішень судів щодо стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги; примусове виселення громадян за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг із жилих приміщень у будинках державного, громадського житлового фонду та житлового фонду соціального призначення.

Водночас в управлінні житлово-комунального господарства та енергозбереження обласної державної адміністрації наголошують, що за комунальні  послуги все-таки варто розраховуватися вчасно.

Під час карантину в Україні всі підприємства сфери ЖКГ працюють безперебійно та надають послуги, необхідні для комфортного перебування людей вдома. Але у підприємств житлово-комунальної сфери зросли витрати  на дезінфекцію та забезпечення засобами індивідуального захисту своїх працівників, збільшився обсяг побутового сміття та додалось роботи по прибиранню багатоквартирних будинків. Витрат більше, а головне джерело надходжень підприємств залишилося тим самим – платежі споживачів. Тому для забезпечення стабільної роботи житлово-комунального сектору вкрай важливо розраховуватися вчасно.

Нагадаємо, Уряд збільшив державну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг. 25 березня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 247 «Про особливості надання житлових субсидій», якою передбачено спрощення порядку надання житлової субсидії та запроваджено додаткову компенсацію витрат на оплату комунальних послуг.

 
Друк

В умовах карантину пенсійні виплати мешканці Тернопільщини отримають вчасно

Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, згідно із затвердженим графіком, продовжує фінансування пенсій. На пенсійні виплати уже спрямовано 203,6 млн. грн.
Виплату пенсій буде проведено у визначену кожному пенсіонеру дату виплати в установленому порядку: пенсію буде зараховано на ваш рахунок у банку, а тим, хто обрав АТ „Укрпошта”, пенсії доставлять листоноші додому.
Крім того, в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області переконливо просять мешканців області дотримуватись карантину і залишатися вдома. Утримуючись від візитів до сервісних центрів Фонду, громадяни не втрачають своїх пенсійних прав, а можуть їх реалізувати завдяки дистанційному обслуговуванню за допомогою онлайн-сервісів Фонду.
Для цього потрібно зареєструватись на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/) за допомогою електронного цифрового підпису або засобами інтегрованої системи електронної ідентифікації (GOV ID).

 
Друк
 
Друк

Дільничні офіцери поліції Бережанського відділу поліції проводять перевірки дотримання умов самоізоляції громадянами

Дільничні офіцери поліції Бережанського відділу поліції на адміністративних дільницях у період карантину проводять перевірки дотримання умов самоізоляції громадянами на території Бережанського району, які протягом останнього часу повернулися в Україну з-за кордону.

Правоохоронці спілкуються з громадянами на відстані та по телефону і, щоб упевнитися, що вони дійсно перебувають вдома, просять підійти до вікна.
Окрім нагадування про дотримання правил карантину, поліцейські цікавляться загальним самопочуттям людей та тим, чи потрібна їм допомога від поліції.
Подібні перевірки проводитимуться й надалі і триватимуть до закінчення загальнодержавного карантину, а також наголошує, що за порушення правил карантину громадяни можуть сплатити штраф від 17 000 грн.

Також поліцейські продовжують інформувати населення через гучномовці щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил, спрямованих на запобігання зараженню коронавірусною інфекцією.

 
Друк

Володимир Зеленський ініціював створення програм для підтримки малого та середнього бізнесу під час епідемії коронавірусу

Допомогти зберегти малий та середній бізнес під час і після епідемії коронавірусу – одне з ключових завдань влади. Про це йшлося на нараді під головуванням Президента України Володимира Зеленського, на якій були присутні представники уряду та банківського сектору.

«Малий та середній бізнес сьогодні страждає найбільше, адже не може працювати та не має великої фінансової «подушки». А саме бізнес – це робочі місця та податки», – наголосив Глава держави.

На нараді обговорили створення інструментів для кредитування нових підприємців та підтримки наявних завдяки кредитним канікулам та компенсації відсотків за кредитами так, щоб не збільшити кількість прострочених позик.

Президент також зауважив, що нові інструменти мають показати підприємцям, що «білими» бути вигідно.

«Світ змінився. Працювати «в тіні» сьогодні невигідно. Треба стимулювати зайнятість, запобігаючи неконтрольованій інфляції», – сказала радник керівника Офісу Президента України з банківських питань Вікторія Страхова.

«Потрібно створити нові та переосмислити наявні програми підтримки, тобто розширити підтримку тих, хто вже працює у різних сферах. Зберегти бізнес зараз – це як дозволити країні дихати й жити в майбутньому», – резюмував Володимир Зеленський.

Учасники наради вже найближчими днями представлять дієві програми для підтримки українського підприємництва.

 
Друк

Під час карантину жителі Тернопільщини отримають соціальні виплати вчасно

Кошти для виплати державних допомог за квітень 2020 року на Тернопільщину надійшли в повному обсязі – у сумі 120 млн. гривень.

Кошти спрямовані департаментом соціального захисту населення Тернопільської ОДА місцевим управлінням соціального захисту та найближчим часом будуть зараховані на банківські рахунки одержувачів допомог, на відділення Укрпошти для доставлення таких виплат за місцем проживання.

Як роз`яснили у департаменті соціального захисту Тернопільської ОДА, Верховною Радою України 30.03.2020 прийнято Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)” № 540-IX (далі ‒ Закон), яким, зокрема, внесено зміни до законів України „Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, „Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” та „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

На період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, Законом врегульовано, зокрема питання продовження строку виплати державної соціальної допомоги та пенсії, особам яким вона була призначена раніше:

- малозабезпеченим сім’ям без подання необхідних документів, з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі заяви та необхідних документів, поданих після закінчення терміну дії зазначених заходів;
- сім’ям з дітьми протягом встановленого періоду здійснення заходів та один місяць після дати його завершення;

- особам з інвалідністю з дитинства або на дітей з інвалідністю, а також особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, у випадку пропуску строку переогляду МСЕК та ЛКК про встановлення інвалідності, з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги/пенсії на підставі заяви та результатів переогляду особи з інвалідністю або дитини з інвалідністю.

Слід також зазначити, що Законом, на період дії карантину або обмежувальних заходів, та протягом 30 днів з дня його відміни:

- забороняється здійснення перевірок фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб при призначенні (відновленні) соціальних виплат;

- комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам приймають рішення про призначення (відновлення) або відмову в призначенні (відновленні) соціальних виплат, без акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї;
- продовжується виплата внутрішньо переміщеним особам соціальних виплат (пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування), призначених до періоду встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).
На виконання вищезазначеного Закону, Мінсоцполітики розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України „Деякі питання надання державної соціальної допомоги” (далі – проект акта), який дасть можливість на відповідний період, здійснювати, зокрема призначення, перерахунок і виплату щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею, тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Однією з невідкладних послуг, від яких залежить матеріальний стан громадян є житлова субсидія. В умовах карантину важливо, щоб громадяни могли залишатися вдома, уникнути зайвого ризику і оформити послугу дистанційно.

В рамках заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 р. № 247 внесено суттєві зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848

Постановою передбачено 5  основних змін у призначенні субсидій, зокрема:

1. Громадянам, які втратили роботу під час карантину, для розрахунку житлової субсидії враховуватимуть розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування отриманої (раніше) заробітної плати. Для цього громадяни мають стати на облік у службі зайнятості як безробітні. Тобто призначати житлову субсидію громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, субсидії призначатимуться на підставі заяв про призначення житлових субсидій  та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку.

2. Заборонено припинення надання житлових субсидій на період обмежувальних заходів крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок) або у разі смерті одинокої особи.
3. На період обмежувальних заходів розрахунок житлових субсидій проводитиметься з урахуванням збільшених на 50 % соціальних нормативів. Це пов’язано із вимушеним перебуванням дома та, відповідно, із збільшенням споживання електричної енергії, холодної і гарячої води, водовідведення і природного газу для приготування їжі та підігріву води.

4. Базовий відсоток плати за комунальні послуги, який суттєво впливає на розмір призначених субсидій, не збільшуватиметься з 15% до 20% з     1 травня, як це передбачалося попередньою. (Якби норма запрацювала, розмір субсидій би зменшився, а частина мешканців області втратила б їх взагалі.)

5. Субсидії призначаються до кінця опалювального сезону. Щоб продовжити отримувати субсидію у наступному періоді, громадянам не потрібно звертатися до органів соціального захисту, адже цього року вони призначають її самостійно.
Отже, процедуру призначення субсидій спрощено. На наступний період (неопалювальний сезон 2020 року) її призначатимуть без звернень громадян всім домогосподарствам, які отримували субсидію в опалювальному сезоні 2019-2020 років.

 
Друк

Інформація про правопросвітницький проєкт «Я маю право»

Загальнонаціональний право​просвітницький проєкт «Я МАЮ ПРАВО!» реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.

Мета проєкту – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

Завданням проєкту є не лише інформування громадян про їхні права, а й визначення порядку дій та шляхів для їх захисту, надання чітких й зрозумілих порад, як діяти, коли твої права порушують. За допомогою проєкту кожен може відчути, що держава є партнером, і встановлена  рівність перед законом для кожного українця.

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

На даний час розроблені такі кампанії проєкту:

Виїзд дитини закордон

Відповідальне батьківство

Права на аліменти

Стоп боулінг

Стоп насильство

Право на виконання рішення суду

Маски-шоу стоп

Захист прав громадян України в Криму

Я маю право голосу

Права споживача

Громадський радник у кожну громаду

Права захисників

Податкова знижка

Освіта без хабарів

Право на землю

Право на субсидію

Як вирішити спір

У кожній із цих кампаній надано відповіді на актуальні питання, що стосуються цієї сфери правовідносин.

Вся інформація про проєкт розміщена на сайті pravo.minjust.gov.ua/

Безоплатну правову допомогу та консультації жителі Бережанського району можуть отримати у Бережанському бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова,6, тел.: (03548) 2-29-99.

 
Друк

Що треба знати про новий коронавірус? Інформує Кабінет Міністрів України

Кабінет Міністрів України надає відповіді на основні запитання про COVID-19, ситуацію в Україні, запроваджені обмеження через коронавірус та інші актуальні питання щодо протидії нової небезпечної хвороби: https://covid19.com.ua/.

 
Друк

Пенсійний фонд України рекомендує отримувати послуги, зокрема з пенсійних питань, дистанційно – за допомогою онлайн сервісів фонду

Головне управління Пенсійного фонду України у Тернопільській області переконливо просить мешканців Тернопільщинидотримуватиськарантину і залишатися вдома.

Утримуючись від візитів до сервісних центрів Фонду, громадяни не втрачають своїх пенсійних прав, а можуть їх реалізувати завдяки дистанційному обслуговуванню за допомогою онлайн-сервісів Фонду. Для цього потрібно зареєструватись на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/) за допомогою електронного цифрового підпису або засобами інтегрованої системи електронної ідентифікації (GOV ID).

В особистому кабінеті вебпорталу є можливість:

- подати заяву про призначення пенсії в “один дотик”, заяву про перерахунок пенсії;

- отримати довідки, достовірність яких підтверджується QR-кодом (форми ОК-5/ОК-7 (відомості про нараховану заробітну плату), довідка про розмір пенсії, довідка про страховий стаж (додаток 9) тощо);

- подати Анкету застрахованої особи для внесення/зміни/уточнення даних в Реєстр(і) застрахованих осіб;

- подати звернення (заяву, скаргу, пропозицію);

- активувати послугу безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи).

Нагадуємо, що на вебпорталі Пенсійного фонду України функціонує кабінет страхувальника (роботодавця), в якому для працедавця доступна інформація щодо забезпечення соціальних прав його працівників. Зокрема, передбачено функцію, яка дає можливість роботодавцю одержувати інформацію для обрахунку лікарняних працівників через онлайн сервіси Пенсійного фонду.

Крім того, у кабінеті також містяться відомості щодо звітності по сплаті єдиного соціального внеску і роботодавець може бачити зауваження до його звітів та рекомендації щодо усунення неточностей.

Ми мобільні! Завантажуйте мобільний додаток “Пенсійний фонд” за посиланням https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.gov.pfu і отримуйте доступ до електронних сервісів Пенсійного фонду України у зручному форматі з мобільних пристроїв (смартфонів та планшетів).

Читайте інформаційну сторінку вебпорталу Пенсійного фонду України.

Тут ви можете також подати:

- електронне звернення, відповідно до Закону України «Про звернення громадян», за посиланням: Для громадськості / Звернення громадян / Електронне звернення / Електронне звернення (аплікаційна форма);

- електроннийзапит на інформацію, відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”, за посиланням: Для громадськості / Доступ до публічної інформації / Електронний запит на публічну інформацію / Електронний запит на публічну інформацію.

Отримати необхідну інформацію можна за допомогою електронної пошти та гарячих телефонних ліній сервісних центрів (контактні дані — на інформаційній сторінці Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області за посиланням https://www.pfu.gov.ua/tr/golovne-upravlinnya-pensijnogo-fondu-ukrayiny-v-ternopilskij-oblasti/ у розділі «Контакти»).

Тож вирішуйте ваші питання онлайн через сервіси Пенсійного фонду і таким чином ви вбережете своє здоров`я!

Начальник Головного управління                                Ігор Москалик

Алла Якубовська (0352) 52 07 59

Юлія Талалай (0352) 25 37 02

 

 


Сторінка 8 з 149