Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

У райдержадміністрації відбулася зустріч з головами сільськогосподарських кооперативів району

Голова районної ради Василь Білик взяв участь у нараді, яку провів голова райдержадміністрації Олег Захарків з головами сільськогосподарських кооперативів  району.

У нараді також брали участь начальники відділів райдержадміністрації: агропромислового розвитку Теодозій Нагірний та економічного розвитку  Володимир Урдейчук та голови СОК району: «Бережанський край», «Кринички», «Волошковий край», «Надія АГРО», «Млинок», «Золотий медок», «Золоте Опілля», «Добрий продукт».

Учасники зустрічі підвели підсумки роботи за період 2016-2019 років.  Детально ознайомилися з діючими програмами підтримки ФГ та СОК на 2020 рік, а також з грантовими пропозиціями. Обговорили питання щодо координації спільної роботи  з користувачами  земель в частині застосування засобів захисту рослин.

Голова  РДА підвів підсумки зустрічі, наголосивши на подальшій співпраці та підтримці.

Всього в Бережанському районі створено 10 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативі. Загальна кількість членів діючих кооперативів більше 200 домогосподарств. Зокрема:ягідний районний кооператив «Бережанський край», багатофункціональний кооператив «Кринички» - с.Котів; молочний кооператив «Годувальниця» - с.Біще;багатофункціональний кооператив «Волошковий край» - с.Волощина;кооператив «Млинок» з виробництва продукції борошномельно-круп’яної промисловості – с.Рогачин;кооператив «Надія АГРО» з організації заготівлі та переробки сільськогосподарської сировини, що виробляється членами кооперативу на своїх присадибних ділянках (овочів і овочевих продуктів) – с.Літятин;   кооператив «Золотий медок» з виробництва продукції бджільництва – с.Нараїв;кооператив «Золота Липа» з надання послуг з обробітку землі – с.Жуків;кооператив «Добрий продукт» з надання послуг з сушіння плодів - даний СОК створено на території Саранчуківської ОТГ; кооператив «Золоте опілля» з виробництва продукції бджільництва – м.Бережани.

Згідно Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу району для фінансової підтримки СОК,  з районного бюджету за період 2016-2019 рр. було виділено 102 тис. гривень, з обласного бюджету по «Комплексній програмі розвитку АПК» за напрямом «Підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів» за період 2016-2019 роки  було виділено 777,4 тис. гривень.

Впродовж 2016-2019 років для фінансової підтримкисільськогосподарських обслуговуючих кооперативів з Благодійного фонду Агрохолдингу «МРІЯ» було виділено 317,2 тис. гривень.

 
Друк

В День пам’яті і примирення віддали шану ветеранам усіх фронтів та учасникам українського визвольного руху

В день пам’яті та примирення голова районної ради Василь Білик, голова райдержадміністрації Олег Захарків  та міський голова Володимир Музичка разом з  представниками Бережанських військових частин А3200, А1461 та військомату запалили лампадки та поклали квіти до пам’ятників невідомому солдату, воїнів УПА та могили загиблого воїна в АТО Олександра Філя.

Вже 5 рік поспіль 8 травня в День пам’яті і примирення, ми з усією Європою, віддаємо шану ветеранам усіх фронтів, учасникам українського визвольного руху, який був частиною загальноєвропейського явища, коли люди ставали проти загарбників, захищаючи свій дім і свою країну.

Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

 
Друк

Проведено дезінфекцію громадських місць

Бережанський районний відділ управління ДСНС в Тернопільській області з 10 год. 40 хв. по 16 год. 45 хв.. проводив дезінфекцію громадських місць (автобусних зупинок, дитячих майданчиків, прилеглих територій біля магазинів та церков) в с.Божиків, с.Волощина, с.Квіткове, с.Тростянець, с.Слов’ятин Бережанського району.

Для даних робіт залучено  4-ох працівники підрозділу, під час дезінфекції використовувалися моторизовані обприскувачі FORESTA GS-750 TURBO (2шт) та розчин гіпохлорит натрію.

 
Друк

До уваги керівників сільськогосподарських підприємств, голів фермерських господарств та власників особистих селянських господарств району

Останнім часом почастішали випадки звернень населення до органів виконавчої влади та Держпродспоживслужби з приводу недотримання правил застосування пестицидів та агрохімікатів  сільськогосподарськими господарствами на сільськогосподарських угіддях під час обробки посів зернових та зернобобових культур.

Розуміємо, що технології вирощування даних культур вимагають обов’язкового застосування хімічних та біологічних засобів захисту рослин до 2-5 разів на сезон. В даний час господарствами району внесено: 932 л. гербіцидів на площах с/г культур 3300 га; 2 862 кг фунгіцидів на площах с/г культур 4 574  га; 1346 л. інсектицидів на площах с/г культур 3 297 га.

У зв’язку з тим, Бережанська районна державна адміністрація рекомендує та нагадує, що всі роботи з пестицидами та агрохімікатами необхідно проводити у відповідності до Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», зокрема: всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові( до 10 год.) і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10℃. До всіх видів робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів, робітники повинні допускатися по наряду при наявності посвідчення про спеціальну підготовку та медичної книжки встановленого зразка на право робіт із пестицидами.

Асортимент, засоби, сфера застосування пестицидів, норми, кратність обробок повинні відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» та доповненнями до «Переліку…».

Обов’язкові вимоги, яких необхідно дотримуватися при внесенні пестицидів та агрохімікатів.

Завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств зобов’язана повідомити  населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки та методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи. Розміри санітарно-захисних зон, в яких заборонено застосовувати пестициди, повинні становити:

-  при застосуванні пестицидів за допомогою авіації:

1) 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;

2) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасання домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду;

3) 1 км від населених пунктів, тваринницьких приміщень та птахоферм, а також посівів с ⁄г культур, які використовуються в їжї без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших с ⁄г робіт.

-  при застосуванні пестицидів надземною апаратурою:  зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500м, при штанговому і гербігації дощуванням- 300м.

Юридичні та фізичні особи, які застосовують хімічні засоби захисту рослин(ХЗЗР) під час цвітіння медоносних культур, згідно статті 37 Закону України «Про бджільництво» зобов’язанні не пізніше, ніж за три доби до початку обробки, попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані 10 км від оброблених площ, письмовим повідомленням, а також по радіо чи через місцеву пресу.

В повідомленні обов’язково вказати точну дату обробки, територію і культури, що будуть оброблятись, назву препарату, форми і методи його застосування, ступінь і терміни дії токсичності препарату і вказівку щодо терміну ізолювання бджіл. Власники пасік повинні обов’язково зареєструватись в сільській раді, на території якої вони знаходяться, своєчасно інформувати сільські ради, сусідні господарства про місця перебування своїх пасік на стаціонарі і при перевозках.

Порушення Державних санітарних правил застосування пестицидів та ЗУ «Про бджільництво» тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

 
Друк

Практичні поради з налаштування прийому ефірного цифрового телевізійного мовлення в умовах окремих домогосподарств

Враховуючи важливість захисту конституційних прав громадян на доступ до інформації та необхідність протидії інформаційній агресії Російській Федерації, на виконання протокольного доручення підгрупи з питань оцінки покриття цифровим телевізійним сигналом території України, яка створена при Раді національної безпеки і оборони України, надаємо для використання у роботі практичні поради із забезпечення інформування населення щодо правил оптимального налаштування фіксованого прийому цифрового наземного телевізійного мовлення (DVB-T2), а саме:

- необхідності розташування приймальної антени з коефіцієнтом підсилення не менше 15 дБ на висоті не менше 10м; але в будь-якому випадку над існуючими в напрямку передавача цифрового телевізійного мовлення прилеглими будівлями та домінуючими елементами рельєфу – для забезпечення прямої видимості;

-  обов’язкової орієнтації приймальних антен домогосподарств в напрямку розташування найближчого передавача цифрового телевізійного мовлення.

Практичні поради з налаштування прийому ефірного цифрового телевізійного мовлення в умовах окремих домогосподарств доступні на офіційному веб-сайті УДЦР www.ucrf.gov.ua у відповідному розділі сайта: «Консультаційний центр», - «Налаштування прийому цифрового ефірного ТБ».

У разі необхідності надання окремих практичних порад із забезпечення умов прийому сигналу цифрового наземного телевізійного мовлення, просимо звертатись на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду або по телефону +38 044 422-85-85.

 
Друк

З педагогами району обговорили питання подальшого розвитку освітньої галузі

У великому залі адмінбудинку відбулася нарада директорів навчальних закладів району, за участю голови РДА Олега Захарківа та заступника голови Бережанської районної ради Романа Висоцького. Керівники обговорили з педагогами питання подальшого розвитку освітньої галузі, окреслили основні завдання щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення  2019/2020 навчального року у закладах загальної середньої  освіти району.

Особливу увагу під час наради було зосереджено на впровадженні запланованих змін у шкільній освіті відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту». Закон, який покликаний розвивати Нову українську школу та надавати нові можливості для  учнів та їхніх батьків, вчителів та  керівників освітніх закладів.

Не оминули увагою і питання  реалізації в районі, в умовах карантину, Всеукраїнської благодійної  акції «Серце до серця».

Приємним доповненням наради  були привітання з ювілеями директорів Лапшинського НВК «ЗНЗ І-ІІ супенів - ДНЗ» Любов Ощіпко та Надрічнянського НВК  «ЗНЗ  І-ІІ ступенів - ДНЗ» - Оксани Баран.

 
Друк

До відома жителів Бережанського району!

Оновлена інформація про організацію заходів щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції на території району та кількість зафіксованих випадків хворих на корона вірус в Бережанському районі станом на 06.05.2020 року!

Станом на 16.00 год. 06 травня 2020 року нових підтверджених випадків захворюваності на COVID-19 в районі не має.


Від початку епідемії коронавірусу COVID-19 в Бережанському районі:

- підтверджено 3 випадки захворюваності на коронавірус;

- 1 хворий одужав;

- 22 підозри спростовано;

- 1 відібраний матеріал на COVID-19 перебуває на дослідженні.

Щоденну інформацію про стан матеріально-технічного забезпечення Бережанської ЦРКЛ можна переглянути за посиланням:https://youcontrol.com.ua/virus/

06.05.2020 р. спеціалісти Бережанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області провелироз'яснювальну роботу щодо дотримання вимог карантину у закладах торгівлі у м. Бережани. Зокрема у магазинах: «Чайна країна» ФОП Болюх О.С (вул.Пушкіна), «Галицькі ковбаси»( вул. Пушкіна), «Пан Кіт» (вул. Пушкіна), «Компютерний всесвіт» (вул.Міцкевича 2а/1), «Норма» (вул.Тернопільська,7). Під час інспекційних візитів закладів торгівлі порушень не  виявлено.

Під час  обстеження ринку встановлено, що  директор ринку забезпечив вхід на ринок із сторони ресторану «Золота липа», а вихід на вулицю Тернопільську біля магазину «АВС».

ВИСЛОВЛЮЄМО ПОДЯКУ жителям міста Бережан та району за дотримання умов карантину, що дає можливість запобігти поширенню коронавірусної інфекції.

РАЙОННИЙ ШТАБ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО УСІХ ЖИТЕЛІВ БЕРЕЖАНЩИНИ і надалі бути особисто свідомо-відповідальними за дотриманням правил поведінки під час коронавірусної інфекції. Не наражати себе і рідних на небезпеку, без зайвої потреби не виходити з дому та не контактувати з великою кількістю людей.

ЗАЛИШАЙТЕСЯ В ДОМА ТА БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!!!

 
Друк

Про допомогу на дітей фізичним особам - підприємцям, які належать до першої або другої групи платників єдиного податку

22 квітня Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» щодо надання додаткових соціальних гарантій на період дії карантину та на один місяць після дати його скасування для фізичних осіб-підприємців, в сім’ях яких виховуються діти віком до 10 років.

Право на отримання допомоги мають фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до першої і другої групи платників єдиного податку, за умови сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року з дати державної реєстрації як фізичної особи-підприємця.

У якому розмірі призначається допомога?

Допомога призначається з місяця звернення одному з батьків (опікуну), який зареєстрований як фізична особа-підприємець на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку (включно) та виплачується у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року, а саме:

- на дітей віком до 6 років — 1779 грн;

- на дітей віком від 6 до 10 років — 2218 грн.

Як оформити допомогу?

Допомога призначається управліннями соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичним місцем проживання фізичної особи-підприємця.

Для призначення допомоги подаються наступні документи:

- заяву за встановленою формою;
Звертаємо увагу, що виплата допомоги проводиться лише через банківські установи, тому важливо у заяві зазначити банківські реквізити, на які будуть перераховуватись кошти. Банківський рахунок слід зазначати у форматі IBAN, що містить 29 символів.

- копії свідоцтв про народження кожної дитини віком до 10 років;

- довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу форми ОК−7).
Довідку ОК-7 можна отримати залишивши відповідну заяву у дистанційних скриньках розташованих безпосередньо в приміщеннях територіальних відділів Пенсійного фонду України або отримати через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням - копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземців та особи без громадянства);

- копію рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Управліннями соціального захисту населення рішення щодо призначення допомоги приймається по кожному зверненню окремо відповідно до норм постанови, перевіряється повнота сплати єдиного соціального внеску за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року з дати державної реєстрації як фізичної особи-підприємця.

Як подати документи?

Документи на призначення допомоги можна подати як в паперовому так і в електронному вигляді. В паперовому вигляді документи можна направити поштою або залишити їх у дистанційних скриньках розташованих безпосередньо в приміщеннях управлінь соціального захисту населення. В сільській місцевості та у разі утворення об’єднаної територіальної громади документи подаються через уповноважених осіб сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад. Для подачі документів в електронному вигляді можливо буде скористатись он-лайн сервісом на порталі Мінсоцполітики з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Начальник управління                                                                    Ігор СОЛОМКО

 
Друк

Відбулося засідання 64-ї сесії районної ради

6 травня відбулося засідання 64-ї сесії районної ради. В ході засідання депутати внесли зміни до районного бюджету на 2020 рік, внесли зміни та доповнення до програми захисту населення і територій Бережанського району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2022 роки, прийняли програми «Про надання безоплатної правової допомоги населенню Бережанського району на 2020-2021 роки» та «Про організаційне забезпечення діяльності Бережанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області по здійсненню нагляду за особами, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та попередження рецидивної злочинності на період 202-2021 років».

Крім цього прийняли рішення про надання грошової допомоги на лікування та про ліквідацію комунальної установи «Районний методичний кабінет Бережанської районної ради», а також прийняли звернення депутатів Бережанської районної ради щодо утворення Бережанського об’єднаного району.

 
Друк

Відбулося виїзне комісійне обстеження аварійного мосту

Відбулося виїзне засідання комісії із врегулювання питання експлуатації мосту та ділянки дороги до с.Рогачин. Значна перевантаженість дороги викликана інтенсивним рухом  вантажного транспорту, що спричиняє руйнування несучої здатності дорожнього полотна та конструкцій мосту.

В комісії взяли участь представники управління регіонального розвитку, інфраструктури та дорожнього господарства обласної державної адміністрації Микола Павловський, Служби автомобільних доріг в Тернопільській області Ігор Василюк, Управління Національної поліції в Тернопільській області Андрій Петрук та Юрій Буковський, а також представники районних структур – Володимир Урдейчук (відділ економічного розвитку райдержадміністрації) та Петро Панашій (Бережанський відділ поліції).

В ході вивчення обставин дорожньої ситуації прийнято рішення про проведення ремонтних робіт із впорядкуванні русла річки, для унеможливлення подальшого підмиву несучих конструкцій мосту та проведення відновлювальних робіт на мості і прилеглій території шляхом влаштування асфальтового покриття, водовідводу і ремонту огороджень мосту. Відповідні рекомендації будуть доведені до виконавців ремонтних робіт.

 
Друк

Проведено дезінфекцію громадських місць

05.05.2020 року Бережанський районний відділ управління ДСНС в Тернопільській області з 10 год. 08 хв. по 14 год. 11 хв. проводив дезінфекцію громадських місць (автобусних зупинок, дитячих майданчиків, прилеглих територій біля магазинів та церков) в с.Надорожнів, с.Мечищів, с.Кути, с.Червоне Бережанського району. Для даних робіт залучено 4 працівники підрозділу, під час дезінфекції використовувалися моторизовані обприскувачі FORESTA GS-750 TURBO (2шт) та розчин гіпохлорит натрію.

 


Сторінка 8 з 154