Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Відзначення 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан 

15 лютого з нагоди відзначення 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан відбулася зустріч керівництва району з учасниками бойових дій в Афганістані.
На початку зустрічі до своїх побратимів звернувся голова Бережанської районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів інтернаціоналістів) Володимир Романюк. Зі словами вдячності до воїнів-інтернаціоналістів звернулися голова районної державної адміністрації Ігор Гринкевич, голова районної ради Василь Білик, заступник міського голови Олег Захарків та військовий комісар Бережанського об’єднаного міського військового комісаріату, підполковник Богдан Мороз. Вони побажали воїнам-афганцям та їхнім родинам здоров’я, родинного благополуччя, щастя, миру і добра та подякували за мужність і героїзм. З нагоди річниці керівники району вручили «афганцям» нагороди - медалі «Честь. Мужність. Пам’ять».
Учасники зустрічі окреслили низку питань: зубопротезувння, медичне обслуговування, забезпечення ліками та ін. Роз’яснення давали: головний лікар ЦРКЛ Василь Вридник та завідувач аптекою №2 Олег Лапунька.
На завершення учасники художньої самодіяльності районного будинку культури подарували воїнам-афганцям чудовий концер. Хорошим доповненням до концерту була виставка організована районною бібліотекою під назвою «Чужиною забрані долі».

 
Друк

Перспективи розвитку Урманської громади

На Бережанщині відбуваються зустрічі керівництва райдержадміністрації та районної ради з сільськими громадами. Їх значення надзвичайно важливе з огляду на перспективу розвитку сільських населених пунктів зокрема та району загалом, адже під час прямого діалогу влади з громадою є можливість комплексно напрацювати стратегію роботи на перспективу й підбити підсумки уже зробленого у період 2015-2018 років. Керівники району обговорили питання перспективи розвитку Урманської громади під час зустрічі з активом сільської громади.

До складу сільської ради входить три села: Урмань, Пліхів та Краснопуща. Тут здійснюють свою господарську діяльність : в галузі рослинництва та тваринництва  ПОП «Урманське», в риборозведенні ТзОВ «Сазан-2012».

В Урманській ЗОШ І-ІІ ст.. Ігор Гринкеивч разом з головою районної ради Василем Біликом оглянули стан та оцінили якість виконаних робіт з капітального ремонту даху та утеплення горищного перекриття над приміщенням школи.  Даний проект реалізований у 2017 році за кошти з фонду соціально-економічного розвитку. Оглянули дитячий садочок та класні кімнати школи, поспілкувався з директором школи.

Очільники району поцікавився також роботою котельні, в якій у 2016 році за кошти з державного фонду регіонального розвитку   та фонду соціально-економічного розвитку при співфінансуванні з сільськимим бюджетом встановлені котли на дрова та здійснено в навчальному закладі модернізацію системи опалення на сучасну європейську.  За словами директора навчального закладу Алли Кулик, встановлення котлів на альтернативні види палива не тільки значно підвищили  температурний режим в школі, а й принесли суттєву економію коштів. В планах у 2019 році  реалізувати проект- «Капітальний ремонт фасаду будівлі школи», за кошти субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів соціально-економічного розвитку.

Завдячуючи надзвичайно активному сільському голові Наконечному Євгену Степановичу сільська рада розвиває свою територію, приділяє увагу закладам освіти, культури, медицини. Чимало зроблено за кошти сільського бюджету, зокрема закуплено меблі для першокласників в рамках реалізації програми «Нова українська школа», енергозберігаючі лампочки, виділено кошти  для придбання та облаштування нової спальної кімнати у дитячому садочку.

Однак, як підкреслив сільський голова, на сьогоднішній день є велика потреба в будівництві клубу у с. Урмань, так як старе приміщення не придатне для проведення будь-яких ремонтних робіт. Станом на 01.01.2019 року орієнтовна сума будівництва 10 млн.грн. Євген Степанович шукає шляхи вирішення цього питання через різноманітні проекти та розраховує на підтримку обласної та районної державних адміністрацій. Також  Є.С. Наконечний звернув особливу увагу районного керівництва на необхідності в придбанні автомобіля швидкої допомоги для Урманської сільської амбулаторії. Наявність швидкої допомоги забезпечить своєчасне надання медичних послуг у селах Пліхів і Краснопуща, в яких відсутні ФАПи.

Керівники району подякували за розмову та пообіцяли сприяння у вирішенні вищезазначених питань.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

11 лютого голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації І.Гринкевич.

Під час наради йшлося прорегламент дій під час проведення робіт, які пов’язані із застосуванням пестицидів при вирощуванні сільськогосподарських культур та захист бджіл від хімічного токсикозу, згідно вимог законів України: «Про пестициди і агрохімікати», «Захист рослин», «Про бджільництво» та Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві, провзаємодію структурних підрозділів обласної державної адміністрації з системою безоплатної правової допомоги в Тернопільській області, провиконання вимог Закону України про запобігання та протидію домашньому насильству, провиконання Закону України про свободу совісті та релігійні організації в області та відзначення 30-ти річчя виведення військ з Республіки Афганістан.

Степан Степановичпідвів підсумки наради. За її результатами дано протокольні доручення.

 
Друк

Глава Уряду про монетизацію субсидій: Ми на правильному шляху підвищення соціального захисту людей

Надання житлових субсидій громадянам у готівковій формі, монетизація субсидій – це правильний крок на шляху підвищення соціального захисту людей та відповідального і ефективного споживання ресурсів. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час наради з питань запровадження надання житлових субсидій у готівковій формі. Нарада пройшла під головуванням Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра.

 
Друк

На Тернопільщині стартує проект, який зменшить час митного оформлення товарів

У січні цього року стартував пілотний проект з переведення підприємств на обслуговування через «єдиний рахунок». Як повідомляють у Тернопільській митниці ДФС, запровадження єдиного казначейського рахунку передбачає сплату платником податків безпосередньо на єдиний казначейський рахунок. Це дозволить представникам бізнесу зменшити час митного оформлення товарів та вільно обирати місце оформлення, оскільки кошти обліковуватимуться в одній картці – особовому  рахунку суб’єкта ЗЕД, а завдяки автоматизованій  системі митного оформлення «Інспектор» митне оформлення із використанням зазначених коштів здійснюватиметься у будь-якій митниці.

 
Друк

Глава Уряду про монетизацію субсидій: Ми на правильному шляху підвищення соціального захисту людей

Надання житлових субсидій громадянам у готівковій формі, монетизація субсидій – це правильний крок на шляху підвищення соціального захисту людей та відповідального і ефективного споживання ресурсів. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час наради з питань запровадження надання житлових субсидій у готівковій формі. Нарада пройшла під головуванням Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра.

Монетизація субсидій стала логічним продовженням системних кроків реформування сфери ЖКГ, енергетики та соціальної сфери. За планом субсидіанти, які оформили субсидії до січня 2019 року, отримають готівку вже у березні. Напрацьовано кілька способів надання громадянам коштів. Зекономлені завдяки ефективному споживанню ресурсів гроші залишатимуться у споживачів. І такий принцип працюватиме неодноразово.

Як зазначив Глава Уряду, Кабінет Міністрів сформував цілу систему надання субсидій. Вона стала важливою складовою політики енергетичної незалежності країни та соціального захисту людей. Але якщо раніше субсидії були безготівкові і їх рух можна було відслідкувати тільки на папері, тепер механізм ефективного використання коштів удосконалено.

Одночасно, сказав Прем’єр-міністр, увагу приділено питанню реального обліку ресурсів. Захмарні рахунки під будь-яким приводом, наголосив Володимир Гройсман, неприпустимі. 
«Ми захистимо людей. Ми вийшли на якісні рішення. Розпочинаємо монетизацію. Система буде працювати. Ми на правильному шляху підвищення соціального захисту людей», – сказав Володимир Гройсман.

Довідково

Програма субсидій в Україні діє як ефективний спосіб допомоги вразливим верствам населення. У 2017 році в державі запроваджено механізм стимулювання економії газу та електроенергії протягом опалювального сезону. Так, у 2018 році такий стимул склав у грошовому вимірі близько 700 грн. Кількість домогосподарств, які отримали кошти, склала 1,3 млн. Також у 2018 році запроваджено Єдиний держреєстр отримувачів житлових субсидій. Цього року запланований старт Фонду енергоефективності, як інструмента поширення енергоощадних технологій.

ДЖЕРЕЛО:

https://www.kmu.gov.ua/ua/news/glava-uryadu-pro-monetizaciyu-subsidij-mi-na-pravilnomu-shlyahu-pidvishchennya-socialnogo-zahistu-lyudej

 
Друк

На Тернопільщині стартує проект, який зменшить час митного оформлення товарів

У січні цього року стартував пілотний проект з переведення підприємств на обслуговування через «єдиний рахунок». Як повідомляють у Тернопільській митниці ДФС, запровадження єдиного казначейського рахунку передбачає сплату платником податків безпосередньо на єдиний казначейський рахунок. Це дозволить представникам бізнесу зменшити час митного оформлення товарів та вільно обирати місце оформлення, оскільки кошти обліковуватимуться в одній картці – особовому  рахунку суб’єкта ЗЕД, а завдяки автоматизованій  системі митного оформлення «Інспектор» митне оформлення із використанням зазначених коштів здійснюватиметься у будь-якій митниці.

Крім того, це дозволить оптимізувати фінанси підприємства, адже при здійсненні митного оформлення товарів у декількох митницях відпадає необхідність перерахування коштів підприємства на депозитні рахунки багатьох митниць. Також заощаджується час на повернення цих коштів у разі зміни місця  митного оформлення.

Переведення підприємств на обслуговування через депозитний рахунок 3734, відкритий у Казначействі на ім'я ДФС, для зарахування авансових платежів (передоплати) здійснюється поетапно: на перехідний період, з 15 січня до 15 квітня 2019 року – за рішенням підприємства; з 16 квітня 2019 року – на постійній основі.

«Пілотний проект здійснюється у дві фази. Перша триватиме з 23 січня до 17 лютого 2019 року і проводитиметься на базі Київської та Київської міської митниць, - розповідає начальник відділу адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання Тернопільської митниці ДФС Іван Попович, - Друга фаза розпочнеться з 18 лютого 2019 року і триватиме до 15 березня 2019 року. Митне оформлення товарів вже буде здійснюватися будь-якою митницею, а участь в проекті братимуть всі підприємства, які прийняли рішення про  участь у пілоті та перерахували кошти на «єдиний рахунок».

Впровадження єдиного рахунку дозволить напрацювати практичний досвід митного оформлення товарів зі сплатою митних платежів через єдиний рахунок, удосконалити процедури адміністрування митних платежів на законодавчому рівні та підвищити рівень автоматизації справляння митних платежів.

Під час проведення пілотного проекту всі проблемні питання, які виникатимуть в учасників, будуть оперативно опрацьовуватися для їх вирішення та удосконалення системи.

«Зазначу, що з 18 березня 2019 року сплата та зарахування коштів у вигляді авансових платежів на депозитні рахунки 3734, відкриті у Головному управлінні Держказначейства у м. Києві на ім’я митниць ДФС припиняються. До того ж, з 16 квітня 2019 року буде припинено митне оформлення товарів через зазначені депозитні рахунки, а кошти, що залишилися на рахунках митниць, будуть повертатися на рахунки підприємств за відповідною заявою», - додав Іван Попович.

Реквізити «Єдиного рахунку» для зарахування авансових платежів (предоплати):

Одержувач : Державна фіскальна служба України

Код ЄДРПОУ : 39292197

Рахунок : 37341039292197

Банк : Державна казначейська служба України

 
Друк

Уряд підтримує родини з дітьми

На засіданні 6 лютого Кабінет Міністрів схвалив законопроект, спрямований на створення сприятливих умов для отримання послуг, пов’язаних з народженням дитини. Це один з кроків, які здійснює Уряд для підтримки народжуваності в країні та відповідального батьківства.

 
Друк

Тривають зустрічі керівництва району з сільськими громадами

На Бережанщині й надалі відбуваються зустрічі керівництва райдержадміністрації та районної ради з сільськими громадами. Нагадаємо, що такі зустрічі вже відбулися у селах Вербів, Лапшин, Жуків, Надрічне, Жовнівка та Потутори. На цей раз  голова райдержадміністрації Ігор Гринкевич,разом з головою районної ради Василем Біликом, зустрівся з громадою Куропатницької сільської ради, до складу якої входять два населені пункти – Куропатники та Баранівка.

Звертаючись до жителів села, очільник району зазначив, що зустрічі, які проводяться з громадами району мають на меті почути безпосередньо на місцях думки людей, їх пропозиції, проблемні питання, знайти спільно шляхи їх вирішення та напрацювати стратегію роботи на перспективу.

Завдяки злагодженій спільній роботі обласної державної адміністрації, районної державної адміністрації, районної ради й активної сільської громади вдалося реалізувати чимало у період 2015-2018 років. Лише у Куропатницькій школі, за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку при співфінансуванні з місцевим бюджетом здійснено реконструкцію паливної з встановленням твердопаливного котла. За рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на соціально-економічний розвиток територій, за сприяння народного депутата України Тараса Юрика, здіснено реконструкцію даху з перекриттям метало черепицею, демонтаж  аварійної стелі та замінено її на нову в 8-ми кабінетах школи.

Чимало зроблено за кошти сільського бюджету: встановлено частину енергозберігаючих вікон в сільському будинку культури, здійснено внутрішній ремонт приміщення ФАПу в с. Куропатники. Сільська рада приділяє увагу закладам освіти, культури, медицини та  надає субвенцію до районного бюджету для виплати зарплати працівникам.

Сільський голова Ольга Дмитрів  проінформувала присутніх про роботу за минулі роки та основні завдання над вирішенням яких працюватимуть у 2019 році. За словами сільського голови у 2019 році планується реалізувати проект «Реконструкція будівлі сільського клубу у с.Баранівка» (в даній будівлі окрім клубу знаходиться бібліотека та ФАП) та провести освітлення у с. Баранівка.

На території сільської ради працюють 4 сільськогосподарські підприємства, з них посильну допомогу надає місцеве фермерське господарство  «Фльонц», керівники  Тарас та Володимир Фльонци. Зокрема окрасою села  став сквер, де за кошти ФГ «Фльонц» здійснили його благоустрій. Сільський сквер, в якому знаходиться погруддя    Тараса Шевченка, огородили, встановили лавочки, ліхтарі, вимостили з плитки доріжки. Допомагають керівники  у зимовий період і з розчисткою сільських доріг і в інших важливих питаннях громади.

Основні питання, що порушували мешканці села, стосувалися також ремонту доріг місцевого значення , ремонту мостів у селах, ремонту покрівлі в СБК та ФАПі у Куропатниках.

 
Друк

РАЙОННИЙ ТУРНІР З НАСТІЛЬНОГО ТЕНІСУ

05 лютого 2019 року на базі спортивного залу Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст.№3 відбулися районні змагання з настільного тенісу серед ЗОШ І-ІІІ ступенів Бережанського району.

За результатами командних змагань:
І місце – Жуківська ЗОШ І-ІІІ ст. вч.( В. Кучер);
ІІ місце –Курянівська ЗОШ І-ІІІ ст. (вч. С. Хільковець);
ІІІ місце –Мечищівський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ» (вч. В. Дубіч);
В особистому заліку серед юнаків (1 ракетка) зайняли такі місця:
І місце – Лещишин Богдан Жуківська ЗОШ І-ІІІ ст.;
ІІ місце –Федик Назарій Мечищівський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ»;
ІІІ місце –Веселовський Микола Курянівська ЗОШ І-ІІІ ст.
В особистому заліку серед юнаків (2 ракетка) зайняли такі місця:
І місце – Віятик Назарій Жуківська ЗОШ І-ІІІ ст.;
ІІ місце – Федунь Ігор Курянівська ЗОШ І-ІІІ ст.;
ІІІ місце – Огнистий Руслан Рекшинський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ».
В особистому заліку серед дівчат зайняли такі місця:
І місце – Антонів Діана Мечищівський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ»;
ІІ місце –Дешина Наталія Рогачинський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ».
ІІІ місце – Луців Лілія Жуківська ЗОШ І-ІІІ ст.;

 
Друк

У Тернопільській митниці обговорили проблемні питання при оформленні транспортних засобів на іноземній реєстрації

Нещодaвно у приміщенні Тернопільської митниці ДФС відбулaся спільнa нaрaдa керівництва митниці з декларантами та митними брокерами облaсті щодо проблемних питань, які виникають при здійсненні митного оформлення транспортних засобів, які були у використанні та що перебували у митному режимі тимчасового ввезення або транзиту, та з метою нaлaгодження нaпрямів ефективної співпрaці.

Нa почaтку зустрічі нaчaльник Тернопільської митниці ДФС Оксaнa Aнтонович коротко проінформувaлa учaсників зaходу про підсумки роботи митниці у 2018 році та відзнaчилa зростaння нaдходжень митних плaтежів до бюджету.

Учaсники наради обговорили також основні новaції тa зміни зaконодaвствa, зумовлені набранням чинності з 25 листопада 2018 року Законів України від 08.11.2018 № 2611-VIII та № 2612-VIII, які запровадили новий порядок митного оформлення транспортних засобів на іноземній реєстрації.

Працівники митниці наголосили присутнім на дотриманні вимог Тимчасового порядку виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018 року № 1077, при здійсненні митного оформлення транспортних засобів, які були використані та перебували у митному режимі тимчасового ввезення або транзиту, відповідальності за порушення митних правил при ввезенні громадянами України автомобілів на іноземній реєстрації, а також на особливостях справляння акцизного податку при легалізації громадянами транспортних засобів.

Так, начальник митного посту «Тернопіль-центральний» Іван Шлюсар зазначив, що 22 лютого 2019 року спливає термін пільгового періоду застосування ставки акцизного податку (коефіцієнт 0,5) для митного оформлення автомобілів на іноземній реєстрації. Після цього часу власники таких авто будуть сплачувати акцизний податок за повною ставкою, як це передбачено чинним законодавством.

За словами заступника начальника митниці – начальника управління протидії митним правопорушенням Володимира Петрука, протягом 180 днів з початку дії закону, а саме до 24 травня 2019 року, діє пільговий період, після закінчення якого при перевищенні строку транзиту або тимчасового ввезення транспортного засобу на іноземній реєстрації більше ніж на 30 діб власнику такого автомобіля загрожує штраф у розмірі 170 тис. грн або конфіскація транспортного засобу за рішенням суду.

Крім цього, деклaрaнтaм тa брокерaм повідомили про основні порушення і помилки, які допускaються ними при здійсненні деклaрувaння товaрів і трaнспортних зaсобів, тa передбaчену відповідальність.

У свою чергу митні брокери та представники бізнесу мали змогу звернутися до керівництва митниці з проблемними питаннями, які виникають при здійсненні митних процедур.

 

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 


Сторінка 8 з 114