Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

До відома жителів Бережанського району!

Оновлена інформація про організацію заходів щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції на території району та кількість зафіксованих випадків хворих на корона вірус в Бережанському районі станом на 05.05.2020 року!

Станом на 16.00 год. 05 травня 2020 року нових підтверджених випадків захворюваності на COVID-19 в районі не має.

Від початку епідемії коронавірусу COVID-19 в Бережанському районі:

- підтверджено 3 випадки захворюваності на коронавірус;

- 1 хворий одужав;

- 21 підозру спростовано;

- 2 відібраних матеріали на COVID-19 перебуває на дослідженні.

Щоденну інформацію про стан матеріально-технічного забезпечення Бережанської ЦРКЛ можна переглянути за посиланням: https://youcontrol.com.ua/virus/

05.05.2020 р. спеціалісти Бережанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області взяли участь в комісійному обстеженні агропродовольчого ринку Бережанського РайСТ та провели роз'яснювальну роботу щодо дотримання вимог карантину у закладах торгівлі у м. Бережани. Зокрема: магазин СоорТзов ТЕКО Трейд (пл. Ринок,26), магазин Техномаркет (пл. Ринок,22), магазин "Копійочка" (пл. Ринок,23), аптека "Подорожник Тернопіль" (вул. Б. Хмельницького,52а).

Під час інспекційних візитів закладів торгівлі порушень не  виявлено, виявлено неконтрольовану (стихійну) торгівлю на прилеглій до агропродовольчого ринку території та рекомендовано директору ринку забезпечити вхід на ринок із сторони ресторану «Золота липа», а вихід на вулицю Тернопільську біля магазину «АВС»; постійно забезпечувати через гучномовець інформування відвідувачів ринку щодо встановлених обмежень та відстані між покупцями.

05.05.2020 року Бережанський районний відділ управління ДСНС в Тернопільській області з 10 год. 08 хв. по 14 год. 11 хв. проводив дезінфекцію громадських місць (автобусних зупинок, дитячих майданчиків, прилеглих територій біля магазинів та церков) в с.Надорожнів, с.Мечищів, с.Кути, с.Червоне Бережанського району. Для даних робіт залучено 4 працівники підрозділу, під час дезінфекції використовувалися моторизовані обприскувачі FORESTA GS-750 TURBO (2шт) та розчин гіпохлорит натрію.

ВИСЛОВЛЮЄМО ПОДЯКУ жителям міста Бережан та району за дотримання умов карантину, що дає можливість запобігти поширенню коронавірусної інфекції.

РАЙОННИЙ ШТАБ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО УСІХ ЖИТЕЛІВ БЕРЕЖАНЩИНИ і надалі бути особисто свідомо-відповідальними за дотриманням правил поведінки під час коронавірусної інфекції. Не наражати себе і рідних на небезпеку, без зайвої потреби не виходити з дому та не контактувати з великою кількістю людей.

ЗАЛИШАЙТЕСЯ В ДОМА ТА БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!!!

 
Друк

Відбулося засідання колегії РДА

Голова районної ради Василь Білик взяв участь у засіданні колегії Бережанської РДА, яке відбулося під головуванням голови райдержадміністрації Олега Захарківа. На порядку денному слухались питання про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району за І квартал 2020 року та про виконання районного бюджету  у І кварталі 2020 року.

В ході висвітлення питання виконання основних показників програми соціально-економічнго та культурного розвитку району за 1 квартал 2020 року, Володимир Урдейчук, начальник відділу економічного розвитку районної державної адміністрації проінформував про основні показники в сфері медичного обслуговування, тенденції ринку праці, в галузях культури, освіти, житлово-комунального господарства та енергозбереження. Основні показники діяльності промислових підприємств демонструють зростання обсягів реалізованої товарної продукції на рівні 135% до відповідного періоду 2019 року, або в грошовому еквіваленті – 28 млн.78 тис.грн. Лідерами є ТОВ «Підвисоцький завод будівельних матеріалів» та ПП «Агроспецгос». Відзначив, що продукція вказаних підприємств завжди користується попитом і тому вони щороку нарощують обсяги виробництва.

В галузі сільськогосподарського виробництва відбулася зміна структури виробництва, із переорієнтацію м’ясного напрямку на молочний, що спричинило зменшення кількості ВРХ на 292 голови та збільшення надоїв молока до 1143 літра від однієї корови, у порівнянні із аналогічним періодом минулого року. Загалом в галузі рослинництва посіяно 17610 га зернових, основними з яких є озима пшениця та ячмінь.

Про виконання районного бюджету  у І кварталі 2020 року проінформувала присутніх т.в.о.  начальника фінансового управління Галина Кузик.  Як зазначила Галина Степанівна районний бюджет по власних доходах загального фонду за 1 квартал   2020 року виконано на 73,4%,  при плані 4428,1тис.грн. одержано 3250,2тис.грн. Порівняно з минулим роком  власні доходи  збільшилися на 125,7тис. грн. Зведений бюджет району за 1 квартал 2020 року  по власних доходах загального фонду виконано на 92,0%, при плані 7501,5тис.грн. фактичне виконання склало 6897,7тис. грн.  порівняно з минулим роком бюджет району збільшився на 134,5тис. грн. В цілому бюджет району за 1 квартал 2020 року  виконано в сумі  32422,4 тис.грн. при плані 33384,2тис.грн., виконання склало 97,1%.

Олег Мирославович підвів підсумки засідання колегії. По питаннях порядку денного будуть видані розпорядження  голови РДА.

 
Друк

Пенсіонери в травні отримають проіндексовані пенсії

У травні 2020 року Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області виплачуватиме проіндексовані пенсії.  На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 року № 251 "Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році" Пенсійним фондом України проведено індексацію пенсій з 1 травня.

Пенсії перераховано із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсій, у розмірі 1,11.
Відповідно до згаданого рішення Уряду, розмір підвищення в результаті перерахунку не може бути менше 100 гривень.

Крім того враховано, що розмір пенсійних виплат у одержувачів пенсій, призначених згідно Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", які набули необхідного страхового стажу (35 років чоловіки та 30 років жінки), не може бути нижче 2100 гривень.

На Тернопільщині такий перерахунок проведено автоматично (без особистих звернень) 253951 пенсіонеру, з них підвищення отримали 197179     (або 77,6%) осіб.
Виплата проіндексованих пенсій проводитиметься з 4 травня 2020 року у встановлені пенсіонерам дати виплат шляхом зарахування на рахунки в банках або через АТ “Укрпошта”.

 
Друк

Уряд пом’якшує карантинні обмеження з 11 травня для малого та середнього бізнесу

Кабінет міністрів України підтримав пропозиції Мінекономіки та ухвалив зміни до постанови від 11 березня 2020 р. № 211. Зокрема, розширено перелік дозволених під час карантину видів господарської діяльності та дозволено роботу торговельного та побутового обслуговування громадян. Рішення прийняте з метою пом’якшення впливу на економіку обмежувальних заходів, запроваджених з метою протидії розповсюдженню коронавірусної інфекції COVID-19.

Відповідно до постанови тепер також дозволено:

- робота літніх майданчиків кафе і ресторанів під відкритим небом при умові забезпечення санітарних та протиепідемічних заходів (дотримання відстані не менше 1.5 метра між столами та одно- двомісного розміщення клієнтів за одним столом, забезпечення персоналу та відвідувачів засобами індивідуального

- робота закладів громадського харчування на виніс;

- діяльність нотаріусів, адвокатів та аудиторів;

- надання стоматологічних послуг.

На засіданні також визначили, що до 11 травня будуть доопрацьовані норми, які ще  розширять перелік видів господарської діяльності на першому етапі послаблення карантину. Рішення мають бути прийняті на наступних засіданнях Уряду.

Нагадаємо, що Офіс розвитку малого та середнього підприємництва створив загальний інформаційний ресурс для бізнесу під час карантину - http://sme.gov.ua/covid19/. Сайт містить актуальну інформацію та системно оновлюється.

 
Друк

Проведено дезінфекцію громадських місць

04.05.2020 року Бережанський районний відділ управління ДСНС в Тернопільській області з 13 год. 28 хв. по 17 год. 30 хв. проводив дезінфекцію громадських місць (автобусних зупинок, дитячих майданчиків, прилеглих територій біля магазинів та церков) в с.Рогачин, с.Волиця, с.Шайбівка, с.Нараїв Бережанського району. Для даних робіт залучено 3 працівники підрозділу, під час дезінфекції використовувалися моторизовані обприскувачі FORESTA GS-750 TURBO (2шт) та розчин гіпохлорит натрію.

 
Друк

Міністерство розвитку громад та територій України проводить у 2020 році два конкурси 

1. Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування»за темами:

- «Влада та громада: інформування, діалог, участь»;

- «Покращення якості надання освітніх послуг (дошкільна, середня та професійно-технічна освіта)»;

- «Формування безпечного, комфортного та привабливого життєвого середовища».

2. Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади».

Конкурси проводяться за підтримки «Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» 2020

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» 2020 року проводиться згідно з наказом Мінрегіону від 09.04.2020 року № 83 (Положення про Конкурс https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0419-14)

Тема 1 «Влада та громада: інформування, діалог, участь»

Практики мають демонструвати високий рівень втілення принципу прозорості та відкритості органів місцевого самоврядування (ОМС), залучення мешканців усіх категорій до процесів прийняття рішень, згуртованість, соціальну відповідальність та комплексне вирішення питань місцевого розвитку на засадах публічно-приватного партнерства або самоорганізації/волонтерства, високу якість надання публічних послуг через Е-технології та моделі інтегрованих послуг.

Приклади практик

o Доступність інноваційних електронних інформаційно-консультативних сервісів (портали, мобільні додатки, електронна звітність/підзвітність, онлайн-діяльність виконкомів та рад)

o Використання ефективних інструментів взаємної комунікації та зворотного зв’язку

o Впровадження інноваційних проектів в рамках громадського бюджету участі/публічно-приватного партнерства/самоорганізації

o Підвищення якості публічних послуг через Е-технології та моделі інтегрованих послуг, що задовольняють усі категорії населення, зокрема соціально вразливі категорії (національні меншини, внутрішньо переміщені особи, особи з інвалідністю)

Тема 2 «Покращення якості надання освітніх послуг»

У цій темі важливим є досвід ОМС, де найбільш ефективно реалізовані процеси формування спроможних мереж закладів освіти, забезпечення відкритості та прозорості у сфері управління освітою та діяльності освітніх закладів, підвищення професійного рівня педагогічних працівників, створення Нового освітнього простору, ефективного впровадження Нової української школи, співпраці з мешканцями громад з питань подальшого розвитку місцевих закладів освіти, підготовки висококваліфікованих спеціалістів для роботи на місцевих підприємствах тощо.

Приклади практик

o Реалізація стратегії розвитку освіти

o Відкритість і прозорість роботи органів управління освітою

o Ефективне використання коштів для надання якісних освітніх послуг

o Співпраця та залучення мешканців до процесів управління освітою

o Доступність до якісної дошкільної, шкільної, професійної, позашкільної освіти та інклюзивного навчання

o Забезпечення ефективного спільного освітнього простору

o Організація супроводу освітнього процесу (соціально-психологічний, медичний, логопедичний, методичний аспекти)

Тема 3 «Формування безпечного, комфортного та привабливого життєвого середовища»

Практики мають відображати досвід ОМС та громад, які дбають про розроблення заходів безпеки у всіх сферах життєдіяльності людини, зокрема належного утриманням вулично-дорожньої мережі та попередження травматизму учасників дорожнього руху. Покращення зовнішньої привабливості села, селища, міста та підвищення комфортності: екопарки, арт-об’єкти, спортивні містечка, вдалі архітектурні рішення, що поєднують їх минуле і сьогодення, комфортне пересування усіх категорій населення в межах та за межі громади. Збереження довкілля, оперативне реагування на ліквідацію негативних наслідків, спричинених природою чи діяльністю людини.

Приклади практик

o Організація правопорядку та смарт-захисту населення (центри безпеки, місцеві пожежні команди, комплексні заходи контролю, нагляду і сповіщення, поліцейський офіцер громади, муніципальна варта, інформаційний термінал громади/бот громади)

o Удосконалення транспортної інфраструктури (транспортне сполучення, зупинки громадського транспорту, електротранспорт, соціальне таксі, електронний квиток)

o Забезпечення комфортного та безпечного руху транспортних засобів і пішоходів (у т.ч. маломобільної групи населення)

o Покращення екологічного стану і зовнішнього вигляду громади (управління відходами, безвідходне виробництво, благоустрій та озеленення, заходи із енергозбереження/енергоефективності, використання «зеленої» енергії, регулювання рекламної діяльності, вуличний дизайн, діяльність «екологічних шерифів»)

o Організація сімейного відпочинку та дозвілля різних соціальних, вікових та маломобільних груп населення (онлайн розважальні програми, простір колективного розвитку, дні спілкування із природою, дні відкритих дверей, декоративно-прикладні форми діяльності, колективні творчі справи, вечори відпочинку, патріотичне виховання, інклюзивні простори для людей з інвалідністю)

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ: у 2020 році прийом заявок триватиме до 25 серпня.

Відзначення переможців планується на жовтень 2020 року.

Партнером Мінрегіону з проведення Конкурсу є Програма Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні»

Більше про Конкурс можна дізнатися на офіційному веб-сайті Мінрегіону:http://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/regional-dev/rozvytok-mistsevoho-samovryaduvannya/konkurs/

Примірна форма заявки

учасника конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2020 році

І. ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАН МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ:

1. Найменування органу місцевого самоврядування (далі – ОМС): ____________________________________________________________________

2. Район/Область: ____________________________________________________________________

3. Місцезнаходження ОМС (область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, поштовий індекс):

____________________________________________________________________

4. Телефон (з кодом міжміського зв’язку):__________; Факс:________________

5. Адреса електронної пошти ОМС: ____________________________________________________________________

6. Офіційний веб-сайт ОМС: ____________________________________________________________________

7. ПІБ керівника ОМС (повністю): ____________________________________________________________________

8. Автор практики (ПІБ, посада, адреса електронної пошти, тел. номер моб. тел.)

____________________________________________________________________

(особа, яка є безпосереднім автором практики та зможе бути учасником заходів, пов’язаних з поширенням/передачею здобутого практичного досвіду. Автор – не обов’язково посадова особа місцевого самоврядування, це може бути представник установи, організації)

9. Контактна особа, відповідальна за оформлення заявки та надання інформації щодо практики

____________________________________________________________________

(автор практики або інша особа, яка зможе, у разі потреби, надати вичерпну інформацію щодо практики: ПІБ, посада, тел./факс, адреса електронної пошти, номер моб. тел.)

10. З яких джерел ви дізнались про Конкурс?

____________________________________________________________________

11. Тематика заявки (оберіть одну з тем Конкурсу, позначивши її в дужках знаком «+»):

( ) 1. «Влада та громада: інформування, діалог, участь».

( ) 2. «Покращення якості надання освітніх послуг (дошкільна, середня та професійно-технічна освіта)».

( ) 3. «Формування безпечного, комфортного та привабливого життєвого середовища».

12. Категорія ОМС (оберіть одну з категорій, позначивши її в дужках знаком «+»):

( ) обласна рада;

( ) районна рада;

( ) міська рада;

( ) сільська рада;

( ) селищна рада;

( ) сільська, селищна, міська рада об’єднаної територіальної громади.

Всеукраїнський конкурс журналістських робіт 2020 року

З метою подальшого і всебічного висвітлення процесів децентралізації, Мінрегіон вкотре проводитьВсеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади».

До участі у Конкурсі приймаються матеріали за чотирма номінаціями:

онлайн-публікація, ü

стаття в друкованому ЗМІ, ü

радіоматеріал, ü

відеоматеріал. ü

Матеріали мають бути опублікованими вперше у період із 1 січня до 30 вересня 2020 року.

Конкурсні роботи подаються до 18.00 30 вересня 2020 року.

Учасник може подати не більше однієї конкурсної роботи за кожною з номінацій, оформивши їх окремими конкурсними заявками.

Тематичні пріоритети конкурсних робіт

Мета, завдання, зміст, очікувані результати та переваги реформи, спрямованої на децентралізацію та розбудову місцевого самоврядування. ü

Добровільне об’єднання територіальних громад. ü

Співробітництво територіальних громад. ü

Фінансова децентралізація та ресурсна підтримка місцевого і регіонального розвитку. ü

Збільшення спроможності органів місцевого самоврядування у наданні якісних послуг населенню та розбудові добробуту громад. ü

Кращі практики органів місцевого самоврядування в Україні з питань соціально-економічного розвитку територій, їх відповідність європейським стандартам і світовим тенденціям. ü

Призовий фонд від Програми Ради Європи

У кожній з чотирьох номінацій передбачені три премії:

І премія – 20000 грн, ü

ІІ премія – 15000 грн, ü

ІІІ премія – 10000 грн. ü

Форма заявки учасника Конкурсу розміщена за посиланням: http://bit.ly/Application-2020

Довідкову інформацію з питань Конкурсу можна отримати за тел.: (044) 458-44-40; (044) 501-92-03; (093) 403-58-87; (097) 917-70-70, або надіславши запит на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Детальна інформація про конкурс за адресою: http://bit.ly/MinregMC

Довідково:

У 2020 році Конкурс проводиться відповідно до наказу Мінрегіону від 09.04.2019 року № 84.

Положення про Конкурс затверджене наказом Мінрегіону від 16.05.2017 № 113, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 09 червня 2017 року за № 706/30574.

Партнери Конкурсу – Програма Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні», ГO «Інтерньюз-Україна», Координатор проектів ОБСЄ в Україні.

Примірна форма заявки та вимоги до конкурсних робіт

учасника Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» у 2020 році

І. Інформація про автора та засіб масової інформації (ЗМІ) Тип:

Телекомпанія

Радіокомпанія

Друковані ЗМІ

Онлайн-видання

Форма власності:

Державна

Приватна

Комунальна

Назва ЗМІ: ____________________________________________________________________

Повна поштова адреса (назва вулиці, номер будинку, назва населеного пункту, назва району, області, поштовий індекс):

____________________________________________________________________

Телефон (з кодом міжміського зв’язку):____________; Факс: _____________

Адреса електронної пошти: ___________________________________________

Офіційний сайт: _____________________________________________________

Заголовок конкурсної роботи:

____________________________________________________________________

Автор (прізвище, ім’я, по батькові):

____________________________________________________________________

Телефон (з кодом міжміського зв’язку) та мобільний;

____________________________________________________________________

Адреса електронної пошти:

____________________________________________________________________

ІІ. Загальні вимоги до оформлення та подання конкурсних робіт

1. Матеріали мають бути опублікованими вперше у період із 1 січня 2020 року до 30 вересня 2020 року.

2. Конкурсні роботи* подаються до 30 вересня 2020 року відповідно до google-форми (посилання) для кожної номінації Конкурсу.

3. Учасник може подати не більше однієї конкурсної роботи за кожною з номінацій, оформивши їх окремими конкурсними заявками.

4. Файли з публікаціями аудіо-, відеозаписів а також онлайн-публікації мають бути попередньо завантажені на файлообмінні, хмарні сервіси або у мережі YouTube, Vimeo, SoundCloud, де мають перебувати у вільному доступі до оголошення переможців Конкурсу.

Посилання на них зазначаються у заявці.

ІІІ. Вимоги до оформлення і подання конкурсних робіт за номінаціями

Номінація «Онлайн-публікація»

1. Текст статті подається у форматі .doc з посиланням на публікацію матеріалу в онлайн-виданні та зазначенням дати публікації.

До статті додається скріншот екрану публікації у форматі .jpeg, що містить повний текст та дату публікації.

2. Технічні вимоги:

кількість друкованих знаків публікації – від 2000 до 10000;

загальний обсяг файлу – не більше 10 Мб.

Номінація «Стаття у друкованому ЗМІ»

1. Текст статті подається у форматі .doc з позначенням реквізитів друкованого ЗМІ (назва, номер та дата випуску), де він був опублікований.

До статті додаються її скановане зображення у верстці друкованого ЗМІ, а також першої/титульної сторінки цього ЗМІ з реквізитами (назва, номер, дата випуску) у форматі .jpeg, .pdf.

2. Технічні вимоги:

кількість друкованих знаків публікації – від 2000 до 10000;

загальний обсяг файлів – не більше 10 Мб.

Номінація «Радіоматеріал»

1. Аудіозапис подається у форматі .mp3, .wma студійної якості, а також довідка від радіокомпанії у сканованому вигляді з підтвердженням дати виходу радіоматеріалу.

До аудіозапису може бути додано його текстове розшифрування в форматі .doc.

2. Технічні вимоги:

хронометраж запису – від 1,5 до 10 хвилин;

загальний обсяг файлів не має перевищувати 40 Мб.

Номінація «Відеоматеріал»

1. Відеозапис подається у форматі .mp4, .avi студійної якості, а також довідка від телекомпанії у сканованому вигляді з підтвердженням дати виходу відеоматеріалу.

До відеозапису може бути додано його текстове розшифрування в форматі .doc.

2. Технічні вимоги:

хронометраж запису – від 1,5 до 10 хвилин;

загальний обсяг файлів – не більше 700 Мб.

ІV. Тематичні пріоритети конкурсних робіт

Мета, завдання, зміст, очікувані результати та переваги реформи, спрямованої на децентралізацію влади та розбудову місцевого самоврядування.

Добровільне об’єднання територіальних громад (реалізація Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»).

Співробітництво територіальних громад (реалізація Закону України «Про співробітництво територіальних громад»).

Фінансова децентралізація та ресурсна підтримка місцевого і регіонального розвитку (здобутки громад, досягнуті завдяки змінам, що внесені до Бюджетного та Податкового кодексів).

Кращі практики органів місцевого самоврядування в Україні з питань соціально-економічного розвитку територій, їх відповідність європейським стандартам і світовим тенденціям.

Форма заявки учасника Конкурсу розміщена за посиланням: http://bit.ly/MinregMC

Довідкову інформацію з питань Конкурсу можна отримати за тел.: (044) 458-44-40; (044) 501-92-03; (093) 403-58-87; (097) 917-70-70, або надіславши запит на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 
Друк

Роботодавці Тернопільщини можуть отримати допомогу по частковому безробіттю: 8 кроків

Допомогу по частковому безробіттю можуть отримати представники малого та середнього бізнесу, які зупинили або ж скоротили діяльність через карантин; сплачували ЄВ упродовж 6 місяців, які передують даті зупинення чи скорочення діяльності, за найманих працівників і не припинили трудових відносин з ними на момент звернення до ЦЗ.


Уся інформація - на сайті Державного центру зайнятості у розділі «Роботодавцям» - https://is.gd/sCGoBM.
1 крок. Зверніться до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ для подання документів
Це можна зробити впродовж 30 днів з моменту зупинки/скорочення діяльності. Для уточнення місця сплати ЄВ скористайтеся «Електронним кабінетом» на сайті ДПС (розділ «Реєстри», пункт «Дані про взяття на облік платників податків») за посиланнямhttps://cabinet.tax.gov.ua/registers/registration


2 крок. Підготуйте документи:
- заяву в довільній формі. У ній зазначте належність до малого чи середнього бізнесу відповідно до ст. 55 Господарського кодексу України, а також копії документів, завірених в установленому порядку, щодо середньої кількості працівників та доходу роботодавця за попередній календарний рік;
- засвідчену роботодавцем копію наказу із зазначенням початку зупинення, скорочення діяльності;
- відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину (вкажіть прізвище, ім'я, по батькові працівника, номер ідентифікаційного коду (або серію та номер паспорт для осіб, які через релігійні переконання відмовилися від оформлення коду)
- довідку про сплату ЄВ за останні 6 місяців, що передують зупинці/скороченню діяльності, видану ДПС.
3 крок. Подайте документи в один із зручних для вас способів: через скриньку для кореспонденції в ЦЗ (оригінал), через пошту (оригінал), через email (сканкопії). Електронні скриньки ЦЗ тут: https://is.gd/7z3gMM

4 крок. Перевірка документів центром зайнятості: триває три робочих дні.
5 крок. Ухвалення рішення: упродовж трьох робочих днів відповідний Тернопільський обласний центр зайнятості має ухвалити рішення щодо надання допомоги.
6 крок. Укладання договору. Упродовж трьох робочих днів з моменту позитивного рішення роботодавець та центр зайнятості укладають договір. Важливо! Якщо роботодавець надіслав сканкопії документів, то під час укладання договору він подає оригінали.

7 крок. Переказ коштів роботодавцю. Щомісяця роботодавець передає ЦЗ перелік осіб,  у яких виникло право на допомогу. Центр зайнятості впродовж трьох робочих після одержання коштів на свій рахунок переказує їх роботодавцю.
8 крок. Виплати працівникам. Здійснюються роботодавцем упродовж трьох робочих днів з моменту одержання коштів за окремою платіжною відомістю.
«Роботодавці будуть подавати конкретно по кожному місяцю списки, скільки людей були в стані часткового безробіття і скільки коштів ми повинні перерахувати“, – розповів директор Тернопільського обласного центру зайнятості Василь Олещук.

 
Друк

У Бережанах через два місяці запрацює цегельний завод на 140 робочих місць

У Бережанах невдовзі відкриють цегельний завод на 140 робочих місць. На даний час він перебуває на фінальній стадії модернізації і вже протягом двох найближчих місяців видасть першу партію продукції. Cума інвестицій, вкладених в реконструкцію заводу, становить понад 130 млн грн.

Про це йшлося на зустрічі голови Тернопільської обласної державної адміністрації Володимира Труша з директором ТзОВ «Галицька будівельна кераміка» Ігорем Качановецьким.
На часі — завершення документального оформлення земельної ділянки та права на користування кар’єром, на яке підприємство має всі дозвільні документи.
Очільник області підписав відповідне розпорядження й відзначив, що для області це насамперед можливість працевлаштування людей, які провернулися з-за кордону. Підприємство впевнено ввійде в десятку найбільших виробників будівельних матеріалів України та зебезпечить суттєве наповнення регіонального та центрального бюджетів.

 
Друк

Уряд розширив можливості програми «Доступні кредити 5-7-9%»

Уряд підтримав пропозицію Міністерства фінансів уточнити категорію суб’єктів підприємництва, які зможуть стати учасниками програми «Доступні кредити 5-7-9%» та зняти обмеження щодо максимальної суми кредиту для рефінансування під нульову процентну ставку.

Відповідне рішення прийнято сьогодні, 29 квітня 2020 року, на засіданні Кабінету Міністрів України.

По-перше, уточняється, що отримати рефінансування в рамках антикарантинного пакета під нульову процентну ставку, яким було доповнено програму 15 квітня 2020 року, зможуть суб’єкти підприємництва, чий річний дохід не перевищував 10 мільйонів євро. Знімається обмеження щодо максимальної суми кредиту на таке рефінансування. Обмежується лише сума державної підтримки, що надається суб’єкту підприємництва, яка сукупно не може перевищувати за будь-який трирічний період 200 тис. євро.

По-друге, позичальники отримують можливість рефінансувати свої діючі кредити за ставкою 3%, 5%, 7% або 9% річних (залежно від категорії кредиту) на термін до 5 років у сумі до 3 мільйонів гривень.

Обидва види рефінансування стають доступними для позичальників, які мають кредити у будь-якому банку України.

По-третє, бізнес отримає змогу оформити відстрочку зі сплати не лише тіла кредиту, але й відсотків на обслуговування позики. Така відстрочка може сягати 9 місяців і залежить від мети надання державної підтримки.

Нагадаємо, що сьогодні отримати позику за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» можна в чотирьох банках державного сектору - ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк, УкрЕксімБанк та трьох комерційних банках – «Львів», «Альянс» та «ПУМБ».

Важливо, кредити за новими правилами мікро- та малий бізнес зможе отримати одразу після внесення Радою Фонду відповідних змін до Програми «Доступні кредити 5-7-9» та оновлення угод Фонду з банками-партнерами.

Довідково

Державна кредитна програма «Доступні кредити 5-7-9%» запроваджена за ініціативи Президента України з метою спрощення доступу мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування. Контроль за реалізацією програми покладений на Фонд розвитку підприємництва (ФРП). ФРП є фінансовою установою, засади для функціонування якої були закладені ще в 1996 році в рамках реалізації програми Федерального Уряду Німеччини "ТРАНСФОРМ" з підтримки процесу реформ в Україні. ФРП був створений під назвою «Німецько-український фонд» на підставі Указу Президента України від 01 червня 1998 року № 574/98 та постанови Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1999 року № 628. Згідно з наказом Міністерства фінансів України № 5 від 11 січня 2020 року було змінено найменування фонду на «Фонд розвитку підприємництва». ФРП є правонаступником всіх прав та зобов’язань Німецько-українського фонду. Єдиним учасником ФРП є Уряд України в особі Міністерства фінансів України.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства здійснює підтримку програми «Доступні кредити 5-7-9%» в частині освітніх програм для підприємців, які хочуть стати учасниками програми.

 
Друк

Бережанський районний відділ управління ДСНС проводив дезінфекцію громадських місць

Бережанський районний відділ управління ДСНС в Тернопільській області з 15 год. 20 хв. по 18 год. 10 хв. проводив дезінфекцію громадських місць (автобусних зупинок, дитячих майданчиків, прилеглих територій біля магазинів та церков) в с.Гайок, с.Лапшин, с.Вербів Бережанського району.

Для даних робіт залучено 3 працівники підрозділу, під час дезінфекції використовувалися моторизовані обприскувачі FORESTA GS-750 TURBO (2шт) та розчин гіпохлорит натрію.

 
Друк

Довідома жителів Бережанського району!

Оновлена інформація про організацію заходів щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції на території району та кількість зафіксованих випадків хворих на корона вірус в Бережанському районі станом на 03.05.2020 року!

Станом на 16.00 год. 03 травня 2020 року нових підтверджених випадків захворюваності на COVID-19 в районі не має.

Від початку епідемії коронавірусу COVID-19 в Бережанському районі:

- підтверджено 3 випадки захворюваності на коронавірус;

- 1 хворий одужав;

- 20 підозр спростовано;

- 2 відібраних матеріали на COVID-19 перебуває на дослідженні.

Щоденну інформацію про стан матеріально-технічного забезпечення Бережанської ЦРКЛ можна переглянути за посиланням:https://youcontrol.com.ua/virus/

03.05.2020 року Бережанський районний відділ управління ДСНС в Тернопільській області з 15 год. 20 хв. по 18 год. 10 хв. проводив дезінфекцію громадських місць (автобусних зупинок, дитячих майданчиків, прилеглих територій біля магазинів та церков) в с.Гайок, с.Лапшин, с.Вербів Бережанського району. Для даних робіт залучено 3 працівники підрозділу, під час дезінфекції використовувалися моторизовані обприскувачі FORESTA GS-750 TURBO (2шт) та розчин гіпохлорит натрію.

ВИСЛОВЛЮЄМО ПОДЯКУ жителям міста Бережан та району за дотримання умов карантину, що дає можливість запобігти поширенню коронавірусної інфекції

РАЙОННИЙ ШТАБ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО УСІХ ЖИТЕЛІВ БЕРЕЖАНЩИНИ і надалі бути особисто свідомо-відповідальними за дотриманням правил поведінки під час коронавірусної інфекції. Не наражати себе і рідних на небезпеку, без зайвої потреби не виходити з дому та не контактувати з великою кількістю людей.

ЗАЛИШАЙТЕСЯ В ДОМА ТА БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!!!

 


Сторінка 9 з 154