Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Журналістів Тернопільщини запрошують до участі в конкурсі на здобуття премії імені В'ячеслава Чорновола

Держкомтелерадіо оголосив конкурс на здобуття премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики.

Премія у розмірі 20 тис. грн. присуджується щороку авторам нових оригінальних публіцистичних творів у галузі журналістики, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності, опубліковані протягом останніх трьох років, але не пізніше як за півроку до їхнього висунення на здобуття премії.

На здобуття Премії до 10 серпня 2019 року подаються:

-клопотання про присудження Премії з короткою характеристикою твору та його автора;

примірник твору на матеріальному носієві з підтвердженням його оприлюднення (примірники друкованих засобів масової інформації, телепередачі та радіопрограми на компакт-дисках у форматі DVD);

-копія паспорта (у разі висунення на здобуття Премії колективу - копії паспортів кожного члена колективу).

Адреса для подання творчих робіт: 01001, м. Київ, вул. Прорізна, 2, Державний комітет телебачення і радіомовлення України (з поміткою «на здобуття Премії імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики»).

Телефони для довідок: (044) 279–35-56,(044) 278-86-96.

Довідково: Премія імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується з 2004 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України.

Протягом 2004-2018 років лауреатами премії стали такі автори та колективи: 2004 рік - Василь Кривий за публікацію «Пуста хата» в газеті «Буковина», м. Чернівці; 2005 рік – Серафима Розумович за публікацію «Сутінки в імперії бідності» в газеті «Літературна Україна»; 2006 рік – Костянтин Перцовський за публікацію «Я – українець!» в газеті «Голос України»; 2007 рік – Іван Корсак за публікацію «Гетьманич Орлик» в газеті «Сім’я і дім», м. Луцьк; 2008 рік – Леонід Мужук за фільм-дилогію «33» (Київська регіональна державна телерадіокомпанія); 2009 рік - авторський колектив Закарпатської ОДТРК за фільм «Гіркота солодкої землі»; 2010 рік – Сергій Дзюба за книгу «Замінований рай», м. Чернігів; 2011 рік – Мирослав Мамчак за книгу «Тарас Шевченко і флот» (м. Севастополь); 2012 рік - авторський колектив Полтавської ОДТРК за фільм «Соловецькі в’язні з України. Микола Зеров»; 2013 рік - Сніжана Потапчук за документальний фільм «Корюківка. Злочин проти людяності»; 2014 рік – Сергій Шевченко за нарис «Соловецький вівтар української незалежності»; 2015 рік - Аркадій Музичук за публіцистичну збірку «Рік Бика»; 2016 рік - Володимир Земляний за публіцистичну збірку «Русский разухай, или украинские грабли»; 2017 рік -Зіновій Суходуб за книгу «Ліна Костенко: «Любов’ю-пам’яттю причастя» (Діалоги з Поетесою); 2018 рік - Євген Букет за публікацію «Ханська Україна» в газеті «Кримська світлиця».

 
Друк

Власникам авто з іноземними номерами отримали додатковий час для митного оформлення

   Посилення  адміністративної відповідальності за порушення при переміщенні транспортних засобів в митних режимах тимчасового ввезення і транзиту Верховна Рада України відтермінувала до 22 серпня 2019 року.
    Зокрема зміни внесено Законом України від 16 травня 2019 року №2725-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про електронні довірчі послуги". Відповідно до цього Закону у пунктах 92 та 93 розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України, а також у пункті 1 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України" цифри "180" замінено на "270".

   З 22 серпня вступають у дію нові санкції. Так, у разі перевищення строку доставки транспортних засобів особистого  користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 85 тис. гривень. Якщо строк перевищено більш ніж на 30 діб, то розмір штрафу сягатиме 170 тис.грн або конфіскація таких авто.

    За перевищення строків тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб – сума штрафу складатиме 85 тис. гривень, понад 30 діб, також у разі втрати або розкомплектування ТЗ – 170 тис. гривень або конфіскація транспортного засобу.

    Також передбачено відповідальність за передачу транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного у митний режим транзиту, у володіння або розпорядження іншій особі, а також використання такого ТЗ у комерційних цілях. При такому порушенні доведеться сплатити штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 34 тис.грн.

 
Друк

У Міжнародному інвестиційному форумі “Тернопільщина Invest - 2019” взяла участь делегація Бережанського району

Делегація Бережанського району, очолювана головами райдержадміністрації Ігорем Гринкевичем та головою районної ради Вавсилем Біликом, активно долучилася до участі у Міжнародному інвестиційному форумі “Тернопільщина Invest - 2019”.

Під час проведення форуму представлено в цілому інвестиційний потенціал Бережанського району. У  панельній дискусії: «Агропромисловий комплекс: нові інвестиційні можливості», начальник відділу економічного розвитку РДА Володимир Урдейчук презентував успішні результати кооперативного руху на селі на прикладі Бережанського району, залучення інвестиційних та грантових коштів.

 
Друк

ТІЛЬКИ ПАМ'ЯТЬ НЕ СИВІЄ - ЗУСТРІЧ З ВЕТЕРАНАМИ

Летять літа, як білі журавлі, 

дзвенять, як ті волошки в житі.

Та не зникає слід їх на землі,

якщо для добрих справ були прожиті

15 травня 2019 року Бережанський агротехнічний коледж та Бережанський агротехнічний інститут гостинно відчинили двері й щиро привітали дорогих ветеранів праці. Адже святкування 60-річчя з дня створення – це саме той час, коли варто зупинитися, оглянутися і віддати шану тим, хто приніс свої знання, умінн, жар серця і частинку душі для молоді, яка тут навчалася.

Кожен з ветеранів – це окрема історія, це окрема сторінка великої книги, яка писалась 60 років. Кожен має безліч спогадів, історій і тому в залі панувала дуже цікава і тепла атмосфера спілкування.

Із словами вдячності до присутніх звернулися директори: Пилипишин Світлана Ігорівна та Жибак Мирон Миколайович, а студенти подарували свої дзвінкі пісні, запальні танці та щирі дитячі посмішки.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих людей, чия доля була тісно зв’язана з нашим навчальним закладом, але які не дожили до цих днів і пішли в небуття.

Від ветеранів виступили з своїми спогадами: Кулаєць М. М. - директор ННІ післядипломної освіти НУБіП України,професор, кавалер ордена Княгині Ольги 3 ступеня, Висоцький Р. К. - заступник голови Бережанської районної ради та Карабаник В. І. - відмінник освіти, завідувач відділом гуманітарної освіти, виховання та студентських справ 2000-2011 років цього закладу.

З трепетом у серці гості переглянули слайди із старими світлинами, де побачили себе ще молодими, енергійними, сповненими завзяттям до роботи і любов’ю до студентства.

Веселі, задоволені, в піднесеному настрої ветерани аж помолоділи від теплих спогадів і такими вони назавжди залишаться на світлинах, зроблених в цей день.

 
Друк

Пом'янули великого Кобзаря

З нагоди 158-ї річниці перепоховання Т.Г.Шевченка в Україні на центральній площі міста Бережани керівництво міста та району, а також представники освіти та культури поклали квіти та лампадки до пам’ятника Великого Кобзаря.

 
Друк

Відбувся районний етап дитячо-юнацьких військово-патріотичних змагань «Сокіл»-(«Джура»)

20-21 травня 2019 року відбувся районний етап дитячо-юнацьких військово-патріотичних змагань «Сокіл»-(«Джура»).

Жуківська ЗОШ І-ІІІ ст. імені Б. Лепкого  приймала районний етап змагань, На її території вдалося розмістити всі необхідні етапи і перетворити шкільне подвір’я та спортплощадку на козацьке поселення. Ройові (рій – саме так зветься кожна команда) вигуки та пісні лунали далеко за межі таборувань, сповіщаючи про те, що саме тут буде обрано найзавзятіших козаків.

На  урочистому відкритті  змагань були присутні представники влади: перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Зінчук,  заступник голови районної ради Роман Висоцький,   директор  Бережанського  районного СТК-ТСО України Олег Карпів,  начальник відділу освіти РДА Наталія Бабій, начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту, культури і туризму, соціального захисту населення Саранчуківської ОТГ Ярослав Горохівський, т. в. о. завідувача районного методичного кабінету  Бережанської районної ради Василь Бич.

Мелодійними піснями та  патріотичними інсценізаціями вітали учасників змагань юні аматори Жуківської школи та духовий оркестр Жуківської музичної школи (керівник Богдан  Атаманчук).

Гра “Сокіл-Джура” розпочалась із демонстрації девізів та вмінь ходити строєм - «Стройовий впоряд», виконуючи козацькі пісні. Здавши рапорти, керівники зі своїми роями перейшли до наступних етапів змагань. Туристичний маршрут, до якого входять різні вправи, учасники долали  смугу перешкод на час. Також була стрільба з пневматичної зброї, метання гранати на влучність, розбирання та складання автомата, «Смуга перешкод», «Топографічна підготовка», «Спорядження магазину АК, змагання «Рятівник», «Фізична підготовка», історичний конкурс на знання історії України, українських військових формувань   «Відун».

За підсумками змагань було обрано переможців:

За результатами командних змагань «Сокіл»:

І  місце – Саранчуківський  ЗЗСО І-ІІІ ступенів

ІІ  місце – Мечищівський НВК «ЗНЗ І-ІІІст-ДНЗ»;

ІІІ місце – Жуківська ЗОШ І-ІІІ ст..ім. Б. Лепкого.

За результатами командних змагань «Джура»:

І  місце – Саранчуківський  ЗЗСО  І-ІІІ ступенів;

ІІ  місце – Жуківська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Б. Лепкого;

ІІІ місце – Лапшинська ЗОШ І-ІІ ст.

Команди закладів освіти району показали досить хороший  результат. Дух напруженої боротьби та дружнього суперництва  вітав у повітрі на кожному етапі гри і  виховував  у молоді високі  морально-психологічні та морально-бойові  якості: мужність, сміливість, рішучість, відвагу, стійкість, наполегливість, дисциплінованість, ініціативність на теренах бойової слави Українського Січового Стрілецтва, Української Повстанської Армії  та відновлених національних козацьких педагогічних традицій.

Наступним буде обласний етап, де відбиратимуться найкращі для участі у Всеукраїнських змаганнях.

 
Друк

Обстежили дорогу Бережани-Мечищів

Начальник відділу економічного розвитку районної державної адміністрації Володимир Урдейчук, директор ТОВ «БМ БУД» Нестор Колодка та головний інженер Дмитро Дупай, за участі сільського голови с.Мечищів Василя Сидоровича, провели обстеження дороги Бережани-Мечищів та визначили обсяги ремонтних робіт, які планується розпочати найближчим часом.

Стан дорожнього полотна вимагає проведення планування профілю дороги, влаштування водовідводів та ямкового ремонту щебенем різних фракцій. Також силами ТОВ «БМ БУД» проведено профілювання та ямковий ремонт щебеневою сумішшю дороги Бережани-Мечищів-Лісники, яка з’єднує села Рай та Лісники.

 
Друк

Ми - надія твоя, Україно

У великому залі адмінбудинку відбулося традиційне районне свято вшанування обдарованих учнів та їх педагогів «Ми - надія твоя, Україно». Слова вітання дітям та їх наставникам висловили голова районної ради Василь Білик та перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Зінчук. Вони побажали юним талантам подальших успіхів і впевнено йти до поставленої мети.

Начальник відділу освіти Наталія Бабій закликала молодь не зупинятися на досягнутому, зачитала наказ відділу освіти РДА про нагородження переможців та призерів обласних олімпіад та разом з керівниками району вручили грамоти, дипломи та грошові винагороди учням шкіл району та вчителям.

У заході взяли участь випускники та учні сільських навчальних закладів району, які показали високий рівень знань та стали переможцями і  призерами обласних олімпіад з базових навчальних дисциплін, інтелектуальних, творчих та спортивних конкурсів і змагань.

Всього почесними грамотами та пам’ятними подарунками  були нагороджені 22 учень та 15 учителів. 62 випускники отримали пам’ятні адреси та подарунки.

Гарний піднесений настрій учасникам заходу дарували ведучі Олена  Михайлишин -  вчитель Курянівської ЗОШ І-ІІІ ст.  та Олег Пашуля – вчитель  Нараївської ЗОШ І-ІІІ ст..

Сам захід став гармонійним поєднанням урочистих зборів та святкового концерту за участі вокального  ансамблю «Слов’яночки» Слов’ятинського НВК«ЗНЗ І-ІІІст.-ДНЗ», вокалістів Тараса Мигдаля ученя 3 класу Шибалинської ЗОШ І-ІІст, Марії Стельмах - учениці Жуківська дитячої музичної школи, Марії Сапіщук та Анастасії Федюшкіної - учениць Слов’ятинського НВК«ЗНЗ І-ІІІст.-ДНЗ»,  танцювального колективу Біщецького НВК «ЗНЗ І-ІІ ст. –ДНЗ».

Надзвичайно хороший настрій святу забезпечив духовий оркестр Жуківської музичної школи.

Свято завершилося  пам’ятною  ходою і покладанням квітів до пам’ятних знаків: загиблому воїну в АТО Олександру Філю, Герою Небесної Сотні Устиму Голоднюку  та до пам’ятника Великого Кобзаря Тараса Шевченка.

 
Друк

Вшанування жертв політичних репресій

19 травня бережанці вшанували пам`ять мільйонів репресованих, закатованих та фізично знищених, безневинно засуджених, але незламних «в`язнів сумління».
Поминальна панахида відбулася біля пам`ятника жертв політичних репресій (парк біля замку Синявських).
Спільною молитвою та покладанням квітів і свічок присутні пом‘янули пам`ять жертв політичних репресій.

У заходах взяли участь керівники району та міста.

 
Друк

День вишиванки в Бережанах

В Бережанах на центральній  Площі Ринок відбулися урочистості з нагоди святкування міжнародного дня вишиванки. Цього разу свято поєднали із Днем Європи. В рамках заходу відбулася урочиста церемонія підняття Державного Прапора України та Прапора Європейського Союзу.

Під час святкування у дворику Ратуші діяли виставки творчих робіт учнів міських шкіл. На завершення програми було відзначено переможця фотоконкурсу «Я люблю вишиванку».

В урочистостях взяли участь керівники району та міста.

 
Друк

День вишиванки

До щорічної Всесвітньої акції "День вишиванки" долучилися  працівники структурних  підрозділів райдержадміністрації, районної ради, установ, організацій, закладів освіти, культури та прийшли на роботу у вишиванках, аби підтримати українську єдність та вшанувати національну святиню.

День вишиванки вже став святом національної єдності, адже єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів.

 


Сторінка 9 з 125