Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Здобутки децентралізації

Перед реформою децентралізації ще стоять серйозні виклики, бо її незворотність досі політично не зафіксовано в Конституції України. Про це у прямому ефірі на 5 каналі наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За словами урядовця, українці, які повірили у реформу і об’єдналися, вже сьогодні чітко відчувають здобутки децентралізації через безліч реалізованих інфраструктурних проектів. А їх вже понад 11 тисяч. За рахунок державної підтримки і місцевих бюджетів в громадах з’явилися нові школи, дитячі садочки, амбулаторії, стадіони, ЦНАПи, Центри безпеки тощо.

«Українці, які сьогодні вже мають можливості реально впливати на місцеву владу, планувати розвиток своєї громади, отримувати нову якість освітніх, медичних, соціальних і адміністративних послуг», - підкреслив Геннадій Зубко.

Окремо Віце-прем’єр-міністр зупинився на питанні зростання місцевих бюджетів. «Коли є державна підтримка і постійне зростання власних доходів, у громад з’являється можливість планувати та реалізовувати пріоритетні проекти. Якщо взяти для порівняння доходи громад, у 2014 році вони становили 70 млрд грн, у 2018 році - 234 млрд грн, а у 2019 ми розраховуємо на 291 млрд грн. По державній підтримці, у 2014 році направлялось на місця 500 млн грн, цього року - 33 млрд грн. Це кошти, які держава передає на обласний рівень, і вже на місцях відповідно до розроблених стратегій розвитку, визначаються пріоритетні проекти. Таким чином поєднується синергія державної регіональної політики і регіональних стратегій розвитку, що приймаються на місцях», - розповів урядовець.

 
Друк

Тернопільський медуніверситет отримав статус національного

Тернопільський медичний університет нарешті отримав статус національного. Для цього було зроблено чимало, докладено багато зусиль та праці. У середу, 17 квітня, Президент України Петро Порошенко підписав про це відповідний Указ.

«Враховуючи загальнодержавне і міжнародне визнання результатів діяльності Державного вищого навчального закладу «Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України», його вагомий внесок у розвиток національної медичної та фармацевтичної освіти і науки, постановляю: Надати Державному вищому навчальному закладу «Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України» статус національного», – йдеться в Указі Президента.

Про те, що на отримання цього статусу довго чекав колектив цього навчального закладу та багато задля цього працював, наголосив й голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.

«Маємо приємну новину. Спільна робота та багаторічні досягнення у медичній сфері дали позитивний результат. Завдяки ініціативі Президента медуніверситет отримав статус національного. Для Тернопільської області це дуже важливо, бо, за останні кілька років завдяки медичній реформі зокрема та всім іншим державницьким ініціативам, які мають сьогодні продовження, медична галузь «ожила». В області оновили амбулаторії і ФАПи, на що спрямували 28 млн. грн., будуються 19 нових амбулаторій, сімейні лікарі у селах отримують автомобілі, оновлюється матеріально-технічне забезпечення. На вторинну ланку протягом 2015-2018 років спрямували 111 млн. грн., на третинну – 170 млн. грн. Вдалося завершити Лабораторний корпус в Університетській лікарні та Кардіологічний центр, добудувати Перинатальний центр «Мати і дитина», відкрити Диспетчерський центр, залучити капіталовкладення в інфекційну лікарню тощо. Саме тому, нам важливо сьогодні робити акцент на медичній освіті. Бо якісні медичні послуги – це не лише гарні умови для лікарів та пацієнтів, нове та сучасне обладнання, це перш за все фахівці, професіонали своєї справи. Наш медичний університет отримав статус національного цілком заслужено! Надалі бажаємо і викладачам, і студентам, і всій університетській спільноті не зупинятися на досягнутому, а ми підтримаємо!», – наголосив очільник краю Степан Барна.

 
Друк

Он-лайн нарада в РДА

15 квітня голова районної ради В.Білик взяв участь в он-лайн нараді, яку провів із керівниками райдержадміністрацій та головами районних рад голова облдержадміністрації Степан Барна.

Під час наради йшлося про організацію весняного призову на строкову військову службу та стан виконання завдання по відбору на військову службу за контрактом в області; про стан ліквідації аварійної ямковості на автомобільних дорогах загального користування; про стан проведення благоустрою в населених пунктах області та виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 07 березня 2019 року № 110-од «Про організацію та проведення в області у 2019 році щорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля»; про стан обладнання приладів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних;        про  виконання доручення голови обласної державної адміністрації від 10 липня 1018 року № 56 “Про забезпечення оперативного інформування”.

Степан Степановичпідвів підсумки наради. За її результатами дано протокольні доручення.

 
Друк

Засідання ХХХХVІIІ сесії Бережанської районної ради

18 квітня відбулась 48-а сесія Бережанської районної ради. В ході засідання депутати внесли зміни до районного бюджету на 2019 рік та затвердили районні   програми, зокрема: «Про підтримку внутрішньо переміщених осіб на 2019-2020 роки», «Про програму збереження та забезпечення епідемічної (біологічної) безпеки дитячого населення на території Бережанського району на 2019-2023 роки» та «Про програму протидії організованій злочинності, корупції та тероризму на 2019-2021 роки».

 
Друк

Розширена нарада в РДА

15 квітня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації І.Гринкевич.

Під час наради порушувались питання про виплату заробітної плати, про роботу відділу ведення Державного реєстру виборців, про завершення налагоджувальних робіт в рентген-кабінеті ЦРКЛ, про хід будівництва сільських амбулаторій у селах Стриганці та Куряни, тощо.

На нараді було підведено підсумки роботи за минулий тиждень.

 
Друк

Перший міжрайонний форум сім'ї відбувся у Бережанах

2019 рік на Тернопільщині оголошено роком сім'ї, бо саме сім'я формує морально-культурні цінності у процесі виховання нових поколінь. З цього приводу у Бережанах відбувся перший міжрайонний форум сім'ї. Участь у заході взяв голова облдержадміністрації Степан Барна, голова райдержадміністрації  Ігор  Гринкевич, голова районної ради Василь Білик.

Перший міжрайонний форум сім'ї розпочався з приємного дійства. На очах у всіх учасників заходу народилася нова сім'я. Молодят привітали представники обласної та районної влади і побажали щастя та розквіту новоствореній українській сім'ї.

Звертаючись до учасників форуму голова ОДА зазначив, що родина - це основний інститут українського суспільства. "За багато років тематика сім'ї піднімається на обласному рівні. Започаткована така форма спілкування як "Молитовні сніданки" за участі духовенства усіх церков і конфесій. Зараз реалізовується стратегія відповідно до ініціативи президента України Петра Порошенка про підтримку багатодітних сімей. З квітня кожна третя і наступна дитина отримуватиме підтримку з боку держави. Адже ми маємо розуміти - українців має бути багато", - зазначив очільник Тернопільщини. Крім того, він додав, що такі форуми  сім'ї  будуть проведені у кожному районі Тернопільської області.

Під час заходу обговорювали найактуальніші питання сучасного виховання дітей. Зокрема, наголошували на тому, що саме у сім'ї відбувається формування молодої людини як громадянина. Пам’ятаймо, що щаслива родина - це міцна Україна!

 
Друк

Голова ОДА: "Комфортні умови для навчання дітей є одним із пріоритетних напрямків нашої роботи"

10 квітня під час робочої поїздки голова ТОДА Степан Барна навідався у навчальний заклад у с. Саранчуки. За останні роки у Саранчуківській школі навчання стало набагато комфортнішим. Спільними зусиллями керівництва області та громади у школі вдалося реконструювати дах, встановити новий твердопаливний котел, замінити вікна в шкільній їдальні та кухні. Крім того, покращили стан спортивного залу школи, замінивши підлогу та встановивши нову систему освітлення. Першокласники навчаються за програмою "Нова українська школа" у сучасно облаштованому кабінеті з усім необхідним обладнанням. Учнів у навчальний заклад підвозить шкільний автобус. Під час спілкування з мешканцями громади, Степан Барна наголосив, що нарешті батьки можуть спокійно готувати дітей до школи, не переймаючись різними додатковими витратами.

“Ще буквально 5 років тому батьки першокласників мали подбати про стілець і парту для своєї дитини. Впродовж останніх років ми кардинально змінили цю “тенденцію”. Адже комфортні умови для навчання дітей є одним із пріоритетних напрямків нашої роботи. За останні роки у навчальних закладах області замінили понад 3,5 тисячі вікон, курсують нові шкільні автобуси, один з яких у Саранчуківській громаді. Працюємо над покращенням матеріального забезпечення у кабінетах природничих наук. І ці зусилля недаремні, адже наші діти здають краще ЗНО, у них з’являється більше можливостей для того, щоб стати успішним громадянином України”, - підкреслив очільник області.

 
Друк

Степан Барна: "Мешканці громади мають отримувати якісні медичні послуги"

Перебуваючи 10 квітня з робочим візитом в Бережанському районі голова ОДА Степан Барна відвідав Саранчуківську сільську об'єднану територіальну громаду, яку було створено у 2017 році. Її мешканці на власному прикладі відчули переваги ОТГ.

Голова об’єднаної громади Володимир Петровський наголосив на тому, що виклики були серйозними – невелика за чисельністю населення  громада з порівняно невеликим бюджетом. Але завдяки дружній команді владної вертикалі, де надійною опорою  були  голова Тернопільської обласної державної адміністрації  Степан Барна, народний депутат України Тарас Юрик та районне керівництво, вдалося реалізувати чимало проектів і цікавих ідей. Загалом у 2018 році  громада реалізувала господарських проектів на суму понад 6 млн. грн.

«2018 рік був роком становлення. 2019 рік має стати роком розвитку та розширення. У нас амбітні плани,  які базуються на командній роботі, підтримці жителів сіл громади  та можливостях що нам дає адміністративно-територіальна реформа»,- підкреслив Володимир Петровський.

Очільник області та керівники району  оглянули Саранчуківський фельдшерсько-акушерського пункт, реорганізація якого відбувалася за кошти фонду регіонального розвитку. Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини розпочала свою діяльність з липня 2018 року. З її працівниками вже підписано більше ніж 1, 5 тисячі декларацій.

«Плануємо доповнити матірально-технічну складову для цієї амбулаторії, зокрема докупити обладнання. Вона має бути повністю укомплектована, щоб мешканці громади могли отримати якісні медичні послуги тут на місці», - зазначив голова облдержадміністрації Степан Барна під час зустрічі із мешканцями Саранчуківської громади.

Зауважимо, амбулаторія забезпечена найнеобхіднішим матеріально-технічним обладнанням. Працює і стоматологічний кабінет, де послуги надає молодий кваліфікований спеціаліст. У березні сімейний лікар Саранчуківської ОТГ отримала санітарний автомобіль, придбаний за державні кошти за програмою «Доступна медицина».

Зараз у медичному закладі працюють один лікар і дві медичні сестри загальної практики. Заклад забезпечений найнеобхіднішим матеріально-технічним обладнанням. Також є сучасно облаштований стоматологічний кабінет. У березні 2019 року колектив закладу отримав автомобіль, придбаний за державні кошти за програмою «Доступна медицина».

 
Друк

Тернопільщина пишається своїми земляками, які відстоювали ідеї незалежної України

Тернопільщина пишається своїми земляками, які відстоювали ідеї незалежної України. Одним із відомих українських націоналістів був уродженець Бережанщини Іван Гавдида. Його знали як активного громадсько-політичного діяча, депутата обласної ради, захисника інтересів Української церкви. Саме ця людина була засновником вишкільного табору ,,Лисоня”, який до сьогодні збирає сотні молодих патріотів.

Перебуваючи у робочій поїздці, голова ТОДА Степан Барна, разом з районним керівництвом та головою ОТГ, вшанував пам'ять великого земляка, поклавши квіти до його могили у селі Саранчуки та до символічної могили  «Борцям за волю України».

 
Друк

Голова ОДА Степан Барна відвідав Підвисоцький завод будматеріалів

Розвиток підприємництва у Тернопільській області дозволяє покращити стан обласної економіки. Зокрема у Бережанському районі одним із таких підприємств є Підвисоцький завод будматеріалів, який спеціалізується на виготовленні вапняної та вапнякової продукції. У середу, 10 квітня підприємство відвідав голова обласної державної адміністрації Степан Барна. Він поспілкувався з керівництвом та працівниками заводу. Під час зустрічі обговорили найактуальніші проблеми, з якими зустрічаються на виробництві та варіанти їхнього вирішення.

Зауважимо, що на підприємстві постійно проводяться роботи щодо модернізації виробничого обладнання. Зокрема у 2018 році проведено капітальний ремонт випалювальної зони, що забезпечило автоматизацію загрузки та підвищило якість готової продукції.

Керівник Підвисоцького заводу будматеріалів Володимир Іванович  Варещака ознайомив учасників наради з особливостями циклу виробництва та фасування продукції. Окрім цього, продемонстрував модернізовані підприємством нові під’їзні колії до складу готової продукції, для відвантаження великих партій продукції, яка може транспортуватися у насипному вигляді, та нові під’їзні колії до складу вивантаження палива.

Як зазначив Володимир  Верещака, суттєва модернізація під’їзних залізничних шляхів до складу готової продукції дасть змогу одночасно приймати 10 вагонів та ще 2 в резерві, замість 6 вагонів до модернізації. Площадка для вивантаження палива може одночасно приймати 3 залізничні товарні вагони, вона обладнана новим залізобетонними покриттям основи для роботи навантажувачів і зручного заїзду вантажних автомобілів, а також закритим складським приміщенням для зберігання палива від опадів.

Такі значні капіталовкладення та реалізація заходів із модернізації виробництва будівельних матеріалів зумовлені необхідністю нарощувати обсяги виробництва продукції та задоволення ринкового попиту на екологічно чисту будівельну продукцію замовниками зі всієї України.

 
Друк

Про хід весняно-польових робіт йшлося під час наради

Про хід весняно-польових робіт йшлося під час наради в голови районної державної адміністрації Ігора Гринкевича. Начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Теодозій Нагірний проінформував про те, що станом на 9 квітня  поточного року  сільськогосподарськими підприємствами району посіяно: 100 га  ярої пшениці, 1100 га  ярого ячменю, 100 га  вівса,  100 га гороху, 75 га соняшнику, 500 га цукрових буряків, 113 га бобів, 150 га ярого ріпаку.

Завершено посів ярої пшениці, ячменю, вівса, гороху, бобів. Проводиться посів соняшника та кукурудзи.

Окрім цього Теодозій Михайлович зазначив, що станом на 01 квітня 2019 року в сільськогосподарських підприємствах району нараховується 639 голів ВРХ, в т.ч. корів – 269 голів, що нарівні минулого року. Поголів’я свиней становить 2627 голів, що більше до відповідного періоду минулого року на 557 голови (127 %).

За І квартал 2019 року сільськогосподарськими підприємствами району вироблено 89 цнт  м’яса та 2416 цнт молока.

Середній надій молока від однієї корови у сільськогосподарських підприємствах за І квартал 2019 року становив  875 кг.

 


Сторінка 9 з 122