Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Засідання ХХХІХ-ої сесії районної ради

14 листопада відбулась 39-а сесія районної ради. В ході засідання депутати внесли зміни до районного бюджету на 2018 рік, затвердили технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, користувачем яких є ТОВ "Підвисоцький завод будівельних матеріалів" на території Підвисоцької сільської ради Бережанського району, та земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що перебуває в оренді ФО-П В.Довбуш на території Шибалинської сільської ради Бережанського району, дали погодження на отримання ліцензії на розробку Шибалинського родовища вапняків, а також затвердили Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Бережанського району.

 
Друк

Тернопільська область - одна з лідерів реформи децентралізації

В області утворились 42 об'єднанні територіальні громади, а це 47% території та 53% населення. Цифри говорять самі за себе: реформа децентралізації на Тернопільщині підтримується та активно впроваджуються. Крім того, до кінця року тут відбудуться вибори ще у семи громадах.

Степан Барна, голова ТОДА, слушно зауважив, що Тернопільська область, починаючи з 2015 року, була однією з лідерів реформи децентралізації і такою залишається надалі.

Саме децентралізація, за його словами, дозволила органам місцевого самоврядування і людям взяти відповідальність на себе.

"Ми проаналізувати бюджети громад після об'єднання і вони зросли вдвічі, а подекуди - удесятеро. Прикладом є Великогаївська громада, яка стартувала у 2015 році з 7 млн. грн, а сьогодні її бюджет - майже 80 млн. грн. Також це Великодедеркальська громада, яка є значно меншою по потужностях, але її бюджет зріс з 2,5 млн. грн. майже до 25-ти. І це є прикладами успішного господарювання і успішної здатності використовувати можливості, надані державою", - підкреслив Степан Барна.

Також, акцентував голова ТОДА, за останні три роки капітальні вкладення в область з державного бюджету зросли в 30 разів.

"У 2018-му з фонду регіонального розвитку ми отримали 194 млн. грн., тоді як у 2014 році це було 12,5 млн. грн. Загалом, за підсумками року, на капітальні вкладення область отримала майже 2 млрд. грн. За ці кошти реалізовуються понад тисячу об'єктів на умовах співфінансування з державного і місцевого бюджетів. Оце і є ключовим сигналом, коли зміни торкаються усіх 1050 населених пунктів краю", - сказав Степан Барна.

 
Друк

Засідання Ради регіонального розвитку в Києві

12 листопада голова районної ради Василь Білик та голова райдержадміністрації Ігор Гринкевич взяли участь в сьомому засіданні Ради регіонального розвитку, яке відбулося під головуванням Президента України П.О.Порошенка в Міжнародному виставковому центрі міста Києва.

Відповідно до порядку денного розглядалися питання нової політики розвитку правової держави, верховенства права, української армії, української ідентичності, а також плану дій на майбутнє, нової якості управління та відповідальності регіональної влади, внутрішньорегіональної кооперації, масштабних інфраструктурних проектів.

 
Друк

У працівників культури Бережанщини професійне свято

Своє професійне свято відзначили працівники галузі культури Бережанщини. Урочистості, які відбулися в районному будинку культури, зібрали клубних та бібліотечних працівників, вчителів Жуківської музичної школи, працівників Бережанського краєзнавчого музею, керівників аматорських колективів.

Голова райдержадміністрації Ігор Гринкевич та заступник голови районної ради Роман Висоцький привітали працівників культури з професійним святом.Керівники висловили учасникам урочистостей щирі слова вдячності за високе служіння обраній професії, за те, що вони примножують  велич нашого краю  своєю плідною творчою  працею та вручили кращим працівникам почесні грамоти.

 
Друк

Написання радіодиктанту – це вияв пошани до української мови

9 листопада у День української писемності та мови уже вісімнадцятий рік поспіль відбулося написання радіодиктанту національної єдності. Сьогодні працівники освіти та службовці районної ради та райдержадміністрації долучилися до написання радіодиктанту, під назвою «Крила України».

Мета акції – не перевірка грамотності, а єднання, солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків.

 
Друк

Районні змаганння з футзалу

6 листопада 2018 року в спортивному залі Бережанського агротехнічного інституту відбулися районні змаганння з футзалу. У змаганнях взяло участь 8 команд, а саме Жуківськоі, Куропатницькоі, Курянівськоі, Мечищівськоі, Потуторськоі, Рекшенськоі, Рогачинськоі, Саранчуківськоі ЗЗСО. Точилася запекла боротьба між командами. Переможцями стали : - 3-є місце - Куропатницький НВК ; - 2-е місце - Жуківська ЗОШ ; - 1-е місце - Саранчуківський ЗЗСО 1-3 ст. з поглибленим вивченням окремих предметів.

 
Друк

Зустріч з головним казначеєм області

В голови райдержадміністрації Ігора Гринкевича відбулася зустріч з начальником Головного управління Державної казначейської служби України у Тернопільській області Петром Гринчишиним. Під час зустрічі, яка відбулася за участі голови районної ради Василя Білика, голови Саранчуківської ОТГ Володимира Петровського та начальника УДКСУ Бережанського району Тернопільської області Марії Гавриш,   обговорили стан використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, стан використання субвенції  з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад та забезпеченість заробітною платою працівників галузей медицини та освіти.

Надалі П.С.Гринчишин провів нараду з працівниками УДКСУ Бережанського району Тернопільської області, на якій обговорювався стан впровадження системи дистанційного обслуговування «Клієнт Казначейства – Казначейство» та нагальні питання, які виникають при використанні системи, проблемні питання подання місячної, проміжної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів через систему АС «Є-Звітність», звернув увагу на посилення контролю при здійсненні видатків у зв`язку із закінченням бюджетного року.

Головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління Н.Паливода провела навчання з працівниками Управління Казначейства, на якому обговорювались актуальні питання ЗУ «Про запобігання корупції».

 
Друк

Ремонтні роботи дороги в Бережанах йдуть повним ходом

Керівники району оглянули ділянку дороги державного значення М-12 в межах м. Бержани та ознайомилися з ходом проведення ремонтних робіт. Станом на сьогодні працівниками ТОВ «Техно-буд-центр» по вул. Степана Бандери проводяться роботи з влаштування асфальтобетонного покриття, по вул. Рогатинській проводиться влаштування основи із щебенево-піщаної суміші.

 
Друк

Україна та Вселенський Патріархат підписали Угоду про створення незалежної української Церкви

Президент Петро Порошенко та Вселенський Патріарх Варфоломій підписали Угоду «Про співробітництво та взаємодію між Україною та Вселенським Константинопольським Патріархатом». Це Угода про співпрацю у створенні незалежної православної Церкви в Україні, Вселенський Патріарх надає Томос, визнаючи незалежність української Церкви, і вручає його обраному на Соборі Предстоятелю.

Глава Української держави  наголосив, що сьогоднішній день є історичним для створення незалежної української автокефальної православної Церкви, адже сьогодні відбулося підписання Угоди про створення незалежної української Церкви.

«Угода, яку ми сьогодні підписали, робить всі умови для того, щоб процес підготовки до Собору, процес надання Томосу був приведений у абсолютно чітку відповідність до канонів православної Церкви. Я вітаю всіх вас з підписанням цієї Угоди. Хочу наголосити, що третє листопада – це історичний день для створення української автокефальної православної Церкви», - наголосив Петро Порошенко.

«Сьогодні історичний день. Історичний день, який був започаткований з перших днів відновлення незалежності України, коли українці прагнули і молилися для того, щоб Господь послав їм незалежну автокефальну єдину помісну українську православну Церкву», - додав Президент.

«Закликаю українців молитися – за мир, за єдність української Церкви. Молитися за те, щоб Господь не допустив провокацій, яких так прагнуть наші вороги, щоб Господь не допустив крові. І ми будемо робити все можливе для того, щоб якнайшвидше ми змогли завершити процедуру надання Томосу українській Церкві Його Всесвятістю Патріархом Варфоломієм», - також сказав Глава держави.

Вселенський Патріарх Варфоломій також підкреслив, що сьогодні важливий історичний момент для двосторонніх зв`язків, але також і для православ`я в цілому.

«Щойно ми підписали Договір про співпрацю між Вселенським Патріархатом і Україною і цей Договір допоможе прискорити надання автокефалії православній Церкві в Україні», - зазначив Патріарх Варфоломій.

Його Всесвятість підкреслив: «Це право - мати автокефальну Церкву, і це бажання, яке ви мали багато років здійснюється у ці дні».

«Так як це право мали інші народи Балкан, які отримали автокефалію від Матері-Церкви. Це є виключне право Матері-Церкви дарувати автокефалію, коли вона вважає за доцільне, коли всі умови готові для цього процесу», - особливо наголосив Вселенський Патріарх.

Він висловив переконання, що рішення про автокефалію призведе до єдності всіх православних в Україні, бо вже 30 років вони перебувають у розділенні.

«Нова автокефальна Церква об`єднає всіх віруючих православних в Україні. І ця нова церква увійде у сім’ю православних церков. І всі ми разом будемо працювати для добра наших віруючих і для слави Божого імені», - сказав Патріарх Варфоломій.

 
Друк

У Бережанах відбувся обласний патріотично-мистецький фестиваль «Вставай сонце»

В районному будинку культури відбувся обласний патріотично-мистецький фестиваль «Вставай сонце». Даний проект проходить в районах області   за підтримки Президента України та Тернопільської облдержадміністрації.

Зіркові гості - заслужені артисти України Володимир Трач та Андрій Підлужний (ініціатор фестивалю, один з авторів однойменної пісні), молоді виконавці дует «MJ», Надія Куцибала, Таміла Базар, Олександр Пастушенчин, Святослав Романів, Аміна Олійник. Ведучий фестивалю – народний артист України Гриць Драпак.

Відкриття фестивалю в Бережанах розпочалося виступом  дитячого оркестру духових інструментів Жуківської державної музичної школи (керівник Богдан  Атаманчук). Поряд з відомими артистами у фестивалі взяли участь і талановиті діти Бережанщини. Зокрема: хор «Голосинка» та ансамбль народної пісні «Ярина» Жуківської державної музичної школи (художні керівники Олеся Москалик – Загородня, Дмитро Загородній), Богдана Борецька – учениця Бережанської державної музичної школи мистецтв ім. М.Бездільного по класу фортепіано (викл. Наталія Марценюк), солісти студії «Крок» - Аліна Кміта, Анастасія Андрощук (керівник Роман Видиш) та солістка студії «Арт Крок» Анастасія Видойник (керівник Роксолана Видиш). Також демонстрували свої таланти хореографічні колективи: зразковий ансамбль танцю «Розмарія» Бережанської гімназії ім. Богдана Лепкого (керівник Марія Кузів), дитячий хореографічний колектив «Екстравагант» Бережанського районного будинку культури (керівник Марія Щербата) та танцювальна студія «Тандем» м. Бережани (керівник Христина Хиляк).

В рамках дійства відбувся вишкіл «Військові патріотам» для старшокласників ЗОШ району, який очолював Роман Мельник (позивний «Мамонт»), а також експонувались виставки районного краєзнавчого музею, майстрів  народного мистецтва та районної централізованої бібліотечної системи.

Обласний патріотично-мистецький фестиваль «Вставай сонце» засвідчив той факт, наскільки багата Бережанська земля талантами.

Голова райдержадміністрації Ігор Гринкевич та заступник голови районної ради Роман Висоцький подякували усім учасникам фестивалю за чудове дійство та вручили юним артистам грамоти Тернопільської обласної державної адміністрації за участь в фестивалі.

 
Друк

Вшанували пам'ять О.Ковшевича та родини Старухів

01 листопадаз нагоди 100-ї річниці утворення ЗУНР на міському кладовищі відбулася поминальна панахида  на могилах О.Ковшевича та родини Старухів. У спільній молитві взяли участь керівництво району та міста, службовці РДА та структурних підрозділів райдержадміністрації, представники партійних та громадських організацій міста, численна громада м. Бережани та представники місцевих ЗМІ.

 


Сторінка 9 з 107