Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Он-лайн нарада в РДА

29 жовтня голова районної ради В.Білик взяв участь в он-лайн нараді, яку провів із керівниками райдержадміністрацій та голів районних рад голова обласної державної адміністрації С.Барна.

Під час наради йшлося про заходи з відзначення в області 100-річчя ЗУНР; про стан будівництва об’єктів за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ та програми будівництва футбольних полів зі штучним покриттям;

про використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

29 жовтня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації І.Гринкевич.

В ході наради  обговорили питання: про початок опалення в медичних та освітніх закладах району, про хід ремонтних робіт на ділянках доріг місцевого значення, про стан підготовки відповідних заходів до реконструкції спортивного майданчику зі штучним покриттям, який буде реконструйований в Нараївській ЗОШ І-ІІІ ст. за кошти, передбачені у державному бюджеті, для будівництва футбольних полів із штучним покриттям у регіонах України , про підготовку та проведення заходів  з відзначення 100-річчя з Дня проголошення Західно-Української Народної Республіки та про підготовку до фестивалю «Вставай сонце» тощо.

 
Друк

Засідання ХХХVІІІ-ої сесії районної ради

26 жовтня відбулась 36-а сесія районної ради. Депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за 9 місяців 2018 р. та внесли зміни до районного бюджету на 2018 рік, внесли зміни та доповнення до програми підтримки та розвитку культури і мистецтва в Бережанському районі на 2018 рік та до районної програми забезпечення виконання районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень на 2018-2019 роки. Заслухали питання про реорганізацію Бережанської центральної районної комунальної лікарні шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство «Бережанська центральна районна лікарня» Бережанської районної ради, затвердили технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів на території Нараївської та Рогачинської сільських рад.

Також депутати Бережанської районної ради прийняли звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України стосовно скасування  рішення про підвищення ціни на газ.

 
Друк

Спільне засідання колегії районної державної адміністрації та районної ради

Голова райдержадміністрації Ігор Гринкевич та голова районної ради В.Білик провели засідання спільної колегії районної державної адміністрації та районної ради.

Члени колегії заслухали питання виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за 9 місяців 2018 року, виконання районного бюджету за 9 місяців 2018 року, роботи відділу з питань надання адміністративних послуг районної державної адміністрації та роботи сектору з питань державної реєстрації районної державної адміністрації.

По питаннях порядку денного будуть прийняті відповідні розпорядження.

 
Друк

Три масштабних проекти на Тернопільщині реалізують за підтримки Турецької агенції зі співробітництва та координації

Турецька агенція зі співробітництва та координації (ТІКА) розпочала співпрацю із Тернопільською областю. В Україні Агенція працює з 1997 року. За цей період вдалося реалізувати проектів на 40 млн. дол., з них 50 проектів – у сфері освіти та 30 – в охороні здоров’я. У середу, 24 жовтня, координатор програми пан Хаджи Байрам Болат зустрівся з керівництвом області.

Він розповів, що ТІКА реалізує в Україні проекти, які стосуються підтримки соціальних установ – лікарень, шкіл, дитячих будинків тощо. Технічне і фінансове співробітництво регулюється Угодою між Кабміном України і Урядом Турецької Республіки, а також низкою нормативних документів.

За словами пана Хаджи Байрам Болата, ТІКА розпочинає роботи в селах Гутисько та Мечищів Бережанського району, де віднайдені поховання турецьких воїнів, а це дві могили.

«На цьому місці будуть створені меморіали загиблим у Першій світовій війні воїнам. Водночас, на знак подяки місцевим жителям, які доглядали за цими могилами та їх зберегли, ми готові реалізувати кілька проектів в цих насалених пунктах», – зазначив пан Хаджи Байрам Болат.

Власне, у 2019 році у селі Мечищів реконструюють навчально-виховний комплекс «ЗНЗ I-III ступенів – ДНЗ», а в селі Гутисько проведуть поточний ремонт народного дому та реконструкцію фельдшерського пункту.

Утім, це не вся допомога, яку ми отримали від Турецької агенції зі співробітництва та координації. В рамках проекту підвищення рівня інституціоналізації в системі державного управління було придбано сучасне комп’ютерне обладнання для Управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської облдержадміністрації.

За це, а також за сприяння у реалізації проектів у Бережанському районі, координатору програми подякував Степан Барна. Він також висловив сподівання на подальшу тісну співпрацю за різними напрями від культурних до економічних.

 
Друк

7 основних змін у програмі житлових субсидій

За результатами першого етапу верифікації субсидіантів Уряд вдосконалив умови оформлення урядової допомоги у сплаті житло-комунальних послуг. Відповідні зміни внесені Кабінетом Міністрів України в Постанову №329.

З 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка в рік складає до 2500 гривень за голову.

Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця.

Право на допомогу від Уряду мають ті родини, опалювальна, а не загальна,  площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку.

У разі якщо член домогосподарства немає доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), онкохворі (за наявності висновку ЛКК), субсидію вправі призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій.

На понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги.

Для прикладу, якщо розмір обов’язкового платежу за певну послуг становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 грн.

Без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати:

· Безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. Комісія з питань призначення житлових субсидій вправі прийняти позитивне для заявника рішення.

· Безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості

· Громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально. Тоді  субсидію в Україні домогоподарство, де зареєстрована така особа, має змогу отримати на загальних умовах.

Якщо субсидію на новий рік 2018-2019рр уже призначено, то її розмір на опалювальний сезон управління соціального захисту населення у жовтні розрахує автоматично, без повторного звернення з документами. Розмір своєї субсидії можна дізнатися он-лайн – на сайті subsidii.ioc.gov.ua.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України

 
Друк

’’ Завдяки мовним квотам українські артисти отримали шанс себе реалізувати’’, — Андрій Підлужний

Попри основну свою творчу діяльність відомий тернополянин Андрій Підлужний сьогодні втілює у життя проекти важливого суспільного значення. Талановитий співак, лідер гурту «Нічлава», автор проникливих пісень, що торкаються глибини душі, займає активну життєву позицію. Про власне бачення побудови успішної  сильної української держави, плани на майбутнє, а також про те, що вже реалізовується на даний час, Андрій Підлужний відверто розповідає в ексклюзивному інтерв’ю.

- В роки становлення незалежності вижити українській пісні було надзвичайно складно. Наскільки зараз відчутними є зміни на краще?

- Звісно, є тенденція до позитивних змін, зокрема, на законодавчому рівні. Залишається тільки, щоб ці механізми працювали. Ми вийшли на правильні мовні квоти, але компетентні структури повинні моніторити ці речі у ЗМІ та при виявленні порушень позбавляти ліцензій. А інформаційний продукт створюється постійно, його дуже багато, у тому числі й досить якісного.
Один із методів інформаційного протистояння — організація якомога більшої кількості україномовних пісенних конкурсів, фестивалів. «Червона рута» свого часу здійснила справжній прорив. Це яскравий приклад того, коли не зважаючи на складні обставини, а фактично цей захід був оточений впливом різноманітних структур тодішнього тоталітарного режиму, люди робили свою справу, направду ризикуючи життям. Невідомо, що було б із нашою мовою, культурою та й державою загалом, якби в той час не народилася така величезна плеяда українських артистів.
Сьогодні, коли у країні панує зовсім інша атмосфера, кожна область чи громада повинна проводити подібні фестивалі, спрямовані на популяризацію української мови, пісні, культури. Мені приємно, що люди, які зараз при владі, охоче йдуть на зустріч, надаючи всебічну підтримку подібним проектам. Свого часу, коли я був молодим виконавцем, то не мав можливості реалізувати себе тут, у рідному місті. За цим треба було їхати у Київ, де чекали нелегкі випробування. Один Бог тільки знає, що довелося пережити на перших порах життя у столиці. Та разом з тим на спроби приниження з приводу рідної мови нам, українським артистам, вдалося давати гідну відповідь. На той час Ірина Білик (студія НОВА),«Нічлава Блюз», «Скрябін» започаткували цікаву річ — інтеграцію української музики у клубне життя столиці. Майже щовечора ми їздили по провідних столичних клубах, що кишіли російською мовою та музикою, так званими кримінальними авторитетами і без перебільшення ризикуючи своїм життям, співали там українських сучасних пісень.

- Як оцінюєте теперішню ситуацію у країні? Який Президент за всю історію незалежності нашої держави на ваш погляд приклав максимально зусиль для її розбудови?

- Порівняно з останніми роками, як на мене, певні позитивні зміни відчутні. Цікаво було б глянути на все це, якби в Україні не було б війни, адже в теперішніх надзвичайно складних умовах протистояння ворогу одна людина не може ефективно керувати усіма державотворчими процесами. Звісно, що є речі, які потребують доопрацювання, однак в тому, що стосується моєї діяльності, я бачу реальні зрушення. Про це говорить і той факт, що сьогодні я маю змогу бути дотичним до популяризації української музики та й сфери культури в цілому.
Всі ми люди, всі ми схильні робити помилки, я не маю на меті когось «відбілювати». Однак, проаналізувавши суспільно-політичне життя у країні, гідної альтернативи діючому Президенту на сьогоднішній день я не бачу. Нас знову чекають вибори й нам усім варто з усією відповідальністю віднестися до того, кому віддавати свій голос. Щоб, зважаючи на складні обставини, у яких нині перебуває держава, так званими «сірими кардиналами» не зміг скористатися ворог. Можливо це вже заїжджена фраза, але, те, якою буде наша країна в майбутньому сьогодні напряму залежить від кожного з нас…

- Гастролі, зйомки українських акторів та зірок шоубізнесу на території країни-агресора. Як можна протистояти цьому?

- Залучення українців до антиукраїнських фільмів або музичних подій — один із методів інформаційної війни. Прикро, коли деякі українські діячі культури й мистецтва дозволяють ворогові використовувати себе проти власного народу. За допомогою російської кіноіндустрії впродовж багатьох років глядачеві вперто насаджувався образ так званого «малороса», якому притаманні лише негативні риси характеру. Можливо таких «боягузливих хохлів» і сподівалися зустріти російські загарбники, ступивши на нашу землю. Проте, отримавши гідну відсіч, зрозуміли, що ми, українці — справжні борці.  Сьогодні святий обов’язок кожного із нас — відстоювати історичну правду та належним чином шанувати своїх Героїв. У нас повинна функціонувати сильна кіноіндустрія, бо швидше за все, люди просто недооцінюють її вплив. Чого лише вартий фільм «Хоробре серце» з Мелом Гібсоном у головній ролі. Я українець, але переглянувши цю стрічку про національно-визвольну боротьбу шотландського народу, мене переповнює почуття патріотизму за цю країну. Ми також повинні знімати такі фільми та популяризувати своїх, українських Героїв. Це принципове питання національної гідності. І не тільки Героїв минулого а й сучасності. Яскравим прикладом такої роботи є український документальний фільм 2018 року нашого земляка Івана Яснія «МІФ», який розповідає про життя українця Василя Сліпака, Героя України, кавалера орденів «За мужність» І ст. та «Золота Зірка», всесвітньо відомого оперного співака, соліста Паризької національної опери, який покинув велику сцену, аби стати воїном і віддав життя, захищаючи Україну під час російсько-української війни на Сході України.

- Побутує думка, що окремі наші співгромадяни, яким російська пропаганда «промила мізки», для України вже давно втрачені. Як боротися за свідомість таких людей?

- Звісно, перш за все необхідний економічний розвиток, щоб ні у кого не виникало бажання шукати щастя за кордоном ні молоді ні людям похилого віку. Та разом з цим величезне значення має й культурна складова. Одна справа дотриманням букви закону (карати за порушення мовних квот), а зовсім інша — інтелігентна подача національних цінностей крізь призму витонченості та ніжності україномовних пісень, віршів, витворів мистецтва. Лише таким чином відбудеться культурна революція, що завоює свідомість людей, яким втовкмачують російську ідеологію. Варто додати, що серед тих, хто поклав життя за волю України на передовій, як не парадоксально є й багато росіян.

- Ви позаштатний радник голови облдержадміністрації з питань культури, це місія доволі поважна й відповідальна. Які напрацювання у даному напрямку?

- Я вже давно хотів втілити у життя цікавий задум — молодіжний мистецький фестиваль, за допомогою якого мала б змогу реалізувати себе творча молодь. Головна його мета — надати можливість дітям, насамперед з сільської місцевості, продемонструвати свої здібності. Я більш ніж переконаний, що впродовж багатьох років вони не могли цього зробити та й умов для розвитку їхніх талантів як таких не було. До речі, концепція фестивалю, назва якого «Вставай, Сонце» (цьогоріч пісні з однойменною назвою виповнюється 25 років — прим. авт.) не передбачає жорстких вікових обмежень, участь у ньому можуть брати люди віком до 55-ти років (!). Фестиваль має 2 номінації

ПІСЕННА:                                                            ТАНЦЮВАЛЬНА:
Народні колективи                                              Народні танці                                                                                
Хори                                                                     Сучасні танці
Сучасні колективи                                               Класичні танці
Соло:                                                                     Соло:
Дорослі     18-55                                                   Дорослі  18-55
Діти         7-17                                                       Діти      7-17

- До речі, це хороша нагода заявити про себе маловідомим альтернативним музичним гуртам і в той же час популяризувати українські народні танці та пісні — основу нашої нації. Планую, що логічним наслідком проведення цього фестивалю буде створення однойменного продюсерського центру для обдарованих дітей та молоді, що надаватиме всебічну підтримку для розвитку їхніх талантів.
- Ще одна цікава ідея — організувати своєрідні «батли» між районами області. Шляхом жеребкування населені пункти нашого краю готуватимуть свою творчу одиницю і в подальшому вболіватимуть за неї. Наприклад Збараж проти Гусятина, Борщів –Тернопіль і т.д.

- Щоб втілити у життя подібні ідеї потрібне неабияке сприяння, у тому числі й з боку владних структур?

- Однозначно без підтримки місцевої влади цей проект залишився б на рівні розмов. Важливим є і розуміння з боку керівництва районів, які також активно йдуть на зустріч. Усіх нас об’єднує спільна мета — популяризація нашого краю не лише в Україні, а й за кордоном. Наразі фестиваль «Вставай, Сонце» започаткований на обласному рівні, але в перспективі плануємо розвинути його не лише до всеукраїнського, а й міжнародного рівня. Враховуючи те, що Тернопіль має близько 25-ти міст-побратимів по всьому світу, цілком логічним буде ефективно розвивати культурний обмін.
Приємно відзначити, що Тернопільщина поступово стає епіцентром творчості. Максимально сприяють цьому, зокрема, очільник області Степан Барна, а також його заступник, Юрій Юрик, який фактично є ініціатором впровадження багатьох подібних речей. Спостерігається цікава тенденція — для того, щоб відзняти музичний кліп сьогодні не потрібно їхати у Київ, а відомі артисти не соромляться їхати в провінцію на Тернопілля, адже ми вже неодноразово демонстрували, що можемо забезпечити всі організаційні питання цього творчого процесу на найвищому рівні.

- Думаючи про те, що буде з Україною далі, як освічені, свідомі громадяни можуть позитивно впливати на процес її державотворення?

- На мою думку, потрібно створити на базі нашої області своєрідне містечко відкритого типу, у якому зібрався б творчий потенціал країни: інтелектуали та науковці, винахідники, люди які щось продукують. Важливо надати їм всі технічні можливості творити. Теж саме стосується і творчої та спортивної сфер діяльності. Це принцип по якому фактично була створена Америка. Коли ми отримаємо вагомі результати, зросте рівень заробітної плати пересічних жителів області. До речі, у Тернополі центр науки вже діє навпроти Краєзнавчого музею! Дошка Гальтона і Зоотроп Едмарка, самокерований робот і арфа без струн - їхні розробки. На даний час хлопці працюють над тим, як очистити наш тернопільський став. Є маса технологій, використовуючи які, можна значно підвищити рівень життя українців. І щоб впровадити їх не потрібно чекати багато років, для цього необхідна лише воля і бажання.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

22 жовтня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації І.Гринкевич.

В ході наради  обговорили питання: про стан завозу дров в освітні заклади району;  про стан розрахунків бюджетних установ та організацій за спожиті енергоносії; про проведення ремонту доріг  місцевого значення,  про підготовку та проведення заходів  з відзначення Дня проголошення Західно-Української Народної Республіки тощо.

Також під час наради головний спеціаліст відділу управління персоналом, правового забезпечення, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату районної державної адміністрації В.Пашуля проінформувала присутніх про стан підготовки до осіннього призову громадян на строкову військову службу на території району.

 
Друк

Вручення одномісних парт директорам шкіл Бережанського району

Заступник голови районної ради Висоцький Роман Костянтинович за участі голови районної державної адміністрації Гринкевича Ігора Мироновича та начальника відділу освіти районної державної адміністрації – Бабій Н.М. вручили  203 одномісних парти зі стільцями на суму 273.461 грн. Парти придбані за рахунок коштів місцевого та державного бюджетів.

Парти призначені для учнів 1 класів шкіл Бережанського району за програмою «Нова українська школа».

 
Друк

На Тернопільщині оголошено день жалоби у зв’язку із трагічною загибеллю десятків українців у Керчі

Те, що сталося у Керчі в середу, 17 жовтня, важко осягнути здоровим глуздом: 18-річний хлопець влаштував теракт і розстріляв у місцевому політехнічному коледжі своїх однолітків, а також заклав вибуховий пристрій, який призвів до десятків смертей. Серед загиблих та постраждалих – студенти та працівники закладу. Ця трагедія не може залишати байдужими та не може не викликати реакції, адже потерпіли українці, їхні рідні та близькі. У зв’язку з цим на Тернопільщині відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації Степана Барни 19 жовтня оголошено Днем жалоби.

На знак скорботи буде приспущено Державний прапор України з чорною стрічкою. Також буде обмежено проведення розважально-концертних заходів на території області.

«Це трагедія всього українського народу, адже лихо сталося з нашими співгромадянами, які в Криму перебувають під тимчасовою окупацією північного сусіда-агресора. Коли гинуть українські громадяни, де б це не відбувалося – це біда. Саме тому зі свого боку українська сторона зробить усе можливе, аби максимально допомогти постраждалим. Бо немає чужих дітей. А ці діти, які постраждали, - народилися на території України», – каже голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.

Підтримка наших співгромадян, за його словами, стосується не тільки тих, хто сьогодні мешкає на території тимчасово окупованого Криму, а й Донбасу.

«На жаль, через нездорові амбіції Кремля, страждають невинні люди, прості українці. З нашого боку ми маємо зробити все можливе, щоб вони отримували допомогу, підтримку та сприяння на території України. Адже трагедія, що сталася в Керчі, змушує насторожуватися, позаяк наводить на асоціації з подібними злочинами Кремля проти своїх громадян у Росії. Це коли ФСБ підривали житлові будинки у Волгодонську, коли спецслужби за наказом Путіна потруїли газом заручників у концертному залі «Норд-Ост», коли при штурмі школи повбивали дітей у Беслані лиш для того, щоб у такий злочинний спосіб залякати та згуртувати націю. Тому знову червона нитка дуже може тягнутися до Кремля, який прагне дестабілізувати ситуацію і загострити конфлікт з Україною», – переконаний Степан Барна.

У даному випадку, зауважує він, – це сигнал для українських спецслужб, які мають спрацювати на випередження, щоб подібне не повторилося на підконтрольних Україні територіях. «Не сумніваюся у професійності наших спецслужб, тому що вони неодноразово це підтверджували. Тому сподіваюся, що вони контролюватимуть ситуацію та дбатимуть про безпеку наших громадян та нашої держави», – акцентує голова обласної державної адміністрації.

 
Друк

Хід ремонтних робіт автомобільних доріг району

Голова районної ради Василь Білик за участі голови райдержадміністрації Ігора Гринкевича та директора ТОВ «БМБУД» Нестора Колодки оглянули хід ремонтних робіт автомобільних доріг району.

 


Сторінка 10 з 107